Біль у потилиці, ліворуч і праворуч – несподівані причини

Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

Біль голови має різні причини; вважається, що їх існує близько 160. Голова «в лещатах», на потилиці, праворуч і ліворуч у неї впиваються тисячі голок, неможливо навіть рухати очима… Гострий, тупий, колючий, часто болісна біль голови виникає ніби з нізвідки. Але навіть це має свої причини. Вони можуть бути представлені анемією, коливаннями артеріального тиску, синуситом, очними захворюваннями, розладами щитовидної залози, дефіцитом заліза, високим тиском…

Зміст

 • 1 З чого почати?
 • 2 Мігрень
 • 3 Проблеми з хребтом
 • 4 Причини порушень хребта і, пов’язаної з ним, головного болю
 • 5 Як проявляється біль?

З чого почати?

Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

Будьте послідовні, і робіть нотатки, коли і в якій області починається біль голови проявлятися (на скронях, потилиці, ліворуч або праворуч). За цими ознаками можна визначити причини проблеми. Найбільш часто головний біль виникає із-за напруги, порушення хребта або мігрені.

Біль, викликаний напругою, – тупа, дуплексний (проявляється ліворуч і праворуч голови одночасно), обрамовує голову, як шолом, затискаючи її «сталевий обруч». На відміну від мігрені, больові відчуття полегшуються під час руху. Іноді вони локалізуються на скронях або області чола, іноді – на потилиці, ліворуч або праворуч голови, поширюючись до очей.

Шляхом зміни свого способу життя і виключення стресових факторів, ви зможете перемогти біль голови, ця постійна неприємність залишити вас, якщо не назавжди, то надовго. Також може допомогти самомасаж. Помістіть пальці рук на потилиці, як ніби хочете обійняти його. Долоні доходять до нижнього краю голови. Злегка нахиліться вперед і намацайте м’язи тіла, висхідний знизу шиї. Сильно натискайте їх вказівним і безіменним пальцем. Шию і плечі можна масажувати, сидячи на стільці і відкинувшись назад. Пропальпируйте лімфатичні вузли і м’язові волокна.

З деякими типами болю, однак, слід негайно звернутися до лікаря.

До них відносяться:

 • Раптовий і сильний біль/
 • Сильний біль, пов’язана з ригідністю м’язів потилиці, жаром, сплутаністю або втратою свідомості, хворобливі відчуття після травми/
 • Головний біль у супроводі хворобливості в очах і вухах/
 • Недуга, який заважає нормального життя/
 • Мігрень

  Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

  Біль при мігрені настільки сильна і нестерпна, що людині, яка її не зазнав, складно уявити. Класична мігрень супроводжується коротким порушення зору, мови, слабкістю в руках, розгубленістю або нудотою. І, звичайно ж, присутня колючий або пульсуючий біль в області чола, в задній частині голови (на потилиці), біля вуха, щелепи і очей. Якщо хворобливі відчуття голови виникають більше 4 разів на місяць, доцільним є профілактичне лікування. Лікар може призначити лікування, спрямоване на запобігання нападу.

  Проблеми з хребтом

  Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

  Причини больових відчуттів можуть включати синдром шийного відділу хребта. Вони, як правило, виникають із-за неправильної пози під час роботи, перед телевізором або за кермом. Напевно, не існує людини, яка б хоч раз в житті не зіткнувся з цією проблемою. Цей синдром може призвести, крім головного болю (яка локалізується переважно на потилиці), до хворобливих відчуттів, поколювання і оніміння в руках, особливо в нічний час.

  Якщо біль голови виникає часто, зверніться до фахівця. Ортопед або невропатолог визначить стан ваших шийних хребців і направить заблоковану шию. Перед дзеркалом періодично перевіряйте позу голови і, якщо помітите, що вона неправильна, виправте це. Не забудьте придбати якісний матрац і подушки. Спробуйте масаж у ванні або в душі. Направте сильний потік води на болючі місця, допомогти може і тепле повітря з фена. Добру послугу надасть сауна або йога.

  Причини головного болю можуть полягати в т. н., синдромі Атланта. Він був гігантом, який згідно з стародавнім міфом, ніс на плечах небосхилі. Очевидно, ви також відчуваєте, ніби несете на собі тягар світу, і кожен день на вас лягає все більше і більше обов’язків. З-за цього можуть виникнути головний біль.

  Шийний відділ хребта, як вже було сказано вище, є причиною багатьох больових синдромів. Вони з’являються в потилиці, грудях, голові, плечах.

  Причини порушень хребта і, пов’язаної з ним, головного болю

  Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

  Механічно і динамічно шийний відділ хребта сприяє виникненню інших цервікальних проблем, ніж, наприклад, поперековий відділ. Хоча вона обтяжена «тільки» головою, та, в свою чергу, має дуже високі вимоги до орієнтації і рухах, і при нахилі напружує диски середнього і нижнього шийних хребців.

  В той час, як наші предки носили високо підняту голову, щоб спостерігати пейзаж, образ життя більшості з нас передбачає частий або навіть безперервний нахил вперед. Наш хребет фізіологічно прогинається назад, а ми схиляємо його в протилежному напрямку!

  Шийний відділ хребта також часто піддаються впливу різних, навіть незначних, нещасних випадків і травм, на які, тим не менше, переважна більшість людей не звертають уваги. Але, згодом, ці травми дають про себе знати сильними больовими відчуттями в потилиці.

  Причини болю можуть полягати у тривалій роботі в нахиленому стані, м’язовий дисбаланс або структурних порушеннях (наприклад, висунення голови вперед).

  Типовим прикладом є невдалий «кидок» назад, після чого на наступний день виникає біль у шиї; найбільш підступна різка зупинка автомобіля, при якому голова рухається в зворотному напрямку.

  Як проявляється біль?

  Боль в затылке, слева и справа – неожиданные причины

  Дисбаланс між м’язами на передній і задній частині шиї, між лопатками і грудними м’язами, коли одні з них ослаблені, а інші – скорочені, називається «верхній крижовий синдром». Видимим результатом є значне викривлення в шийної і плечової області, висунута вперед голова.

  Перевантаження і неправильна поза голови і шиї проявляються втомою, а згодом – болісним почуттям в області шиї і потилиці. Найчастіше це відбувається в результаті тривалого сидіння з нахиленою вперед головою; настільки ж неприємні відчуття може викликати і струс в транспортних засобах.

  Блокада в одному з рухових сегментів шийного відділу хребта також є причиною гострого його прострілу, тобто раптових спазмів потиличних м’язів. Пацієнти відчувають біль тільки з одного боку, вона проходить через плечі до верхньої частини голови. Вони не можуть повернути або нахилити голову, відчувають запаморочення і нудоту. Хвороба часто виникає в результаті раптового руху, іноді – після їзди з відкритими вікнами.

  Стійка тупий біль в потилиці, отзывающаяся в плечах або лопатках, і обмежена рухливість шийного відділу хребта вказує на хронічний шийно-черепної синдром. Захворювання може бути результатом надмірних навантажень, дегенеративних змін у хребті або тривалої неприродною пози голови.

  Іншим порушенням шийного відділу хребта цервикокраниальный синдром, який проявляється головним болем. Причини цього захворювання можуть бути знайдені в найвищій частині шийного відділу хребта. Це – розлад шийного відділу хребта, але біль поширюється і на руки, є асиметричною, часто – односторонньою, не обов’язково проявляється в потиличній частині голови. Іншим симптомом цього захворювання може бути запаморочення і нудота. Болі – тривалі і активуються при підвищеному навантаженні на шийний відділ хребта.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *