Біль у правій скроні: які цьому причини і як з ними боротися

Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

Тяжкості і болю голови (особливо в районі скронь) — це той недуга, з яким у наш важкий час стикається кожен. Але, варто зазначити, що головні болі у всіх проявляються з різною інтенсивністю, хто страждає від неприємних і больових відчуттів раз на рік, а хтось кілька разів на тиждень. Больові спазми можуть бути абсолютно різними, наприклад, що тягнуть, ріжучими, спазмирующими або ж пульсуючими. Іноді може складатися відчуття, що голова просто затиснута в лещата і важко нею навіть поворухнути або ж повернути. Спазми також мають різні місця локації, наприклад, праву скроню або ж лівий, потилицю, лобова частина і т. д. Звичайно ж, дуже сильно на виникнення різних головних болів впливає наша жахлива екологія. Люди, які живуть за містом стверджують, що відчувають головні болі досить рідко, так як саме повітря за межами міста набагато чистіше, а місто просто потопає в шлаки і загазованості. Природно, крім екології є ще безліч причин, які провокують виникнення головного болю, особливо у правій скроні. Варто зазначити, що біль у скроні завжди мають причину. Лікарські знеболюючі та спазмолітичні препарати дають ефект, але тимчасовий, для повноцінного лікування необхідно з’ясувати справжню причину виникнення спазму.

Зміст

 • 1 Наслідки болю в скронях
 • 2 Причини виникнення болю у правій скроні
 • 3 Продукти, які можуть провокувати розвиток болю в правій скроні
 • 4 Таблетки від болю в правій скроні
 • 5 Самолікування

Наслідки болю в скронях

Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

Практично завжди при виникненні больових відчуттів люди не відразу звертаються до лікаря, а намагаються самостійно впоратися з недугою приймаючи різні лікарські препарати. Звичайно ж, дуже добре якщо таблетки допомагають і больові спазми в правому або лівому висці проходять, але дуже важливо пам’ятати, що самолікування може бути небезпечним для Вашого здоров’я і приводити до дуже поганих наслідків (а причина цього саме неправильна діагностика).

Важливо пам’ятати, що наша нервова система і так звані мозкові частки в скронях повністю пов’язані із зоровими і слуховими органами. Досить часто при виникненні болю в правій скроні, також може порушуватися зір і виникати однобічна глухота і шуми саме у правому вусі. Варто пам’ятати, що досить часто сильні болі в правій скроні можуть говорити про передінфарктному або предінсультному стані, але найчастіше це саме стосується літніх людей.

У будь-якому випадку, навіть якщо болю і не свідчать про наявність і розвиток більш небезпечного і серйозної недуги, то все одно не варто пускати їх на самоплив. Так як часті і неприємні неприємні відчуття в правому або лівому висці (особливо, якщо вони стали досить частими) можуть сильно заважати людині, робити його більш дратівливим, псувати настрій, сильно заважати працездатності. Людина, як правило, досить агресивний і запальний, дуже часто впадає в депресії і намагається закритися від навколишнього світу. Дуже важливо пам’ятати, що всі люди різні від природи і по своїй фізіології, саме від того, як розташовані артерії і мозкові клітини у людини залежить і те, з якою інтенсивністю будуть проявлятися болю. У когось виникає тільки легке тиск у скроні, а у когось виникає сильний і страшний біль у скроні.

Причини виникнення болю у правій скроні

Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

Звичайно ж, як і у будь-якої недуги, причин виникнення болю в скроні досить багато. Але, можна виділити основні з них, такі як:

 • Мігрень — це спадкове та хронічне захворювання, від якого не можна вилікуватися (чому так відбувається вчені поки вивчають), але можна уникати провокаторів болю і періодично проходити курс лікування, який повинен призначити Вам лікар. При мігрені болить, як правило, з однієї сторони (це може бути правий або лівий висок);
 • Поганий сон або ж незручна поза під час сну — часто людина прокидається вже з болем голови, при цьому болить саме скроню або ж потилицю. Варто відзначити, що багато залежить від подушки на якій Ви спите і пози. Якщо Ви тривалий час спите в незручній позі, то може виникнути або просто розбудити Вас саме сильний і різкий біль від сильного тиску ваги голови на подушку. Важливо пам’ятати, що тривалість сну так само може впливати на виникнення неприємних відчуттів в області голови, якщо людина поспав набагато довше, ніж потрібно його організму, то біль не змусить себе чекати. Найчастіше спазми можуть виникати також із-за того, що людина спить в задушливому і не провітреному приміщенні, в якому досить мало кисню і сильно стисле повітря.
 • Сильні перенесені стреси — дуже часто після перенесених стресів болить (які виникають практично щодня) у багатьох болить голова саме у правій скроні. Що при цьому робити запитаєте Ви? А досить просто намагатися простіше реагувати на стресові ситуації і намагатися пропускати їх повз вуха;
 • Одностороння застуда голови — якщо у Вас болить голова, або ж скроню саме з одного боку, то можливо це є наслідком того, що Вас просто продуло. У таких випадках варто намагатися уникати протягів, робити теплі пов’язки на голову (можна просто зав’язувати вовняну хустку), при цьому не варто робити різких рухів, так як неприємні відчуття можуть істотно посилюватися;
 • Після ударів — якщо людина забій саме праву скроню або взагалі голову, то болі, як правило, можуть з’являтися саме в місці удару. Симптоми можуть бути досить різними, такими як: нудота, блювання, запаморочення. Якщо Ви припускаєте, що причиною болю є саме забій, то краще якомога швидше звернутися до лікаря, так як самолікування тут не допоможе;
 • Різкий перепад кров’яного тиску, особливо якщо тиск різко знизилося, то, як правило, болить саме правий або лівий висок. При цьому можна спробувати зробити собі міцний чорний чай або кава, який допоможе підняти тиск і больові відчуття можуть пройти самостійно;
 • Сильні напруги очей (особливо правого) — зазвичай з’являється через тривалий час проводження за ноутбуком або ж звичайним стаціонарним комп’ютером, а також з-за читання книг або газет з дрібним шрифтом. Якщо людина фіксує зір в одній певній точці досить довгий час, то відбувається сильне напруження їх м’язів і підвищення внутрішньоочного тиску. Саме це і провокує головні болі в скронях. Досить часто болі саме в правій скроні з’являються саме з-за того, що багато людей правші, і відповідно, роблять навантаження саме на праве око і тому болі виникають саме в правій частині голови.
 • Продукти, які можуть провокувати розвиток болю в правій скроні

  Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

  Насправді продуктів-провокаторів головного болю у правій скроні досить багато, але в основному це продукти в складі яких є смакова добавка глутамат мононатрію. Дуже часто саме цей компонент є причиною того, що болить голова.Крім цього в людини може проявлятися сильне потовиділення, проблеми з диханням, напруга в області скроні. Як правило, починає боліти голова через 15-20 хвилин після вживання глутамату мононатрію, як правило, болі виявляються пульсацією і спазмами в правій скроні і в області лоба.

  А міститься глутамат мононатрію в наступних продуктах: китайська кухня, і смажені солоні горішки, м’ясо, яке було перероблено, картопляні чіпси і різні сухарики, пряні приправи, підливи і соуси, і т. д.

  Також дуже шкідливі і можуть провокувати розвиток болю продукти, які багаті нітритами. Після їх вживання біль не змусить себе довго чекати, а проявитися вже через 20-25 хвилин.

  Серед продукти, до складу яких входять нітрити, можна відзначити наступні: ковбаси, бекон, копченості, консервація, соління, подкопченная риба і м’ясо, і т. д.

  Також не варто переїдати шоколад, так як він теж може провокувати розвиток болі голови, так як шоколад є провокатором гіпоглікемії (так як в ньому досить висока кількість цукру), а також у складі шоколаду є кофеїн, який також може провокувати розвиток болю.

  Так що для того, що б скоротити кількість нападів болю іноді досить просто стежити за тим, що Ви їсте і намагатися не вживати (або хоча б зменшити кількість вживання продуктів, які можуть провокувати виникнення і розвиток болю голови.

  Таблетки від болю в правій скроні

  Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

  Отже, чому може боліти голова і які тому можуть бути причини ми з’ясували. А от які ж лікарські препарати можна приймати варто задуматися. З часто вживаних препаратів варто відзначити наступні: цитрамон, спазмалгон, аскофен, ібупрофен, но-шпа, темпалгін, пенталгін, найз, парацетамол, аспірин і багато інших.

  Дуже важливо пам’ятати, що самостійне лікування може суттєво зашкодити Вашому здоров’ю і тільки погіршити Ваш стан. Перш ніж приймати будь-які лікарські препарати обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем, який зможе точно вказати ліки і дози, які суттєво допоможуть зменшити біль. А також лікар, швидше за все, відправить на комплексне обстеження, яке допоможе виявити справжню причину виникнення болю, так як боротися треба саме з нею. Багато хто думає, що випивши таблетку позбавляються від болю, але це може бути тільки на час, а пізніше больові спазми знову нагадають про себе. Ось тільки у багатьох болю з кожним разом стають все сильніше і сильніше, так що краще вчасно звернутися до лікаря, пройти обстеження, виявити справжню причину болю і зайнятися її лікуванням.

  Самолікування

  Боли в правом виске: какие этому причины и как с ними бороться

  Багато хто відразу випити таблетку і чекають, коли ж болюче відчуття пройде, але є й затяті противники таблеток, які краще будуть терпіти будь-який біль, але не візьмуть таблетку, а це теж неправильно, так як терпіти головний біль не можна, а іноді може бути навіть небезпечно. Краще спробувати допомогти собі самостійно, наприклад:

 • Заваріть чашку свіжого трав’яного чаю (для цього підійде лаванда, м’ята, меліса, ромашка), який допоможе розслабитися і зменшити больові відчуття;
 • Дуже добре вийти на свіже повітря або ж просто добре провітрити приміщення, так як болі можуть виникати із-за нестачі кисню;
 • При перших симптомах болю бажано прилягти в напівтемному і провітреному приміщенні, спробувати розслабитися, а краще навіть заснути;
 • Прийняти розслаблюючу ванну з морською сіллю або ж декількома краплями ефірного масла (наприклад, лаванди). Це допоможе добре розслабитися і болю почнуть відступати;
 • Дуже важливо відразу поміряти кров’яний тиск, якщо він знижений, потрібно з’їсти шматок чорного шоколаду або випити чашку кави, це допоможе нормалізувати тиск і біль відступлять самостійно.
 • Як бачите, боротися з болем можна і без ліків, так що все в Ваших руках і перш ніж пити таблетки, спробуйте самостійно собі допомогти.

  За здоров’ям варто стежити регулярно, так як його не купиш ні за які гроші!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *