Біль в потилиці і запаморочення, причини і лікування

Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

Найчастіше біль у потилиці сопровождаешься запамороченням і подібний тандем без лікування пережити неможливо. Але, перед тим, як почати негайно лікування необхідно з’ясувати причини виникнення подібного дискомфорту, адже найчастіше дзеркальна біль говорить нам про серйозні проблеми зі здоров’ям. Отже, в цій статті будуть розглянуті основні причини виникнення такого стану і як за кілька хвилин від нього позбавиться.

Зміст

 • 1 Причини виникнення болю в потилиці
 • 2 Остеохондроз
 • 3 Сколіоз
 • 4 Розтягнення м’язів
 • 5 Гіпертонія
 • 6 Причин хвилюватися немає. Причини, що вказують на нормальний стан
 • 7 Як лікувати?
 • 8 Профілактика
 • 9 Висновок

Причини виникнення болю в потилиці

Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

Як показує практика причини одночасної болі в потиличній частині голови і супроводжує її запаморочення можуть бути різними:

 • Остеохондроз – це всім відоме захворювання, яке при відсутності лікування розвивається і перетворюється в шийну мігрень, яке викликає запаморочення.
 • Сколіоз, спричинений сидячим способом життя, викривляє хребет, чим і викликає подібні болі.
 • Розтягнення м’язів зазвичай з’являється після тривалих фізичних навантажень.
 • Гіпертонія, характерна тим, що підвищує тиск з-за чого у пацієнта і помічається біль в потиличній частині і постійний дискомфорт.
 • Ну а тепер варто розглянути кожні причини більш докладно.

  Остеохондроз

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Дане захворювання насамперед характерно виникненням незрозумілою тяжкості в задній частині шиї і потилиці (як ніби на шию повісили гирю), запамороченням. Також хворому з подібним діагнозом досить важко повертати шию з боку в бік.

  Важливо знати: остеохондроз в народі називають хворобою людей похилого віку, так як найчастіше його діагностують саме у людей похилого віку. Пов’язано це з тим, що в цьому віці через малорухливого способу життя в шийному відділі починають відкладатися солі, суглоби деформуються, а міжхребцеві диски мають тенденцію до зміщення.

  Крім того, в період активного розвитку захворювання у хворого спостерігається погіршення зору і слуху, поворушити шиєю практично неможливо, а, здавалося б, на перший погляд, звичайне запаморочення перетворюється в постійну мігрень.

  Як бачите, таке захворювання вимагає негайного лікування, що складається з декількох етапів:

 • Насамперед хворому необхідно відвідати невропатолога і хірурга, які поставлять вам діагноз і призначать відповідне лікування.
 • Для початку хворому призначаються протизапальні медикаменти та знеболювальні, які знімуть сильний набряк і біль. Потім у бій за здоров’я вступаю препарати з групи хондропротекторных, вони зупиняють руйнування хряща.
 • Крім, медикаментів, хворому необхідно робити спеціальну зарядку і сидіти на індивідуально-розробленій дієті.
 • Сколіоз

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Сколіоз – це викривлення хребта, яке в основному викликано сидячим способом життя і характеризується болем в потилиці і запамороченням.

  Важливо знати: дана патологія розвивається в ранньому віці, коли кістки починають остаточно зміцнюватися (з 7 до 14 років). Тобто його розвиток у дорослої людини практично неможливо. Також згідно зі статисткою останніх років дівчатка, впливу сколіозу схильні більше ніж хлопчики.

  Діагностика сколіозу проходить досить швидко і досвідченому фахівцю потрібно лише поглянути на дитину для того, щоб визначити ступінь викривлення хребта.

  Ну а що стосується лікування, то розрізняють 2 види лікування сколіозу:

 • Традиційне. Включає в себе прийом медикаментів, вітамінів, занять медичної гімнастикою і носіння корсета.
 • Хірургічне застосовується в тому випадку, якщо іншими способами неможливо виправити викривлення.
 • Розтягнення м’язів

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Мабуть, це найпоширеніша причина болю в потилиці і запаморочення, а викликана вона тим, що під час занять спортом (наприклад, вправ в спортзалі), м’язи певної частини тіла починають скорочуватися і при неправильному виконанні фізичної вправи м’яз розтягнулася, а скоротиться вона не може. Саме цим і може бути викликано розтягнення.

  Важливо знати: подібна проблема не потребує висококваліфікованого лікування та досить вдома зробити всі необхідні процедури і вже на наступний ранок ви забудете про те, що у вас, взагалі, була подібна проблема.

  Лікування розтягування м’язів виглядає наступним чином:

 • По-перше, необхідно прийняти гарячу ванну. Таким чином, м’язи розслабляться. Важливо знати: якщо в потиличній частині спостерігається набряк, то прикладіть холодний компрес.
 • По-друге, розітріть проблемне місце Индовазином, або будь-яким іншим аналогічним гелем. Який зігріє м’язи і зніме запалення.
 • От і все! Досить зробити ці 2 простих дій і болі в шиї і потилиці, як і не було.

  Важливо знати: якщо болі в шиї супроводжуються запамороченням, то це сигналізує про серйозну травму м’яза. Для того щоб позбутися від дискомфорту, прийміть знеболююче і йдіть до лікаря, щоб перевірити не розірвалася чи м’яз.

  Гіпертонія

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Гіпертонія – це на сьогоднішній день досить поширене захворювання, що характеризується підвищеним кров’яним тиском. У людини, не страждає гіпертонією, нормальний тиск становить приблизно 120/80 міліметрів ртутного стовпа, з урахуванням незначних відхилень, а в людини з гіпертонією дані показники можуть далеко перевалити за цю норму.

  Важливо знати: навіть у маленьких дітей в наш час зустрічаються стрибки і високі показники артеріального тиску. Часто із-за таких перебоїв відчувається біль в потиличній частині, тиск зсередини і запаморочення, що підсилюються при спробі швидко встати з ліжка або стільця або повернути голову.

  Вести боротьбу з цією недугою потрібно починати якомога раніше приймаючи препарати від підвищеного тиску та алергії, а також блокатори гормонів, але тільки за призначенням лікаря та під його наглядом. Необхідно дотримуватися дієти, вживаючи продукти, що не містять велику кількість холестерину або цукру. Кожен день, якщо це дозволено лікарем, необхідно займатися фізичними вправами, частіше бувати на вулиці і більше рухатися.

  Причин хвилюватися немає. Причини, що вказують на нормальний стан

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Якщо одночасний дискомфорт в потилиці і запаморочення один раз і більше не повторювалася, то заспокойтеся, хвилюватися немає причин. Подібний стан могли викликати такі причини:

 • Ви могли просто деякий час лежати в незручне становище (наприклад, під час сну) і в результаті м’язи затекли. У цій ситуації досить просто зробити кругові рух головою і дискомфорт як рукою зніме.
 • Погодьтеся, наше життя сповнене різноманітних стресів, наприклад. Неприємності на роботі чи в університеті. Пам’ятайте, будь-які стресові ситуації, так чи інакше, позначається на вашому здоров’ї. Дискомфорт в потилиці і запаморочення, може бути відлунням недавнього стресу і для того, щоб від них позбутися для початку, заспокойтеся і прийміть знеболюючий препарат (анальгін).
 • Шкідливі звички. А адже Моз попереджав! Вживання алкоголю і нікотину також сильно позначається на вашому здоров’ї. Так, що ранкове запаморочення і певний дискомфорт, може бути пов’язаний з прийомом напередодні спиртних напоїв. Крім того, надмірне вживання кави, може викликати подібний стан, так як підвищується тиск.
 • Як лікувати?

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Існує декілька заходів, які допоможуть позбутися від дискомфорту в потиличній зоні і знімуть супроводжують симптоми:

 • Масаж оправленной групи м’язів вважають найкращим засобом від цієї недуги.
 • Лікувальна гімнастика, яка повинна бути складена лікарем буде завжди підтримувати м’язи в тонусі.
 • Голковколювання – техніка, яка прийшла до нас із країни висхідного Сонця досить добре себе зарекомендувала в боротьбі з болем в потилиці і супутнім запамороченням.
 • Профілактика

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Якщо у вас вже раз було подібне стан, то ви напевне не хочете, щоб вона ще раз повторилася. Для цього необхідно дотримується наступних рекомендацій:

 • Для початку потрібно нормалізувати свій спосіб життя, сон і прийом їжі. Найчастіше саме цих простих дій достатньо для того, щоб назавжди забути про таку проблему, як дискомфорт у потилиці і запаморочення. Також не забудьте відмовитися від таких шкідливих та згубних звичок, як вживання нікотину, алкоголю і наркотиків.
 • Якщо ж вказана рекомендація не принесла бажаний результат, то в цьому випадку потрібно регулярно відвідувати лікувальний масаж.
 • Висновок

  Боль в затылке и головокружение, причины и лечение

  Отже, ось ми і разом з вами розглянули причини виникнення запаморочення й дискомфорту в потиличній частині голови. Як бачите, якщо подібний стан проявляє себе на регулярній основі протягом декількох днів, то це, безумовно, може свідчити про розвиток серйозних захворювань. Саме тому необхідний лікарський огляд, щоб з’ясувати, що саме може викликати подібний стан і якими методами, можна з ними боротися. Також не варто забувати про профілактичні засоби, які допоможуть уникнути багаторазове прояв цього стану. Будьте здорові!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *