Болі в потилиці біля основи черепа — причини, діагностика і методи лікування

Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

В наш час комп’ютерні технології настільки розвинені, що важко знайти людину, яка не проводить досить тривалий час за комп’ютером (особливо це стосується офісних працівників). Дуже часто ми скручиваемся в досить не зручні пози і можемо просидіти так досить тривалий час, натомість після випроставшись часто відчуваємо біль в потилиці і шиї. Звичайно ж, це не головна причини появи досить сильних і неприємних болів біля основи черепа. Варто зазначити, що часті болі в потилиці можуть свідчити про наявність і розвиток більш серйозного захворювання. Часті болі в потилиці або ж у скронях бувають настільки сильними, що людина не завжди може зрозуміти з якою саме сторони черепа болить. Різкий пульсуючий больовий спазм може просто обхопити всі частини голови і людина просто не знаходить собі місця намагаючись позбавитися від болю. Інколи головні болі бувають настільки сильні і часті, що людина просто втрачає працездатність і не може абсолютно нічого робити.

Зміст

 • 1 Види головного болю
 • 2 Причини виникнення болю в потилиці
 • 3 Вегето-судинна дистонія (ВСД)
 • 4 Доктор допоможіть
 • 5 Відпочити завжди можна
 • 6 Самолікування будинку
 • 7 Висновок

Види головного болю

Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

Як відомо, головний біль буває різною і може проявляти себе по-різному, як сильна і різка, так і легкі наростаючі больові відчуття.

Больові симптоми можуть проявлятися в різних місцях черепа, наприклад:

 • біля основи черепа (тобто болить саме потилицю);
 • у скронях;
 • в лобової частини черепа (болі після можуть віддаватися в скронях);
 • у вухах (при чому при болю у вухах людина не завжди може розрізнити, де саме болить, так як здається, що саме в скронях);
 • в щелепно-лицьовій частині;
 • у правому або лівому півкулі.

Так як головні болі бувають різними, то і лікувати їх, звичайно ж, потрібно по-різному, але про це краще все ж проконсультуватися з лікарем. Так як самолікування може бути тільки шкідливим і небезпечним для Вашого здоров’я. Тільки після консультації з лікарем потрібно приймати будь-які лікарські препарати.

Причини виникнення болю в потилиці

Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

Біль у потилиці напевно одна з найбільш неприємних болю. А причин того, що виникає біль у потилиці насправді досить багато і з кожним днем вчені підтверджують якісь нові причини, які впливають на виникнення болю голови.

Давайте розглянемо основні причини після яких часто бувають болі в потилиці (тобто болі черепа):

 • Вегето-судинна дистонія (ВСД) — це хвороба вегетативної нервової системи. При ВСД головні болі бувають регулярними і досить сильними;
 • Травми або удари голови — головні болі часто простежуються після ударів голови (навіть після досить легких). Струсу мозку також часто супроводжуються болями черепа і різкими болями в скронях;
 • Перевтома — найчастіше від перевтоми як розумового, так і фізичного біль у потилиці не змусить себе чекати. Болюче відчуття може бути сконцентровано біля основи черепа і переходити спазмами на віскі;
 • Стреси і перенапруги — від даних причин найчастіше страждають саме жінки. За статистикою 60% жінок і лише 25% чоловіків страждають від больових нападів. Так як чоловіки більш простіше ставляться до багатьох речей, і цим суттєво спрощують собі життя.
 • Невралгія потиличного нерва;
 • Неправильне харчування або ж його зміна (дуже часто сильно позначаються на здоров’ї дієти, яким так люблять піддавати жінки). Погане харчування дуже сильно впливає і провокує погіршення здоров’я. Ви можете їсти менше, але в будь-якому випадку в раціоні повинні бути вітаміни. Ви можете обмежити себе в борошняному і важкої їжі, але от фрукти та овочі повинні повноцінно бути присутнім у раціоні;
 • Мігрень у шейнойобласти;
 • Гормональні збої — дуже часто на головний біль в потилиці скаржаться саме жінки, у яких відбуваються гормональні зміни (наприклад, клімакс або ж вагітність). В таких випадках жінки схильні до проявів сильної болі потилиці або ж скронях.
 • Вегето-судинна дистонія (ВСД)

  Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

  ВСД — це досить серйозний і поширений недуга. ВСД з’являється з-за певних відхилень центральної нервової системи, а також перенесених інфекційних захворювань. Не варто забувати,що така недуга, як ВСД, можуть викликати сильні стреси,, перевтома, поганий раціон харчування. Дуже часто від ВСД страждають люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, мало рухаються, більше сидять. Це призводить до швидкого набору зайвої ваги, що, в свою чергу, згубно впливає на серцево-судинну систему і в кінцевому підсумку провокує розвиток недуги. Існує 3 види IRR:

  • нипертонический тип;
  • гіпотонічний тип;
  • змішаний тип.

  Варто відзначити, що ВСД досить серйозне захворювання, яке потрібно лікувати тільки під наглядом лікаря. Лише після комплексного обстеження, лікар зможе поставити Вам точні діагноз, і якщо у Вас все ж IRR, то прописати правильне лікування.

  Хочеться відзначити, що за статистикою, в наш час ВСД виявляється у 50-60 % населення, але найчастіше саме у жінок. Так як жінки більш приймають все близько до серця і намагаються встигнути все, забуваючи про себе коханої. Зазвичай жінка відпрацює важкий трудовий день і прийшовши з роботи додому, відразу ж береться за домашні справи. Жінки, дорогі, побережіть себе! Знайдіть час відпочити і попросити про допомогу в улюблених чоловіків. Впевнена, що Вам не відмовлять. Так що не варто все тягнути на собі.

  Доктор допоможіть

  Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

  Багато хто з нас (а точніше практично всі) при виникненні неприємних больових відчуттів першим ділом випивають таблетку і чекають, коли біль пройде. І практично ніхто не замислюється, а що є першопричиною болю. Звичайно ж, якщо больові симптоми проявляються дуже рідко, то не варто хвилюватися, але якщо больові відчуття виявляються 1-2 рази в тиждень, то це свідчить про наявність більш серйозної недуги. Якщо все ж Ви помічаєте, що головний біль почала виявлятися частіше або ж якось по-іншому, то потрібно терміново звернутися до лікаря. У першу чергу потрібно буде пройти наступних лікарів: терапевт, невропатолог, хірург, травматолог, стоматолог. І тільки після комплексного огляду лікарів та проходження додаткових обстежень Вам зможуть поставити точний діагноз, і при необхідності, прописати комплексне лікування (яке зазвичай розписується на 1-2 місяці).

  Відпочити завжди можна

  Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

  В наш час життя протікає настільки насичено і швидко,що ми просто не завжди знаходимо час на банальний 5-ти хвилинний відпочинок. У всіх завал на роботі, проблеми вдома і багато іншого. В кінцевому підсумку ми встигаємо виконати абсолютно всі справи, а от знайти 5 хвилин на відпочинок не можемо, і після просто корим себе, що весь час віддали роботі, а про здоров’я забули.

  Що ж робити і як знайти час на відпочинок? А все досить просто, біль у потилиці найчастіше з’являється з-за того, що Ви довгий час просиділи в незручній позі і сильно перенапрягли шию. Якщо Ви цілий день проводите за комп’ютером, то Вам досить робити 2-3 рази перерву на відпочинок (буквально 5-10 хвилин). Під час відпочинку досить встати добре потягнутися і зробити прості, але такі необхідні вправи (повороти голови в сторони або ж нахили голови вперед і назад, при цьому добре також пальцями рук виробляти легке здавлювання черепа в області чола).

  Пам’ятайте, що в багатьох ситуаціях біль у потилиці можна запобігти. Досить просто протягом дня і після важкого трудового дня не забувати знаходити час для себе. Адже потрібно всього витратити 1 годину часу для себе.

  Самолікування будинку

  Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

  Ще з давніх часів існує безліч способів, як позбутися головного болю в потилиці або хоча б спробувати її зменшити. В давні часи як відомо не було такої величезної кількості лікарських препаратів і люди лікувалися саме народними методами. При сильних спазмах спробуйте що-то з нижче перерахованого:

  • Просто полежіть в темній кімнаті 10-15 хвилин, при цьому спробуйте розслабитися і подумати про щось хороше;
  • Допоможе лягти з холодним компресом на голові;
  • Змастити віскі “зірочкою” і добре помасажувати;
  • Тепла ванна і заспокійливий чай на травах. Ванна допоможе Вам зняти втому, а ось трав’яний чай дозволить розслабитися і забути про важкому пережитий день;
  • Дуже добре допомагають вечірні прогулянки на свіжому повітрі. Взагалі досить добре проводити багато часу на вулиці, тим більше якщо Ви цілий день сидите в офісі. Намагайтеся знаходити час на пішу прогулянку на роботу або з роботи. Це допоможе Вам відволіктися і розслабитися після трудового дня. І додому Ви прийдете вже трохи “выдохнувшими”.

  Не забувайте, що багато недуг ми самі собі обираємо. Пам’ятайте, що навіть найпростіше поболювання в скронях або рідкісні болі в потилиці, можуть бути сигналом про більш важкому захворюванні. Так що якщо все ж таки Ви відчуваєте, що з організмом щось не так, то не затягуйте з походом до лікаря. Якщо навіть зі здоров’ям виявиться щось не те, то пам’ятайте, що на ранніх стадіях практично будь-яку недугу можна вилікувати, а ось запущені форми хвороби не завжди піддаються лікуванню.

  Висновок

  Боли в затылке у основания черепа — причины, диагностика и методы лечения

  Всі ми знає вислів “Береженого — Бог береже”. Так що бережіть себе самі, і не забувайте, що саме ми самі набуває собі багато захворювань і провокуємо їх розвиток. Прості дрібниці і правила допоможуть Вам бути завжди у формі і не страждати якими-небудь захворюваннями.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *