Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога

Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога
Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога

Якщо вас турбує постійний головний біль і кровотечі з носа – це досить серйозна симптоматика, при якій негайно варто відвідати лікаря, для встановлення причини. Але перш ніж відвідувати лікаря, розглянемо, які причини призводять до того, що часто болить голова та паралельно йде кров з носа.

Причини, що провокують головний біль і кров з носа

Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога
Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога

На самому початку варто відзначити, що всі причини можуть різнитися – в їх основі може бути як простий удар по носі, так і прояв більш серйозної патології, захворювання, яке раніше не проявляло себе, було прихованим від лікарів.

Перелік зовнішніх факторів

Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога
Болить голова і кров з носа – причини і перша допомога

Причини того, що кров йде носом і турбує постійний головний біль можуть бути різні, але медики виділяють найбільш часті:

  • В приміщенні надмірно сухе повітря – його може пересушувати і кондиціонер, а також батареї центрального опалення та обігрівачі. Внаслідок цього пересихає слизова носа і судини схильні до підвищеної ламкості в силу зниження еластичності.
  • Кров з носа у пацієнта з частим головним болем може бути й наслідком того, що організм просто перегрівся – тепловий і сонячний удар призводить до такої неприємної симптоматики. При сонячному ударі пацієнта турбує так само і загальна слабкість і шуми у вухах, приступи непритомності.
  • Перепади тиску – глибоководні занурення або ж навпаки, перельоти на літаку, походи в гори і так далі і є причини того, що кров йде з носа, а деяких метеозалежних пацієнтів турбують часті головні болі.
  • Побутове отруєння або ж професійна інтоксикація організму – це також ті причини, при яких досить часто болить голова, а на додачу до всього іншого йде з носа кров і страждає весь організм. Спровокувати отруєння організму, його інтоксикацію може попадання через легені і пори дерми токсичної пари і газу, аерозолю.
  • Викликати кровотечу з носових ходів може і отруєння хімічними сполуками і негативний вплив радіації, термічний опік або ж удар струмим слизової носа.
  • Сильні напади кашлю, а також чхання – ще одна причина, чому йде кров з носа. У цьому випадку має місце пошкодження внутрішніх судин у носових шляхах в силу підвищення тиску в них.
  • Крім цього медикаментозні препарати, призначені лікарем, також можуть стати причиною кровотечі з носових шляхів.

Ще причини кровотеч з носа і головного болю

Причини кровотеч з носа і головного болю
Причини кровотеч з носа і головного болю

Якщо особа в області голови, зокрема носа, отримала травму, у нього загострилося при цьому і хронічні алергічні захворювання – це так само може стати однією з причин носових кровотеч і головного болю.

Не меншою проблемою є безконтрольне і надмірне застосування при самолікуванні звужуючих судини препаратів – краплі для носа або ж гормональні препарати знижують в рази щільність на стінках слизової носових ходів, викликають їхню атрофію.

Крім цього кров йде з носа і болить голова в силу виникнення і розвитку злоякісних новоутворень як в носовій порожнині так і в голові. Чужорідні тіла і паразити, дрібні предмети у носових шляхах і кліщі – також можуть призвести до носової кровотечі.

Патологічні зміни в судинній системі людини – ще одна причина частих кровотеч з носа і нападів головного болю. В цьому випадку кров буде йти не тільки носом, але і виникати внутрішні кровотечі у внутрішні органи і м’язи, суглоби. Гормональні зміни, дисбаланс гормонів в організмі так само є ще однією причиною, по якій кров іде носом, часто турбують головні болі – така ситуація часто діагностується у вагітних і підлітків, коли відбуваються істотні перебудови в організмі.

Крім цього, причинами, при яких у пацієнта з носа може йти кров також є зловживання спиртним, гіпертонія, алергічні реакції і споживання наркотиків, котрі вдихаються через ніс, патології складу крові і серцево-судинні захворювання.

Існуючі типи кровотеч з носа

Існуючі типи кровотеч з носа
Існуючі типи кровотеч з носа

На практиці медики виділяють наступні типи:

  • передня задня (на друга на практиці зустрічається дуже рідко);
  • важкі форми, коли кров, піднімаючись вгору по слізних протоках, буде витікати через слізний канал, розташований в очницях.

Кожен з представлених типів може супроводжуватися нападами головного болю, більшої або меншої сили, выдрызняючись своєю інтенсивністю. Якщо напади відзначені регулярною систематичність, сильною інтенсивністю і великою кількістю у втрати крові – можливою причиною такої симптоматики може бути розвиток новоутворення в організмі. У такому разі обов’язковим є відвідування лікарів і проходження всіх необхідних обстежень.

Зупиняємо кров з носових ходів

Зупиняємо кров з носових ходів
Зупиняємо кров з носових ходів

Якщо кров з носа йде несильно, напади болю не відзначені надмірною інтенсивністю – можна впоратися і власними силами. У цьому випадку варто, в першу чергу, зупинити кровотечу з носа і після усунути напад головного болю анальгетиками.

Для початку варто укласти пацієнта в зручну для нього позу – у цьому випадку голова повинна бути вище рівня серця, при цьому закидати її назад або ж горизонтально не варто, щоб кров не потрапила в дихальні шляхи або ж стравохід.

На область перенісся варто покласти холодний предмет – пакет з льодом або рушник, змочений у холодній воді, прийняти анальгетик. При цьому замочену в холодній воді серветку або ж пакет з льодом можна покласти і на область потилиці, шию, а ту ніздрю, з якої йде кров – на пару хвилин затиснути пальцем або ж вставити ватний тампон. Як правило, таких заходів першої допомоги буває достатньо, щоб зупинити кровотечу носовими шляхами і вгамувати головні болі.

Якщо кров не зупиняється – можна закапати звужуючий судинний засіб в ніс і ввести на деякий час ватяний тампон в носові проходи. Через 5-10 хвилин вийміть тампон обережно, щоб не зірвати новостворений згусток крові, який виступає природною перешкодою для кровотоку.

Коли кров тече з носових ходів рясно, головні болі турбують сильними нападами, мова у пацієнта ускладнена і його турбують запаморочення, непритомність – варто негайно викликати швидку. Такі симптоми можуть говорити про гіпертонію або ж інсульті, новоутворення або менінгіті і інші дуже серйозні захворювання. До того, як приїдуть лікарі пацієнта найкраще посадити в напівсидячу позу або якщо він у непритомному стані – укласти на рівну площину і повернути голову набік, щоб він не захлинувся власною кров’ю або ж блювотним масами.

Існуюча профілактика

Існуюча профілактика
Існуюча профілактика

Звичайно, професійно допомогти може лікар і надати відповідні рекомендації в питаннях профілактики. Щоб виключити в майбутньому кровотечі носом, пересихання слизової, рекомендовано промивати ніс розчином морської солі, змащувати носові ходи рослинними оліями або ж зволожуючими кремами. Такі заходи чудово виручать, якщо ви постійно перебуваєте у приміщенні з сухим повітрям.

Крім цього лікарі рекомендують застосовувати медикаментозні препарати, які зміцнюють стінки судин, тим самим, запобігаючи повторній кровотечі з носа. Нарівні з цим в обов’язковому порядку перегляньте власний раціон – він повинен бути багатий на вітаміни, макро та мікроелементи. Також постарайтеся виключити можливість травмування та ушкодження носа, попадання в нього чужорідних тіл, забоїв голови, тобто всього того, що може спровокувати головні болі і кров з носа.

Також постарайтеся виключити довге перебування на сонці – перегрів організму не самим кращим чином позначається на ньому, приводячи до підвищення тиску, головного болю, непритомності і кровотеч з носа. Виключіть споживання алкоголю і без зайвої на те необхідності не приймайте медикаменти, слідкуйте за власною вагою і гормональними змінами в організмі.

Кровотечі з носа і головні болі у своєму тандемі не завжди є нешкідливою симптоматикою і можуть служити ознакою досить серйозного захворювання, патології, яка розвивається в організмі, починаючи від звичайної простуди і закінчуючи розвитком ракових новоутворень, ознакою наближення інсульту та інфаркту, які призводять до паралічу.

Саме при систематичному повторенню подібної симптоматики – негайно відвідайте лікарів, пройдіть обстеження і вже виходячи з цього, приймайте заходи щодо усунення такого симптому як кровотечі з носа і головні болі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *