Болить голова і соски, причини

Болить голова і соски, причини
Болить голова і соски, причини

Неприємні відчуття у вигляді хворобливості, набухання і важкості в грудях знайомі жінкам. Це мастопатія, зазвичай, котра проявляэться перед місячними через гормональний дисбаланс і після місячних безслідно проходить. Багато жінок звикають до цього явища і переносять його спокійно. Тим не менш, мастопатія по мірі розвитку може перейти в більш серйозну форму. Біль у сосках грудей буде посилюватися від кожного найменшого дотику. З таким станом миритися вже не можна, потрібно звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Мастопатія може мати спадковий фактор, передаватися від матері, або стати наслідком нервозності, втомлюваності, частих стресів, порушень в придатках матки, печінки, жовчному міхурі. Буває, що болять соски і паморочиться голова в результаті гормонального дисбалансу, на тлі аборту, ожиріння або відсутності статевого життя.

Фізіологічні причини хворобливості сосків

Фізіологічні причини хворобливості сосків
Фізіологічні причини хворобливості сосків

Дискомфорт у вигляді болю в сосках може виникнути через ряд фізіологічних причин і тоді лікування не потрібне, потрібно лише усунути проблему. Болять соски внаслідок:

 • носіння незручного, неправильно подібного бюстгалтера;
 • використання в якості гігієни туалетного мила в складі з хімічними елементами, здатними викликати алергічні реакції на шкірі, свербіж, подразнення, печіння в області сосків;
 • відсутності гігієни, яка призвела до висихання, появи тріщин на сосках;
 • перерваного статевого акту;
 • використання деякої косметики, здатної викликати алергію, привести до мікротравм, розчісування шкіри поблизу сосків;
 • контактів з неякісною хлорованою водою, наприклад, внаслідок купання у відкритому водоймищі;
 • неправильно проведеній процедурі годування, коли малюк вже наївся і просто бажає пограти з соском, кусаючи його зубками;
 • сильного стискання в грудній клітці, натиранні сосків.

Шкіра на даних ділянках тіла дуже ніжна і чутлива, будь-який механічний вплив швидко призводить до хворобливості.

Болять соски у деяких дівчат від частого відвідування солярію, прийому ряду гормональних препаратів. Навіть від нервового виснаження, стресів, різкої зміни клімату можуть з’явитися ознаки розвитку метеопатії. Дівчатам потрібно ставитися більш уважно до свого здоров’я, намагатися вчасно виявити причини хворобливості сосків, спробувати самостійно усунути їх, або звернутися до лікарів.

Патологічні причини

Патологічні причини
Патологічні причини

Болять соски внаслідок патології у грудях, при розвитку:

 • кісти (злоякісної або доброякісної) пухлини, спазів в судинах;
 • псоріазу на тлі ураження шкірних покривів і сосків;
 • лишая;
 • циклічної мастодинії;
 • лактостази, застою в грудях молока;
 • масталгії на тлі збою роботи нирок або щитовидної залози;
 • міжреберної невралгії;
 • цукрового діабету;
 • застійних явищах в грудній клітці, появі гнійних або іншого роду виділень, набряклості і печінні в області сосків.

Біль буває просто нестерпним у молодих мам у період годування груддю при наявності застійних явищ у грудній клітці. Якщо ж набухання молочних залоз, поява тріщин і гематом навколо сосків ніяк не пов’язане з вагітністю або годуванням груддю, жінкам варто насторожитися, звернути увагу на характер болю, ступінь інтенсивності, тривалість проявів, наявність інших неприємних симптомів. Можливо настав час звернутися до гінеколога або мамолога, пройти обстеження.

Біль у сосках і животі

Біль у сосках і животі
Біль у сосках і животі

Подібні симптоми, які проявляються одночасно, бувають у жінок в період виношування малюка, перед початком менструації або при вагітності на пізніх термінах. Болить низ живота, що говорить про те, що організм готується до пологів. Дискомфорт у грудній клітці та в ділянці молочних залоз буває при годівлі новонароджених малюків. На ранніх термінах вагітності або у період лактації у жінок це цілком нормальне явище.

Біль у животі і сосках може бути на фоні гормонального збою в організмі. Низ живота тягне, коли росте плід, розтягується порожнина матки. Паморочиться голова і болить в сосках при позаматковій вагітності, також після проведення операції кесаревого розтину.

Хворобливість сосків і місячні

Хворобливість сосків і місячні
Хворобливість сосків і місячні

Болять соски в період настання місячних внаслідок росту гормону прогестерону. Саме в другій фазі циклу соски стають більш чутливими, і може проявитися тимчасовий дискомфорт. Зазвичай після проходження місячних стан нормалізується.

Якщо ж після проходження менструації, біль у сосках так і не пройшла, то можливо причина криється в гормональному збої, розвитку патології в організмі або захворюванні, що впливає на рівень гормонів в крові (зокрема на функції молочної залози і придатки).

Боліти соски можуть внаслідок нерозбірливих статевих зв’язків, також при розвитку венеричних захворювань, що передаються статевим шляхом.

Вагітність призводить до набухання і хворобливості сосків

Вагітність призводить до набухання і хворобливості сосків
Вагітність призводить до набухання і хворобливості сосків

Крутиться і болить голова, груди набряклі в період перебудови жіночого гормонального фону, тобто з настанням вагітності. У жінок явище досить поширене. Збільшення молочних залоз у розмірах виникає, коли нервові волокна просто не встигають за ростом молочних залоз. У перші тижні з моменту зачаття можуть з’явитися горбки в ареолах сосків.

Якщо болять соски, набухли груди і немає місячних, то швидше всього це ознака вагітності. Біль посилюється при сильному натисканні. Якщо затримка місячних більше 2 тижнів, то можна спробувати натиснути на соски. При вагітності з них повинна виділятися біла рідина (молозиво), що явно свідчить про вагітність, проходження підготовчих процесів в організмі.

Можливий розвиток дисгормональної мастопатії або гінекомастії, коли набрякають і болять соски, виділяється серозна або навіть гнійна рідина. Це, звичайно, вже ненормальне явище, жінкам потрібно звернутися до мамолога, здати аналізи.

Причини хворобливості сосків у підлітків

Причини хворобливості сосків у підлітків
Причини хворобливості сосків у підлітків

Багато підлітків дивуються, чому в перехідному віці болять соски і груди набряклі? До подібного дискомфорту може призвести статеве дозрівання, причому біль при дотику буває не тільки у дівчаток, але і у хлопчиків внаслідок травм, забитих місць, ран, абсцесів, алергічних реакцій, порушень ендокринної системи, гінекомастії, ожирінні. При цьому біль може бути при гормональному дисбалансі або на тлі наростання жирової тканини в грудній клітці при ожирінні.

Болить голова і соски в результаті:

 • порушення функцій гіпофіза і яєчників у дівчаток і яєчок у хлопчиків
 • оперативного втручання;
 • розвитку цукрового діабету, що не рідкість у дітей в будь-якому віці;
 • різкому припиненні прийому анаболічних стероїдів (аналогів тестостерону);
 • формуванню клітин і структур тканин в грудній клітці.

Біль у грудині

Біль у грудині
Біль у грудині

А ось якщо біль віддає в грудну клітку, то можливо причини пов’язані з серцем, аневризмою аорти, захворюваннями в грудній клітці. Симптоми виникають при пневмонії, абсцесі легені, патології діафрагми, грижі стравохідного відділу, езофагіті. Додатково з’являється задишка, слабкість, запаморочення, втрата свідомості, кашель з відхаркуванням частинок крові, блідість покривів шкіри, падіння артеріального тиску.

При тахікардії болить в області грудної клітини удари серця стають не ритмічними і прискореними, дихання поверхневим. При виразковій хворобі і хворобах жовчного міхура болить і віддає в грудну клітку.

Якщо болі в грудній клітці з’явилася раптово, посилюється при вдиху, присутнє відчуття здавлювання грудини, поширення болю на спину, плече з віддачею в соски і нижню щелепу, при цьому підвищене потовиділення, крутиться і болить голова, то рекомендується пройти діагностичне обстеження.

Якщо при вагітності і після пологів болять соски і набухають з фізіологічних причин і це нормальне явище, то при підозрі на патологію потрібно негайно звернутися до лікарів. Можливо в організмі протікає ускладнення у вигляді мастопатії, лактостазы, маститу, раку молочної залози. Ці захворювання потребують термінового лікування.

Біль у сосках при захворюваннях

Біль у сосках при захворюваннях
Біль у сосках при захворюваннях

 

 • Мастопатія, наливаються груди болять соски, в товщі грудей утворюється ущільнення, відбувається розростання тканин молочної залози. Зазвичай біль у сосках посилюється зазвичай перед місячними, з’являються каламутні виділення при натисканні, молочні залози збільшуються нерівномірно.
 • Фіброзно-кістозна мастопатія, коли вузли утворюються в області молочних залоз, різні за формою та розмірами. При підозрі потрібно пройти УЗД, мамографію, біопсію. Захворювання часто зустрічається у жінок після пологів або в період вигодовування. Це застій молока в грудях, переповнення кінцевих відділів молочних залоз.
 • Інфекційний мастит, коли виникає біль при прикладанні дитини до грудей або переповненні молоком. Молочні залози набухають і запалені, болять соски при інфікування бактеріями стафілокока, здатного проникнути через травми, мікротріщини, підвищується температура. При підозрі на мастит необхідно припинити грудне вигодовування малюка, звернутися до лікарів, пройти курс антибактеріальної терапії. Якщо ж на тлі маститу сформувався пухлинний процес, це вимагає видалення хірургічним шляхом.
 • Рак молочної залози. Це самий страшний недуг, коли видозмінється форма грудей і болять соски, паморочиться голова. Лімфовузли збільшені під пахвами, на грудях з’являються незвичайні щільні вузлики, погіршується апетит, жінка стрімко худне, постійно підвищена температура до субфебрильних відміток. Потрібне термінове звернення до мамолога, проходження діагностичних процедур.

Щоб уникнути розвитку раку грудей жінкам необхідно проводити огляд молочних залоз постійно. При появі сумнівного ущільнення, незвичайних серозних (гнійних) виділень із сосків із неприємним запахом, інших підозрілих симптомах не можна відкладати візит до лікаря.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *