Болить голова, коли встаю

Болит голова, когда встаю

Головний біль може виникати з багатьох причин. Найчастіше проблема носить серцевий або психоневрологічний характер. Для визначення того, чому болить або паморочиться голова при нахилі або, коли встаєш слід точно визначити характер болю і її точну локалізацію. Варто враховувати той момент, що біль вранці може вказувати на суттєві проблеми зі здоров’ям, і нехтувати таким сигналом не слід. Це пов’язано з тим, що в даному випадку голова болить не з причини перевтоми, а проблем, пов’язаних зі здоров’ям. Що ж робити в цьому випадку, які причини можуть приводити до того, що голова болить вранці і багато іншого розглянемо в цій статті.

Зміст

 • 1 Як проявляється біль і запаморочення?
 • 2 Патологічні причини виникнення проблем
 • 3 Методи лікування
 • 4 Здоровий спосіб життя
 • 5 Підводимо підсумки

Як проявляється біль і запаморочення?

Болит голова, когда встаю

Якщо різко встаєш, то паморочиться голова, з’являється біль – знайома ситуація для багатьох людей. Коли трапляється подібне у багато виникає панічний страх, так як багато хто не знають, що робити в цьому випадку і які причини можуть викликати симптоми розглядаються. Відразу відзначимо, що якщо різко встаєш і з’являється тільки потемніння в очах, то є голова не крутиться і не з’являється біль, то проблему можуть стосуватися порушення кровообігу в зоровому нерві. Що робити в цьому випадку? Обов’язково потрібно звертатися до лікаря, так як є ймовірність того, що різко погіршиться зір.

Крім того, що вранці голова може крутитися, коли різко встаєш, з проявом наведених нижче симптомів:

 • Нудота.
 • Ослаблення кінцівок.
 • Зміна кольору особи.
 • Якщо біль проявляється при повертанні голови, присіданні або під час чхання, тоді може діагностуватися захворювання серця або судин.

  Частим явищем можна назвати випадок, коли головні судини недостатньо навантажені, з-за чого повноцінне скорочення не може відбуватися. Якщо різко змінити положення, то симптоми гіпотонії або гіпертонії проявляються досить яскраво, часто пульсуючий біль, в деяких випадках голова паморочиться. Якщо різко встаєш після довгого сну, що серце і судини не можуть ефективно перерозподіляти кров. Застої спостерігаються в нижній частині тіла. Якщо цей процес протікає з ускладненнями, то може з’явитися нудота і інші симптоми.

  Патологічні причини виникнення проблем

  Болит голова, когда встаю

  Якщо болить голова під час різкого підйому, то проблема виникати з-за нижчезазначених причин:

 • Синдром Меньєра. Якщо причина полягає в ньому, то біль також супроводжується проблемами зі слуховим апаратом.
 • Анемія при нестачі заліза в крові призводить до того, що паморочиться голова, коли різко встаєш.
 • Якщо нещодавно було рясне кровотеча внаслідок проведеної операції, пологів, рясних менструацій, також виникають проблеми з кровопостачанням мозку.
 • Серцеві захворювання найчастіше стає причиною, через яку з’являється біль в зоні скронь або голова починає кружляти при зміні положення.
 • Нерідко паморочиться голова, з’являється біль, якщо розвиваються патологічні процеси в щитовидній залозі. Сильне виділення адреналіну в кровоносну систему призводить до надмірної стимуляції серцево-судинної системи, внаслідок чого настає кисневе голодування.
 • У досить рідкісних випадках голова паморочиться або з’являється біль, якщо порушена робота вестибулярного апарату. Причиною проблеми можуть стати стрес, невроз, безсоння і депресивний стан.
 • Вищенаведені моменти визначають те, коли можуть виникнути неприємні відчуття, якщо різко встати. Що ж робити, якщо проблема не дає спокою?

  Методи лікування

  Болит голова, когда встаю

  Існує кілька методів лікування, які вибираються у відповідності з причиною виникнення проблеми. Діагноз може поставити тільки невролог при проведенні відповідного обстеження. Повний курс досліджень залежить від симптомів, але найчастіше він полягає в МРТ, ЕКГ, КТ або рентгені. Відзначимо, що деякі обстеження вельми дорогі. Тому лікарі намагаються їх не призначати.

  Найчастіше при проблему, коли паморочиться голова, з’являється біль, призначають наступні методи лікування:

 • Оздоровчий масаж. Проведення правильного масажу робить позитивний вплив на судини, стимулює кровопостачання проблемних ділянок.
 • Коли поставлений точний діагноз часто призначають рефлексотерапію. Цей спосіб лікування дуже ефективний, користується великою популярністю.
 • Ароматерапія призначається, коли потрібно зняти напругу з судин. Цей метод впливу використовувався протягом багатьох років, полягає у використанні спеціальних масел.
 • В особливих випадках проводиться використання медикаментозних засобів, які можуть відновити роботу вестибулярного апарату. Також можуть призначатися засоби, які нормалізують артеріальний тиск.
 • Купірувати запаморочення і біль можуть лікарські засоби з категорії антигістамінних препаратів. Також при тривалому почуття нудоти проводиться виписування лікарських засобів, які можуть допомогти з вирішенням проблеми.
 • Самостійно вибирати спосіб лікування, особливо медикаментозного характеру, категорично не рекомендується. Це повинен робити лікар на підставі отриманих результатів досліджень. При самолікуванні можна більше зашкодити, ніж принести собі користі. Проте варто враховувати той момент, що деякі зміни у способі життя дозволять вирішити проблеми, сприяти одужанню.

  Здоровий спосіб життя

  Болит голова, когда встаю

  Незважаючи на те, що багато критикують рекомендації дієтологів і лікарів з приводу ведення здорового способу життя, вони можуть справити позитивний вплив на організм. При цьому результат з’являється не відразу, але залишається надовго.

  Коли вранці болить або паморочиться голова часто рекомендують наступне:

 • Відмовитися від спиртних напоїв, куріння і шкідливої їжі, кави і міцного чаю.
 • Здоровий спосіб життя, який передбачає прогулянки по свіжому повітрю і перерви під час роботи, також дозволяє знизити ймовірність виникнення розглянутих проблем.
 • Однак слід враховувати, що якщо розглянуті симптоми проявляються часто, це говорить про більш серйозні проблеми, які не залежать від способу життя. Прикладом можна назвати ортостатичний колапс, який починається з болю і запаморочення, а закінчується потемнінням в очах і непритомністю.

  Важливо розуміти, що незважаючи на поширення симптомів, які виникають навіть від незначних факторів, при їх періодичному спостереженні слід обов’язково звернутися до лікаря. Тільки при своєчасному діагностуванні захворювання можна розраховувати на позитивний результат при лікуванні.

  Люди, що ведуть пасивний сидячий спосіб життя, повинні робити перерви на прогулянки. Це стосується наступних осіб:

 • Офісних співробітників та осіб, робота яких полягає в постійно знаходження у одного робочого місця.
 • Дітей, школярів та студентів, які також проводять багато часу за столом.
 • Тренування вестибулярного апарату, яка полягає у виконанні гімнастики і спортивних вправ, дозволить виключити вірогідність виникнення проблеми з появою болю і запаморочення.

  Підводимо підсумки

  Болит голова, когда встаю

  На закінчення відзначимо, що всіх людей можна розділити на дві категорії: панікерів і пасивів. Коли виникає розглянута проблема деякі не звертають на неї уваги, інші прагнуть її вирішити швидко народними способами. Причиною запаморочення вранці стає кисневе голодування, що відбувається при відплив крові з головного мозку. Симптом може вказувати на звичайне нездужання, брак корисних речовин і вітамінів, але і серйозні проблеми зі здоров’ям на початковій стадії також проявляються подібним чином. Саме тому, якщо було помічено часта поява запаморочення під час різкого вставання, тоді можна звернутися до лікаря для проходження обстеження.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *