Болить голова при кашлі: можливі причини появи і способи усунення недуги

Болит голова при кашле: возможные причины появления и способы устранения недуга

Виникнення кашлю в процесі розвитку багатьох захворювань – цілком звичайне явище. Це захисна функція організму, що допомагає усунути з легких мікроби, щоб після цього почати процес відновлення. При цьому кашель проявляє себе по-різному, залежно від захворювання і ступеня його тяжкості. Він може бути сухим і вологим, тривалим і короткочасним, болючим і абсолютно нейтральним. Однак у деяких ситуаціях у людини спостерігається дивна і з’являється невідомо звідки головний біль при кашлі. Вона може раптово з’явитися і зникнути, але у більшості випадків така ситуація починає повторюватися знову і знову, що не може не насторожувати.

Перед тим, як пояснити, чому у дитини або дорослого раптом виникає головний біль при кашлі, слід зрозуміти сам механізм виникнення цієї недуги. Справа в тому, що під час кашлю, тиск у судинах головного мозку тимчасово збільшується, а прискорюється кровотік. І, якщо кашель триває з часу досить довго, настає короткочасна головний біль. Вона, як правило, охоплює всю поверхню голови, починаючи від скронь і закінчуючи потиличної частини. При цьому больові відчуття у дорослої людини і дитини можуть злегка відрізнятися, так як дитячий організм легше сприймає підвищений тиск і швидше може нормалізувати стан.

Варто бити тривогу, якщо сильний кашель постійно супроводжується головним болем, яка віддає в область скронь, то в потилицю? За словами лікарів, подібний симптом у практиці є атиповим. Іншими словами, він виникає досить рідко і не представляє особливої шкоди для організму людини. Тривалість кашлю, як правило, варіюється від декількох хвилин до півгодини. Однак трапляються ситуації, коли сильна біль в голові під час кашлю є першим сигналом розвитку важкого захворювання. Саме тому, якщо ви виявили у себе хоча б слабку головний біль, яка час від часу супроводжує кашель, слід пройти обов’язкову діагностику у фахівця.

Зміст

  • 1 Причини появи
  • 2 Діагностика
  • 3 Лікування

Причини появи

Болит голова при кашле: возможные причины появления и способы устранения недуга

Тепер пропонуємо розібратися в тому, що викликає головний біль при кашлі і чому вона виникає саме в процесі нього. Джерелами можуть бути:

  • Хронічна гіпертонічна хвороба, властива людям старшого віку;
  • Надмірні фізичні навантаження під час поганого самопочуття;
  • Ускладнення і наслідки алергічної реакції (на пил, домашніх тварин, прийом різних медикаментів тощо);
  • Наявність астми та інших легеневих захворювань;
  • Шкідливі звички;
  • Серйозні захворювання, що зачіпають головний мозок.

Крім усього перерахованого вище, джерелом появи головних болів у дитини може бути фізіологічна будова організму, внаслідок чого будь-кашель, будь то сильні або легкі напади, завжди супроводжуються підвищенням артеріального тиску і, як наслідок, болями в скронях і потилиці. Подібна аномалія може проявлятися і у дорослого, проте, на відміну від дітей, фізіологічне відхилення подібного характеру вимагає втручання спеціаліста та лікування.

Діагностика

Болит голова при кашле: возможные причины появления и способы устранения недуга

Для того щоб зрозуміти, що саме викликає раптову головний біль в момент кашлю, пацієнту призначається низку спеціальних діагностичних процедур.

Звичайно ж, першою з них є здача аналізів. Тільки після неї лікар зможе повністю зрозуміти, який джерело викликає біль і спробувати призначити максимально ефективне лікування.

У тому випадку, якщо є підозра на підвищення тиску, спеціалістом призначається ультразвукове дослідження судин, яке показує, чи збільшується кровотік в той момент, коли у пацієнта виникає кашель.

Ще однією не менш ефективною процедурою, що допомагає визначити швидкість кровотоку, є магнітно-резонансна інтроскопія головного мозку. Спеціальний апарат дозволяє фахівцю з’ясувати найдрібніші деталі, які недоступні при звичайному дослідженні. Зокрема, можна визначити час останнього сильного кашлю, після якого з’являється біль, а також те, в яку область вона віддає, і який джерело її викликає.

Лікування

Болит голова при кашле: возможные причины появления и способы устранения недуга

Після того, як діагностика проведена, і причина появи головних болів під час нападів кашлю ясна, лікар призначає ефективне лікування. Якщо дані симптоми є поодинокими і виникають внаслідок підвищення артеріального тиску, пацієнту прописується курс прийому медикаментів. Як правило, це лікарські препарати спазмолітичної та аналгетичного дій, які нормалізують внутрішньочерепний тиск. Після їх прийому, головні болі стають слабше і про часом повністю зникають.

Якщо ж причиною, яка викликає біль голови при кашлі, є різного роду кісти і пухлини у головному мозку, пацієнту найчастіше призначається операція по видаленню освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *