Болить голова при вагітності на ранніх термінах

Болит голова при беременности на ранних сроках

Вагітність – чудовий період в житті будь-якої жінки. Але близько 70% жінок скаржаться на часту головний біль на ранніх термінах вагітності, різної інтенсивності та тривалості. Коли болить голова, вагітна жінка може піддавати свого майбутнього дитини небезпеки. Головна небезпека полягає в нормальному розвитку нервової системи малюка. А, як відомо, нервова система формується на ранньому терміні вагітності – перші 3 місяці. Розглянемо причини цього явища і спробуємо допомогти.

Зміст

 • 1 Причини головних болів
 • 2 Мігрень, як основний вид головного болю
 • 3 Способи лікування головних болів у вагітних жінок

Причини головних болів

Болит голова при беременности на ранних сроках

Чому у жінок на ранніх термінах вагітності часто болить голова? Причинами болю в голові можуть бути:

 • Велике вживання в їжу деяких продуктів: шоколад, смажена їжа, кава, занадто міцний чай;
 • Незбалансоване харчування або дієта;
 • Збій в гормональному фоні;
 • Знижений артеріальний тиск або гіпотонія;
 • Дефіцит води в організмі вагітної жінки;
 • Інфекційні запалення;
 • Хронічні захворювання до настання вагітності;
 • Возбудимое стан організму або стрес;
 • Зовнішні фактори: екологічна обстановка, сильні звуки, яскраве світло.
 • Якщо не стежити під час вагітності за своїм раціоном, то головний біль може стати постійним супутником жінки на всі 9 місяців. Потрібно прибрати з меню все смажене, гостре, кави і т. п. Звичайно, повна відмова від алкоголю і куріння – це непорушний закон. Дієта теж може стати причиною головних болів під час вагітності, особливо, заснована на 1-2 продуктах. Організму під час вагітності потрібен весь ряд мікроелементів і вітамінів, особливо на ранньому терміні, коли закладаються всі життєво важливі органи дитини. Тепер про гормональні зміни. Жінка в перші три місяці виношування дитини зазнає сильних змін, багато хто страждає сильним токсикозом. Адаптація до нового стану теж викликає сильні головні болі. При дефіциті води в організмі кров стає більш густою, як наслідок, у жінки болить голова. Нормальний водний баланс допоможе впоратися з цією проблемою. Наступною причиною є інфекції. Жіночий організм протягом всієї вагітності більш піддається запальним процесам, ніж звичайна людина. Все це небезпечно не тільки для майбутньої мами, але і для її малюка. Також голова болить, якщо до вагітності жінка страждала хронічними захворюваннями. Під час вагітності вони можуть або загостритися, або викликати іншу симптоматику, наприклад, у вигляді сильних головних болів. Стрес – це найнебезпечніший ворог при виношуванні плоду. На ранньому терміні особливо потрібно дбати про емоційної складової. Жінці потрібно уникати будь-яких хвилювань і тривог, все це може негативно позначитися на перебігу вагітності. Погана екологія сприяє розвитку мігрені у вагітних, так як в брудному повітрі може бути підвищений вміст шкідливих солей та інших хімічних елементів. Поганий сон і загальне відчуття розбитості через недосипання теж може викликати больові відчуття у вагітних жінок. Ще голова болить при зміні погоди, особливо при різкому падінні атмосферного тиску.

  Мігрень, як основний вид головного болю

  Болит голова при беременности на ранних сроках

  Трохи статистики. Приблизно у 45% жінок «в цікавому положенні» проста головний біль плавно перетікає в мігрень. Голова просто розколюється, болить нестерпно, часто виникає хвороблива реакція на світло, блювання, дзвін у вухах, запаморочення, кашель. Жінка стає дратівливою. При сильному нападі мігрені можуть виникати «мушки» перед очима, біль в плечовому поясі, очі, наливатися кров’ю. Якщо жінка до настання вагітності ніколи не стикалася з такою проблемою, то після зачаття дитини у неї можуть виникнути напади мігрені. Чому ж так відбувається? Причиною тому є відсутність овуляції. Мігрень погано піддається лікуванню альтернативними способами. Тут тільки рятує медикаментозне лікування, призначене лікарем.

  Способи лікування головних болів у вагітних жінок

  Болит голова при беременности на ранних сроках

  Призначити ефективне лікування при головних болях може тільки кваліфікований лікар. Консультація лікаря обов’язкова, ні в якому разі не можна займатися самолікуванням. Медикаментозні препарати в даних випадках виписуються лікарем дуже рідко, так як під час вагітності, а особливо на перших 5-6 тижнях, вживання ліків повинно зводитися до самого мінімуму. Що ж робити з болем жінкам «в цікавому положенні»? Є кілька безпечних і простих способів позбавлення від головного болю:

 • Масаж голови;
 • Провітрювання і зволоження повітря в приміщенні;
 • Заняття йогою або медитацією;
 • Контрастний душ;
 • Достатнє вживання рідини;
 • Повноцінний відпочинок.
 • Масаж голови можна робити за допомогою масажної або дерев’яною гребінця. Волосся при масажі слід розчісувати дуже повільно – так краще розслабляються всі м’язи голови. Не слід нехтувати і точковим масажем, наприклад, мочок вух або скронь. На мочках вух є точки, які відповідають за релаксацію всієї голови. Так як при мігрені ломить скроні, то при їх масажуванні біль зменшується або зникає зовсім. Занадто задушливе приміщення не підходить для жінок, що чекають появи малюка. Обов’язково провітрювання кімнат кожен день по 10-15 хвилин, а також вологе прибирання бодай 1-2 рази в тиждень. Зможуть подолати приступ головного болю заняття йогою, тільки перед цим обов’язково потрібна консультація фахівця, вибирайте вправи не складні. Контрастний душ і повноцінний відпочинок — це дієві методи при боротьбі з мігренню. Відпочинок обов’язковий для майбутньої мами, так як надає благотворний вплив на розвиток нервової системи малюка. Відпочинок може бути різний, наприклад, прогулянки по парку або лісі кожен день за 1-1,5 години, прослуховування тихій класичної музики, читання книг і т. п. Лікарські препарати, які позбавляють від головного болю, які показані до застосування вагітним жінкам: ібупрофен, но-шпа, нурофен, парацетамол та інші. Їх призначає тільки лікар.

  Якщо жінка під час вагітності страждає від болю в голові, то підхід до її лікування повинен бути індивідуальний. На самоплив дану проблему пускати ні в якому разі не можна. Це може викликати небезпеку, як для майбутньої мами, так і для її малюка. Якщо болить голова, ні в якому разі не треба її терпіти. По-перше, потрібно звернутися до лікаря за консультацією. Він підбере ефективне медикаментозне лікування в індивідуальному порядку. По-друге, не треба нехтувати і альтернативними способами лікування від головного болю. По-третє, обов’язково дотримуватися обмеження в їжі, розпорядок дня: прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон і ніяких емоційних навантажень. Виконуючи це прості правила, майбутня матуся забезпечить собі і своєму малюкові здоровіше майбутнє.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *