Болить голова: причини дискомфорту в лобовій частині

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Голова болить періодично у всіх людей і фактори, що провокують, у кожного свої. Такі болі можуть бути різного характеру, інтенсивності, з’являтися раптово або з якими-небудь попередніми симптомами. За характером і місцем локалізації болю можна спробувати визначити, що її викликало. Це потрібно для того, щоб усунути причину, адже біль, як відомо, терпіти небажано.

Зміст

 • 1 Причини болю
  • 1.1 Судинні захворювання
  • 1.2 Інфекції та запалення
  • 1.3 Неправильний спосіб життя
 • 2 Що робити, як підібрати лікування
  • 2.1 Діагностика
  • 2.2 Методи терапії
 • 3 Висновок

Причини болю

Лобова частина голови може давати про себе знати болем в декількох випадках: якщо мав місце стрес, перенапруження емоційного характеру, при схильності до коливань внутрішньочерепного тиску або тоді, коли присутня інфекція в носових пазухах.

Судинні захворювання

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Мігрень: саме нею може бути викликана сильна біль в правій або лівій частині лоба. Це одне з судинних захворювань, частіше страждають жінки. Починається напад з різкою сильної болі, яку періодично змінює тупа, пульсуючий. Даний стан практично завжди викликає нудоту, блювоту.

Пучкові болю або кластерні – таку назву мало кому відомо, але присутній цей симптом у багатьох. Це приступообразні відчуття пекучого болю з одного боку голови. При цьому око, розташоване з тієї ж сторони, червоніє, з’являється сльозотеча. Такого болісного стану, в основному, схильні чоловіки, що мають схильність до куріння і вживання спиртного. Такий симптом відносять до судинним недугам, як і мігрень.

Підвищення або зниження внутрішньочерепного тиску може супроводжувати різкий сильний біль, що віддають в лобову частину голови. Їх періодичність залежить від того, наскільки часто відбуваються коливання тиску. Дискомфорт може також охоплювати очні яблука, концентруватися в скронях. Відбувається це з-за стресу, перевтоми і навіть якщо змінюється погода. В корені лежать захворювання нирок, щитовидної залози, серця, судин, ВСД.

Також це можуть бути:

 • Венозний артеріїт: запалення артерій, капілярів, вен;
 • Ішемічна хвороба судин;
 • Ішемічні атаки: під цим терміном розуміється короткочасне звуження судин головного мозку, що і викликає таку симптоматику;
 • Атеросклероз: це хронічне захворювання судин, що пов’язано з відкладенням холестерину в організмі;
 • Тромбоз судин мозку: при такій патології просвіт судини частково або повністю закупорюється згустком крові (тромбом).

Інфекції та запалення

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Гайморит і фронтит – це захворювання, які проявляються больовим синдромом в лобової частини і перенісся. Запалення гайморових пазух і супроводжується іншими симптомами, а область лоба не просто болить, а ще може бути набряклою і почервонілою при цьому.

Інфекційні захворювання, такі як грип – це теж одна з причин хворобливості в лобовій зоні. Випадки ГРВІ або грипу часті, вони не представляють особливої небезпеки. Більш небезпечним захворюванням з таким симптомом є менінгіт. Але при інфекційних недугах не тільки болить голова, є й інші симптоми.

Неправильний спосіб життя

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Головний біль напруги – це особливе поняття, яке характеризує стан людини, що пережила емоційне потрясіння. Також подібний симптом може виникати при тривалому стресі і в тому випадку, коли на роботі або в сім’ї постійна напружена, нервова обстановка, коли доводиться працювати в авральному режимі, без перерв. Подібне відчуття болю досить сильно і може поширюватися з лобного відділу на область шиї, потилиці, потім локалізуватися в скронях, очах. Разом з цим присутнє відчуття нудоти, запаморочення.

Защемлення нервів і судин у шийно-комірцевої зоні. Це відбувається через остеохондрозу та інших проблем хребта. У цьому випадку кровоносні судини перетискаються, відбувається спазм. Як правило, болісні відчуття односторонні – страждає права або ліва лобова частина голови. Це залежить від того, в якій зоні шиї є защемлення. Характер болю змінюється, вона може бути тупий в положенні лежачи і стає різкою і пульсуючої, коли людина встає. Багато пацієнтів не знають, що робити при таких нападах, тому що анальгетики не знімають ці болі. Тут потрібне лікування зовсім іншими методами.

Ще серйозними причинами, чому болить лобова зона, є:

 • постійне недосипання;
 • строгі дієти або ненавмисне голодування, яке триває більше доби;
 • пухлини різного характеру, але не завжди злоякісні;
 • травми голови, очей теж можуть супроводжуватися болем в лобовій області, причому навіть старі травми та струсу можуть періодично давати про себе знати дискомфортом;
 • гормональні порушення;
 • похмільний синдром.

Що робити, як підібрати лікування

З чого починати лікування? Позбавлення від подібних болів у верхній частині голови треба починати з з’ясування причин, які їх викликають.

Діагностика

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Для встановлення причини пацієнт повинен згадати, що могло передувати больового синдрому: втома, переживання, напружена робота, застілля, удар по голові. Якщо нічого подібного не відбувалося, то слід записатися до лікаря, щоб виявити провокуючий фактор за допомогою медичних методів. Багато людей, які страждають головним болем при перевтомі, мігрені не відвідують лікаря. Більше того, вони навіть не замислюються, чому їх має цей симптом, вважаючи за краще прийняти знеболююче і почекати, поки організм прийде в норму. Це не лікування, а в корені невірний підхід, так як з часом ліки перестануть допомагати чи ж виникне необхідність постійно збільшувати дози анальгетиків.

Кращий варіант – це пройти повне обстеження у невролога, ЛОРа, ендокринолога. Для діагностики застосовуються візуальний огляд, збір даних анамнезу, аналізи на гормони, а також электроэнцефалограмма, КТ, МРТ.

Методи терапії

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Після того, як точна причина буде встановлено, лікар призначить лікування. При захворюваннях ЛОР-органів та інфекційних недугах виписують антибіотики, призначають фізіопроцедури, вітамінотерапію. Судинні захворювання потребують лікування спеціальними препаратами, разжижающими кров, зміцнюють стінки судин, знижують рівень холестерину. При цьому одночасно можуть призначатися препарати для купірування нападів болю, але підбирати їх повинен тільки лікар, тому що кожен засіб має протипоказання. Як тільки буде проліковано основне захворювання, дискомфорт в лобовій зоні зникне.

Якщо причина криється в перенапруженні, зловживання алкоголем і курінням, слід відкоригувати спосіб життя, відмовитися від шкідливих звичок. Якщо цього не робити, то лікування медпрепаратами буде давати лише тимчасовий і нестабільний ефект.

Гормональні порушення лікуються за допомогою прийому препаратів, що містять необхідні гормони або речовини для зниження вироблення тих чи інших.

Що стосується травм і новоутворень, то в цих випадках може бути призначено лікування в стаціонарі під наглядом лікарів. У важких випадках потрібна операція, потім період реабілітації.

Висновок

Болит голова: причины дискомфорта в лобной части

Головний біль – симптом, який не можна не брати до уваги. Причини такого симптому іноді можуть бути дуже серйозними. І якщо головний біль – частий супутник або іноді вона просто вибиває з колії, обов’язково потрібно відвідати лікаря, зробити потрібні аналізи і дослідження і пройти курс призначеного лікування. Попередити небезпечне захворювання завжди простіше, ніж боротися з його наслідками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *