Болить голова – причини, розпізнавання та лікування недуги

Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

Головний біль є, як одним з ознак недуги, так і індивідуальним захворюванням. Найчастіше з цією проблемою можна впоратися своїми силами, за допомогою знеболюючого, або ж почекати поки через біль не пройде сама, і немає необхідності в госпіталізації.

На сьогоднішній день це найпоширеніша скарга, з якою звертаються пацієнти до лікаря. Голова може боліти внаслідок багатьох факторів, і в першу чергу слід визначити першопричину. Хоча це не завжди просто, адже варіантів дуже багато: недосипання, малорухливий спосіб життя, зловживання нікотином, остеохондроз, стреси, або ж можливо, їй нанесена серйозна травма. Але, природно, встановити правильний діагноз зможе лише спеціаліст. На щастя, нечасто головний біль є наслідком іншої більш серйозної хвороби.

Як себе проявляє головний біль? З’являється цефалгия з-за напруги больових рецепторів, які розташовані в різних частинах голови і шиї, після перенесеної травми голови, нервів, збільшення кровоносних судин.

Зміст

 • 1 Причини
 • 2 Види головного болю
  • 2.1 Первинна головний біль
  • 2.2 Вторинна головний біль
 • 3 Коли потрібно поспішати звертатися в лікарню
 • 4 Небезпека головних болів
 • 5 Профілактика
 • 6 Діагностика

Причини

Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

Як було сказано вище джерел головного болю безліч.

Іноді болить Голова з-за стресів, частого куріння, вживання алкоголю, постійних переживань, недосипання, або ж навіть носіння тугих кліпс. Зазвичай, за відчуттями ця біль нагадує ніби череп здавлює обруч. І з-за того, що їй дуже дискомфортно, хворий поводиться агресивно і раздражительно. Цікаво, що до цього недугу більш схильні песимісти. Адже вони схильні драматизувати і переживати через дрібниці. Впоратися з такою головним болем досить просто, вирішить проблему настоянка валеріани, або ж ромашковий чай. Ще один із способів, масаж голови за допомогою гребінця. Так поліпшується кровообіг і циркуляцію крові.

Одутле обличчя і біль у скронях, погане повсюдне стан. Голова повністю болить і ніби розколюється. Іноді біль виникає із-за збільшення судин, або ж спазму. Часто спостерігається у малоактивних людей. Вегетосудинна дистонія і остеохондроз, може викликати подібний тип болю. Особливо часто напади трапляються при зміні погоди, а також за кілька днів до менструації. Але, якщо жінка схильна до даного типу болю у період вагітності напади значно скорочуються, або ж взагалі зникають. Але після припинення годування груддю відновлюються знову. Тут народні засоби мало чим зможуть допомогти, єдиним порятунком стануть медикаменти. Хоч трохи полегшити біль зможуть напої з меліси, глоду і сухоцвіту, а ось від кави краще відмовитися. Добре допомагають масажі, а також компреси, якщо особа блідне, то гарячі, і холодні, якщо червоніє.

«Мігрень» досить важке і передається у спадок захворювання, зустрічається частіше у жінок. Посилюється воно, якщо людина схильна до цього недугу веде неправильний спосіб життя. Найчастіше починає проявляти себе приблизно до 25 років. Такі напади тривають від кількох годин до 3 днів. Зазвичай голова болить лише в одній частині, і супроводжується нудотою, чутливості до звуків і світла, а також появою спалахів перед очима і роздвоєння зображення. Для лікування використовуються лікарські препарати, які підбираються залежно від стадії захворювання. В якості профілактики добре робити масаж, теплі ванни для рук. І весь час в період нападів перебувати в приміщенні, де мало світла.

Іноді голова болить через несприйняття організмом деяких елементів, які зустрічаються в продуктах. Наприклад, таких як нітрат натрію і тирамін. А буває і навпаки недуга виникає із-за різкого відмови від звичного для організму продукту, такого як кофеїн. Для того щоб позбутися від хворобливих відчуттів слід вести правильний режим харчування, і відмовитися від продуктів, у складі яких є дані речовини. Тирамін зустрічається в копченостях, сосисках, йогуртах, сметані і в різних сортах пива, солоної або ж маринованої риби, деяких сортах сиру або ж в шоколаді. Причому чим довше термін витримки, тим більше збільшується кількість даної речовини в продукті. Нітрат натрію зустрічається в страви китайської кухні, чіпсах та сухариках.

Види головного болю

Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

Головний біль буває двох видів: первинна і вторинна.

 • Первинна головний біль – це індивідуальне захворювання, і з 10 випадків зустріти її можна в 9.
 • Вторинна головний біль – ознака іншої недуги. Вона може бути результатом півсотні захворювань.
 • Первинна головний біль

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

  • Запалення, здавлення або роздратування трійчастого нерва. Дуже поширене захворювання, особливо серед жінок після 40. Напади тривають приблизно пару секунд. Захворювання характерно колючий біль у голові, а також в області тімені, іноді переходить на обличчя, і навіть щелепа.
  • Кластерна головний біль. Стріляють сильні больові відчуття, в основному відчутні тільки з одного боку. Обличчя набрякає і червоніє, сльозяться очі.
  • Головний біль напруги в основному зачіпає в цілому весь череп, в деяких випадках окремо переноситься на зони потилиці, лоба, потилиці. При даному захворюванні голова болить помірно. Не рідкість, коли від хворого можна почути: «найгірше стає, коли трясу їй, але сильних нестерпних нападів не буває, хвороба може тривати тижні щоденних болю». І в основному, є результатом сильного емоційного потрясіння, або ж надмірних фізичних навантажень.
  • Мігрень. Жінки схильні до мігрені більше, ніж чоловіки. Дуже часто напади починаються після сну. За ступенем болю бувають від помірних до нестерпних, боляче навіть коли чіпаєш. Тривати може від декількох годин до 3 днів.

  Вторинна головний біль

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

  Найбільш часто зустрічаються:

  • Застуда чи грип. Напади не надто сильні в області очей, скронь і чола. Крім головного болю проявляються й інші симптоми застуди. Коли знижується температура, і перестає боліти голова.
  • Підвищений внутрішньочерепний тиск. Головні болі довгі за часом, але не сильні. Не рідкість, коли поєднуються з нудотою і блювотою вранці, особливо, коли різко смикаєш їй.
  • Наслідок травми голови. Безперервні, щемливі і тупі болі, виникають не пізніше ніж через 2 тижні після перенесеної травми. Що цікаво, сила болю не відповідає перенесеної травми. Якщо травма легка, напади можуть бути сильними і навпаки.
  • Шийний остеохондроз. Якщо голова болить при різкому русі головою, після сну на незручній позі, коли шия напружена довгий час, або ж трясешь їй. Сильніше відчувається в ранковий час доби, і може супроводжуватися проблемами зі слухом.
  • Менінгіт. Нудота, температура, блювота, а м’язи потилиці напружені, голова болить нестерпно. А саме загальне самопочуття стає з кожною хвилиною все гірше і гірше. В таких випадках, потрібно якомога швидше викликати швидку.
  • Струс мозку. Ще одна причина, яка може викликати даний симптом. Біль іноді тривають і після багатьох років після перенесеної травми, разом з цим людина може відчувати тривогу, запаморочення, лють і втрату уваги. Хворі скаржаться: «Ставати погано, коли різко піднімаєшся з ліжка, запрокидываешь голову, або ж трясу їй. Думаю слід уникати стресів і нервових потрясінь».
  • Гострий інсульт. Хворий несподівано може відчути сильний головний біль.
  • Вегетосудинна дистонія, виникає дане захворювання, через зміни погоди, або ж перенесених стресів. Плюс супроводжується нудотою, запамороченням і коливаннями артеріального тиску.
  • Хвороби очей. Неприємними хворобливими відчуттями всередині ока і за оком може супроводжуватися глаукома і косоокість. Сама біль тупа. За відчуттями здається, що болить всередині очі.
  • «Хортонівський» головний біль, страждають від цього захворювання частіше чоловіки, характерна сильна і свердлячу головний біль, що розповсюджується навколо очей, і переміщується на скроню і лоб. Стає дуже погано, при різкому русі голови, і коли крутиш їй.
  • Синусит, фронтит, гайморит. Тривала, давить, головний біль в зоні чола, очей і щік. Також спостерігаються такі симптоми як нежить і невисока температура.

  Коли потрібно поспішати звертатися в лікарню

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

 • Якщо голова різко і несподівано захворіла. Потрібно відразу ж викликати швидку допомогу, так як це може бути наслідком субарахноїдального крововиливу.
 • Голова болить сильніше в положенні лежачи, і проходить приблизно через півгодини після того, як встати з ліжка. Це може бути симптомом порушення відтоку спинномозкової рідини, а також підвищення внутрішньочерепного тиску, пухлини.
 • При втраті свідомості.
 • Крім головного болю проявляються такі симптоми як боязнь світла, підвищена температура і неприємні відчуття в м’язах шиї. Це можуть бути симптоми менінгіту.
 • Небезпека головних болів

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

  Часті головні болі призводять до меланхолії і порушення сну. Також, коли відчувається сильний напад, може бути свідченням розриву аневризми, судини головного мозку. Наслідки можуть бути найсумнішими, іноді навіть летальний результат. Тому всім тим, хто страждає частими і сильними головними болями не слід відкладати візит до лікаря, а шукати причину цих болів і вирішувати її.

  Профілактика

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

  Для того, щоб зменшити напади, або ж скоротити ймовірність їх появи, слід проводити профілактику, берегти голову і допомагати їй, а саме

 • Частіше гуляти на свіжому повітрі.
 • Правильно харчуватися.
 • Вести здоровий спосіб життя.
 • Пити побільше рідини, приблизно 2 літри в день.
 • Спати не менше 7 годин на добу.
 • Не нервувати, намагатися не піддаватися стресам.
 • Займатися спортом: плаванням, бігом і йогою.
 • Діагностика

  Болит голова – причины, распознавание и лечение недуга

  Застосовується безліч методів, які можуть допомогти знайти причину болю. Але визначити зможе лише спеціаліст, провівши всі необхідні обстеження та аналізи. Не можна займатися самолікуванням, так як це може мати негативні наслідки, або ж затягувати з візитом до лікаря. Чим раніше буде визначена причина хвороби, тим швидше можна приступити до лікування, і допомогти їй.

  Методи діагностики:

 • Магнітно-резонансна томографія головного мозку і хребта. Цей метод допомагає побачити структури головного мозку, а також спинного мозку. Що дозволяє розпізнати безліч причин виникнення болю: пухлини, синусити, вогнища після інсульту і багато іншого.
 • Комп’ютерна томографія. В даному випадку спектр діагностики менше, ніж у магнітно-резонансної томографії головного мозку і хребта. Так як обстеження проводиться, тільки в області черепа, медик зможе діагностувати гострі і хронічні порушення мозкового кровообігу, травми, ознаки гідроцефалії.
 • Лабораторні дослідження, з їх допомогою можна знайти інфекції та запалення.
 • Моніторування артеріального тиску – за допомогою цього способу можна розпізнати приховану артеріальну гіпертонію, порахувати зміна тиску протягом дня.
 • Магнітно-резонансна ангіографія – новітня методика, з її допомогою можна визначити интракранинальных, экстракранинальных артерій і вен, виявити їх стенотические коливання.
 • Загальний огляд лікарів. Іноді для того, щоб розпізнати вогнище хвороби потрібен всебічний огляд: окуліста, отоларинголога, стоматолога. Приміром, тільки окуліст за допомогою спеціального обладнання може побачити зміни на очному дні, які допомагають діагностувати хворобу.
 • У будь-якому випадку, дуже важливо бути уважнішими до себе і свого здоров’я! Якщо є приводи для занепокоєння, то необхідно одразу ж звертатися до лікаря.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *