Болить голова у скронях — що робити?

Болит голова в висках — что делать?

Головний біль в області скронь сигналізує про розвиток будь-якої недуги. У випадках, коли болить голова у скронях регулярно, не варто відкладати візит до лікаря і пройти обстеження у невролога. Робити висновки самостійно не рекомендується, адже хвороба може бути викликана внутрішніми нездужаннями або зовнішніми чинниками. Симптоми часто переслідують людину в самі невідповідні моменти, а в деяких випадках і під час сну.

Зміст

 • 1 Причини болю в скронях
 • 2 Які продукти та добавки можуть стати приводом головного болю?
 • 3 Симптоми і лікування

Причини болю в скронях

Болит голова в висках — что делать?

 Причинами виникнення болю у висах можуть послужити наступні захворювання:

 • Перевтома-це найпоширеніша причина появи сильного болю. Як правило, понад 20 % випадків звернення до лікаря відбувається саме з цього приводу. Втома може бути викликана фізичними навантаженнями, надмірною розумовою діяльністю і стресами.
 • Сильні перепади температур. Метеозависимые люди дуже сильно страждають від періодичних головних болів. Це відбувається через звуження (розширення) судин, саме вони викликають реакцію нервових закінчень.
 • Захворювання інфекційного типу – болить голова і у носіїв вірусного захворювання, що розвивається в організмі. При цьому відбуваються процеси вироблення певних токсинів, що змінюють тонус кровоносних судин. Захворювання, які можуть стати причиною головного болю в ділянці потилиці скронь – отит, менінгіт, ГРВІ.
 • Алкогольне отруєння – це ще одна поширена причина сильного головного болю в області скронь і потилиці. При алкогольному отруєнні настає інтоксикація організму. «Похмілля» супроводжується вираженою тиском в скронях при русі голови.
 • Зовнішні подразники – в деяких випадках причиною появи симптомів є виражені запахи, шум або яскраве світло. Якщо відчувається дискомфорт від подразників, значить вони є причиною головного болю.
 • Порушення тонусу церебральних м’язів – проявляється сильним болем в скронях. Відбувається це, коли підвищується артеріальний тиск (гіпертонія). Часто захворювання переслідує людей, що досягли 40 років. Біль такого плану може вказувати на розвиток внутрішньочерепної гіпертензії. Основний симптом, що вимагає уваги це круговий здавлювання голови, виражене в області скронь.
 • Мігрень – супроводжується кластерної болем. Основний симптом мігрені це поширення неприємних відчуттів тільки на одну половину голови. При цьому здається, ніби стукає по скроні і віддає в область ока. Мігрень часто супроводжується блювотою і запамороченнями. Постійно посилюється біль може призвести до незворотних наслідків, аж до розвитку мігренозного інсульту.
 • Порушення гормонального фону. Як правило, болі подібного плану переслідують підлітків та молодих жінок в період ПМС. У деяких випадках сильний біль у скронях може виявляти себе й у жінок, що знаходяться в періоді активної менопаузи.
 • Скроневий артеріїт – Досить рідкісне захворювання, що супроводжується досить сильними больовими відчуттями в скроневій області голови. Сильно виражена біль в цьому випадку має пульсуючий характер. Причиною захворювання є запалення стінок артерій, що впливає на нервові закінчення.
 • Порушення діяльності нервових каналів – захворювання вражає нервові закінчення спинного мозку та черепно-мозкову зону. Супроводжується комплексним розвитком наступних симптомів – запаморочення, нудота, втрата координації. В очах може двоїтися і темніти.
 • Мимовільне змикання щелеп може утворитися через патологічного порушення в області нижньощелепного суглоба. У цьому випадку патологія зачіпає скроневу область і є причиною сильних головних болів. Розвивається патологія внаслідок перелому або зміщення нижньої щелепи.
 • Стреси, дратівливість і стомлюваність – не тільки наслідок розвитку головного болю, але і її причини. При цьому відзначається сильна здавленість в області скронь, почуття безперервної тривоги, постійно є відчуття дискомфорту.

Які продукти та добавки можуть стати приводом головного болю?

Болит голова в висках — что делать?

Ще однією причиною появи сильного головного болю з локалізацією в скронях можна вважати отруєння. При отруєнні відбувається інтоксикація всього організму, що й призводить до неприємних відчуттів.

Е 621 або глутамат натрію – часто добавка може стати причиною різких головних болів, що супроводжуються погіршенням загального стану. До основних симптомів можна додати задишку, пітливість і перенапруження м’язів. Добавку часто використовують у приготуванні сухих приправ, готових соусів і в деяких видах напівфабрикатів.

Е 250 – добавка відома як нітрит натрію. Використовується при хімічному фарбуванні і консервуванні м’яса або риби. Часто використовується як добавка при виготовленні напівфабрикатів. Помітити таку добавку можна в складі м’ясних напівфабрикатів, ковбасних виробах і консервах.

Е 951 і Е 961 – відомі підсолоджувачі, які використовуються для заміни цукру. При частому вживанні може викликати отруєння організму і розлад процесів обміну. Добавки можуть стати фактором викликають такі нездужання, як: безсоння, депресія. Часто використовуються в таких продуктах, як: цукерки, газовані напої, готові десерти. Як відомо подібні добавки, потрапляючи в організм, викликають утворення фенілаланіну. Він сприяє сильному скороченню нервових закінчень, які і призводять до появи неприємних симптомів.

Крім всіх перерахованих добавок викликати головний біль також можуть такі продукти, як:

 • какао-боби, у великій кількості містяться в шоколаді. Крім головного болю шоколад може викликати спазмолітичну стан судин;
 • кава і зелений чай – збуджують нервову систему і перенапрягают кровоносні судини;
 • сир і вина червоних сортів – з-за високого вмісту тираміну можуть викликати підвищення артеріального тиску;
 • рослинний протеїн, що міститься в продуктах з високим вмістом сої.

Симптоми і лікування

Болит голова в висках — что делать?

Що робити в першу чергу, коли сильно болить голова? Якщо відчуття мають нестерпний характер, можна випити спазмалітики (нош-па, нурофен). Зазвичай розділяють декілька видів головного болю – пульсуюча, ниючий, різка, стріляє і постійна.

При лікуванні головного болю в скронях необхідно лікувати сам джерело захворювання. Приміром, якщо болить голова через зниженого тиску необхідно прийняти препарати його нормалізуючі. Якщо біль виникає від перевтоми важливо взяти перерву і відпочити. Якщо біль виникає від великих перерв у харчуванні необхідно відкоригувати дієту.

Що робити, якщо головний біль не проходить тривалий час? У разі коли голова болить дуже довго, і не проходить можна робити висновки і займатися самолікуванням, краще звернутися до фахівця, щоб уникнути неприємних наслідків!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *