Болить голова в області шиї і збільшені лімфатичні вузли – причини і лікування

Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

Для стану, при якому болить голова, шия і в області шиї, закладає основу велика кількість факторів: різні захворювання та розлади, найбільш поширеними з яких є мононуклеоз, защемлення нерва, збільшені лімфовузли і міжхребцева грижа.

Грижа і защемлення нерва є, швидше, захворюваннями дорослого населення, в той час, як мононуклеоз – дитячого.

Зміст

 • 1 Мононуклеоз, защемлення нерва, грижа – симптоми захворювань та їх небезпека
  • 1.1 Збільшені лімфовузли і підступний мононуклеоз: симптоми, ускладнення, лікування
 • 2 Прояви інфекційного мононуклеозу у дитини
 • 3 Нагадує ангіну
 • 4 Ускладнення – чому вони небезпечні?
 • 5 Чому болить голова і м’язи шиї, збільшуються лімфовузли? Інші причини
 • 6 Ліки

Мононуклеоз, защемлення нерва, грижа – симптоми захворювань та їх небезпека

Збільшені лімфовузли і підступний мононуклеоз: симптоми, ускладнення, лікування

Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

За симптомами звичайної ангіни (у дитини і дорослого) може ховатися серйозне захворювання, що вимагає госпіталізації та жорсткої дієти. Не варто недооцінювати звичайну біль в горлі!

Серед дорослого населення з цим захворюванням (яке супроводжують такі симптоми, як біль на шиї в області потилиці, збільшені лімфовузли), свідомо чи несвідомо, зустрілося більшість людей. Дитину вірус Епштейна-Барра, який викликає інфекційний мононуклеоз, поки що тільки чекає.

Це – гостре захворювання, яке іноді протікає без симптомів або з ознаками звичайної ангіни (болить голова, шия або в області шиї, болять м’язи, підвищується температура, закладає ніс, іноді болять вуха, біль віддає в руки). Тим не менш, може мати місце важкий перебіг з цілим рядом ускладнень, що потребують швидкого надання першої допомоги і госпіталізації. Деякими з цих симптомів характерна і міжхребцева грижа (грижа являє собою більш небезпечне захворювання). Чому хвороба у когось виникає, а в інших – ні, невідомо. Згадується, проте, зв’язок з поточним станом захисних властивостей організму.

Прояви інфекційного мононуклеозу у дитини

Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

 • Висока температура – типовий симптом, який зберігається протягом всієї хвороби. Температура може коливатися, іноді досягає дуже високих значень. Навіть після одужання протягом декількох тижнів може зберігатися злегка підвищена температура.
 • Поразка горла – проявляється від легкого почервоніння до важкої ангіни з білим покриттям. Мигдалини можуть бути дуже збільшені, іноді викликає задуху.
 • Збільшені лімфовузли – найбільш часто – під щелепою, на шиї, в області пахв, а іноді – і в області паху. Коли збільшуються інтраабдомінальні лімфовузли, це може виглядати, як апендицит.
 • Збільшення селезінки і печінки – часто у дитини вказується на біль і чутливість в області під ребрами.
 • Висип – іноді з’являються дуже маленькі цяточки або плями, як кір або скарлатина.
 • Втома – типовий, іноді – єдиний симптом.
 • Знамення Гозела – пунктирна висип в області м’якого неба, яке виникає протягом першого тижня.
 • «Східне» вираз обличчя, особливо повік та в області навколо очей.
 • Нагадує ангіну

  Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

  В той час, як у дітей старшого віку і підлітків для захворювання характерна висока температура і опухлі лімфовузли, у маленької дитини недуга дуже часто відбуваються без прояву симптомів. Іноді інфекційний мононуклеоз нагадує грип: у дитини присутня кашель, болить горло, голова, іноді – шия або в області шиї, м’язи, має місце нудота, нездужання. Стан дитини нагадує прояви гнійної ангіни. Деякі пацієнти вказують на стан, коли хрустить в області потилиці.

  Ускладнення – чому вони небезпечні?

  Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

  Хоча ускладнення зустрічаються рідко, але кожне з них закладає основу для розвитку серйозної недуги. Найбільш поширеними є:

 • Запалення серцевого м’яза: підвищена температура; болить шия; набухання вен в шийної області.
 • Запалення легенів: сильний кашель, найбільш яскраво проявляється з ранку; висока температура; болить голова і м’язи, іноді біль віддає в руки і шию: слабкість.
 • Захворювання печінки: болить голова; жовтуватий відтінок шкіри; слабкість і т. д.
 • Бактеріальні інфекції: болить голова (часто – шия і в області шиї) – локалізація індивідуальна, болить будь-яка частина голови: праворуч, ліворуч, на лобі або вище лоба і т. д.; підвищується температура; болять м’язи, вуха і голова близько вух; закладає ніс; симптоми характерні, як для дитини, так і для дорослої людини; часто проявляються вранці.
 • Отит: висока температура; болить вухо, іноді – голова і шия (справа або зліва, вище ураженого вуха); симптоми характерні, як для дитини, так і для дорослого, хоча недуга більш характерний для дитячого віку; болить, найчастіше, ввечері, вранці симптоми стихають.
 • Проблеми з носовими пазухами: підвищена температура; болить голова, іноді – шия, зводить м’язи шиї (праворуч або ліворуч, з ураженої сторони); симптоми проявляються, як вранці, так і ввечері.
 • Деякі неврологічні складності і кровотечі: болить голова і шия (зводить м’язи шиї, іноді хрумтить в шиї, наче присутній защемлення нерва в шиї) – праворуч або ліворуч, часто неприємні відчуття двосторонні; занепокоєння; втома.
 • Найбільш серйозним ускладненням у дітей молодшого віку є обструкція дихальних шляхів, яку викликають збільшені мигдалини і лімфовузли шиї і трахеї. В такому випадку вводиться прийом кортикостероїдів. Небезпечним для життя ускладненням є розрив селезінки. Причина цього полягає в її напрузі, яке може проявлятися болем у животі і низьким кров’яним тиском. Іншим серйозним ускладненням є менінгіт і запалення нервів, що може призвести до коми.

  Чому болить голова і м’язи шиї, збільшуються лімфовузли? Інші причини

  Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

 • Інфекційні захворювання: грип, застуда (втома, болить голова, присутній біль у шиї – праворуч або ліворуч, або двосторонньо, зводить м’язи, присутній міалгія, артралгія, гарячка, озноб, закладеність носа, збільшені лімфовузли, сухий кашель, біль у горлі, утруднення ковтання, запаморочення); ангіна, тонзиліт (втома, біль у горлі, опухлі гланди, утруднення ковтання, збільшені лімфовузли на шиї, температура, озноб, закладеність носа); вірус герпесу (свербіж, пухирі, збільшені лімфовузли (в шиї та інших місцях), жар); краснуха (висип, збільшення лімфовузлів в області шиї та інших місцях, жар, біль у суглобах і головні болі (праворуч, ліворуч, двосторонньо), зводить м’язи); дифтерія (жар, біль у ділянці голови і шиї (праворуч, ліворуч, двосторонньо), хворобливе ковтання, збільшення лімфовузлів, задишка); сифіліс (збільшені лімфатичні вузли, болі в м’язах (зокрема, в шиї, як справа, так і зліва), болі в суглобах, спині, висипання, порушення моторики хребта, втома); токсоплазмоз (уповільнення реакцій, жар, болить голова, шия і очі, збільшення лімфовузлів, порушення сну, збільшення селезінки, втома, болі в м’язах); СНІД, вірус ВІЛ (втома, болі в голові і шиї, міалгія, артралгія, гарячка, озноб, збільшені лімфатичні вузли).
 • Лімфедема, лімфатичний набряк (тиск в ураженій області, набряк, як правило, ніг, збільшення лімфовузлів в області шиї та інших місцях, втома).
 • Защемлення шийного нерва (защемлення нерва характерне станом, коли болить голова і шия, іноді хрумтить в шийної області). Симптоми проявляються і в нічний час (ось чому з ранку людина відчуває втому і пригніченість).
 • Міжхребцева грижа (грижа характерна тиском і хворобливістю в ураженій області, часто хрумтить в ураженій області). Міжхребцева грижа, як і защемлення вимагає втручання фахівця.
 • Запалення молочної залози (хворобливість грудей, почервоніння і жорсткість шкіри в області запалення, збільшення пахових лімфатичних вузлів, а також грипоподібні симптоми, нездужання, гарячка, озноб).
 • Запалення кісткового мозку, остеомієліт (підвищення температури аж до спека, болі в кістках, збільшення лімфатичних вузлів).
 • Ракові захворювання (втома, нічна пітливість, тривалий жар, втрата апетиту, втрата ваги).
 • Аутоімунні захворювання.
 • Ревматоїдний артрит (біль, запалення суглобів, зниження їх рухливості, деформація).
 • Вовчак (втома, біль у суглобах, грудей, червона висипка, прищі, випадання волосся, підвищена чутливість до світла, задишка, кров у сечі).
 • Синдром хронічної втоми (тривала втома, яка не проходить після сну, температура, біль у горлі, збільшення лімфатичних вузлів, головний, м’язовий, суглобовий біль).
 • Ліки

  Болит голова в области шеи и увеличенные лимфатические узлы – причины и лечение

  Сучасна медицина у разі збільшення лімфатичних вузлів передбачає прийом антибіотиків, у важких випадках (зокрема, якщо має місце міжхребцева грижа) може бути прийнято рішення на користь хірургічного видалення уражених вузлів.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *