Болить голова вранці і не тільки – мігрень або інші причини?

Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

Мігренозна головний біль є широко поширеним захворюванням – зустрічається в будь-якому віці, переважно у жінок, особливо у віці гормональної активності. Інтенсивність больових нападів різна. Часто починається в дитинстві, не рідкісним є сімейне прояв.

Причини, чому виникає головний біль цього типу, до цих пір не до кінця відомі. Біль відбувається в судинній системі голови (найчастіше), але і за межами голови. В якості механізму запуску нападу вказуються певні речовини – нейромедіатори і кініни, які виробляються в нервової тканини, в центральній нервовій системі. Вони діють на стінки кровоносних судин, які внаслідок цього впливу розширюються, набрякають; ці речовини також призводять до змін у фактичній корі головного мозку, що знаходить відображення у вигляді попереджувальних знаків нападу (аури) і проявляються спалахів, труднощів з промовою, ходьбою, нюхових або зорових галюцинацій, нерідко присутній нудота.

Після аури настає головний біль. Болить, найчастіше, область скронь, чола, рідше – в потилиці. Часто буває більш відчутною і пульсуючої відень на скроні з ураженої сторони. Після натискання на цю вену головний біль може зменшиться. Сторони, як правило, чергуються. Частіше, однак, виникає мігрень без аури, яка відображається перепадами настрою, дратівливістю.

Зміст

 • 1 Голова часто болить вранці (вранці, безпосередньо після сну), протягом дня, ввечері…
 • 2 Характеристика захворювання
 • 3 Процес мігрені
 • 4 Чому у нас болить голова?
 • 5 Інші причини і форми гострих головних болів
  • 5.1 Раптова зміна погоди
  • 5.2 Втомлені очі
  • 5.3 Психологічний стрес
  • 5.4 Душевне напруження
  • 5.5 Застуда та грип
  • 5.6 Харчування

Голова часто болить вранці (вранці, безпосередньо після сну), протягом дня, ввечері…

Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

Мігрень повинен діагностувати невролог, після виключення інших причин болю – особливо, якщо голова болить завжди на одній стороні і погіршується офтальмологічними ускладненнями. У тому випадку, якщо болить в потилиці, необхідно усунути таку причину болю, як розлади шийного відділу хребта.

Характеристика захворювання

Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

Для типової мігрені характерна однобічна, пульсуючий головний біль, якої часто акомпанує нудота, іноді блювання; поширеними є проблеми із зором, може з’явитися поколювання або оніміння обличчя. Напад може тривати протягом 3 днів. Іноді біль поширюється на всю голову, стан погіршується під час або після фізичної активності. Нудота і підвищена чутливість до світла і шуму сприяє тому, що людина відчуває себе вкрай погано і стає блідим. Після нападу болю, як правило, настає постдромальная фаза, коли людина відчуваючи себе вичерпаним і заплутаним. Якщо напад з’являється в нічний час (під час сну) вранці після сну постраждалий відчуває занепад сил, слабкість. Ось чому, в такому випадку (якщо недуга проявився під час сну), вранці після пробудження рекомендується випити чашечку кави (кофеїн не тільки володіє підбадьорливими властивостями, але і здатний полегшити стан, коли болить голова і присутній нудота).

Хоча мігрень – це термін, використовуваний для головного болю судинного характеру, велика кількість даних свідчить про те, що вона є, насамперед, спадковим захворюванням, що характеризується різним ступенем хворобливих відчуттів, світлобоязню, порушеннями сну, депресією, станами, коли людину обмежує нудота (іноді – блювання).

Будь головний біль може служити в якості попередження: не кожна біль вказує на мігрень; вона може свідчити про більш серйозних захворюваннях. Якщо у вас болить голова, слід звернути увагу на наступні ознаки:

 • Хворобливі відчуття, пов’язані з іншими неврологічними ознаками або симптомами: подвійне бачення; втрата чутливості; слабкість; нудота; втрата контролю над рухами; несподівана різка біль.
 • Постійні хворобливі відчуття (особливо, якщо вони тривають більше 3 днів), які вперше з’явилися після черепно-мозкової травми.
 • Сильно болить в потилиці. Біль у потилиці може означати розлади в області шийного відділу хребта.
 • Симптоми слабшають навіть під час сну і вранці. Якщо голова болить під час сну або вранці, вранці біль не припиняється, проявляється також і в потилиці, це може свідчити про серйозне захворювання (напр., про инкраниальном кровотечі)! Ось чому в таких випадках слід негайно звернутися до фахівця!
 • Болючість, яку супроводжує ригідність м’язів потилиці, жар і сильна нудота (аж до блювоти), особливо, якщо біль не вщухає під час сну або виникає вранці.
 • Головний біль, яка відбувається без сімейного анамнезу, пов’язаного з мігренню, і максимально проявляється в потилиці, поширюючись на область лоба і скронь.
 • Процес мігрені

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Вчені не впевнені і не одностайні щодо точної причини виникнення захворювання. Тим не менш, існує загальна згода про те, що ключовим фактором є зміна кровотоку в головному мозку. Вказується, що мигреники мають кровоносні судини, які надмірно реагують на різні пускові моменти.

  Вчені висувають припущення, що пояснює розвиток захворювання внаслідок порушень кровотоку і біохімічних змін. Згідно цієї теорії, нервова система реагує на спусковий механізм, яким є стрес, спазмом артерій основи мозку, які багаті нервовими закінченнями. Внаслідок цього процесу і виникає біль.

  Чому у нас болить голова?

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Часто хворобливі відчуття є результатом нездорового способу життя.

  Типові збудники хвороби включають в себе:

 • Занадто багато алкоголю, кави або нікотину.
 • Більш тривале перебування в задимлених, погано вентильованих приміщеннях.
 • Занадто мало або занадто багато сну.
 • Нерегулярний ритм сну і неспання.
 • Інші причини і форми гострих головних болів

  Раптова зміна погоди

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Тіла багатьох людей не в змозі достатньо швидко адаптуватися до нової погодної ситуації. Вони реагують на зміни погоди коливаннями артеріального тиску, запамороченням, порушенням кровообігу і сну, а також головним болем (найчастіше, у скронях або потилиці).

  Втомлені очі

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Проблеми можуть також виникати, коли людина протягом тривалого періоду часу читає в темряві, занадто довго дивиться телевізор або протягом декількох годин працює з комп’ютером, особливо, якщо монітор має більш низьку частоту зображення або слабкі контрасти. Настільки ж погане дію надають і погано підібрані окуляри.

  Психологічний стрес

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  До хворобливості може призвести і стрес, різні негаразди, депресивний настрій, смуток і т. д. Ця біль описується, як тупе тиск у скронях або по всій голові.

  Душевна напруга

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Недуга може виникнути і внаслідок психічного напруження, в умовах стресу або у разі знаходження під психічним тиском. Але, також захворювання може бути наслідком фізичних зусиль, наприклад, після перестановки меблів в офісі в результаті знаходження і перенапруги в неприродній позі. Головний біль, викликана напругою, може стати хронічною, якщо не усунути причину або не лікувати її.

  Застуда та грип

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Стан, коли болить особа, особливо, в області чола, часто є ознакою запалення носових пазух. Боротися з цією недугою самостійно практично неможливо, так що краще вчасно звернутися за допомогою і консультацією до лікаря.

  Харчування

  Болит голова утром и не только – мигрень или другие причины?

  Харчування може відігравати важливу роль в якості тригера мігрені. Загальні «ризикові» продукти включають шоколад, дозрілі сири та м’ясо, вино, пиво і цитрусові. Поряд з хворобливими відчуттями, може виникнути нудота. Отже, виключення певних видів харчових продуктів відіграє важливу роль у лікуванні пацієнтів, які страждають мігренню.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *