Болить голова — які можуть бути причини і як з цим справлятися

Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

Коли болить голова людина зазвичай відчуває досить неприємні відчуття. Так як головний біль має властивість проявлятися у всіх по-різному. Дуже часто головний біль поширюється також на шию, і може відчуватися в певному місці, а може і спазмирующе поширюватися на всю голову. Болі бувають різними за своєю інтенсивністю, гострими або пульсирующе — спазмирующими, а іноді просто точковими і зростаючими. Природно будь-яка біль заслуговує уваги, так як це може бути разова біль, а може і бути першою ознакою більш серйозного захворювання, і звичайно ж, краще звернутися до кваліфікованого фахівця.

Виявляється, що саме з проблемами головного болю люди найчастіше звертаються до лікарів. За проведеними статистичними дослідженнями в Європі близько 75% жителів скаржаться на головні болі (як постійні, так і періодично проявляються). Найбільше піддаються люди, які живу у великих мегаполісах і постійно піддаються стресам, а також працівники офісів.

Зміст

 • 1 Причини і методи запобігання болю
 • 2 Як допомогти собі справитися з болем і які лікарські препарати випити?
 • 3 Як може допомогти лікар? І до якого лікаря звернутися?
 • 4 Додаткові обстеження
 • 5 Яка необхідна профілактика
 • 6 Зверніть увагу
 • 7 Коли не варто затягувати з прояви болю і потрібно йти до лікаря?
 • 8 На замітку

Причини і методи запобігання болю

Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

У наш досить складний час і з нашою екологією, причини виникнення хвороб розвиваються все більше і більше. Вчені все частіше відкривають нові причини хвороби і фактори, які призводять до розвитку недуги.

Насправді на сьогоднішній день можна виділити основні причини, такі як:

 • Мігрень;
 • Пухлини;
 • Неврит вуха;
 • Постійний стреси;
 • Малорухливий спосіб життя;
 • Поганий раціон харчування (дієти);
 • Шкідливі звички.
 • Як бачите причини абсолютно різні і не завжди можливо зрозуміти, що саме впливає на виникнення болю. Але і причини для хвилювання повинні виявлятися в багатьох випадках. Якщо все ж Ви болі часто проявляються і у Вас почали з’являтися сумніви не ознака це більш серйозної недуги, то краще в найкоротші терміни сходити до лікаря і пройти обстеження. Адже якщо все ж це і яка-небудь більш серйозна хвороба, то виявивши її на ранніх етапах набагато простіше пройти курс лікування і позбутися від недуги, ніж потім картати себе, що так запустили своє здоров’я і непідвладні повернути час назад.

  Як допомогти собі справитися з болем і які лікарські препарати випити?

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  Дуже добре робити спеціальні розслаблюючі вправи, які краще що б Вам показав лікар (так як самостійно Ви можете тільки нашкодити собі і спровокувати виникнення болю). Також краще при первинних симптомах болю випити таблетку, наприклад, цитрамон, спазмалгон, ібупрофен або ж ацетилсаліцилову кислоту — аспірин (але пам’ятайте, що дітям давати аспірин не рекомендується). Але не варто вживати їх досить часто, так як в організму може піти звикання і дію препаратів просто почне пропадати. Важливо розслабитися і при можливості прилягти, бажано в добре проветренную і прохолодну кімнату. При цьому важливо, що голова і плечі були на одному рівні, що забезпечить правильний кровообіг. Багатьом допомагає прикладання холодного компресу на голову або просто прийняття прохолодного або контрастного душу. Дуже добре допомагають трав’яні чаї та настої (лаванда, ромашка, м’ята, меліса).

  Як може допомогти лікар? І до якого лікаря звернутися?

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  Якщо головні болі виявляються часто і наздоганяють Вас в абсолютно різний час і з незрозумілих для Вас причин, то треба не відкладати похід до лікаря. Адже тільки лікар зможе направити Вас на необхідне обстеження (якщо воно буде необхідне) і виявити дійсну причину болю. Після чого зможе призначити Вам правильний курс лікування, а в деяких випадках навіть покласти на госпіталізацію (якщо хвороба серйозна і швидко прогресує). До якого лікаря звернутися? В даному випадку, необхідно пройти таких лікарів: терапевт, невропатолог, отоларинголог, хірург або навіть травматолог.

  Додаткові обстеження

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  Звичайно ж, якщо Ви прийдете до лікаря і просто скажете, що відчуваєте головний біль і більш нічого, то лікар навряд чи зможе поставити Вам правильний діагноз. Швидше за все Вам необхідно буде пройти додаткове обстеження, яке Вам призначить лікар, таке як:

  • комп’ютерна томографія голови (КТ);
  • доплерографія судин голови та шиї;
  • електрокардіограма серця (ЕКГ);
  • магнітно-резонансна томографія голови (МРТ);
  • лабораторні аналізи (загальний аналіз крові та сечі).

  Після отримання необхідних аналізів лікар зможе зробити висновок і поставити Вам правильний діагноз. Після чого пропише Вам необхідний курс лікування. Найчастіше курс лікування розраховується на 1-2 місяці, після чого необхідно повторно здати аналізи і перевірити покращилися дані після лікування, або ж необхідно додатково призначити будь-які лікарські препарати.

  Яка профілактика необхідна

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  У разі, якщо головні болі виявляються досить часто, то лікарі часто рекомендують пацієнтам вести щоденник, в який необхідно записувати все, що робив протягом дня (сон, їжа, робочі справи). Далі вивчивши після або коли після чого біль зазвичай виникає, Ви зможете виявити первинні джерела, які призводять до болю, і надалі просто намагатися уникати їх. Також жінкам дуже важливо вести календар критичних днів, так як голова може боліти саме в ці дні із-за зміни гормонального фону.

  Зверніть увагу

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  Для того, що б уникати і провокувати виникнення болю, рекомендується звернути увагу:

  • харчуватися необхідно 4-6 разів на день маленькими порціями (і бажано приблизно в однаковий час);
  • мати повноцінний сон, дуже добре лягати і прокидатися приблизно в один час;
  • намагайтеся уникати стресів;
  • якщо Ви курите, то рекомендуємо Вам кинути цю шкідливу звичку або хоча б скоротити кількість викурених за день сигарет;
  • робіть вранці зарядку, та й взагалі добре займатися спортом (ну або хоча б просто бігом).

  Постійні головні болі зможуть зменшиться, якщо Ви будете дотримуватися простих рекомендацій (описаних вище), що істотно зменшить причини виникнення хвороб, і полегшить Ваше життя. Адже відчуття болю може досить сильно пригнічувати.

  Коли не варто затягувати з прояви болю і потрібно йти до лікаря?

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  У всіх людей є звичка відкладати похід до лікаря, а просто випити таблетку і прибрати спазм, але насправді потрібно шукати причину недуги, а не тимчасово прибирати симптоми.

  Не варто затягувати з походом до лікаря, якщо:

  • таблетки Ви починаєте приймати частіше ніж один раз на тиждень;
  • головний біль проявляється в якійсь новій формі, яка не була помічена раніше;
  • у Вас підвищилася і стала проявлятися постійна сонливість і сон став займати досить великий проміжок часу, що було не властиво Вам раніше;
  • біль носить новий характер і проявляється слабкістю чи онімінням кінцівок;
  • при призначеному Вам раніше лікуванні біль не полишає Вас;
  • у Вас з’явилася яка-небудь сировини, або ж жар;
  • болі почали проявлятися після якої-небудь (навіть незначну) травми голови.

  На замітку

  Болит голова — какие могут быть причины и как с этим справляться

  Пам’ятайте, що постійний головний біль — це перший сигнал організму на те, що з ним щось не так. Прислухайтеся до свого тіла. Намагайтеся більше часу (при можливості звичайно ж) проводити на свіжому повітрі, добре провітрювати приміщення в яких проводите досить тривалий проміжок часу, постарайтеся позбутися від шкідливий звичок (які тільки згубно впливають на Ваш організм і не приносять абсолютно ніякої користі), ведіть здоровий спосіб життя і правильно харчуйтеся (намагайтеся вживати більше здорової і правильної їжі). Навесні також варто не забувати про звичайному весняному авітамінозі та включити в свій раціон прийом додаткових вітамінів (але які саме вітаміни Вам підійдуть найкраще проконсультуватися саме з Вашим лікарем, так як не всі вітаміни і не всім підходять).

  Сподіваємося, що в цій статті Ви дізналися і почерпнули для себе щось нове та цікаве.

  Бажаємо Вам здоров’я!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *