Болить і паморочиться голова при місячних – причини і лікування

Зміст

 • 1 Кошмар всіх жінок: передменструальний синдром!
 • 2 Від здуття живота до сильної болі
 • 3 Симптоми з невідомою причиною
 • 4 Задовольняєте ви критерії ПМС?
 • 5 Лікування контрацепцією
 • 6 Змініть свій спосіб життя
 • 7 Альтернативна акупунктура і трави
 • 8 Слідкуйте за гликемией

Кошмар всіх жінок: передменструальний синдром!

Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

«Ці» дні ще не прийшли, до їх настання ще цілий тиждень, але певні симптоми вже почалися: когось нудить, у кого-то крутиться чи болить голова… Ці неприємні прояви супроводжують жінку аж до першого дня місячних. В той час, як для деяких жінок вони є лише невеликим дратівливим обставиною (час від часу злегка болить низ живота або паморочиться в голові), іншим доставляють справжні страждання (сильно болить живіт, голова болить або кружляти з неймовірною інтенсивністю, нудить аж до блювоти…). Причому, ці симптоми тривають протягом декількох днів (іноді тиждень і довше).

Особливо неприємними симптоми стають після того, як була виявлена затримка місячних (тобто, місячні не прийшли в очікуваний день), незважаючи на негативний тест. У чому причини такого стану, і що робити?

Стан, при якому болить або паморочиться голова, нудить, часто являють собою проявами передменструального синдрому (ПМС), який супроводжує деяких дам не один день (навіть, якщо до дня місячних залишається ще тиждень). Часто цей стан також відноситься до молодих дівчат, чий цикл ще нестабільний, часто присутня затримка місячних після контролю тест виявляється негативний… Що необхідно знати про ПМС, і як з ним впоратися?

Від здуття живота до сильної болі

Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

ПМС тягне за собою різні симптоми. Після того, як ви дізнаєтеся про це явище дещо більше, помітите, що самі страждаєте від нього. Так що, давайте розглянемо найбільш поширені симптоми. До них ставляться, як здуття живота, так і затримка води в організмі. До речі, якщо вас нудить і присутній затримка місячних, але тест – негативний, не поспішайте хвилюватися, це стан цілком зрозуміло – може мати місце «банальний» стрес, з-за якого часто, крім нудоти, болить голова і проявляються інші неприємні симптоми.

Фізіологічні симптоми ПМС:

 • Здуття живота, діарея та інші проблеми черевної порожнини.
 • Зміни апетиту.
 • Хворобливість грудей.
 • Болить голова (часто крутиться).
 • Нудить.
 • Суглобові або м’язові болі.
 • Утримання води в тілі.
 • Збільшення ваги.
 • Збільшення апетиту на певні продукти, наприклад, шоколад і солоні продукти. Поряд зі станом, коли є затримка, тобто місячні не прийшли в очікуваний термін, часто помилково передбачається вагітність. В такому разі, слід зробити тест на вагітність, якщо він негативний, то причиною неприємностей не є затримка місячних, і саме ПМС і супутні симптоми.
 • Сонливість або безсоння.
 • Психологічні симптоми ПМС:

 • Втома.
 • Смуток, песимізм і депресія.
 • Дратівливість, нервозність.
 • Тривога, страх.
 • Іноді – лють.
 • Плутанина.
 • Зниження інтересу до друзів, роботи, хоббі.
 • Втрата енергії.
 • Після того, як ви помітили у себе, принаймні, 5 із зазначених симптомів, а тест – негативний (хоча, затримка місячних може бути присутнім), можете бути впевнені, що маєте справу з передменструальним синдромом.

  Показано, що перед менструацією (тиждень-два до неї) жінка важить на кілька кілограмів більше, ніж в решті частини місяця. Вага нормалізується відразу після першого дня, коли прийшли місячні.

  Приблизно тиждень до дня, коли прийшли місячні, є для багатьох жінок справжнім випробуванням (як, втім, і для її оточення). Часто болить голова і нудить аж до мігренозного стану. Також можуть виникнути проблеми з шийним відділом хребта, варикозним розширенням вен, набряком кінцівок і болями в кістках і суглобах. В деяких випадках може проявитися депресія. Спектр симптомів, дійсно, широкий і, якщо вони знаходять своє відображення в надмірно інтенсивної формі, це являє собою не лише дратує, але і небезпечний стан. У багатьох випадках таке явище – спадкове. Симптоми ПМС поступово або раптово проходять після першого дня початку місячних.

  Усі зазначені вище симптоми є відносно нормальними і безпечними в тому випадку, якщо має місце затримка (тобто місячні не прийшли в очікуваний термін) або є затримка, але тест на вагітність негативний.

  У разі, якщо є затримка і тест не негативний (позитивний), то мова йде про потенційної вагітності, після встановлення якої деякі симптоми вимагають втручання фахівця.

  Передменструальний синдром є дуже поширеним явищем і зачіпає до 75% жінок.

  Симптоми з невідомою причиною

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

  Справжня причина ПМС поки невідома. Вважається, що цю проблему викликає брак жіночого статевого гормону прогестерону в другій фазі менструального циклу. Було встановлено, що у жінок, які приймали його, симптоми вщухали. Існує також думка про ендогенних пептидах, які управляються жіночим статевим гормоном. У жінок в період ПМС виникає їх нестача, після чого і запускається каскад проблем. Крім того, багато досліджень показали поліпшення стану при прийомі плацебо (лікарського засобу без активної речовини). Пацієнтки відчувають полегшення, вважаючи, що приймають лікарський препарат. Тому, висловлюється думка про роль психіки.

  Якщо присутні гострі симптоми ПМС, місячні не прийшли протягом тривалого періоду часу (тиждень і більше), але тест на вагітність негативний, доцільно звернутися до лікаря, оскільки, мова може йти про серйозні проблеми зі здоров’ям!

  Задовольняєте ви критерії ПМС?

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

  Чи насправді ви страждаєте від ПМС, можна визначити після відвідин гінеколога. Хоча діагностика зважаючи широкого спектру симптомів часто є складним, лише фахівець може встановити реальний діагноз.

  Гінеколог спочатку визначить, чи є фізіологічні і психологічні розлади залежними від менструального циклу, або їх періодичність прив’язана до другої фази циклу.

  Для встановлення діагнозу використовуються стандартні форми і метод анкетування, що визначають фізичні і психічні симптоми, які характеризують цей синдром.

  Диференціальна діагностика відрізнить ПМС від інших розладів, таких, як:

 • Психологічні розлади (часто відповідальні за стан, коли місячні не прийшли в районі очікуваного дня, але тест – негативний).
 • Ендокринні розлади (також можуть бути винуватцями порушень циклу, коли тест негативний, але місячні не прийшли до призначеного протягом дня).
 • Синдроми з підвищеним рівнем пролактину, які проявляються у м’якій формі протягом 1 фази циклу, а у 2 погіршуються.
 • Не плутайте проблему з депресією або іншими симптомами, ідентичними ПМС. Це – зовсім інший діагноз, який належить до іншої галузі медицини.

  Але може наступити і інший випадок. Нервозність, біль у животі, діарея, запаморочення можуть бути присутніми навіть під час менструації (тобто проявлятися у той час, коли місячні прийшли до призначеного протягом дня). Увага! У цьому випадку мова йде не про ПМС, а про хворобливої менструації (дисменореї), до якої можуть призвести кісти; проблема, однак, може виникнути без видимої причини і бути присутнім або в перші дні, або протягом кожного дня до кінця менструації.

  Лікування контрацепцією

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

  Так як до сих пір не вдалося зрозуміти справжню причину ПМС, немає можливості також винайти ліки, які були б розроблені безпосередньо для лікування конкретної проблеми.

  Іноді лікар наказує контрацепцію, яка зачіпає певну частину гормонів.

  На додаток до гормональної терапії можна приймати діуретики і вітамін B6 (піридоксин), кількість якого під час ПМС скорочується; прийом слід починати ще до дня прояву перших симптомів.

  Важливу роль відіграють також дієтичні фактори. Якщо ви їсте багато солодкого, в організмі збільшується кількість солі, таким чином, ви набираєте вагу. Навпаки, споживання солі і цукру варто обмежити.

  Змініть свій спосіб життя

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

  Зміни в способі життя, зняття стресу, оптимізм і будь-яка фізична активність можуть допомогти вам почувати себе краще. Легкий масаж живота? Так, і він діє.

  Може допомогти також спорт. Тіло буде більшою мірою звикли до більшого навантаження і, відповідно, до супровідної болю.

  Якщо це можливо, під час ПМС постарайтеся частіше балувати себе прогулянками на свіжому повітрі, які також є дуже добрими помічниками. Ефект показує також гаряча ванна з додаванням морської солі, розслаблює м’язи.

  Альтернативна акупунктура і трави

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

  Якщо не вдалося домогтися поліпшення стану шляхом змін у способі життя, можете спробувати альтернативну медицину. Багато жінок у цьому разі, особливо, хвалять акупунктуру, в деяких випадках може допомогти і акупрессура.

  Також можете спробувати різні трав’яні чаї. При «жіночих проблем», зокрема, рекомендується звіробій або ромашка. Може допомогти і зелений чай, не містить ароматизаторів та інших добавок.

  В ході ряду досліджень було підтверджено, що магній (Mg) значною мірою покращує перебіг ПМС, зокрема, пригнічує психологічні і емоційні симптоми, покращує настрій, послаблює почуття втоми і стресу.

  Слідкуйте за гликемией

  Болит и кружится голова при месячных – причины и лечение

 • Прогестерон – це гормон, який підвищує рівень цукру в крові. Якщо ви страждаєте цукровим діабетом, і гінеколог призначить вам прогестагенотерапию, зверніть увагу на підтримання рівня глюкози в крові в межах нормальних значень, і адаптуйте дозу інсуліну.
 • Підвищення рівня цукру в крові може викликати грибкові інфекції та запалення. Щоб уникнути їх, тримати діабет під контролем, і не забувайте про регулярній особистої гігієни.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *