Болить ліве око і ліва сторона голови, причини і лікування

Болить ліве око і ліва сторона голови, причини і лікування
Болить ліве око і ліва сторона голови, причини і лікування

Болить голова, вухо, око – найпоширеніші скарги хворих. Але що робити, якщо, наприклад, болить тільки ліва частина голови або тільки зліва над оком? Якщо болить ліве око, над лівим вухом або просто болить ліва частина голови, то цьому є не так багато причин.

Мігрень

Мігрень
Мігрень

Найчастіше в таких випадках ставиться діагноз мігрень. Такий біль охоплює ліву сторону голови, ліве око і вухо, іноді лоб. Коли хворобливе відчуття загострюється, може з’явитися нудота, блювотні виділення, тремтіння в тілі, посилене потовиділення, дуже важко переносяться раптові спалахи світла і шум. Під час посилення нападу мігрені можуть порушуватися навіть нюхові рецептори. З’являються галюцинації запаху, наприклад, людина може відчувати запах тухлого яйця і так далі. Все, що ввижається і відчувається протягом загострення і больові відчуття можуть тривати кілька годин, а в деяких випадках і кілька діб. Нестерпно болить ліва сторона голови, ліва частина обличчя, вухо і око. Коли напади закінчуються, настає сильна втома і сонливість, збережеться підвищена стомлюваність.

Остеохондроз

Остеохондроз
Остеохондроз

Крім мігрені причиною того, що болить ліва сторона голови, може стати і остеохондроз. Між суглобами в спині відкладаються різні солі і затискаються судини в шийній області, які ведуть кровотік до мозку, через що може паморочитися голова, а також болыти ліва частина голови, ліве око і вухо. Іноді з’являється пульсація з лівого боку і в скроневій частині. Це трапляється через порушений внутрішньочерепний тиск. Ці болі можуть бути різкі або тягнучі.

Погодні зміни

Погодні зміни
Погодні зміни

Погодна чутливість також стає причиною спазмів і болю голови у лівій частині. Коли міняється погода, змінюється і тиск в атмосфері, внаслідок цього змінюється артеріальний тиск і навіть внутрішньочерепний тиск. З’являється ломота в тілі, болить з лівої сторони голови, ліве око і вухо, болить шия і ниють зуби. У такому випадку ліва частина голови болить не дуже сильно, але дуже тривало, навіть протягом двох днів. У лівій частині голова здається неймовірно важкою, болить око і вухо. З’являється слабкість.

Інфекції

Інфекції
Інфекції

Також біль можливий через виниклу інфекцію. Відчувається різка давляча біль в лівій частині голови, болять очі. Застуджене вухо може передавати біль в потиличну частину голови. Спазмовані шийні і лицьові м’язи віддаються сверблячим болем у голові.

Часто трапляється, що болить ліва частина голови, вухо і око через неправильну поставу та пошкодженнями хребців. Неприродне положення хребців підвищує навантаження на м’язи і зв’язки, що теж відбивається болем у лівій частині голови.

Пухлина

Пухлина
Пухлина

Найбільш небезпечно, якщо болить голова в лівій частині, вухо і око через пухлину головного мозку. В таких випадках з’являються сильні тиснучі і різкі болі в скронях. Біль може проходити разом з блювотним процесом і нудотою. У деяких випадках відзначається втрата або порушення слухової та зорової функції, частіше ліве око і вухо. Втрачається апетит і порушується сон. Найчастіше біль з’являється спросоння або навіть у першій частині дня.

Інсульт

Інсульт
Інсульт

Але найстрашніша причина головного болю в лівій частині – інсульт. Цей діагноз також дає таку болісну і різко наростаючу біль. При інсульті порушується міміка обличчя, мова і координація рухів. Головними симптомами інсульту є непритомність і біль у лівій частині голови. Внаслідок неправильної орієнтації в просторі з’являється «морська хвороба». При інсульті потрібна негайна госпіталізація та нагляд фахівців.

Психологічні розлади

Психологічні розлади
Психологічні розлади

Іноді болі в лівій частині голови, лівого око або вуха, виникають через психологічні розлади. Наприклад, через часті зовнішні стреси, скандали в сім’ї і невдачі в особистому житті або кар’єрі. Болі з’являються під час важких життєвих випадків, яких хотілося б уникнути. Часто люди не усвідомлюють, що є джерелом стресу. У таких ситуаціях потрібно не соромлячись звернутися до психолога.

Перша допомога

Перша допомога
Перша допомога

Іноді можна поліпшити своє самопочуття самостійно. Наприклад, прийняти знеболюючий препарат. Також можна зробити масаж шиї і спини, це розжене кров в організмі і покращить транспорт кисню і корисних речовин. Можна зробити теплий компрес з цілющих розігріваючих трав або використовувати аптечну мазь. Корисно просто прогулятися по вулиці і подихати свіжим повітрям, бажано навіть у лісі, так як там повітря насичене киснем, що дозволить поліпшити самопочуття. Також не завадить піти в гарячий душ, а потім гарненько виспатися. Непоганим способом зменшити головні болі є інгаляція або просто аромотерапія з ефірними маслами. Можна виконувати дихальні вправи, зробивши компрес на голові з листя капусти. При нападі головного болю можна випити гарячого міцного і солодкого чаю, а можливо і кави, якщо тиск знижений. По можливості слід виключити яскраві спалахи світла і гучного звуку. Також запахи теж грають негативну роль, так як можуть виникати галюцинації нюхового характеру.

При застуджених або зведених м’язах досить просто мазати їх спеціальною розігріваючою маззю і робити компреси. Тобто якщо проблема в м’язах або зв’язках з нею можна впоратися і самостійно, але якщо біль не проходить, то треба звернутися до фахівця.

Якщо болить вухо при застуді, гаймориті або інших вірусних, то потрібно звернутися до оторалинголога і пройти необхідний курс лікування. Ускладнень в цьому випадку виникнути не повинно. Антибіотики та противірусні препарати добре допомагають при вірусному або бактеріальному типі захворювання.

Захворювання порожнини рота, наприклад, флюс або карієс в зубах повинен як можна швидше оглянути стоматолог. В запалених яснах накопичується гній, тому якщо просто регулярно вживати знеболювальне, то становище сильно погіршиться, може виникнути навіть зараження крові і з’явитися стоматит.

Якщо можливе пошкодження хребта чи голови, то потрібно терміново звернутися до лікаря. У таких випадках зазвичай допомагає масаж, голковколювання, спеціальна фізкультура – ритміка, а також краще всього відвідування басейну, що допоможе розслабити м’язи і поліпшити кровообіг.

При мігрені слід сходити до невролога. Так як знеболюючими мігрень не вилікувати. В домашніх умовах мало що можна зробити. В даному випадку необхідно використовувати спеціальні лікарські препарати, які сприяють нормалізації внутрішньочерепного тиску і повертають судини в нормальний стан, повертають тонус м’язів.

Найнебезпечніше, що може виникнути – інсульт і пухлини головного мозку. Також ризик на дані діагнози значно підвищується, якщо раніше людина отримувала якісь травми, наприклад, черепно-мозкову. Необхідно звернутися до невролога і провести повне обстеження разом з УЗД і МРТ.Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *