Болить голова ззаду або шия? Це ознаки серйозної хвороби

Болить голова ззаду або шия
Болить голова ззаду або шия

Майже у кожної людини хоча б раз виникали головні болі, які віддають больовими відчуттями ззаду голови, в районі шиї. Велика частина людей намагаються ігнорувати даний прояв, списуючи на втому, недосипання або зміну клімату.

Больові відчуття в голові (коли віддає ззаду), повинні насторожити людину. Цей прояв може сигналізувати про хвороби шийного відділу в хребетному стовпі. Для того щоб усунути вищезазначений прояв, в саму першу чергу варто визначити причину по якій виникають болі. Буває, що больові відчуття можуть віддавати в шийні хребці.
Головні больові відчуття в голові ззаду (а саме, шия), вважаються небезпечною симптоматикою, яку не варто ігнорувати. Даний прояв досить небезпечний і може сигналізувати про прогресування серйозного захворювання. Як тільки вас почала турбувати дана симптоматика, необхідно відразу звернутися за допомогою до медиків, в цьому випадку допоможе:

 • невролог;
 • травматолог;
 • кардіолог.

Фактори, що впливають на зазначений симптом

Фактори, які впливають на біль голови ззаду
Фактори, які впливають на біль голови ззаду

Коли болить шия ззаду і потилицю, причини можуть бути різні:

 • При наявності різноманітних патологій хребетного стовпа. Захворювання, які вражають шийні відділи хребта, також можуть провокувати біль в шиї, що віддають у голову. Больові відчуття збільшуються внаслідок навіть найменшого руху голови або шиї. Дана симптоматика характерна для такого захворювання, як остеохондроз, спондиліти та ін.
 • Хронічна втома або перенапруження. Якщо людина постійно знаходиться в стресових ситуаціях, відбувається наростання напруги, що надалі провокує виникнення больових відчуттів голови. Цей прояв може бути хронічного характеру. У групу ризику потрапляють люди вікової категорії понад 30 років, і, як правило, жінки.
 • Фізичне або розумове перенапруження. Ця причина може виникати в результаті довгого перебування в дискомфортній позі.
 • Невралгія потиличного нерва, як правило, супроводжується больовим проявам в голові, які віддають в шию. Різкі болі провокує чхання, кашель або рухи головою. Пацієнт намагається завжди тримати голову прямо, щоб полегшити больові відчуття. При несвоєчасному лікуванні цієї недуги, починає прогресувати гіперестезія. Якщо болить задня частина голови або шия, як правило, це проявляється як напад.
 • Шийна мігрень. Основною симптоматикою вважається біль ззаду голови, який може віддавати в надбрівні дуги. Більш того, у пацієнта виникають різкі болі в очах, зір може бути затьмарений, виникають запаморочення.
 • Тривале м’язове напруження. Прояв виникає, якщо голова знаходиться в неправильному положенні. Основною симптоматикою є підвищення тиску. Ці прояви можуть виникати при тривалому утриманні голови в одному положенні. Також причиною є сильне хвилювання, перевтома чи тривале перебування за комп’ютером або телевізором. Голова болить періодично, як правило, ззаду біля шиї.

Способи діагностики

Способи діагностики головного болю ззаду
Способи діагностики головного болю ззаду

Для того, щоб визначити чому виникають дані прояви в шиї, а також в голові ззаду, пацієнтові призначають ряд необхідних обстежень.

 

 • Для визначення артеріального тиску, хворому необхідно пройти тонометрію.
 • Для візуалізації м’якої тканини мозку, а також для визначення новоутворення пацієнту призначають проходження магнітно — резонансної томографії.
 • Для вимірювання внутрішньочерепного тиску і для оцінки відтоку крові в судинах головного мозку, необхідно пройти транскраніальну доплерографію.
 • Електроенцефалограма дає можливість пройти диференціальну діагностику.

 

Лікування

Лікування болю ззаду голови або в шиї
Лікування болю ззаду голови або в шиї

Якщо у хворого болить шия, а також голова ззаду, це часто призводить до зниження непрацездатності. Пацієнту необхідно негайно звернутися за допомогою до кваліфікованого фахівця. Після проведення детального обстеження з’ясовується, чому виникає ця симптоматика і чому ж болить шия. Далі людині призначають курс лікування, який допоможе усунути больові відчуття, розслабити м’язи або ліквідувати чинники котрі провокують недугу.

 

 • Спочатку, хворому призначають медикаменти, які знімуть біль. Як правило, до складу даних медикаментів входить парацетамол або ацетилсаліцилова кислота. Варто відзначити той факт, що парацетамол у великій дозі може зашкодити печінці, а тривалий прийом ацетилсаліцилової кислоти покращує кровотік, але при цьому подразнює стінки шлунка. Відповідно при інших захворюваннях печінки або шлунку необхідно повідомити про це лікаря.
 • Крім знеболюючих препаратів, хворому призначають засоби, що допомагають усунути запалення. Тривале використання даної категорії медикаментів може спровокувати утворення виразки або гастриту.
 • З огляду на причини, які призводять до болю, медики можуть прописати взаємодоповнюючі процедури. Кожна процедура призначається з урахуванням індивідуальних особливостей хворого.

 

Коли болить в області шиї, а також голова ззаду, хворому призначають такі медикаменти, як Ібупрофен у вигляді таблеток або гелю. Перш ніж починати використовувати будь-який препарат необхідно уважно вивчити інструкцію. Для зниження м’язового спазму, допомагає тепла грілка для шиї, яка ставиться ззаду на шию. Щоб шия почала нормально згинатися, необхідно спати на невисокій твердій подушці.

Усунути напруження м’язів шиї допоможуть звичайні вправи. Стоячи прямо необхідно нахилити голову вгору, потім вниз паралельно потрібно напружувати м’язи, потім розслабляти. Для збільшення діапазону руху потрібно акуратно робити повороти шиї в різні сторони.

Народні варіанти лікування

Народні варіанти лікування болю в шиї та задній частині голови
Народні варіанти лікування болю в шиї та задній частині голови

Коли болить шия і віддає в голову ззаду, можуть прийти на допомогу народні варіанти лікування.

 • Для відновлення судин, а також для зняття напруги з м’язів, людині необхідно раз за цілий день вживати чай заварений з материнки, липи або меліси.
 • При постійних вищевказаних проявах у раціон необхідно включити жирну морську рибу, в якій міститься велика кількість кислот Омега – 3.
 • Больові відчуття усувають компреси, виготовлені зі свіжого листя любистку.

Компрес прикладають на голову або шию. Виготовляється компрес досить просто, необхідно взяти свіже листя любистка, все дрібно нарізати, потім залити окропом. Всі листи повинні бути покриті водою. Засіб настоюється близько 2 годин. По закінченню часу отриману кашку викладають на серветку і приладнують до ураженої ділянки.
Перш ніж використовувати будь – який спосіб слід попередньо потрібно проконсультуватися з кваліфікованими фахівцями, щоб не нашкодити собі і не спровокувати утворення ускладнень.

Профілактичні рекомендації

Профілактичні рекомендації
Профілактичні рекомендації

Щоб запобігти виникненню питання: чому болить шия або голова, медики радять виконувати прості профілактичні заходи. Дані рекомендації допоможуть запобігти безлічі негативних наслідків.

 • Варто максимально виключити різкі повороти або рухи головою.
 • При довгому знаходженні в одному положенні, варто кожні 30 хвилин міняти положення.
 • Завжди необхідно тримати рівно поставу.
 • Всі підняття тягарів варто виключити.
 • Кожен день необхідно робити фізичні навантаження для шиї, які допоможуть зміцнити шийні хребці.
 • Варто уникати переохолодження і протягу (так як перше, що постраждає, це шия).
 • Сон повинен бути від 7 до 8 годин. При можливості необхідно спати на ортопедичному матраці.
 • Харчування має бути збалансоване.
 • У сиру і морозну погоду шия обов’язково повинна бути в теплі.
 • Для підвищення імунної системи варто займатися загартовуванням.

Виконуючи вищеперелічені пункти, питання: чому болить ззаду голови або на шиї, скоріш за все, не виникнуть. Краще запобігти захворюванню, ніж витрачати сили на його лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *