Болить з правого боку голови і віддає в праве око, що робити?

Болить з правого боку голови і віддає в праве око
Болить з правого боку голови і віддає в праве око

Біль завжди неприємна, буває просто нестерпна, пульсуюча, проявляється з правого боку голови. Причини такого одностороннього недугу можуть бути різними. Варто зрозуміти, чому болить голова праворуч, віддаючи в праве око. Щоб подальше лікування було ефективним, потрібно виявити, чому ж це відбувається.

Причини недуги

Причини болю з правого боку голови
Причини болю з правого боку голови

 

 • Мігрень. Пекучий нападоподібний біль може з’явитися з будь-якої сторони голови, з правої або лівої. При односторонній мігрені стукає в скронях, тисне на праве око, присутня світлобоязнь, нудить через збій в діяльності аналізаторів. Напади збивають з звичного способу життя, можуть бути досить тривалими і частими. Біль різко посилюється по наростаючій, локалізується в правій частині голови. Мігрень — це неврологічна проблема, і точні причини її проявів не ясні. Можливо це наслідок емоційного, психічного чи розумового перенапруження, стара травма голови, часом дає про себе знати.
 • Кластерна біль. Проявляється нападами, може виникнути раптово, частіше – під вечір і не стихати до 2-ох і більше тижнів. Біль пульсуюча, тисне на праве око, віддає в скроні, вуха і шию. Здається, що болить повністю вся права півкуля мозку, червоніє обличчя, судинки на очному білку лопаються внаслідок сильного припливу крові до голови, підвищується артеріальний тиск, течуть сльози. При подібному недузі не допомагають навіть медикаменти, пояснити причину виникнення кластерного болю важко. Рекомендується заспокоїтися, забезпечити собі тишу і спокій, поки біль не піде на спад.
 • Пухлина мозку. Болить частина півкулі, де власне і локалізоване нове утворення. При болях праворуч уражена пухлиною права зона. Зазвичай, проявляється з ранку, посилюється внаслідок емоційного стресу або фізичного перенапруження. Крім того нудить, паморочиться голова, хворий втрачає у вазі, сплутується свідомість. Симптоми, як і сама хвороба, небезпечні. Лікування ефективне лише на початковому етапі формування недугу, полягає в призначенні курсів радіо – хіміотерапії, кріотерапії, лазерної хірургії.
 • Травма черепно-мозкова. Будь-яка травма черепа не проходить безслідно і біль при ударі, ударі правої скроневої зони – симптом подібного ураження. Пошкодження мозку можуть бути значними, тому при появі больових відчуттів в правій частині голови з віддачею в око не можна зволікати з відвідуванням фахівців, зокрема і в першу чергу – травматолога. Крім того, у хворого чітко виражені напади нудоти, блювоти, запаморочення, порушена координація рухів, частково втрачена пам’ять. Біль — пульсуючий при струсі мозку, болить і паморочиться голова, нудить, при поширенні на вухо з’являється шум, дзвін або закладеність. Хворий потребує постільному режимі, прикладання холодних компресів до місця пошкодження, прийому знеболюючих засобів. Якщо пошкоджені судини мозку або кісткова тканина, то можливий підвищений внутрішньочерепний тиск при збільшенні об’єму крові в мозку. Біль посилюється, стріляє, віддає в скроню, стає нестерпним. Стан серйозний, приєднуються приступи нудоти, блювоти, судом, ознаки сплутаності свідомості, брадикардії, загальмованості. Виклик невідкладної допомоги або швидкої допомоги має бути негайним. На підставі рентгена голови з результатами МРТ буде призначено оперативне лікування шляхом проведення операції.
 • Остеохондроз шийного відділу хребта. При ураженні шийних міжхребцевих дисків голова болить з правого боку очей, шумить у вусі, крутиться і болить голова, пече в області шиї. При русі очима всі ознаки лише посилюються. При остеохондрозі показаний масаж саме області шиї, нанесення розігріваючих мазей. Якщо симптоми посилилися, то потрібно звернутися до невролога. Основне лікування призначає тільки лікар.
 • Синусит. Причина — розвиток запалення в придаткових пазухах носу. Болить голова з боку праворуч, вражене око, ніс, область навколо перенісся. Віддає на вухо, горло внаслідок тісного взаємозв’язку між даними сусідніми органами. При нахилі вперед біль посилюється. Крім того, часто присутня розбитість, слабкість, підвищена температура. Праву частину голови охоплює жар. При подібних симптомах і підозрі на синусит потрібно звернутися до лікаря отоларинголога. Важливо встановити причину і форму розвитку синуситу. Після проведення ряду діагностичних процедур буде призначене лікування.
 • Запалення правого ока. При хориодиті, іриті збуджена і болить ліва сторона, зокрема очниця. Поширення процесу з часом переходить на всю голову, погіршується зір, присутня світлобоязнь і сльозотеча очей. Лікування призначає окуліст після з’ясування причини, що призвела до недуги.
 • Гіпертонія. Тупий біль з’являється праворуч, починаючи від чола, і сприяє цьому підвищення внутрішньочерепного тиску. Часто ломить вранці, посилюється від розумового перенапруження. Лікування полягає в призначенні препаратів для нормалізації тиску. Від алкоголю і кави гіпертонікам слід відмовитися.
 • Глаукома. У період загострення підвищений внутрішньоочний тиск. Симптоми схожі з мігренню: нудить, падає зір. Призначенням лікування займається офтальмолог. Захворювання загрожує ускладненнями. Як тільки стало помітно падіння зору і біль довго не припиняється з правого боку, то не варто затягувати зі зверненням до фахівців.
 • Дисфункція у скроневому нижньощелепному суглобі. Це може бути наслідком ревматизму або синдром Костена. До патології схильний хрящовий диск між черепом і нижньою щелепою. Біль локалізована безпосередньо з правого боку, віддає в око, вухо, пазухи носа. Обличчя стає асиметричним, горить язик, сушить у роті, слюні течуть постійно. Лікування призначає стоматолог. В деяких випадках не обійтися без участі хірурга. На початковому етапі проявів дисфункції суглоба показана дієта, прийом медикаментів. Якщо хрящовий диск не підлягає відновленню, проводиться операція по його видаленню. Встановлюється на місце трансплантат.
 • Хвороби порожнини рота. Головний біль праворуч – не рідкість при неправильному прикусі, захворюванні ясен або прорізуванні зубів у малюків. Неприємні відчуття проявляються саме поруч з джерелом ураження біля вуха, очей, гайморових пазух носа.

 

Як усунути біль?

Як усунути біль?
Як усунути біль?

Для зняття хворобливих симптомів необхідно виключення будь-яких подразників, котрі провокують його посилення, також провітрювання приміщення і повноцінний відпочинок.

Якщо сильно болить, можна випити знеболюючий засіб, але тільки з дозволу лікаря. У будь-якому випадку, не можна терпіти біль. Це ознаки багатьох серйозних захворювань. З’ясувати причину появи подібних проявів важливо в будь-якому випадку.

При мігрені ефективні: но-шпа, парацетамол, ацетилка. При підвищеному тиску необхідна його стабілізація. Після усунення основої причини напади головного пройдуть.

Як допомогти собі самостійно?

Як допомогти собі самостійно?
Як допомогти собі самостійно?

Важливо налагодити сон. Можна попити пустирник, настій валеріани. Варто відмовитися від міцних кофеїновмісних напоїв, замінити їх на чай із трав з додаванням м’яти, ромашки, чебрецю.

Здатен зупинити напади болю масаж. Якщо була травма голови або є підозра на розвиток пухлини, то масаж протипоказаний. Це серйозні проблеми. Лікуванням займається тільки лікар.

При сильних і тривалих болях, запамороченню, нудоті, блювоті можливий крововилив у мозок, передінсультний стан. В екстрених випадках не обійтися без операції. Допомогти собі самостійно вже не вийде. Викликати швидку допомогу або звернутися у травмпункт потрібно в терміновому порядку.

Профілактичні заходи

Профілактичні заходи головного болю справа
Профілактичні заходи головного болю справа

Всі захворювання, описані вище — придбані людиною, тому не допустити болючість голови можна, якщо:

 • уникати стресів, перевтоми фізичного та розумового;
 • більше дихати свіжим повітрям;
 • займатися йогою, плаванням, гімнастикою, релаксацією і ароматерапією;
 • висипатися, нормалізувати сон, який повинен бути не менше 7-8 годин;
 • більше гуляти пішки, особливо під час нападу болю. Це допомагає.

Якщо болить в правій частині голови і очей, то основна причина – це стреси, що призводять згодом до виснаження організму, збою в роботі центральної нервової системи. Якщо проявляти спокій, уникати зайвої нервозності і перевтоми, то подібних нападів буде набагато менше.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *