Боротьба з головним болем – спробуйте йогу!

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Боротьба з головним болем – спробуйте прості вправи від головного болю, з якими боротьба з мігренню і «звичайної цефалгією стане не тільки більш легкою, але і приємною.

Як відомо, найкращим лікування є профілактика головного болю. Описані нижче вправи від головного болю допоможуть у полегшенні нападів, але принесуть користь і будучи частиною превентивних заходів. Все це вам пропонує йога – з нею боротьба з головним болем і полегшення нападів мігрені знайде новий вимір!

Ви також належите до людей, які страждають від нападів головного болю або мігрені, при якій голова не тільки болить, але і крутиться, вас нудить…? Лікарські препарати або не показують достатньої ефективності, або ви не хочете приймати їх постійно в цілях запобігання звикання? У цьому випадку, залиште фармакологічні препарати – вам допоможе йога, дія якої спрямована на релаксацію душі і тіла; крім того, йога не гірше, ніж медичні препарати, допоможе ефективно уникнути появи нападів головного болю і навіть мігрені!

Однак, в ідеалі, для максимальної ефективності йога повинна бути об’єднана з акупрессура, тобто масажуванням активних точок, відповідальних за виникнення нападів. Якщо у вас паморочиться голова, такі вправи, які пропонує союз «йога-акупресура» також прийдуть вам на допомогу.

Слід пам’ятати, що будь-які, навіть самі нешкідливі знеболюючі препарати можуть володіти небажаними побічними ефектами. Йога, на відміну від них, навпаки, додасть вам сили і енергії!

Головні болі поділяються на категорії згідно з їх основною причиною. Однієї з груп є т. н. головний біль напруги (тензионная цефалгия), яку викликає скорочення м’язів або їх напруга. Мігрень у поєднанні з кластерної головним болем відноситься до категорії недуг, які пов’язані з мозком.

Зміст

 • 1 Кластерна цефалгия
 • 2 Тензионная цефалгия (головний біль напруги)
 • 3 Йога і головний біль
  • 3.1 Вправа № 1
  • 3.2 Вправа № 2
  • 3.3 Вправа № 3
  • 3.4 Вправа № 4
  • 3.5 Вправа № 5
 • 4 Мігрень
 • 5 Висновок

Кластерна цефалгия

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Це – інтенсивна, вкрай неприємна біль в скроневій області, яка може тривати протягом, як 20 хвилин, так і кількох годин. Недуга проявляється епізодами (періодами), які тривають від 4 до 8 тижнів. Потім хворобливість, зазвичай, «робить паузу» протягом приблизно півроку. Як правило, біль виникає через кілька годин після того, як людина засинає. Нестерпне стан починається, як правило, відчуттям болю слабкої на одній стороні голови, частіше всього, в області ока. Неприємна головний біль супроводжується закладеним носом, почервонінням особи, сльозотечею і пітливістю.

В той час, як мігрень частіше зустрічається у жінок, кластерна цефалгия є прерогативою мужчской популяції у віці від 20 до 50 років. Найчастіше, це захворювання вражає завзятих курців. Лікарі відзначають, що тригером недуги буває банальне вживання алкоголю або шоколаду, або ж вдихання аромату духів. Встановлення правильного діагнозу відбувається відносно пізно, оскільки навіть фахівці схильні приймати кластерну цефалгію з різними типами мігрені (одна відмінність полягає в тому, що при цьому недугу не паморочиться голова). Лікарські препарати, такі як Аспірин або Ібупрофен, які допомагають при звичайній цефалгії, при кластерного головного болю є неефективними.

Тензионная цефалгия (головний біль напруги)

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Що можна собі уявити під цією назвою? Як правило, захворювання описується, як давить тупий біль, що локалізується на обох половинах голови, зокрема, в лобній, скроневій області і на маківці, заподіює незручності при розчісування волосся. Біль характерна помірною інтенсивністю, напад починається повільно. Ця недуга становить до 90% всіх головних болів.

У появі больових відчуттів найбільшу роль відіграє стрес, депресія або тривога. Тригером також може бути тривалий вплив. Тензионную цефалгію може викликати надмірне напруження очей, наприклад, неправильно підібрані окуляри, а також неправильна постава, велике споживання кофеїну або навіть чищення зубів у вечірній час.

При цьому захворюванні, як правило, допомагають звичайні болезаспокійливі препарати, такі як Аспірин або Панадол.

Проте, слід проявити обережність, використовуючи лікарські препарати. Не слід приймати їх протягом тривалого часу в цілях запобігання звикання!

Йога і головний біль

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Йога і акупрессура пропонують вам вправи і масаж, які ви легко можете робити в домашніх умовах.

Вправа № 1

Вправа корисно для полегшення болю, викликаної запалення носової порожнини. Встаньте перед дзеркалом і торкніться вказівним пальцем до вилиці. Кінчики пальців повинні бути під очима. Натисніть протягом однієї хвилини. Повторіть 3 рази. Не забувайте про те, що йога передбачає повну релаксацію духу і тіла, що само по собі здатне полегшити больові відчуття.

Вправа № 2

Простий старий трюк, який допомагає позбавитися від головного болю. Вставте кінчик середнього пальця біля основи носа, між бровами. Злегка надавіть протягом 2 хвилин. При цьому глибоко дихайте. Повторіть 3-5 разів, принаймні, 2 рази на день.

Вправа № 3

Цефалгію може викликати напругу м’язів у шийному відділі хребта. Пом’якшити цю напругу можна самостійно. Ляжте на живіт обличчям униз, розслабтеся. Покладіть кінчики пальців в проміжну порожнину на задній частині шиї, де починається череп. Тримайте пальці близько 5 см один від одного, тобто з обох боків хребта. Натискайте, одночасно роблячи кругові рухи, протягом 1 хвилини.

Вправа № 4

Прийміть зручне положення (сидячи або лежачи). Розслабтеся. Постарайтеся направити думки в позитивне русло.

Натискайте на точку, розташовану у місці з’єднання великого і вказівного пальця на лівій руці, роблячи при цьому кругові рухи. Повторіть цю вправу на правій руці. Увага! Якщо ви вагітні, про це вправі забудьте!

Вправа № 5

Проти головного болю може допомогти і остання вправа. Сядьте, зігнувши ноги в колінах. Розслабтеся. Покладіть вказівні пальці на обидві ноги так, щоб кінчик вказівного пальця лежали на суглобі великого пальця і були на півдорозі між великим і другим пальцем стопи. Натискайте протягом хвилини, потім відпустіть. Повторіть вправу 2-3 рази протягом дня.

Мігрень

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Мігрень – це нападоподібний, що періодично повторюються, переважно, одностороння головний біль, часто пов’язана з нудотою і блювотою, нерідко паморочиться голова. Іноді супроводжується неврологічними симптомами аури, які проявляються різними відчуттями, такими, як порушення зору, зміна смаків або нюхові і звукові відчуття без наявності відповідного зовнішнього роздратування.

4 фази мігрені:

 • 1 фаза: дратівливість, зміна апетиту і перепади настрою, а також напади раптового голоду;
 • 2 фаза (провісник нападу): приблизно у 10% пацієнтів з мігренню присутні неврологічні симптоми аури;
 • 3 фаза: безпосередньо, головний біль: пекучий або пульсуючий, поступово збільшуватися в інтенсивності. Біль проявляється індивідуально в різних місцях, як правило, на лобі. Больові відчуття зменшуються при русі, тому людина намагається прилягти в темному тихому приміщенні. Для мігрені характерні такі явища, як чутливість до шуму і світла;
 • 4 фаза: симптоми слабшають, людина відчуває себе втомленою і млявим. Період до повного одужання може зайняти 12-24 годин.

Висновок

Борьба с головной болью – попробуйте йогу!

Цефалгия є захворюванням, що вимагає звернення до фахівця. Головний біль може являти собою, свого роду, сигналізацію про наявність серйозного захворювання. Тільки ретельне обстеження і діагностика здатні визначити причину і дати прогноз цефалгії.

Не менш важливим є правильний вибір терапевтичних методів. Біль здатна не тільки внести негативні корективи в життя людини. Відомі випадки, коли неймовірно сильна кластерна біль приводило людину до самогубства!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *