Часті головні болі, сонливість: дізнайтеся загальні причини!

Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

Головний біль є однією з найбільш частих проблем зі здоров’ям, яка знайома майже кожному. Її пусковим механізмом може бути безсоння, після того, як людина мав поганий сон, вранці його супроводжує слабкість, втома, апатія, млявість, сонливість, крім голови і шия болить. Малоприємні супутники нового дня…

Іноді голова болить у сні. Часті розлади включають і таке явище, як головний біль під час сну. У цьому випадку, безсоння є наслідком головного болю, знову ж, зі всіма витікаючими негативними наслідками.

Часті також головні болі «від хребта». Недуга характерний тим, що при ньому болить шия, потилична область, біль віддає в віскі або область лоба.

Зміст

 • 1 Постійні болі і мігрень можуть бути наслідком розладу… мигдаликів
 • 2 Болить голова, шия? Вночі – безсоння, вдень – сонливість? Це – попередження
 • 3 Мігрень
 • 4 Мігрень: як з нею впоратися
 • 5 Головний біль напруги
 • 6 Хронічна щоденна головний біль
 • 7 Болі, пов’язані з опорно-руховим апаратом
 • 8 Головні болі, пов’язані з шийним відділом хребта
 • 9 Кластерна головний біль

Постійні болі і мігрень можуть бути наслідком розладу… мигдаликів

Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

Якщо головний біль часто рецидивує, необхідно пройти обстеження. Після докладного опису симптомів лікар зможе визначити правильний діагноз. Лабораторні тести включають біохімічний аналіз крові, рентген черепа або шийного відділу хребта, КТ або МРТ. Електроенцефалограф в даний час застосовується тільки в особливих випадках (зокрема, при підозрі на епілепсію або енцефаліт).

На додаток до невролога пацієнта з головним болем, у якого є поганий сон або безсоння, також повинен оглянути фізіотерапевт: може знадобитися розслабити напруга м’язів, але також і вилікувати ангіну!

Болить голова, шия? Вночі – безсоння, вдень – сонливість? Це – попередження

Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

Сама величезна група (близько 75%) включає первинні головні болі (наприклад, мігрень, тензионная, хронічна, кластерна головний біль та інші), які, як правило, не беруть участь в інших захворюваннях. Ця недуга поряд з діабетом, ожирінням, високим кров’яним тиском і серцевими захворюваннями іноді називають хворобою цивілізації.

Вторинна головний біль на відміну від первинної, завжди є попереджуючим симптомом іншого захворювання. Іноді, дуже небезпечного.

Попереджувальні знаки включають:

 • Головний біль після травми голови і шиї (болить шия, часто є втома, слабкість, сонливість).
 • Біль під час або після венозних захворювань.
 • Хворобливі відчуття під час або після прийому різних речовин (алкоголь, анальгетики).
 • Недуга, пов’язаний із захворюваннями черепа, шиї, очей, зубів або носа.
 • Мігрень

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  Перші симптоми можуть виникнути в будь-якому віці. В останні роки частота мігрені переміщується до все більш і більш молодому віку. Вона проявляється пульсуючим болем на одній стороні голови (в основному, в області чола, очей, скронь), іноді присутні порушення зору, втома, слабкість. Напад мігрені зазвичай триває 4-72 години, супроводжується надмірною чутливістю до світла, шуму і запахів, нудотою, а іноді навіть блювотою.

  Часто приступу передує аура – кілька хвилинне візуальне сприйняття певних частинах поля зору, після якого настає болюче відчуття.

  Хоча при мігрені голова не болить уві сні, пробуджуючи людини, це не применшує серйозності захворювання. Воно обмежує функціонування і звичайну діяльність.

  Після нападу, зазвичай, слід сонливість, сильна слабкість і млявість.

  При лікуванні мігрені починати слід з того, на що людина сама може вплинути:

 • Зміна способу життя.
 • Повноцінний сон (безсоння може викликати напад).
 • Відпочинок.
 • Компреси.
 • Мігрень: як з нею впоратися

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  При мігрені обов’язково зверніться до фахівця! Опишіть свої симптоми, це дасть лікарю повне уявлення про недугу і дозволить визначити методи лікування.

  Прийміть режимні заходи, які дозволять зменшити чутливість до триггерам мігрені: не пийте багато кави, зменшіть присутність гучних звуків і яскравого світла. З іншого боку, пийте достатньо води, не пропускайте прийоми їжі і носите окуляри, якщо вони приписані лікарем. Завжди використовуйте монітор з покриттям антивідблиску.

  Гостре лікування мігрені (медичне) передбачає прийом анальгетиків або триптанов – ліків, які використовуються для максимального полегшення нападу.

  Головний біль напруги

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  Симптоми включають тупий біль, іноді – підвищена напруга в м’язах голови і шиї. Недуга, як правило, відбувається без інших симптомів і триває від півгодини до декількох днів. Він не впливає на фізичну активність або сон, больовий напад не проявляється у сні, не присутній сонливість або слабкість.

  Причиною цієї хвороби є, переважно, стрес, депресія, побутові суперечки, втома, працювати на комп’ютері, довгий читання і письмо, які викликають розлади, які полягають у зміні напруги і перфузії, яким піддається шия і потилиця.

  Хороший ефект при лікуванні недуги показують нестероїдні аналгетики (Ібупрофен, Диклофенак, Напроксен і т. д.). Ці препарати призводять до короткочасного полегшення, життєво важливе значення має зміна способу життя, відпочинок, повноцінний сон і психотерапія.

  Хронічна щоденна головний біль

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  Ця недуга осягає людини, в середньому, більше 15 днів на місяць, окремий напад триває довше 4 годин. Фактори ризику включають:

 • Зловживання анальгетиками (особливо, в поєднанні з центрально діючими агентами, наприклад, кодеїном).
 • Особистісні розлади (схильність до депресії, тривожність).
 • Зовнішні фактори стресу (сім’я, втома, недостатній сон).
 • Менопауза.
 • Болі, пов’язані з опорно-руховим апаратом

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  М’язи людини спочатку призначені для підтримання вертикальної пози і виконання певних рухів і роботи. Результатом сидячого способу життя і відсутність фізичної активності є використання м’язів в неправильних положеннях.

  Найбільш поширені причини функціональних розладів включають невідповідні виконання основних щоденних дій:

 • Лежання на спині.
 • Стояння.
 • Сидіння.
 • Ходьба.
 • Підйом речей і т. д.
 • Таким чином, з одного боку формуються надмірно сильні і скорочені групи м’язів, з іншого – надто ослаблені.

  Порушення опорно-рухового апарату часто викликають тривалий біль і очевидні структурні зміни, які згодом ускладнюють центральне управління рухом.

  При порушеннях опорно-рухового апарату біль характерна проявом уві сні, викликаючи такі ускладнення, як порушений сон, безсоння, після чого проявляється втому, млявість, сонливість, слабкість, часто болить шия з-за напруги м’язів.

  Головні болі, пов’язані з шийним відділом хребта

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  Вони є досить поширеними і можуть змінюватись відносно інтенсивності. Як правило, болить шия і потилична область, прострілює біль в області очей або верхніх кінцівок.

  Голова і шия часто болить уві сні, після чого створюються такі неприємності, як ранкова млявість, слабкість і сонливість.

  Причиною недуги може бути грижа міжхребцевого диска, тому необхідністю є відвідування фахівця.

  Кластерна головний біль

  Частые головные боли, сонливость: узнайте общие причины!

  Це – недуга, що вражає переважно, представників чоловічої статі, характерний сильними болючими відчуттями в області очей, носа або чола; біль супроводжується сльозотечею і виділеннями з носа. Недуга не проявляється вночі у поза, його не супроводжує слабкість, сонливість і т. п. Люди, які зустрілися цим типом хвороби, описують її, як нестерпний біль, схоже якої не існує.

  Яка б головний біль не виникала, в будь-якому випадку, вона неприємна і не варто її терпіти. Якщо напади болю турбують Вас частіше ніж 1 — 2 рази в тиждень, то краще якомога швидше звернутися за консультацією до лікаря.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *