Чому болить голова 12, 13, 17, 18, 32, 40 тижні вагітності, як усунути?

Почему болит голова на 12, 13, 17, 18, 32, 40 неделе беременности, как устранить?

Головні болі турбують кожну третю жінку при вагітності і це не дивно. Організм перебудовується, переживає серйозні зміни гормональний фон. Швидкими темпами зростає кількість прогестерону в крові, неминуче приводить до недугу саме на 12-18 тижня, головні болі часом стають просто нестерпними. Жінкам, звичайно, переживають труднощі, мінливий настрій, притаманні напади мігрені, гіпертонії на тлі стрибків артеріального тиску.

Насправді причин для появи хворобливості голови, але прийом більшості медикаментів неприпустимий і треба якось навчитися справлятися з недугою іншими способами.

На 10-12, 13 причиною хворобливості часто стає токсикоз, який лише сприяє спазмів судин голови нерідко в супроводі з нудотою і блювотою. Зазвичай болю локалізують той, чи інший ділянку голови, але можуть мати розпливчастий характер, з’являтися раптово, пульсувати і розливатися по всій поверхні. Це цілком прийнятні симптоми для жінок в даному положенні на 12-13 тижні. Тим не менш, іноді вони можуть бути серйозними, здатними завдати шкоди маляті.

Якщо головні болі на 10, 12, 13-17, 18 сильні і безперервні, з’явилися зірочки в очах, затуманення зору, блювота, сильна набряклість обличчя, болі в підребер’ї, то звичайно, варто звернутися до лікаря, пройти запропоноване обстеження. Це досить небезпечні сигнали, ігнорувати які при вагітності не можна.

Зміст

 • 1 Причини в першому триместрі
 • 2 Причини у другому триместрі
 • 3 Третій триместр, причини
 • 4 Профілактика, як найкращі ліки

Причини в першому триместрі

Почему болит голова на 12, 13, 17, 18, 32, 40 неделе беременности, как устранить?

Саме на початку вагітності на 7, 10, 12, 13 тижня відбувається формування плоду. Живіт поки зростає незначно, але збільшується кровотік, відтворення прогестерону, сприяє розвитку та формуванню плода. Саме його активність провокує зміну системи подачі крові до плоду, тому можлива поява стану кисневого голодування внаслідок віддачі майже ½ частини всіх споживаних газів малюкові.

У першому триместрі причиною головного болю і дискомфорту, звичайно, в першу чергу стають гормональні зміни, також скачки артеріального тиску, токсикоз на початковій стадії вагітності. При схильності до гіпертонії можливе підвищення артеріального тиску, здатне призвести до сильної набряклості, появи білка в сечі. Це дзвіночки розвитку серйозної патології. Тому навіть при незначних подібних проявах варто проконсультуватися з лікарем.

До болів може на 10-12, 13 тижня призвести голод, тому рекомендується майбутнім мамам рекомендується їсти менше, але частіше. Причинами хворобливості нерідко стають:

 • психоемоційна нестабільність;
 • фізичні подразники: шуми, різкі запахи;
 • зміна положення тіла або тривале перебування в незручній позі;
 • подразнюючі рецептори;
 • перепади температури;
 • зміни мікрофлори кишечника, здатного призвести до здуття живота;
 • набухання молочних залоз, що нерідко призводить до дратівливості нервозності молодих мам, і як підсумок – до болю в голові.

Це нормальні ознаки, які доводиться переживати жінці на 10, 12 і 13. Крім того, відсутність чергової менструації і овуляції, прийом деяких заборонених продуктів (шоколаду, горіхів, цитрусових) може призвести до неприємних симптомів. На 10-12, 13 відбувається перебудова всіх систем і органів, зокрема, мозку. Нервові імпульси бурхливо реагують шляхом віддачею у вигляді болю в лоб, віскі, потиличну частину.

Жінкам рекомендується:

 • прикладання до чола холодних або теплих компресів;
 • прийом контрастного душу, здатного звузити кровоносні судини, тим самим усунути біль;
 • заспокійливий, розслаблюючий масаж;
 • піші прогулянки на свіжому повітрі.

На 7-10 вагітності причина головного болю може бути в загазованості великих міст або перебування в задушливому замкнутому приміщенні.12, 13 тижня зазвичай притаманний токсикоз, який з часом минає, але з’являються інші неприємні симптоми: біль голови, живота, ломота в суглобах. Багато жінок починають скаржитися на невластиві прояви разламывания в області тімені і потилиці в першому триместрі на 7, 10-12, 13.

Причини у другому триместрі

Почему болит голова на 12, 13, 17, 18, 32, 40 неделе беременности, как устранить?

На думку лікарів у 2-му триместрі 14-17,18 тиждень вважаються найбільш спокійними. Організм вже досить адаптувався до перебудови гормонів, починає посилено рости плід в розмірах.

Викликати головний біль на 14,15,16,17,18 вагітності може:

 • фізичне або емоційне перенапруження;
 • вдихання газів після довгого перебування в автомобілі;
 • недосипання;
 • різкі зміни погоди;
 • неправильне харчування, зловживання міцним чаєм, кавою та шоколадом.

Головного болю на 17-18 може сприяти старі травми голови, різкі коливання атмосферного тиску. Часто присутня слабкість, запаморочення. У другому триместрі медикаменти протипоказані, лише при сильних і не проходять болях можна випити таблетку парацетамолу або но-шпи. За з’ясуванням причин хворобливості необхідно звернутися до лікаря. Буває, для усунення недуги досить налагодити харчування, помасажувати шкіру голови, прикласти компрес до чола і добре виспатися.

Третій триместр, причини

Почему болит голова на 12, 13, 17, 18, 32, 40 неделе беременности, как устранить?

Приблизно до 31, 32 тижня вагітності розвиток малюка практично завершено, вже добре розвинені нюх і дотик, підходить до завершення дозрівання легенів. На 32 навантаження найбільш схильні область м’язів, зв’язки таза у жінок. Вони готується до майбутніх пологів, поступово слабшають. До хворобливих відчуттів може призвести скупчення повітря в деяких ділянках, також перевтома, що звичайно, властиво в даному положенні. Жінці стає важко пересуватися, доводиться посилено працювати всім клітинках і структур мозку.

Ближче до 38 тижня вагітності жінка починає відчувати емоційні переживання, але вже пов’язані з майбутніми пологами. Очікування малюка стає непосильним тягарем для багатьох матусь, присутній дратівливість, нервозність. Головний біль здатна проявитися в будь-якій частині тіла: віддає в спину, поперек, ділянку тазу, суглоби. Тазові кістки поступово починає розм’якшуватися, готуючись до пологів. На 40 тижні відбувається тиск на плід і дно матки. Неминучі зіткнення, напади хворобливості у всіх частинах тіла. Все це симптоми наближення до пологів.

На 32-40 тижня головні болі стають нерегулярними, тим не менш, якщо вони стали постійними, то з метою збереження малюка жінці потрібно порадитися з лікарем.

Спровокувати хворобливість на останніх тижнях вагітності може гіпертонія, посилена навантаження на хребет, здавлювання судин на потилиці, підвищення очного тиску від дії яскравих спалахів світла, шийний остеохондроз, лор-захворювання.

Болить голова при синуситі, нерідко цьому сприяє недосипання, старі травми, перепади погоди або атмосферного тиску.

На останньому тижні вагітності прийом багатьох медикаментів (зокрема анальгіну, кетарола) заборонено. Все, що залишається робити жінкам, це вдатися до немедикаментозних способів позбавлення від головного болю:

 • проведення масажу, ароматерапії, мануальної терапії, йоги;
 • прийому контрастного душу;
 • провітрювання приміщення;
 • уникнення фізичного перенапруження.

Якщо сильно розколюється голова, то можна помазати віскі маззю “зірочкою” маззю. Якщо знижений тиск, то дозволений прийом 1 таблетки панадола. Виключені аналоги аспірину і цитрамону: аскофен (може призвести до кровотечі, перекриття артеріального проходу для малюка), баралгін, спазган, спазмалгон (токсичні препарати, здатні привести до порушень в складі крові).

Тільки у другому триместрі на 14, 15, 16, 17, 18 тижні при сильному головному болю можна лише випити таблетку парацетамолу.

На 38-40 краще не займатися самолікуванням, а звернутися за допомогою до лікаря.

Профілактика, як найкращі ліки

Почему болит голова на 12, 13, 17, 18, 32, 40 неделе беременности, как устранить?

Вагітним жінкам протипоказані будь-які медикаменти, можуть призвести до серйозних наслідків, у першу чергу для плода. До того ж багато засоби не здатні позбавити від неприємних симптомів при таких захворюваннях, як гайморит, менінгіт, гематома головного мозку. Тим не менше, головний біль при вагітності — часте і цілком нормальне явище. Жінкам властиво нервувати, до того ж гормональний збій призводить до помисливості, плаксивості особливо на 12, 13, 17, 18. Деякі під час вагітності продовжують посилено працювати, проводячи довгі години в вимушеною, часто незручній позі. Рекомендується більше ходити, гуляти на свіжому повітрі, особливо на останніх 38-40 тижнях перед пологами.

Повноцінний сон — позбавлення від навіть самих сильних головних болів і дискомфорту. Голова часто починає хворіти саме через недосипання або тривалого перебування в замкнутому приміщенні. Недуга може бути спровокований почуттям голоду, тому жінкам рекомендується дробове харчування дрібними порціями з включенням в раціон більше фруктів і вітамінів.

Якщо тиск низький, то можна попити чорний чай з цукром.

Ефективно проведення декількох сеансів ароматерапії. Ефірні олії заспокійливо впливає на нервову систему і головний мозок, сприяють поліпшенню настрою і загального самопочуття. Жінці достатньо капнути кілька крапель олії на одяг. Допомагає масаж для розслаблення м’язи плеча, шиї, ніг, суглобів, голови. Досить помасажувати кісточки кінчиками пальців, або прикласти компрес з зволоженого холодного рушники.

Вагітним жінкам потрібно навчитися розслаблятися, зберігати спокій, не допускати перенапруження і нервових зривів, уникати перебування в прокуреному непровітрюваному і задушливому приміщенні, відрегулювати харчування, режиму дня, позбутися від галасливих компаній, також подразників звуку від радіо чи телевізора, не допускати вживання їжі з барвниками і консервантами, тамувати своєчасно почуття голоду, беручи з собою трохи запасів їжі під час тривалої прогулянки.

Вже з перших тижнів вагітності багато жінок починають страждати мігренню на тлі зміни гормонального фону. Хоча це лише ознака і не стикаються з них жінки раніше на 7-10 аж до 18 тижня починають переживати подібні прояви. Ближче до другого семестру болі зазвичай проходять, повертаються найчастіше в кінці третього, ближче до пологів.

Основна причина недуги — реакція організму на сплеск гормонів, але у кожної жінки проявляється по-різному. Можливо, приведення в тонус судин може сприяти прийом деяких продуктів харчування, або алергічні прояви, також токсикоз, надмірна вага у жінок.

Болю не представляє небезпеки, це лише тимчасове явище, здатне доставити безліч незручностей. Поряд з ними часто присутні напади нудоти і блювоти, порушення зору, розлади шлунка, дзвін у вухах, підвищена дратівливість і стомлюваність.

Головний біль — це ознака вагітності, але виключати інші причини не варто. Це може бути зневоднення організму, розвиток внутрішніх захворювань, зокрема пухлини в мозку. Якщо жінка не вагітна, то не варто відкладати звернення до лікаря та проходження повного обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *