Чому болить голова і нудить при вагітності, і що з цим робити

Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

У романтичних комедіях ми дізнаємося про вагітність головної героїні тому, що вона раптово проводить більшу частину свого часу з головою, зануреної в унітаз. Реальне життя набагато багатше, як і проблеми, які можуть потурбувати жінку під час вагітності. Найбільш часто вагітну не тільки нудить і проявляється блювота, але і болить голова (аж до мігрені).

Зміст

 • 1 Нудота і блювання під час вагітності
 • 2 Болить голова при вагітності – справляємося з проблемою
 • 3. Коли доцільно звернутися до лікаря?
 • 4 Вагітність і мігрень
 • 5 Лікування мігрені при вагітності
 • 6 Допомогу з зеленої аптеки
 • 7 Вам знаком піретрум дівочий?
  • 7.1 Будьте обережні…
 • 8 Відчуйте силу аромату
 • 9 Можливо, проблема обійде вас стороною…

Нудота і блювання під час вагітності

Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

Незважаючи на те, що це стан осягає не кожну вагітну жінку, нудота і блювання є найбільш поширеною проблемою, особливо в перші 3 місяці вагітності (хоча деяких жінок нудить аж до народження дитини).

У разі нормальної нудоти, зазвичай, допомагає харчуватися часто і невеликими порціями, уникаючи жирних і важких страв. Бажано завжди мати при собі якусь закуску, наприклад, батончики-мюслі або печиво, тому, що нудота часто погіршується на голодний шлунок. Крім того, рекомендується рано вранці, ще до того, як жінка встане з ліжка, з’їсти кілька печив і запити їх чашкою чаю.

Багатьом жінкам з більш легкою формою «супутників» вагітності допомагають природні засоби, такі, як імбир (імбирні цукерки або льодяники) або м’ята (в ідеалі, у вигляді чаю). Якщо присутня постійна блювота, жінці загрожує зневоднення організму і порушення внутрішньої мікрофлори. У цих випадках потрібна госпіталізація. Лікування полягає в доставці рідини у вену і ліки проти блювоти (Деган, Торекан).

 • Як часто виникають ці загальні проблеми? Нудота і блювання спостерігаються майже у ¾ вагітних жінок
 • Коли вони з’являються? Симптоми з’являються частіше всього у 2-му місячному місяці і зазвичай стихають в кінці 4-го місяця. Щодо часу доби, «симптоми вагітності» з’являються, в основному, в 1-ій половині дня.
 • Що викликає нудоту? Походження цих проблем не зовсім зрозуміло, але, ймовірно, за ними стоїть вплив гормону вагітності – прогестерону. Він викликає зниження рухливості стінок шлунка і кишечника, і зменшує утворення шлункового соку.
 • Що робити при легкому прояві симптомів? Зазвичай перебіг проблем – легке і не триває довше, ніж зазначено. У цьому випадку рекомендуються дієтичні заходи – споживання їжі частіше, але маленькими порціями, пиття холодних напоїв, доцільно приймати вітамін B6 (піридоксин).
 • Лікування тяжкого перебігу симптомів. Якщо сильно нудить і присутня серйозна блювота – вагітна практично не може приймати їжу і рідину, втрачає вагу – це може викликати зневоднення і привести до виснаження і апатії, обмеження діурезу, іноді навіть зустрічаються порушення функції печінки. Лікування можливе в амбулаторних умовах або (у важких випадках) стаціонарно. Вводяться ліки, що пригнічують нудоту і позиви до блювоти, інфузійна терапія з поступовим збільшенням кількості споживаної їжі. Екстремальним і досить рідкісним випадком є необхідність штучного переривання вагітності щодо можливих небезпек для життя вагітної.
 • Інші причини нудоти і блювоти. Якщо блювота зберігається довше, ніж до 4-го місяця вагітності, або в блювотних масах ній присутні домішки (кров), доцільно проведення спеціалізованого гастроентерологічного ендоскопічного дослідження з метою виключення більш серйозних, менш поширених причин (виразка, пухлина…).
 • Болить голова при вагітності – справляємося з проблемою

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Якщо при вагітності болить голова – це являє собою дуже неприємну проблему зі здоров’ям, має різні причини і безліч рішень. Проте, в «цікавому положенні» деякі класичні методи, такі, як рятівна таблетка, виключені. Але, немає ніякої необхідності в розпачі. Навіть у такому випадку стан, коли болить голова, може бути вирішено без наслідків для здоров’я дитини.

  Причини головного болю під час вагітності часто подібні причин, які нас мучать в інший час. Це – шум, стрес, втома, брак руху і свіжого повітря, недотримання питного режиму, погане харчування або недолік сну. У 3-му триместрі вагітності, крім іншого, недуга може викликати, навпаки, надлишок сну. Частина труднощів, особливо на ранніх термінах, пов’язана зі зміною гормонального фону, які сприяють накопиченню води в тканинах, що згодом тисне на нерви в головному мозку. Це – не небезпечне явище, але приємного в ньому мало.

  Під час радісного очікування не забувайте про достатній відпочинок. Намагайтеся спати 8-10 годин на добу, балуйте своє тіло невеликим відпочинком після полудня. У денний розклад регулярні прогулянки, зверніть увагу на правильне харчування. Дотримуйтесь достатнє споживання рідини, віддайте перевагу звичайній воді або мінеральної, з низьким вмістом мінеральних речовин. Будьте обережні з кавою і чаєм, який схильні злегка зневоднювати організм.

  Якщо голова болить сильно, побудьте в добре вентильованому приміщенні з закритими фіранками, де відпочиньте 15 хвилин в тиші та ізоляції від зовнішнього втручання. Іноді може допомогти холодний компрес, прикладений до лоба. Якщо причиною стану, при якому болить голова, є незручне сидіння або сон на ліжку, якимось чином зробив навантаження на хребет, його можна злегка розтягнути і розслабити. Сядьте зручно і нахиліть голову вліво. Порахуйте до 5, потім нахилити її вправо. Потім поверніть наліво, порахуйте і зробіть те ж саме з іншого боку. Полегшення має бути швидким.

  Коли доцільно звернутися до лікаря?

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  У тому випадку, якщо жоден домашній метод не приносить полегшення. Крім того, допомога спеціаліста необхідна в ситуації, коли головні болі, пов’язані з високою температурою тіла, нудотою, запамороченнями, проблемами із зором, жорсткістю шийних м’язів або відчуттям оніміння кінцівок.

  Також при вагітності слід регулярно вимірювати тиск і, якщо вона підвищується, негайно звернутися до лікаря. Головний біль, индуцируемая високим тиском, локалізується, в основному, в потилиці, з’являється вранці, а іноді супроводжується дзвоном у вухах і дратівливістю.

  Вагітність і мігрень

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Прояви мігрені під час вагітності варіюються, і від кожної конкретної матері залежить, як її тіло впоратися з болем. На щастя, немає необхідності турбуватися про дитину. Хоча це – слабка втіха, що не допоможе перемогти недугу, але, принаймні, позбавляє від стресу з приводу того, що дитина теж відчуває біль. На жаль, ситуація, коли болить голова від мігрені, може проявитися в будь-який час протягом 9 місяців.

  Можна сказати, що мігрень, як правило, найбільш серйозно проявляється в перші тижні вагітності. Через 3 місяці, більшість вагітних жінок спостерігають поліпшення. Для іншої частини майбутніх матерів напади мігрені залишаються незмінними або навіть погіршуються. Деякі напади відчувають всього через кілька годин після пологів з-за підвищеного стресу. Після народження дитини мігрень може виникати з-за порушеного сну або стресу.

  Лікування мігрені при вагітності

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Це не так просто. Загального лікування та підходу не існує, обмежені і ліки. Самостійно жінка може на початку нападу прийняти парацетамол, який є безпечним для стану вагітної.

  Протягом перших 3-х місяців вагітності для лікування головного болю рекомендується також Парален. При сильному болі можна приймати 1 г (2 таблетки по 500 мг); ця доза може бути повторена в міру необхідності з інтервалом не менше 4 годин, до 4 г (8 таблеток по 500 мг) в день. НПЗЗ типу Ібупрофену при вагітності не рекомендується. Якщо біль не вщухає, зверніться до лікаря.

  Крім того, намагайтеся уникати ситуацій, які могли б спровокувати мігрень.

 • Їжте часто і потроху, щоб запобігти зниженню рівня глюкози в крові.
 • Уникайте стресових ситуацій.
 • Більше відпочивайте і не перевантажуйте свій організм.
 • Що стосується ліків, їх повинен прописати лікар, але тільки після консультації з вашим акушером. Без його згоди нічого не приймайте! І, звичайно, забудьте про таблетках, які лежать в аптечці «з незапам’ятних часів»… Деякі ліки під час вагітності, звичайно, можна приймати, але, як згадувалося раніше, тільки за рекомендацією лікаря. Ефективними і безпечними в цей період є препарати з групи антидепресантів. Добре діє Амітриптилін, який також надає великий вплив в ситуації, коли голова болить через перенапругу. Безпечним препаратом, який можна вживати навіть під час 1 триместру є Флуоксетин (Депрекс, Флоксэт, Прозак).

  Допомога з зеленої аптеки

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Тим, хто не може або не бажає приймати ліки, доцільно спробувати силу трав. Більшість з них можна приймати навіть за кілька годин до пологів!

 • Сила лаванди. Лаванда – це сильно запашну рослину, яке знімає головний біль уже шляхом вдихання її запаху. Допомагає натирання скронь лавандовим відваром або пиття чаю із суміші лаванди і валеріани.
 • Безпечна валеріана. Чай або настій валеріани допомагає при головних болях, викликаних нервовим напруженням. Якщо вам не подобається смак валеріанового чаю, додайте листя м’яти. Чай пийте охолодженим, маленькими ковтками.
 • Майоран – не тільки до м’ясних страв. 2 чайні ложки сушеного майорану (материнки) залийте 200 г. кип’ятку і отримаєте напій, який можна додати у ванну або натирати ним віскі.
 • Вам знайомий піретрум дівочий?

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Три листки піретруму дівочого щодня нібито допомагають зменшити частоту мігрені до 70%. Листя можна додавати в салат, сушити їх і готувати чай. Ефект може настати протягом кількох місяців, зате він є довгостроковим.

  Будьте обережні…

  Дотримання помірності вірно і щодо трав, особливо, в разі майбутніх матерів. Чаї з окремих рослин вагітним жінкам не слід споживати на довгостроковій основі, чергувати їх.

  Лікування травами слід вводити тільки після консультації з вашим акушером!

  Загалом, вагітним жінкам слід уникати рослин, які впливають на активність м’язів матки, активують кровообіг в органах тазу або надають проносне дію, навіть, якщо це – єдині трави, які допомагають послабити мигренозную біль.

  Таким чином, не можна приймати: алое, ялівець, руту, полин і розмарин. З 26-го тижня вагітності небезпечні наступні трави: базилік, імбир, гвоздика, кориця, камфора, туя, японська м’ята, імбир, кардамон і орегано.

  Відчуйте силу аромату

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Мігрень можна спробувати послабити за допомогою ароматерапії. Заспокійливим ефектом володіють ароматичні масла евкаліпта, лаванди, ромашки, троянди, м’яти, меліси, лимона та інших цитрусових. Цими маслами можна натирати виски або додавати їх у ванну. Запах слід вибирати у відповідності з особистими нюховими уподобаннями, незалежно від рекомендацій «досвідченій» подруги. В іншому випадку, ви ризикуєте лише погіршити ситуацію, за що ваша голова не буде вам вдячна…

  Можливо, проблема обійде вас стороною…

  Почему болит голова и тошнит при беременности, и что с этим делать

  Якщо ви страждаєте від мігрені давно, отже, задовго до вагітності, то цілком ймовірно, що стресові головні болі залишать вас у спокої. Вагітність є магічною в багатьох сенсах, і тіло мігрень, в більшості випадків, повністю усуває. Згідно з недавнім дослідженням, недуга слабшає у 64% майбутніх матерів. Приємним є той факт, що 34% вагітних жінок він покидає назавжди! Мігрень просто зникає так само швидко, як і з’явилася.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *