Чому болить голова і як усунути цей симптом?

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Відчуття головного болю знайоме майже кожній людині. В умовах шаленого ритму життя його вкрай складно уникнути. Особливо турбує громадськість факт, що з таким симптомом люди починають стикатися вже в дитинстві. Звичайно, загрозливими для життя наслідками це загрожує рідко, але залишати ситуацію, як є, у жодному разі не можна, оскільки ніхто не знає, чим вона обернеться надалі. Краще з’ясувати, чому болить голова, і знайти спосіб позбавитися від дискомфорту, ніж боятися, що одного разу все плачевно закінчиться.

Зміст

 • 1 Основні групи причин
 • 2 Поняття головного болю напруги
 • 3 Страхітлива мігрень
 • 4. Що потрібно знати про гістамінової болю
 • 5 Головний біль у вагітних – привід прислухатися до себе
 • 6 Головний біль, пов’язана з роботою судин, защемленням нервів, новоутвореннями, травмами, інфекціями
 • 7 Заходи для усунення головного болю

Основні групи причин

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Під болями в області голови слід розуміти не один узагальнений симптом. Його прояви різноманітні по своїй силі, характеру, періодичності, локалізації. Навіть в одного і того ж людини біль може видозмінюватися в залежності від зовнішніх факторів.

Про первинному або вторинному типі симптому кажуть після точного визначення причини, що викликала його.

Якщо мова йде про самостійною формою захворювання, не поєднується з іншими діагнозами, тоді головний біль відносять до першої групи. Наприклад, її яскравими представницями вважаються: мігрень і напруга. Випадків звернення до лікаря з скаргами, відповідними їх симптоматиці – більшість.

Коли біль в області голови — лише один із набору ознак основного захворювання, тоді її відносять до другої групи. Наприклад, такий симптом характерний для черепно-мозкових травм, артеріальної гіпертензії, пошкоджень хребта та інших станів.

Навіть при рідкісному прояві дискомфорту не варто бігти в аптеку за першим-ліпшим лікарським засобом з знеболюючою дією. Не знаючи точної причини, так можна довго купірувати симптоми серйозних захворювань. Нерідко людина занадто пізно звертається до лікаря з пухлиною мозку, оскільки думав, що його турбувало надмірне стомлення.

Вчасно і коректно поставлений діагноз сприяє підбору правильної тактики лікування, гарантованого зниження частоти нападів або їх повному зникненню.

Поняття головного болю напруги

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Такий її прояв – частий супутник працівників офісних приміщень з малорухливим способом життя. Люди практично цілий день знаходяться в сидячому положенні, із зосередженим на своїй діяльності особою. Як правило, про підтримання правильної постави мало хто пам’ятає. Від цього нерівномірно розподіляється навантаження на м’язовий корсет, судини.

Результатом постійної зайнятості, прагнення встигнути все і відразу в збиток відпочинку, повноцінного прийому їжі, відчуття ниючий, що оперізує головного болю. Працівник продовжує виконувати свої обов’язки до тих пір, поки вона не збільшиться в кілька разів. Потім, в хід йдуть таблетки.

Виникнення такого симптому сприяє і дефіцит кисню, рухової активності, постійний стрес, страх щось не встигнути. Конфліктні ситуації в колективі – теж грають роль.

У групі ризику опиняються водії, учні шкіл, Вузів, люди, які постійно недосипають, харчуються на ходу і чим попало.

Так, організм сигналізує про необхідність зміни виду діяльності, розслаблення і відпочинку.

Якщо заглушати біль анальгетиками, то незабаром виникне залежність від них, а синдром відміни загрожує черговими нападами, які важко усунути.

Страхітлива мігрень

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Багато хто не з чуток знають, що це за стан і наскільки воно неприємно. Зазвичай напад мігрені зачіпає праву або ліву частину голови. Іноді біль переміщується з однієї її половини – на іншу. Вона досить інтенсивна і може посилюватися. Її характер – гострий, пульсуючий.

Нерідко до основного симптому приєднується світлобоязнь, нудота і навіть блювота. Людина стає непрацездатним на кілька годин, а то й днів.

У групі ризику знаходиться трохи більше 10% людей. Переважно — це жінки. Схильність до такого прояву головного болю передається по материнській лінії.

Механізм виникнення мігрені обумовлений судинним розширенням, під час якого зачіпаються больові рецептори, що знаходяться в них.

Провокуючими напад факторами слід вважати:

 • гормональний дисбаланс;
 • емоційна перевтома;
 • надмірні навантаження на м’язи шийно-плечового поясу;
 • недосип;
 • деякі продукти харчування;
 • алкоголь та інше.

Що потрібно знати про гістамінової болю

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Якщо мігрені більше характерні для жінок, то гістамінові болю переслідують переважно чоловіків.

Вперше людина стикається з таким станом після двадцятирічного віку. Якщо він має шкідливі звички у вигляді зловживання алкоголем і сигаретами, то такий фактор удвічі підвищує ризик розвитку даного симптому.

Дискомфорт часто виражений сильної свердлячого болем в області ока, іноді з її зміщенням до вуха. Нерідко вона поєднується з такими симптомами:

 • набряком століття;
 • слезоточивостью;
 • запаленням кон’юнктиви;
 • ринітом;
 • одутловатостью особи.

Один напад, без додаткових заходів для його купірування, триває від п’яти-десяти хвилин до трьох годин по кілька разів в добу. Рецидиви трапляються практично через день, що вимотує людину.

Головний біль у вагітних – привід прислухатися до себе

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

У період вагітності жіночий організм здатний кардинально міняти свої реакції на звичні подразники. Нерідко приводом для нападу стає гучна музика або читання при яскравому світлі.

Змінюється і сприйняття продуктів харчування. Так, делікатеси, екзотичні кулінарні шедеври замість задоволення приносять головний біль.

Гормональна перебудова впливає на різні процеси, що протікають в організмі. Її наслідками стають:

 • коливання судинного тонусу. Деякі жінки вперше стикаються з мігренню саме в період вагітності. Інші, навпаки, відчувають полегшення у другому і третьому триместрах;
 • підвищення внутрішньочерепного тиску;
 • утворення тромбів;
 • розвиток гіпертонічного синдрому;
 • дисфункція нирок;
 • гестоз.

Всі ці стани провокують головний біль. Зробити щось самостійно тут не можна, щоб не завдати шкоди ні собі, ні дитині. Можливо, знадобиться медична допомога в умовах стаціонару.

Головний біль, пов’язаний з роботою судин, защемленням нервів, новоутвореннями, травмами, інфекціями

Почему болит голова и как устранить этот симптом?

Біль в області голови, викликана такими причинами, досить поширена.

Як правило, цей симптом є ознакою широкого спектру захворювань, що потребують негайного лікування:

 • Менінгіту або енцефаліту, при якому запалюються ділянки головного мозку, що реагують на біль. У першому випадку повинні насторожити ще й незначні крововиливи по тілу, не бледнеющие при натисканні, і ригідність м’язів шиї. Це стан запускати не можна, оскільки результат може бути вкрай несприятливим.
 • Грипу та ГРВІ. При них голова болить через закладеності носа, якого слизова набрякла і гіперемована, температури.
 • Гострої інтоксикації, яка є результатом впливу на клітини отруйних речовин. Ними можуть бути: гази, хімічні сполуки, шкідливі пари, що виділяються при виробництві чого-небудь, неїстівні гриби, алкогольні напої в надлишку та інше. Токсини, вступаючи в метаболічні реакції, поступово заміщають корисні речовини собою, провокуючи напад головного болю.
 • Вегетосудинної дистонії за гіпертонічним або гіпотонічним типом. Спазм однієї ділянки судинного русла і розширення іншого – нерідко створюють дискомфортний стан. Особливо явно воно дає про себе знати при зміні атмосферного тиску. На дощ або вітер такі люди дуже чуйно реагують. Те ж стосується і магнітних бур.
 • Зазвичай головний біль передує цим природним явищам або наздоганяє людину з них закінченні.

 • Підвищення внутрішньочерепного тиску, для якого характерний спазм судин мозку. При цьому біль частіше спостерігається в нічний або ранковий час і їй супроводжує зниження різкості в очах, гостроти зору, нудота і блювота. Характерно і носова кровотеча, після якого приходить полегшення, оскільки тиск вирівнюється.
 • Защемлення нервів. Частіше всього воно відбувається у шийному відділі хребта і сигналізує про себе головний біль, що віддає в потиличну частину.
 • Невралгії. При такому захворюванні даний симптом зачіпає не тільки голову, але й інші частини тіла. Біль носить блукаючий характер, не локалізуючись лише в одному місці, через реакції нервових закінчень.
 • Пухлин мозкових структур. Обмежений простір черепної коробки – перешкода їх інтенсивного росту. Внаслідок цього новоутворення починає здавлювати мозок, зачіпаючи його судини, і, створюючи внутрішньочерепний тиск. В залежності від локалізації пухлини, можуть страждати: слух, зір, мова та інше.
 • Заходи для усунення головного болю

  Почему болит голова и как устранить этот симптом?

  Багато мучаться роками, не знаючи, що робити, якщо болить голова. Щоб не посилювати ситуацію, можна послідовно виконати такі кроки:

 • Звернутися до невропатолога або терапевта. На підставі скарг пацієнта лікар призначить ряд обстежень і, при необхідності, консультації вузьких спеціалістів.
 • Переглянути свій режим дня. Іноді достатньо збільшити час нічного відпочинку, щоб організм встиг відновити сили після денних психоемоційних перевантажень. Попередньо можна прийняти розслаблюючу ванну і випити трав’яний чай.
 • Робочий день обов’язково потрібно урізноманітнити нетривалими перервами з виходом на свіже повітря. Замкнутий простір і нескінченний потік завдань від начальства – нікуди не подінуться, а здоров’я надовго не вистачить.

 • Збалансувати харчування і водний режим. Зашлакованість організму після вживання фаст-фуду, вихідних з великою кількістю алкоголю – викликають не тільки головний біль, але і ряд проблем з травною системою.
 • Про роль води і говорити не доводиться. Заміщаючи її літрами кави, чаю, солодкої газованої води, людина сама позбавляє себе здоров’я і молодості. Клітинний метаболізм сповільнюється, відбиваючись на стані шкіри, волосся і загального самопочуття.

 • Пройти курс масажу або зайнятися якою-небудь оздоровчої технікою (наприклад, йогою). Відомо, що вони застосовуються для лікування великої кількості захворювань. Але попередньо слід проконсультуватися з лікарем.
 • Постаратися менше нервувати. Якщо самостійно не виходить, то можна пройти курс лікування седативними препаратами.
 • Не приймати знеболюючі таблетки частіше разу на тиждень, щоб уникнути звикання до них. Якщо головний біль терпима, то можна зробити компрес з теплого рушника і полежати в затемненій кімнаті з закритими очима. Це допоможе зняти спазм судин і розслабитися.
 • Самому з’ясувати, чому болить голова – не завжди просто. Важливо не пускати проблему на самоплив, а вчасно звертатися за кваліфікованою допомогою, щоб не пропустити більш серйозне захворювання.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *