Чому болить голова кожен день і що з цим робити?

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

Людина відчуває себе досить погано, коли у нього щось болить. Але коли це повторюється дуже часто, то варто задуматися, в чому причини такого явища. Наприклад, буває таке, що людину кожен день болить голова. Це приносить незручність і дискомфорт. З’являтися такий неприємний симптом може із-за порушень сну, підвищеної втоми і регулярних перепадів настрою. В таких випадках робити якогось медичного лікування не потрібно, достатньо просто відпочити і розслабитися. Але бувають і інші випадки, коли в ролі причини виступає досить серйозне захворювання. Тому спочатку слід пройти обстеження, а вже потім вирішувати, яким чином можна вирішити проблему.

Зміст

 • 1 Артеріальна гіпертонія
 • 2 Цукровий діабет
 • 3 Атеросклероз
 • 4 Травма голови
 • 5 Рак мозку
 • 6 Втому

Артеріальна гіпертонія

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

Дуже частот головні болі виникають, якщо у людини підвищений артеріальний тиск. Як свідчить статистика, від такої проблеми страждає приблизно 20% населення планети. Але це не значить, то проблема не небезпечна, бувають ускладнення у вигляді судинної деменції або ішемічного інсульту.

Одним з головних симптомів захворювання стає біль в області голови. Вона починається, коли тиск вже на ¼ перевищує допустиму норму. Коли показник тиску приходить в норму, то і біль припиняється. Іноді бувають і випадки, коли і після пониження тиску біль тривати весь день.

У таких ситуаціях причиною може послужити феохромоцитом (патологія надниркових залоз). Вона також підвищує артеріальний тиск людини. Коли кожен день болить голова і це ще супроводжується нудотою, підвищеним потовиділенням, тремором рук і ніг, то слід перевірити здоров’я ендокринної системи.

Досить часто такі хвороби супроводжуються головним болем, яка розпирає з обох сторін. Найгостріше це відчувається вранці на потилиці. Напад такого болю тривати не довго, приблизно 10-20 хвилин.

У людей з підвищеним артеріальним тиском голова може боліти за тривалого перебування за роботою перед комп’ютером. Остеохондроз в області шиї тільки ускладнює ситуацію, і руйнує клітини мозку, що може призвести до стомлюваності, порушення сну, поганий концентрації і запаморочень.

Що робити в такому випадку? Лікар випише спеціальні медикаменти, а щоб полегшити стан радять більше часу відпочивати і перероблятися. Також не варто забувати, що стає причиною не тільки артеріальний тиск (навіть якщо воно підвищено), а більш серйозні захворювання. Тому обстеження необхідно.

Цукровий діабет

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

Якщо людину починає сильно турбувати головний біль, причому це відбувається періодично, то, можливо, це через цукрового діабету. Така хвороба може призвести до порушення кровообігу, що в свою чергу пошкоджує судини, що проходять в мозку.

У діабетиків часто буває симптом гострого болю, який схожий на різкий удар. У такого відчуття завзяте дію і триватиме воно дуже довго. Під час такого нападу може підвищуватися і артеріальний тиск.

Якщо показник підвищений, то потрібно прийняти таблетки, призначені лікарем. Також можна знижувати тиск за допомогою народних засобів, якщо це вже вдавалося людині раніше.

Також кровообіг погіршиться через частого вживання солодощів. Діабетики повинні постійно пам’ятати, що порушення особливої дієти погано позначиться на самопочутті людини.

Атеросклероз

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

Бувають і інші причини, зокрема, атеросклероз. Це такі накопичення шкідливого холестерину на артеріальних стінках. При цьому захворюванні також порушується процес кровообігу, чому звужується просвіт артерії і починається кисневе голодування.

Головний біль у такій ситуації буде постійною і буде супроводжуватися гіпертонією. Іншими симптомами стає поганий сон і пам’ять. Людині стає важче щось робити. Больові відчуття відчуваються вранці і в нічний час, у них немає конкретної точки, болить вся голова. Гострі симптоми починаються саме до нічного часу, з-за чого і порушується сон. Стан погіршується і при вживанні спиртних напоїв.

Вирішити таку проблему можна тільки за допомогою медикаментозного лікування, яке призначить лікар після консультації. Але полегшити свій стан і мінімізувати симптоми можна і самостійно. Потрібно частіше робити зарядку, приводити час на свіжому повітрі, бути фізично і розумово активними.

Травма голови

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

При травмах голови люди далеко не завжди відразу ж звертаються в лікарню за допомогою. Багато хто вважає, що воно «саме пройде» з-за чого потім починаються ускладнення. Після цього людина ще може дивуватися, чому в нього постійно болить голова.

Всі травми голови можна розділити на три категорії:

 • Забій;
 • Струс мозку;
 • Здавлювання мозку.

Простий забій буде супроводжуватися набряком та появою гематом. Болі в голові будуть тривати всього кілька годин. Струс вже приносить більше проблем. Травма середнього характеру буде переслідуватися болями кілька днів. Особливо це відчувається при пересуванні. Симптомами такої травми можуть стати і запаморочення, втома, нудота.

Якщо голова болить щодня, то це говорить про паралічі окремих груп м’язів, що супроводжується дефектами мови. Коли людина ще й втрачає свідомість, то це говорить про здавлюванні мозку.

Рак мозку

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

Причини бувають різними і навіть самими страшними. Пухлина на поверхні головного мозку викликає гострий біль у голові, яка особливо відчувається вночі і вранці. Це відбувається тому, що пухлина виділяє токсини, які погано відбиваються на роботі кровоносної системи. Під час сну мозок буде набрякати. Коли пацієнт прокидається і починає сидіти або стояти, то відчуття болю поступово вщухають. Залежно від розвитку захворювання можуть з’являтися такі симптоми як нудота, блювання або запаморочення. Самостійно болю не зникнуть, з кожним днем симптоми будуть лише посилюватися, можливі галюцинації, нездорова поведінка і т. д.

Коли у людини щодня болить голова і це ще супроводжується нудотою, то потрібно обов’язково звернутися до лікаря.

Втома

Почему болит голова каждый день и что с этим делать?

З приводу постійного болю в області голови слід консультуватися з лікарем. Але причини не завжди такі страшні і неприємні симптоми можуть з’являтися з-за звичайної втоми. Сьогодні темп життя дуже швидкий і не кожен організм його легко витримує. Якщо лікар не виявив захворювань, які стали причиною болю, то для полегшення симптомів достатньо буде дотримуватися кількох правил:

 • Регулярно, особливо в робочий час потрібно робити кілька глибоких вдихів, які дозволять насичувати організм киснем;
 • Весь день спину тримати рівно, знявши напругу з плечей;
 • Перед телевізором слід проводити менше часу;
 • На ніч прийняти розслаблюючу ванну.

Якщо медики не можуть виявити причину такої щоденної болю, то відповісти на питання «Чому болить голова кожен день?» допоможе психолог.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *