Чому болить голова після алкоголю (навіть після шампанського) ?

болить голова після алкоголю
болить голова після алкоголю

Чому після споживання алкоголю болить голова? При чому, такий стан виникає навіть після «нешкідливого» шампанського. Чи можна з цим щось робити?

Будь-який алкоголь є потужним сечогінним засобом. Тіло після кількох келихів шампанського починає вироблятися велика кількість сечі, в результаті чого організм швидко зневоднюється. Це, в свою чергу, є причиною головних болів, втрати концентрації, сухості слизових і набряків.

Що ще гірше, відбувається різке зниження рівня глюкози в крові, оскільки організм починає виробляти більше інсуліну у відповідь на високі дози цукру, який міститься в алкогольних напоях. Це призводить до того, що людина стає «голодна, як вовк».

Деякі люди мають «імунітет» до похмілля

болить голова після алкоголю
болить голова після алкоголю

Є люди, які мають мізерні наслідки бурхливої вечірки. Незважаючи на дегідратацію організму Є люди, які мають мізерні наслідки бурхливої вечірки. Незважаючи на дегідратацію організму після вживання алкоголю, у них не болить голова. Деякі з них також добре переносять оцтовий альдегід – отрута, яка виробляється в печінці в якості проміжного продукту метаболізму алкоголю. Однак, чому так відбувається, поки невідомо.

Тим не менше, відсутність головного болю після шампанського не означає, що воно не може завдати шкоди. Навпаки, вважається, що, якщо відсутнє похмілля, організм людини вже звик до високих доз алкоголю.

Старші люди з алкоголем краще справляються

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Може бути, вам здається, що молоді люди в стані краще впоратися з наслідками споживання алкоголю. Нове дослідження, однак, говорить про зворотне. Датські вчені стверджують, що у 21% жінок у віці 18-29 років після спиртного (у т. ч. шампанського) болить голова, у 29% – спостерігається нудота. На противагу цьому, лише 3% жінок старше 60 років мають проблеми з шлунком після вживання алкоголю. 62% молодих людей вказують на втому в якості основного симптому похмілля, з тією ж проблемою стикаються тільки 14% чоловіків старше 60 років.

Чому? Лікарі вважають, що організм старших людей вже просто звик до випадкових алкогольних експромтів. Хоча зі збільшенням віку відбувається зниження рівня ферменту ALDH, «стійкості» сприяє також той факт, що старші люди вміють пити розумно.

Чому жінки страждають більше

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Може, вам здається, що в тому випадку, якщо ви – пишна жінка, то здатні «перепити» худого чоловіка, але це – помилка. Жінки мають більше тілесного жиру і менше води в організмі. А тому, що алкоголь циркулюється водним маршрутом, а не через жир, жінки мають рівень його вмісту в крові вище, отже, більш швидко п’яніють і у них частіше і сильніше болить голова.

Бульбашки – це катастрофа!

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Існує доказ того, що ігристі напої отруюють організм швидше, ніж чисті. Нещодавнє дослідження підтвердило, що після 2 келихів ігристого шампанського протягом 5 хвилин у крові міститься 0,54 мг алкоголю. На відміну від цього, після шампанського без бульбашок ця концентрація становить лише 0,39 мг. Теорія говорить, що вуглекислий газ прискорює потік алкоголю в кишечник, де він всмоктується в кров.

Що стосується бульбашок, то проблема, звичайно, відноситься і до пива. Хоча воно містить менший відсоток алкоголю, бульбашки сприяють більш швидкому сп’янінню, втраті самовладання – продовження вечірки. Похмілля, в кінцевому підсумку, не уникнути.

Барвисті напої – підступні, не заважайте алкоголь

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Під час ферментації деяких алкогольних напоїв виробляються т. н. конгенери, які надають напою певний колір і запах. Не зрозуміло чому, але після конгенеров голова болить сильніше, про стан шлунка не варто згадувати… Так що, будьте обережні з червоним вином, ромом або віскі. Після споживання чистого алкоголю, такого, як джин і горілка ви, хоча і не зможете уникнути похмілля, але воно, принаймні, не буде настільки страшним.

Перед вечіркою з’їжте… картопляне пюре

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Той факт, що не слід пити на голодний шлунок, відомий всім. Кращим способом для полегшення похмілля є жирні продукти. Жир «спускається» на край тонкого кишечника і перешкоджає надходженню алкоголю з шлунка. У деяких культурах перед споживанням алкоголю прийнято випити оливкову олію. Питво олії вам навряд чи сподобається, але той же ефект мають 2 столові ложки картопляного пюре з щедрою порцією вершкового масла.

Пиво-вино або вино-пиво?

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

В Англії існує барна прислів’я: «Beer before wine and you’ll feel fine, but wine before beer and you’ll feel queer» («Пиво перед вином – і ви відчуваєте себе добре, але вино перед пивом – і ви відчуваєте себе дивно»). Чому стверджується, що вечірка повинна починатися з кухля пива? Відповідь на це питання не зрозуміла. На початку вечірки люди, як правило, п’ють для втамування спраги. Так що, після споживання пива наповнюється шлунок, втамовується жага і людина не п’є багато міцного алкоголю. Лікарі, однак, кажуть, що свято краще починати з безалкогольного напою.

На наступний день після вечірки

болить голова після шампанського
болить голова після шампанського

Є 2 основних види похмілля: важке і легке.

Важке похмілля – це важливий (хоча і тимчасовий) стан організму з інтенсивним головним і м’язовим болем, запамороченням, нудотою або блювотою, людина не може стояти, сидіти, лежати або спати. Цей вид похмілля потрібно «пережити», якщо це можливо, то максимально розслабитися. Не їжте, організм не прийме ніяких продуктів харчування, але багато пийте, наприклад, воду з лимоном, газовану та мінеральну воду.

Легке похмілля настає після вживання неміцного алкоголю, або 2-ї стадії похмілля, яка, як правило, приходить після декількох годин важкого похмілля.

Що стосується таблеток, необхідно визначити те, що турбує вас більше. Якщо проблема полягає в пульсуючого головного болю, але з шлунком все добре, можна прийняти Аспірин. Але, якщо присутній розлад шлунка, краще зупинити вибір на Парацетамолу – він, на відміну від Ібупрофену, мінімально дратує слизову шлунка.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *