Чому болить голова після алкоголю

Чому болить голова після алкоголю
Чому болить голова після алкоголю

Всім людям відомо, що алкогольні напої погано позначаються на стані здоров’я, зовнішньому вигляді і якості життя в цілому. Велика кількість людей навіть змогли переконатися в цьому на власному досвіді. Найчастіше причиною головного болю служить саме алкогольне отруєння, але варто зазначити, що голова може боліти після алкоголю з кількох причин, і не в усіх випадках неприємне відчуття спровоковано саме якістю і кількістю спиртного.

Як алкоголь впливає на мозок

Як алкоголь впливає на мозок
Як алкоголь впливає на мозок

Головний біль, блювота і інші симптоми похмілля можуть проявлятися через декілька годин після вживання міцних напоїв, тим не менш, вираженість подібних ознак зумовлена різними причинами, основними з яких є індивідуальна несприйнятливість до алкоголю і стан здоров’я. З цієї причини в юному віці часте вживання спиртних напоїв переноситься легше, а у когось може і не бути дискомфорту. З часом сенситивність організму знижується, і головний біль може розвиватися навіть від мінімальної кількості випитого алкоголю.

Головний біль після спиртного проявляється внаслідок непрямого і прямого впливу етилового спирту на головний мозок. З моменту потрапляння алкоголю в організм, ця речовина впливає безпосередньо на нервову систему, провокуючи її пригнічення. Початкове мовне і рухове збудження швидко змінюється гальмуванням і загальним пригніченням всієї роботи мозку, що, як правило, відбувається в результаті нестачі кисню в організмі. Так як спиртне з’єднується з клітинами крові, це явище виводить з ладу нормальний газообмін у тканинах, що викликає брак кисню. Після цього відмирають клітини мозку, підвищується внутрішньочерепний тиск. Коли алкоголь впливає на головний мозок таким чином, то вранці виникає головний біль, нудота, блювання.

Фактори, що провокують головний біль

Фактори, що провокують головний біль
Фактори, що провокують головний біль

Окрім вищезазначеної причини, головний біль розвивається внаслідок таких непрямих факторів:

 • Загальна інтоксикація. Проникаючи в печінку, алкоголь гальмує процеси очищення крові, це в свою чергу провокує потрапляння всіх токсичних компонентів в організм, чим і обумовлена інтоксикація.
 • Збільшення співвідношення ацетальдегіду (речовина розпаду спирту). Ацетальдегід – це потужний токсин для людського організму, якщо він потрапляє в кров, то порушується функціонування нервової, серцево-судинної, дихальної систем.
 • Зневоднення. Спиртне позбавляє організм води. Воно здатне відокремлювати неорганічні і органічні сполуки, провокуючи сильне зневоднення, а це явище ще більше шкодить процесам газообміну і ще більше пригнічує кисневу нестачу.
 • Неправильний обмін речовин. Алкоголь знижує больовий поріг, впливаючи на продукування простагландинів. Цим пояснюються всілякі вчинки п’яних людей, які діють без відчуття болю.
 • Вплив на судини. Спиртне провокує спазми судин, підвищує тиск, після чого в тканинах виникають запальні процеси і набряклість, а це веде до головного болю.
 • Нестача вуглеводів. Алкоголь впливає на роботу печінки і порушує продукування глюкози (вона є одним із джерел енергії), а головний мозок обов’язково реагує на це явище.

Заходи проти головного болю

Заходи проти головного болю
Заходи проти головного болю

У першу чергу варто сказати, що головний біль після спиртного спричиняє зневоднення, а тому потрібно пити багато рідини. Завдяки аскорбіновій кислоті можна якнайшвидше стабілізувати стан організму і прискорити процес інтоксикації. Для цього потрібно лише у склянці води розчинити 1-2 шипучі таблетки і випити все. Знеболюючі препарати чудово справляються з похміллям, але варто з ними бути обережними, так як печінка і так вже пошкоджена. Для поліпшення стану цього органу рекомендовано випити Но-шпу. Токсини з організму можна вивести шляхом прийняття Полісорба.

Прийняття контрастного душу значно покращить стан тіла. Відомий факт: залишки спиртного виводяться через шкірний покрив. Крім того, холодні струмені допомагають прибрати набряки і знизити тиск. Після душу рекомендовано влаштувати невеликий і легкий перекус. На сніданок краще всього приготувати їжу, яка є джерелом вуглеводів і білків. Хороший приклад – курячий бульйон або яйця некруто і тости. Завдяки такій неважкій їжі організму буде легше. В кінці такої трапези можна випити томатного або яблучного соку. Рекомендовано вживати також міцний чорний чай або каву, так як напої викликають звуження судин і зменшення головного болю.

Медикаменти і народні засоби

Медикаменти і народні засоби
Медикаменти і народні засоби

Серед медикаментів найбільш ефективними при похмілля є наступні:

 • Активоване вугілля. Розраховувати потрібно на 1кг маси тіла – 1 таблетка. Випити вугілля потрібно через 1,5-2 години після їжі, запиваючи водою.
 • Поліфіпан. Пити препарат потрібно перед прийняттям їжі по 1 столовій ложці три-чотири рази на день. Спочатку його слід розчинити в 200 мл води, а потім вже випити.
 • Бізон (препарат на основі бурштинової кислоти) допомагає при головному болю після алкоголю з ранку. Препарат спочатку розчиняють у воді, а далі п’ють перед сном після свята.
 • Ентеросгель. Цей препарат випускається у вигляді гелю або пасти, і він є сорбентом. Його слід приймати за 1-2 години перед або після їжі по 1 столовій ложці тричі на день.

Впоратися з гострим головним болем допомагають народні засоби. До них можна вдатися у разі неефективності традиційних способів.

 • Заздалегідь в аптеці можна придбати кору, яку варто пожувати вранці. У складі кори є сицилат, який служить природним аналогом аспірину. Кисломолочні продукти також допомагають при порушенні роботи шлунку і кишечника.
 • Розсіл на основі капусти і огірка – здавна перевірений засіб проти головного болю у результаті похмілля. І мало хто знає, що простий мед допомагає швидше розщеплювати алкоголь за рахунок присутності в складі фруктози.
 • Деяким людям допомагає шкірка лимона. Її м’якоть можна прикласти до скронь і тримати, поки не утвориться легке відчуття печіння, а шкірний покрив не почервоніє.

Не варто зловживати алкоголем, так як головний біль на ранок – це не єдиний наслідок після всього випитого. Спиртне негативно позначається на органах людського організму, а також може з’явитися залежність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *