Чому болить голова від сигарет

Болить голова від сигарет
Болить голова від сигарет

Головний біль є дуже поширеним симптомом багатьох, часто системних захворювань. Її присутність не тільки дратує людину, але також може викликати зміни психічного стану (депресія, апатія, агресивність і т. д.).Головні болі можна розділити на первинні, вторинні і  краніальні невралгії. Первинна (ідіопатична) біль не є проявом якогось іншого захворювання, і її причина на сьогоднішній день не до кінця вивчена. Вторинна (симптоматична) біль є проявом супутнього захворювання, причому, не тільки в голові. Краніальна невралгія – це біль, пов’язаний з функціями черепно-мозкових нервів.

На думку експертів, головний біль може бути викликаний курінням. Тим не менш, точний механізм дії ще не відомий, хоча цьому питанню приділяється багато наукових досліджень. Так, чому після куріння сигарет болить голова?

Куріння, як активне, так і пасивне, може сприяти головним болям у курців і некурців. Нікотин, один з компонентів тютюнового диму дратує судини. Це призводить до звуження їх стінок, тим самим, зменшуючи приплив крові до мозку і його кори. Цей обмежений потік перешкоджає мозкової активність, що є одним з відомих механізмів  болю мігрені. Зняття стартера, тобто нікотину, як правило, призводить до відступу неприємності. Таким чином, було доведено, що після куріння сигарет болить голова не тільки у разі активного куріння. Тому, слід проявити обережність людям, які мають передумови до головних хвороб – обмежувати перебування в задимлених приміщеннях та перебування поруч з курящими людьми. Особливо у людей, які страждають  кластерним головним болем, уникнення тютюну і тютюнового диму приносить значне полегшення. У дослідженні з пацієнтами, які страждають від цієї недуги, які зменшили кількість викурених сигарет до менше ніж 10 в день, спостерігалося відступ симптомів до 50%.

Показання взаємозв’язку куріння сигарет і головних недуг

Болить голова від сигарет
Болить голова від сигарет

Медицина знає багато типів головного болю. З курінням сигарет, як зазначено вище, пов’язані, в основному, наступні типи:

Кластерні головні болі

Кластерний біль голови
Кластерний біль голови

Проблема зачіпає, головним чином чоловіків. Це різкий і сильний біль, що виникає нападами, особливо навколо очей. Одне дослідження показало, що у 90% людей епізоди цих нападів виникають після активного куріння сигарет, дещо менший відсоток показав виникнення болю після пасивного куріння. Таким чином, споживання тютюну у цих пацієнтів розглядається, як фактор, що значно погіршує тривалість і тяжкість нападів.

Мігрень

Мігрень
Мігрень

Ця трудність, навпаки, більшою мірою, зачіпає жіночу популяцію. Цілком можливо, що між курінням і мігренню існує певна взаємозв’язок, але знову ж, жодне дослідження не підтвердило цей факт повною мірою. Вони показують, однак, що серед осіб, які страждають від хронічної мігрені, більший відсоток становлять курці, а також підтверджують той факт, що у курців, як правило, голова болить частіше й інтенсивніше. Чому? Вчені поки не впевнені, але цілком ймовірно, що проблеми можуть бути викликані запахом диму . Інший можливий механізм полягає у алергію на дим чи його компоненти або чутливості до них.

Чому варто відмовитися від куріння сигарет

Болить голова від сигарет
Болить голова від сигарет

Незважаючи на те, що дослідження, що стосуються головних болів, не показують ясних результатів, куріння, як відомо, збільшує ризик серцево-судинних захворювань, інсульту, раку легенів та інших серйозних захворювань. Рішення відмовитися від куріння сигарет назавжди – це найкраще, що ви можете зробити для свого здоров’я. Це – нелегкий шлях, однак, на сьогоднішній день існують препарати і стратегії, покликані допомогти в цьому складному вирішенні (їх може рекомендувати лікар). Серед цих препаратів слід зазначити замінники нікотину, такі, як жувальні гумки, пластирі або спреї. Вони допомагають подолати неприємні симптоми відмови від куріння сигарет. Найчастіше мова йде про :

  • поганий настрій;
  • безсоння;
  • дратівливість;
  • занепокоєння;
  • підвищений апетит.

Було доведено, що після відмови від куріння відбувається зниження нападів, голова болить рідше і менш інтенсивно, поліпшується загальне самопочуття.

Спитайте поради

Болить голова від сигарет
Болить голова від сигарет

Є багато форм препаратів, і про найбільш підходящий виборі бажано проконсультуватися з терапевтом або експертами в спеціалізованих клініках для відмови від куріння. Фахівець може наказати медикаментозні препарати, покликані допомогти у відмові від нікотинової залежності. Так що, якщо ви палите і хочете кинути цю вкрай негативну звичку, але боїтеся, що у вас не вистачить сили волі, вірте, що при підтримці оточення та індивідуального плану лікаря це цілком можливо. Крім того, після відмови від тютюну вас перестане відвідувати питання, чому так болить голова після куріння сигарет.

Шкода електронних сигарет полягає в нікотині

Шкода електронних сигарет
Шкода електронних сигарет

Багато курців, намагаючись відмовитися від куріння, звертаються до допомоги електронних сигарет. Однак, електронний «помічник» жодним чином не вирішує проблему залежності від нікотину, і в цьому полягає головна слабкість цього пристрою. Тому, перед його придбанням необхідно подумати про труднощі, пов’язані з ним. Наприклад, електронну сигарету ви не выкурите протягом 5 хвилин, але можете розтягнути задоволення на цілу годину. Якщо не стежити за часом, проведеним в компанії електронної сигарети, може дійти до передозуванні нікотину. В результаті такого отруєння з’являється холодний піт, приходить блідість, проблеми з травленням, сплутаність свідомості або галюцинації, болить голова, є швидке серцебиття, судоми. Від отруєння ви, звичайно, не помрете, оскільки вище вказані проблеми настануть «вчасно», після чого ви відкладете сигарету. Однак, інтоксикація нікотином може стати хронічною.

Якщо у вас немає сили волі, з електронною сигаретою ви можете збільшувати дозу нікотину. Вам це нічого не перешкоджає – ніякого неприємного диму, сигарета завжди у вас під рукою… Проблема проявиться тоді, коли ви повернетеся до традиційних сигарет. Вам вже не буде достатньо 5 штук в день, але ви зможете викурити цілу пачку. На ці негативні аспекти електронних сигарет вказує Канада, яка попереджає людей про шкоду куріння, в цілому.

Як швидко позбавитися від головного болю

Зробіть холодний компрес на ікра ніг

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Це перевірений метод для зниження спеки здатний також вгамувати головний біль. Рушники замочіть в холодній воді, відіжміть і оберніть обидві ікри. Прикрийте ноги зверху сухим рушником і ковдрою. Після 15-20 хвилин зніміть компрес. Якщо голова не перестане боліти відразу, повторіть компрес через годину.

«Крижана» терапія

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Якщо болить голова, спробуйте застосувати пакети з льодом. Покладіть їх на лоб і шию. Досить загорнути кубики льоду великі носові хустки. Холод звужує кровоносні судини, тим самим, запобігаючи поширення болю.

Кава з лимонним соком

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Сік 1 лимона відіжміть в чашку гарячої кави і випийте. Цей напій творить дива! Він посилює кровообіг і позитивно вплине на стан кровоносних судин в головному мозку.

Чай з орегано або материнки

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Ці трави містять дорогоцінні масла, зменшують біль. Зробіть чай зі свіжих або сушених листя орегано/материнки. Після приготування напій можна підсолодити медом; пийте його кілька разів на день для профілактики головного болю.

Лимонна цедра на віскі

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Відмінним способом зняти головний біль є протирання скронь цедрою лимона. Цю процедуру можна повторювати кілька разів.

Акупунктура

Болить голова після куріння
Болить голова після куріння

Традиційна китайська медицина знає відповіді майже на всі питання в області здоров’я! Ось чому навіть при головному болю рекомендується точковий масаж. 15-20 секунд натискайте подушечками великих пальців на обидві скроні. Повторіть кілька разів.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *