Чому болить голова вночі, вдень, постійно?… Як впоратися неприємною проблемою?

Зміст

 • 1 Головний біль (у т. ч. нічні головні болі): що робити, коли починається приступ і причини виникнення
 • 2 Основні причини, чому у вас болить (і/або паморочиться) голова!
 • 3 Тензионная головний біль
 • 4 Мігрень
 • 5 Що робити?
 • 6 Коли слід негайно звернутися до лікаря?

Головний біль (у т. ч. нічні головні болі): що робити, коли починається приступ і причини виникнення

Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

Голова болить у людини так часто, що вже мало хто замислюється над тим, чому так відбувається. Але, все-таки, нерідко виникає питання: «Начебто і спав нормально, а коли зранку встаю – голова болить, крутиться, ще й нудить. Чому?».

Тупий, колючий, часто нестерпний біль, паморочиться голова, нудить… Це – «нормальне» явище для сучасної людини, що включають і нічні головні болі. Біль приходить, ніби з нізвідки. Тим не менш, на все є свої причини. І їх існують цілі десятки. Те, що ми називаємо «звичайної головним болем», має значну кількість причин. Визначити точні причини, чому у вас болить або паморочиться голова (протягом дня, вночі, вранці), чому під час нападу нудить, часто буває важко для лікарів. До головного болю може призвести анемія, а також коливання артеріального тиску, синусит, порушення зору, розлади функції щитовидної залози, дефіцит заліза і високий кров’яний тиск. Ці причини можуть також викликати ситуацію, коли паморочиться голова. Зважаючи на це виникає «дивне» явище, коли людина спав досить добре, але вранці, все-таки, відчуває себе не зовсім здоровим, або ж нічні головні болі позначаються на денній діяльності.

Якщо ви хочете бути послідовними, спробуйте робити нотатки, коли і за яких обставин болить або паморочиться голова. У відповідності з цим щоденником ви зможете визначити причини недуги. І максимально підготуватися до них.

Верхні позиції в рейтингу найбільш поширених типів головного болю займає тензионная біль, мігрень і недуга, викликаний порушеннями шийного відділу хребта.

Основні причини, чому у вас болить (і/або паморочиться) голова!

Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

У момент, коли ви зберетеся йти до лікаря, як йти до лікаря, постарайтеся думати про те, чи не викликає проблеми неправильний спосіб життя. Стан, коли болить/паморочиться голова може бути викликано неправильним вибором духів, а також споживанням деяких продуктів харчування.

 • Алкоголь. Ви «перестаралися» з споживанням пива/вина? В такому випадку, не варто дивуватися, що вас нудить, болить або паморочиться голова і т. д. Алкоголь містить речовини, які у чутливих людей можуть викликати мігрень. Причому, виникнення та інтенсивність біль не залежить від того, чи добре людина спав чи ні – вона просто є. Рішення просте – в наступний раз віддайте перевагу безалкогольним напоям.
 • Парфум. Причини виникнення головного болю також включають в себе сильний запах, що активізують нервові закінчення в носі. Якщо подразнення є надмірним, через кілька хвилин людина відчуває біль. Експерти виявили, що проблеми можуть також викликати запахи, які здаються людині приємними. Остерігайтеся запахів миючих засобів і мила.
 • Голод. У харчуванні також ховається причина хворобливих відчуттів. Не їжте великими порціями. Правильно їсти менше і більше разів в день. Коли настає голод, людини не тільки нудить, але також відбувається зниження рівня цукру в крові, що викликає головний біль. Якщо ви страждаєте від мігрені, намагайтеся підтримувати збалансований рівень цукру в крові.
 • Порушення сну. З порушеннями сну пов’язані всі типи головних болів. Втома від нестачі сну може викликати збільшення ригідності плечових і шийних м’язів, які зменшують приплив крові до голови. Ранкова або вечірня мігрень може також мати взаємозв’язок з безсонням.
 • Їжа. Задумайтеся про те, чи не є винуватцем ваших недуг харчування. Після споживання деяких продуктів не тільки нудить, але і болить голова. До проблеми може призвести сир, консервовані продукти та горіхи. Будьте обережні при вживанні глутамату натрію (його часто використовують кухаря в китайських ресторанах).
 • Погода. Існує зв’язок між змінами погоди, атмосферного тиску і нападами мігрені. Дослідження, проведене в New England Center for Headache, показало, що 51% людей чутливі до погодних умов. Холодна і суха погода заподіює незручності 22% людей. 12% виявляють чутливість до жаркої і вологій погоді.
 • Прикраси для волосся . Багато людей скаржаться на біль шкіри голови і коріння волосся. Зокрема, жінки повинні бути обережні при стягуванні волосся в хвіст або косу. Це призводить до подразнення тканин на голові, і стає причинно головного болю, одно і важкі сережки і каблучки.
 • Куріння. Курці, стережіться! Ваше «хобі» є одним з найсильніших тригерів мігрені! Якщо ви не маєте наміру кинути палити, будьте готові до можливого розвитку пульсуючого головного болю.
 • Стрес. Стрес і депресія можуть бути винуватцями всіх види типів головного болю. Вони призводять до ригідності плечових і шийних м’язів, отже, голова отримує меншу кількість крові. Крім того, організму доводиться мати справу з великою кількістю вивільнених токсичних речовин.
 • Секс. Ви час від часу відчуваєте головний біль, але до вас не відноситься ні одна з представлених вище характеристик? Тоді, може бути, причина полягає в нестачі сексу? Вже давно відомо, що секс робить благотворний вплив на тіло і душу. Достаток безпечного сексу, однозначно, не завадить.
 • Тензионная головний біль

  Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

  Вона є найбільш поширеним типом недуги. Захворювання характерно тупий, двосторонній болем, що обрамляє голову, як обруч; полегшується при русі. Іноді локалізується в скронях або області чола. Якщо має місце напруження шийних і плечових м’язів, що може віддавати в очі. У виняткових випадках напад може супроводжуватися легкою нудотою або підвищеною чутливістю до світла.

  Спробуйте автомассаж. Для масажу можна використовувати кубики льоду. Масажуйте область скронь або потилиці, в залежності від локалізації болю.

  Мігрень

  Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

  Класична мігрень характерна сильним пульсуючим болем, супроводжується коротким порушення зору, мови, слабкістю рук і ніг, онімінням обличчя, рук або сплутаністю свідомості. Хворобливі відчуття концентруються в області лоба, потилиці, навколо вух, щелепи і очей.

  Що робити?

  Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

  Якщо виникає 4 і більше нападів щомісячно, доцільно профілактичне лікування, яке допоможе запобігти напад.

  Спробуйте висування підборіддя. Це вправа ідеально при мігрені. Уявіть собі, що ваш підборіддя – це ящичок, який ви легко висуваєте на вдиху (видиху, навпаки, задвигаете). Голова і шия при цьому не повинні рухатися, вони залишаються прямими.

  Коли слід негайно звернутися до лікаря?

  Почему болит голова ночью, днём, постоянно?… Как справиться в неприятной проблемой?

  Деякі види захворювання потребують невідкладної медичної допомоги. До них відносяться:

 • Раптовий і сильний біль.
 • Сильний біль, пов’язана з плеоцітозом, жаром, сплутаністю або втратою свідомості, онімінням кінцівок.
 • Головний біль, що виникла після травми.
 • Біль, пов’язана з болем очей або вух.
 • Постійні напади у людей, які раніше головним болем не страждали.
 • Недуга у дитини, що має рецидивний характер.
 • Хворобливі відчуття, які заважають нормальному життю і діяльності.
 • Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *