Чому болить і паморочиться голова нападами – причини проблеми

Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

Стан, при якому крутиться голова, має різні причини і є дуже поширеним симптомом багатьох захворювань, особливо, нервової системи, і часто супроводжується нудотою та/або блюванням (нерідко також болить голова – в області чола, скронь, потилиці…). У професійних колах цей стан називається вертиго, і може бути викликане пошкодженням статокинетических органів в голові, поганий перфузією головного мозку, пухлини у головному мозку і т. д. Є й інші причини, наприклад, нікотинова інтоксикація або наслідки різних травм голови.

Саме причини розладу припускають визначення відповідних методів лікування.

Зміст

 • 1 Паморочиться голова… Це – не хвороба або діагноз, а симптом
 • 2 Більш і менш серйозні причини
 • 3 Черепно-мозкові травми
 • 4 Мігрень
 • 5 Причини
 • 6 Симптоми

Паморочиться голова… Це – не хвороба або діагноз, а симптом

Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

Якщо голова паморочиться регулярно, слід звернутися до лікаря, який на підставі експертизи зможе визначити причини цього стану. У разі травми поряд з запамороченням може виникнути нудота та блювання, симптомом серйозної черепно-мозкової травми або струсу мозку є також сильні головні болі (локалізується у відповідності з центром травми – в області чола, скронь, потилиці…).

Часто голова паморочиться або болить (в області чола, скронь або на потилиці) в тому випадку, якщо людина перебуває під впливом алкоголю або інших наркотичних препаратів, коли ці симптоми є лише тимчасовим і скороминущим явищем. Однак, зняти їх складно, прояви відступають тоді, коли слабшає ефект речовини.

Голова паморочиться (часто болить в області скронь або на потилиці), як вже було зазначено, внаслідок ряду захворювань нервової системи. Типовим прикладом є вертиго при розсіяному склерозі, які впливають на центральну нервову систему. Захворювання зачіпає біла речовина головного мозку, порушуються і самі нерви, які передають нервові сигнали і імпульси. Іноді голова паморочиться у людей з мігренню, яка також є нервовим розладом, що проявляється різким болем в одній половині голови (рідко – на потилиці).

У таких випадках, для того, щоб зняти напади вертиго, необхідно вилікувати їх первинні причини.

Більш менш серйозні причини

Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

Раптове запаморочення, пов’язане з блювотою, може бути симптомом невриту, тобто запалення нервів, але, тільки в тому випадку, якщо раніше не мала місце черепно-мозкова травма. Мова йде про вестибулярному невриті, який може бути викликаний інфекційними або судинними захворюваннями.

Подібні симптоми (паморочиться голова, є блювання, головний біль в області чола, скронь або на потилиці) виникають також при небезпечних для життя струси мозку або проблеми, викликані травмою головою.

Сильні раптові напади запаморочення можуть приховувати в собі такі серйозні причини, як інсульт, коли доходить до різкої зупинки кровопостачання головного мозку через тромб. Дуже важлива в цьому випадку госпіталізація людини протягом 24 годин. Стан, при якому крутиться голова (іноді болить в потилиці) характерно для епілепсії, особливо, під час нападу. Під час епілептичних нападів, однак, присутні й інші симптоми, зокрема, м’язові спазми і посмикування, навіть при зміні положення або лежачи.

У всіх зазначених вище випадках просто зняти напади запаморочення неможливо. Зняти їх вийде тільки тоді, коли буде вилікувано основне захворювання.

Черепно-мозкові травми

Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

Частиною інциденту (ДТП) або нещасного випадку (падіння, удар) також може проявитися впливом сили на тканини голови. Результатом може бути перелом кісток черепа, ушкодження тканин головного мозку або дифузне легке погіршення мозкової функції. Загрозливим життя наслідком черепно-мозкової травми може бути инкраниальное кровотеча (субдуральна гематома). Довгострокові наслідки можуть проявитися порушеннями функції головного мозку або епілептичними нападами. У таких випадках важливо не стільки те, як зняти симптоми (паморочиться в голові, болить в потилиці, скронях і т. д.), скільки лікування основної причини.

Загальні симптоми черепно-мозкової травми включають втрату свідомості і такі напади головного болю (біль локалізується у відповідності з центром травми – в області чола, скронь, потилиці…). Інші симптоми представлені погіршенням пам’яті (амнезія) щодо певних періодів до аварії і після неї.

Відповідно до тяжкості розладів, травми голови можна поділити на:

 • Легкі – порушення свідомості і/або пам’яті, що триває до 30 хвилин.
 • Помірні – перелом кісток черепа та/або порушення свідомості і пам’яті протягом до 30 хвилин.
 • Важкі – втрата свідомості або посттравматична амнезія, тривалістю більше 24 годин.
 • Симптоми черепно-мозкової травми можна зняти з часом, разом з лікуванням основних наслідків.

  При переломі черепа після початкового порушення свідомості може виникнути экстрадуральная гематома з порушенням свідомості. Аналогічним чином проявляється гостра субдуральна гематома.

  Хронічна субдуральна гематома може виникнути протягом деякого часу після травми, сама травма навіть не повинна бути помічена (у літніх людей, алкоголіків, при лікуванні антикоагулянтами і т. д.). Проявляється головним болем (у потилиці, скронях, області чола – у залежності від центру травми), кількісним та якісним порушенням свідомості (сплутаність), нерідко паморочиться голова. Якщо хронічна субдуральна гематома не діагностується і не проводиться лікування (спрямований також на те, щоб зняти потенційні симптоми захворювання), можуть проявлятися й інші ознаки підвищення тиску в черепі – розширення зіниці на боці гематоми та слабкість кінцівок на протилежному боці. Однак, навіть на цьому етапі можливо необхідно провести ефективне лікування і зняти неприємні симптоми; терапія включає хірургічне видалення гематоми, після чого стан пацієнт, як правило, значно поліпшується. В іншому випадку, доходить до мозкового тиску на життєво важливі структури стовбура головного мозку.

  Посттравматична епілепсія зустрічається приблизно у 10% людей з важкою черепно-мозковою травмою і проявляється нападами до 5 років після травми.

  Посттравматичний синдром відбувається після помірної або тяжкої травми. Він відображається головним болем, відчуттям дисбалансу, порушеннями пам’яті і депресії протягом періоду від 6 місяців до 3 років (у більшості випадків). Антидепресанти, вітаміни і інші лікарські препарати можуть прискорити лікування, отже, швидше зняти симптоми розлади.

  Мігрень

  Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

  Для мігрені характерна хронічна, гострий, пульсуючий головний біль, як правило, триває протягом декількох годин і супроводжується різними ознаками і симптомами. Мігрень є відносно частим явищем у сучасному суспільстві, частіше зустрічається у жінок, і характерна генетичною схильністю, через що, більше 2/3 людей, які страждають від цієї недуги, мають мігрень у сімейному анамнезі.

  Причини

  Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

  Причини мігрені не до кінця відомі, але є кілька факторів ризику і тригерів. Великий вплив має генетика і спадковість, але напад мігрені можуть викликати й інші чинники, такі, як гормональні впливу (при менструації у жінок), що призводять до коливань рівня естрогену. Крім того, викликати мігрень може відсутність ферменту, нейтралізуючого тирамін, до чого доходить внаслідок надмірного використання деяких лікарських препаратів, стресу, нестачі сну, зміни тиску або погодних умов.

  Симптоми

  Почему болит и кружится голова приступами – причины проблемы

  Першою характеристикою мігрені є головний біль. Що стосується мігрені без аури, напад, як правило, починається поступово, спочатку присутні неспецифічні прояви, такі, як дратівливість або перепади настрою. Болючість пізніше піднімається ззаду і переміщується на одну половину голови, переважно в області ока. Напад може тривати кілька годин або навіть днів, у виняткових випадках супроводжується болями в животі, діареєю або підвищеною стомлюваністю, втомою і болем у м’язах.

  У разі мігрені з аурою, остання проявляється у вигляді візуальних, нюхових, рухових, чутливих або інших ознак (порушення поля зору, подвійне бачення, іноді – і інші порушення зору). У виняткових випадках, при більш сильному нападі мігрені, він може супроводжуватися деякими іншими симптомами, такими, як втрата апетиту, запаморочення, нудота і блювота.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *