Чому болить і паморочиться голова при тиску 130 х 90?

Почему болит и кружится голова при давлении 130 х 90?

Функціональна норма тиску – 110, 120 на 70. На думку лікарів 20 стовпчиків верхнього показника в ту чи іншу сторону не грають величезну роль.

Варто розуміти, що тиск цілком і повністю залежить від особливостей організму, способу життя, наявності шкідливих звичок. Підвищується тиск на тлі стресів, переживань. Але такий стан кожна людина сприймає по-різному. Якщо трохи підвищився і почастішав пульс — це не причина для занепокоєння. Запідозрити розвиток діабету можна, коли різниця між систолічним (верхнім) і дистолитическим (нижнім) артеріальним тиском велика. Наприклад, 130, 140 на 70, 60. Тиск 100 на 80, або 110, 120 на 90 говорить про слабкість серцевого м’яза, можливий початок розвитку захворювань серця. Якщо ж показники при вимірах на лівій і правій руці різні, то можливо причина криється в особливостях розташування або будови артерій.

Велика різниця між показниками найімовірніше підтверджує загострення недуги, хоча судити треба за показниками на лівій руці з боку серця. Якщо ж при вимірі на цій руці 120,130 на 90, то можна запідозрити ознаки гіпертонії. Але знову ж таки це може бути тимчасовим явищем на тлі стресу, надмірної перевтоми, підвищеної тривожності. При цьому інших симптомів: підвищення температури тіла, шуму у вухах, підвищеної пітливості не спостерігається.

Якщо болить в області серця можливо це міжреберна невралгія і ніяк не пов’язана з хворобливістю серцевого м’яза. Тим не менш, постійні хронічні стреси і хвилювання неминуче ведуть до розвитку гіпертонії. При зниженні нижче 100 мм – до розвитку гіпотонії. 90 на 50 вже вважається низьким тиском, що часто спостерігається у літніх людей. Хоча зустрічається у молодих по ряду фізіологічних і патологічних причин.

Якщо підскочив тиск понад 130,140 на 90, то варто бити тривогу. Особливо якщо з’явилися інші подібні побічні симптоми: болить і паморочиться голова, порушився сон, кидає в жар і піт, постійно ниє в області серця, підвищена втомлюваність і пітливість, шумить у вухах. Це вже симптоми, що вимагають звернення до кардіолога.

Зміст

 • 1 Що може впливати на показники?
 • 2 Коли ж варто звертатися до лікарів?
 • 3 Як правильно вимірювати тиск?
 • 4 Як розпізнати гіпертонію?

Що може впливати на показники?

Почему болит и кружится голова при давлении 130 х 90?

Причин для підвищення (пониження) артеріального тиску може бути кілька. Це сила скорочень серцевого м’яза, викидів крові в судини, ступінь густоти крові. Густа більш повільно рухається по судинах, що призводить до утруднення відтоку, що може стати причиною розвитку цукрового діабету і підвищення тиску. З віком судини стають менш еластичними, зношуються, не справляються з навантаженням в повному обсязі. Саме за даними причин гіпертонією частіше страждають літні люди. Судини звужуються, з’являються атеросклеротичні бляшки. Збій в гормональному фоні і нервові стреси неминуче ведуть до подібного явища.

На показники впливають не лише особливості організму, але і безпосередньо вік. Цілком природне тиск 90, 100 на 60 для немовлят до 1 року, 100на 70 — для молодих людей у віці до 21 року. Цифри підвищуються з віком. До 20-45 років прийнято вважати нормою 120,130 на 80. Показниками 100, 110, 120 на 70 лікарі давно перестали дивуватися і навіть того, що у людей старше 45 років томограф видає показники 140 на 90. Фактичні – це нормальні показники, якщо людина себе прекрасно і комфортно відчуває, наприклад, після 60 років при тиску 150 на 90 і не має побічних симптомів.

Коли ж варто звертатися до лікарів?

Почему болит и кружится голова при давлении 130 х 90?

Багато вважають тиск 100,120 на 70 заниженими, але лікарі для занепокоєння не вбачає особливих підстав. Гіпотонію при зниженні тиску можна запідозрити при 90 на 60 і нижче, при цьому присутній слабкість, запаморочення, переднепритомний стан. Причина в тому, що до клітин надходить мала кількість кисню. Організм недоотримує поживних речовин, при цьому погіршується виведення продуктів розпаду з організму.

Пониження тиску, звичайно, не можна вважати нормальним, але і панікувати при підвищенні до 180 на 90 не потрібно. Все-таки показники потрібно постійно перевіряти, також наявність побічних симптомів, якщо часто болить і паморочиться голова.

При гіпотонії можна говорити про стабільний тиск нижче 100-120 на 50, при гіпертонії — підвищення тиску понад 130,140 на 90. Бити на сполох потрібно у випадку, якщо з’явилися інші симптоми, коли виклик невідкладної допомоги повинен бути негайним:

 • почастішало серцебиття;
 • з’явилася задишка;
 • помітно знизилася працездатність;
 • різко погіршилася пам’ять;
 • мерзнуть кінцівки;
 • спостерігається слабкість у м’язах, розлад травлення;
 • болить і паморочиться голова;
 • знижена температура тіла;
 • нудить і колише;
 • підвищилася чутливість до різних подразників: гучного звуку, яскравого світла;
 • стало темніти перед очима, з’явилися мурашки;
 • порушився сон.

При гіпертонії симптоми схожі, спостерігаються порушення зі здоров’ям. Але варто враховувати, що з віком у людей показники норми підвищуються, судини, серцеві м’язи, внутрішні органи зазнають вікові зміни.

Щоб визначити, чим же пов’язана поява поганого самопочуття, коли болить і паморочиться голова, то вимірювати тиск потрібно постійно, записувати показники в щоденник, на підставі чого в подальшому можна буде зробити висновки. Тільки регулярні виміри можуть привести до правильних результатів.

Якщо показники стабільно тримаються на високому або низькому рівні, побічні симптоми стали переслідувати постійно, то звичайно, потрібно звернутися до лікарів за допомогою, пройти обстеження.

Як правильно вимірювати тиск?

Почему болит и кружится голова при давлении 130 х 90?

Для того, щоб поставити точний діагноз, артеріальний тиск вимагає правильного вимірювання. Подальше призначення ліків лікарем безпосередньо залежатиме від наявних стабільних цифр верхнього і нижнього тиску.

Для вимірювання потрібно навчитися слухати пульсацію серця, при використанні тонометра правильно накладати до манжетці. При використанні электротонометра навчитися розпізнавати значення, видаються на табло. Хоча такі прилади неточні, орієнтуватися на них при постановці діагнозу складно.

Якими б ви не користувалися приладами, необхідно перед початком вимірювання за 30-40 хвилин займатися фізичними навантаженнями, намагатися не нервувати, не палити, не приймати їжу, розслабитися, сісти в зручне положення, прийнявши зручну позу, випрямити спину, сперся об стілець, вільно поклавши прилад для вимірювання на рівні грудей, не допускати розмов і рухів у процесі вимірювання. Вимірювати тиск потрібно на лівій і правій руці з інтервалом між сеансами до 10 хвилин. Отже, до 6-8 разів на добу протягом 2-3 днів. Якщо показники стійко відхилені від норми, то потрібно звернутися до лікаря.

Як розпізнати гіпертонію?

Почему болит и кружится голова при давлении 130 х 90?

Підвищення артеріального тиску небезпечно розвитком серйозної недуги — гіпертонії при тиску 130,140 на 100. Розвитку захворювання сприяє багато чинників. Гіпертонією починає страждати люди при:

 • надлишковій вазі;
 • генетичної схильності;
 • розвиток серйозних внутрішніх захворювань;
 • відсутності фізичної рухової активності;
 • зловживання курінням, алкоголем, прийомом солі в необмеженій кількості;
 • постійних стресах, нервовому перенапруженні.

У гіпертоніків часто болить голова, з’являється задишка і біль у серці, підвищена стомлюваність, безсоння, у цілому погане самопочуття. Можливий розвиток серцево-судинних патологій, ураження головного мозку при цьому не допомагають навіть знеболюючі коштів, також препарати для зниження тиску. Гіпертонія потребує лікування, дотримання всіх приписів лікаря.

При підвищеному тиску прийом препаратів повинен бути дозованим. В іншому випадку можуть з’явитися ускладнення, при різких скачках симптоми, що загрожують життю. Постійно підвищений тиск може призвести до ураження нервової системи, гіпертонічного кризу. Хоча деякі люди криза і тиск 200 на 180 цілком переносять нормально, інші ж погано себе почувають при 120, 130, 140,150 на 80.

На самопочуття більше впливають скачки тиску, коли постійно болить серце й голова, що буває в предінсультному стані, при інфаркті міокарда, гіпертонічному кризі. При цьому з’являється зайве занепокоєння, відчуття страху, нервозність, підступи нудоти і блювоти, темніє перед очима, набрякає обличчя, морозить аж до непритомного стану. Спровокувати стан може надмірний прийом алкоголю, стреси, психоемоційне перенапруження, фізичні навантаження, піднімання тягарів, неправильне харчування, вживання великої кількості солі, прийом неправильно підібраних гіпотензивних препаратів при лікуванні ряду захворювань внутрішніх органів, ендокринної системи.

З появою таких симптомів хворому потрібна медична допомога. Потрібно до приїзду швидкої:

 • розстебнути воріт, щоб не здавлювала ділянку серця і не перешкоджав надходження свіжого повітря;
 • укласти хворого на рівну поверхню;
 • якщо гіпертонічний криз спостерігався вже давно і був спровокований напередодні застосовуваними гіпотензивними препаратами, то можна дати звичну дозування для зниження артеріального тиску.

Ознаки гіпотонії теж погано. Знижений тиск на тлі:

 • авітамінозу;
 • мізерного харчування;
 • нестачу вітамінів в організмі;
 • розвитку ендокринних хвороб;
 • нервового перенапруження;
 • загального виснаження організму.

При низькому тиску спостерігається втома, розбитість, емоційна загальмованість, зниження пам’яті і мозкової активності. Постійно мерзнуть і холонуть руки, посилене потовиділення, паморочиться голова, хилить у сон, порушене загальне самопочуття.

Симптоми при гіпотонії при тиску 120 на 70 і навіть 130, 140 на 80 не несуть загрози для життя, тим не менше, потрібно виявлення причини появи низького тиску, якщо раніше завжди трималося на рівні 120 на 80.

Якщо у літніх людей зафіксовано нижче 120 на 60, то стан може дати ускладнення на серце і нирки. Низький тиск при вагітності загрожує передчасними пологами, гіпоксією плода.

Якщо виникло переднепритомний стан, сильно паморочиться голова і нудить, то потрібно пройти обстеження, пройти запропонований лікарем курс лікування. Перепади тиску небезпечні, можуть призвести до плачевних наслідків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *