Чому болить і свербить шкіра голови на маківці і, як вирішити проблему?

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

Ситуація, коли шкіра голови свербить і/або болить (на потилиці, маківці, з лівої/правої сторони…) є вкрай неприємною, і може бути викликана не тільки станом шкіри, але і загальним захворюванням. Іноді свербіж переноситься гірше, ніж біль, крім того, на нього складніше надати терапевтичний вплив. Інтенсивним царапанием шкіри можна додатково поранити шкірний покрив і викликати зараження і запалення. Які причини виникнення неприємності і, що робити, якщо вона має місце?

Зміст

 • 1 Чому болить і свербить шкіра – основні причини
 • 2 Болить шкіра голови? Вам допоможе масаж!
 • 3 Чому шкіра голови свербить і болить – причини проблеми
 • 4. Що робити, якщо шкіра голови свербить і болить із-за тугого хвостика?
 • 5 А що, якщо шкіра болить через тензионной головного болю?
 • 6 Що робити, якщо свербить і болить чутлива шкіра голови, і чому виникає ця неприємність?
  • 6.1 Як розпізнати чутливість шкіри?
  • 6.2 Що викликає чутливість шкіри?
  • 6.3 Чому чутлива шкіра не чинить опір негативним факторам?
 • 7 Чому свербить шкіра голови
  • 7.1 Алергічні реакції
  • 7.2 Псоріаз
  • 7.3 Гіпервітаміноз
 • 8 чи Знаєте ви, що…

Чому болить і свербить шкіра – основні причини

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

Локалізований свербіж або біль, як правило, є проявом місцевого пошкодження шкіри, наприклад, неприємне відчуття супроводжує укуси комах, подразнення різними хімічними речовинами тощо, і зникає після загоєння.

Шкіра голови (так само, як і всього тіла) дуже чутлива до різних інфекційних і хронічних захворювань, що характеризуються свербежем і болючість шкірного покриву, такими, як псоріаз, екзема, інфекційні (наприклад, короста) та паразитарні захворювання. Це стан, при якому шкіра голови свербить і болить, лікується дерматологом.

Свербіж шкіри часто «воліє» одне місце (локалізується на потилиці, маківці, з лівого або правого боку) і супроводжує деякі системні захворювання, через що виникає необхідність, насамперед, визначити причини стану; часто присутня необхідність комплексного обстеження у терапевта або алерголога. Винуватцем може бути не одне захворювання: наприклад, алергія часто проявляється сверблячкою і болючість шкірного покриву; якщо це алергічна реакція на використовувані засоби для волосся, то неприємні почуття проявляються по всій голові: на потилиці, маківці, з лівої/правої сторони. Свербіж може бути проявом порушення відтоку жовчі (речовини з жовчі накопичуються в циркуляції крові і викликають свербіж і, іноді, болючість шкіри), тіло (в т. ч. і голова) може свербіти при пізньою стадією ниркової недостатності, захворюваннях лімфоми, патології щитовидної залози, ВІЛ-інфекції. Жодне з цих захворювань не можна ігнорувати!

В процесі лікування лікар намагається робити все для усунення основної причини свербіння. Якщо це не представляється можливим або причина невідома, призначається прийом препаратів, спрямованих на придушення свербіння і хворобливих відчуттів.

Болить шкіра голови? Вам допоможе масаж!

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

Біль і свербіж шкіри голови на потилиці або маківці може мати, як серйозну, так і банальну причину. Ця проблема, в першу чергу, стосується жінок, то можуть зустрітися з нею і чоловіки. Шкірний покрив може бути настільки болючим, що е нього навіть неможливо доторкнутися!

Від болю, зазвичай, не допомагають ніякі спеціальні косметичні засоби. Якщо ви думаєте, що вона вщухне після зміни шампуню або кондиціонера, тоді ви помиляєтеся. У короткостроковій перспективі може полегшити одну дію – масаж з рослинними оліями, що слід робити, акуратно втираючи кошти у болісні ділянки шкіри голови. Чудовий також масаж з травами, наприклад, з лавандою.

Чому шкіра голови свербить і болить – причини проблеми

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

Спочатку звернемо увагу на банальні причини. Якщо у вас довге волосся і ви часто носите хвостик, стягуючи його занадто сильно, це може проявитися болючими відчуттями на потилиці або маківці. Постарайтеся робити хвіст «вільним». Неприємні відчуття можуть виникнути в результаті дряпання при розчісуванні. Це особливо характерно для власниць довгих і густого волосся. З цими проблемами можуть зустрітися і жінки з хвилястими локонами, які важче піддаються розчісування, і доводиться робити це, докладаючи зусилля, в результаті чого виникають хворобливі відчуття.

Що робити, якщо шкіра голови свербить і болить із-за тугого хвостика?

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

У цьому випадку рекомендується гумки і шпильками на деякий час відкласти в сторону і носити волосся розпущеним до того часу, поки біль на потилиці або маківці не зникне. В майбутньому намагайтеся менше стягувати волосся і не носити їх зібраними цілий день, прийшовши додому з роботи або школи додому, розпустіть їх і дайте відпочити.

Хворобливі відчуття на потилиці або маківці часто пов’язані з лупою та струпами в волоссі. Якщо ви будете дряпати шкіру голови, це призведе до посилення неприємних відчуттів. У такому випадку може допомогти спеціальний шампунь проти лупи або масляні обгортання, т. к., насамперед, необхідно усунути причину. Коли зникне лупа, полегшиться і біль на потилиці.

А що, якщо шкіра болить через тензионной головного болю?

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

Типовими причинами є також тензионные головні болі, тригером яких може бути стрес. Ці болі, як правило, локалізується на потилиці або в скронях, виявляються ригідність м’язів шиї і надмірна втома. Біль – тупий, і поступово посилюється, супроводжується відчуттям тиску.

Болі, особливо відчутні при дотику або розчісуванні. Вони можуть бути у короткостроковій і довгостроковій перспективі. Це означає, що вони тривають кілька хвилин, або можуть затягнутися навіть на кілька днів.

Багато людей це почуття описують, як «біль волосся». Тим не менше, воно викликано ригідністю м’язів, яку може викликати не тільки стрес, але і непропорційні зусилля або застуда. Найчастіше, проблема виникає раптово, а в більш важких випадках вона пов’язана з нудотою або блювотою, яка обмежує функціонування людини протягом дня. Інтенсивність болю – від легкої до помірної.

Що робити, якщо свербить і болить чутлива шкіра голови, і чому виникає ця неприємність?

Як розпізнати чутливість шкіри?

Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

 • Візуальне почервоніння.
 • Менший об’єм волосся.
 • Суб’єктивне відчуття подразнення шкіри, наприклад, свербіж, печіння, напруження.
 • Локальне підвищення температури (приблизно на 1-3°C).
 • Суха, чутлива шкіра із дрібними лусочками.
 • Що викликає чутливість шкіри?

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Все більше і більше людей скаржаться на свербіж, болючість, натяг шкіри і почервоніння. Причини лежать у багатьох внутрішніх і зовнішніх факторах.

  Зовнішні впливи:

 • Забруднення навколишнього природного середовища.
 • Сухість шкіри через сухого повітря в опалювальних приміщеннях, в результаті впливу кондиціонера і т. д.
 • Поганий догляд після постійного фарбування волосся.
 • УФ-випромінювання.
 • Внутрішні фактори:

 • Стрес.
 • Порушення обміну речовин.
 • Порушення гормонального балансу і брак вітамінів.
 • Процес старіння
 • Чому чутлива шкіра не чинить опір негативним факторам?

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  У чутливої шкіри на голові захисний бар’єр роговіє, в результаті чого шкірний покрив втрачає здатність протистояння зовнішнім впливам, тобто, в повній мірі виконувати свою захисну функцію. Такі фактори, як тепло, холод або хімічні речовини можуть проникати глибоко в шкірний бар’єр. Шкіра реагує запаленням, почервонінням, сверблячкою і відчуттям напруженості. Чутливість шкіри може змінюватися в залежності від сезону. Взимку вона більш чутлива, ніж в літній період, оскільки із-за більш низької вологості повітря знижується вміст вологи у роговому шарі, що призводить до збільшення її пересихання. Результатом є болісні відчуття, наприклад, на маківці йди потилиці, які багато хто пов’язує з носінням головних уборів.

  Чому свербить шкіра голови

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Свербіж шкіри голови є неприємним явищем у багатьох відношеннях. В першу чергу, він доставляє незручність людині, навіть, якщо не супроводжується болем. Ця проблема може бути симптомом серйозних захворювань.

  Алергічні реакції

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Найбільш частими причинами сверблячки шкіри голови є різні алергії. Алергеном є не лише погіршення навколишнього середовища, але і харчування, яке містить речовини, що викликають хворобу. Хвороба може проявлятися по-різному: головним болем, слабкістю, затримкою води в організмі, запором, діареєю, серцебиттям, нежить, свербіж і хворобливістю шкіри (у т. ч. і шкіри голови), висипом і іншими симптомами.

  Псоріаз

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Псоріаз проявляється, зокрема, свербінням і хворобливістю шкіри голови в місцях, де локалізується захворювання. Хвороба проявляється запаленням шкіри, іноді сверблячкою, виникненням почервонілих ділянок різних розмірів з сухими сріблястими лусочками. Найбільш часто зустрічаються на ліктях, колінах, спині або голові. Псоріаз найбільш часто вперше зустрічається в підлітковому віці, а іноді навіть близько 50 років.

  Гіпервітаміноз

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Надлишок, зокрема, вітаміну А проявляється підвищеною стомлюваністю, нервозністю, болі в кістках, головним болем, свербінням і хворобливістю шкіри, запамороченням. Призводить до крихкості кісток. Найбільшу небезпеку передозування є, особливо, під час вагітності – вона може призвести до пошкодження плоду.

  Чи знаєте ви, що…

  Почему болит и чешется кожа головы на макушке и, как решить проблему?

  Якщо шкіра голови болить і/або постійно свербить, не в одному місці (хворобливі відчуття поширюються на потилиці, маківці, з лівого або правого боку), то причина може бути в поганому психічному стані.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *