Чому болить ліва сторона голови

Почему болит правая сторона головы

Кожна людина, мабуть, не з чуток знає, що уявляє собі головний біль. Сьогодні в медицині виявлено близько 40 різновидів болю в області голови, і всі вони відрізняються за тривалістю, характером, частоті протікання. У будь-якому випадку ця недуга варто лікувати, звернувшись до грамотного фахівця. Щоб зрозуміти, якого лікаря вам слід відвідати, досить просто поспостерігати за своїм організмом.За статистикою найчастіше болить ліва сторона голови. Локалізація болів припадає на район лоба. Чому так відбувається? Розглянемо найбільш часто зустрічаються причини.

Зміст

 • 1 Мігрень
 • 2 Шийний остеохондроз
 • 3 Кластерні болі
 • 4 Травма
 • 5 Пухлина
 • 6 Струс мозку
 • 7 Синдром Костена
 • 8 Болить за вухом праворуч
 • 9 Хронічна пароксизмальна гемікранія
 • 10 Захворювання ротової порожнини
 • 11 Захворювання органів зору
 • 12 Біль при гіпертонії
 • 13 Лікування
 • 14 Профілактика

Мігрень

Почему болит правая сторона головы

Виникає ця недуга часто. І, як правило, болить тільки одна половина лоба(праворуч або ліворуч). Частота виникнення цієї недуги різноманітна: від кількох разів на день до кількох разів на рік. Він характеризується різкою пульсуючим болем в області одного з скронь, поширюється на зону лоба. Біль може віддавати в око або вухо. Крім цього може виникнути страх світла або запаморочення.Існує одна цікава різновид цього захворювання — мігрень з аурою. Характеризується вона виникнення неврологічного розлади (галюцинації, затьмарення зору) за пару годин до настання болю.В результаті численних досліджень цієї хвороби вчені прийшли до висновку, що вона є недугу, що передається в більшості випадків у спадок. Інші причини її виникнення виявити поки не вдалося. Особливого способу лікування не існує. Часто використовують антидепресанти, анальгетики. Частина хворих вдається до масажу в області скронь, що на їх думку є найбільш ефективним і в той же час розслаблюючим засобом.

Шийний остеохондроз

Почему болит правая сторона головы

Цього захворювання в основному схильні люди, старші за 35 років. Чому це відбувається не складно зрозуміти. Вони не дотримуються правил здорового харчування і дотримуються малорухливого способу життя. Хвороба Названа так, тому що вона вражає міжхребцеві диски шийного відділу. Головний симптом — хворобливий лоб, біль в якому особливо підсилюється при повороті голови в сторону. Неприємні відчуття можуть віддавати в вухо.Усунути біль в такій ситуації можна за допомогою масажу або розігріваючих мазей. При сильному болю рекомендується прийняти горизонтальне положення.

Кластерні болі

Почему болит правая сторона головы

Кластер в перекладі означає «проміжний відрізок«. Кластерні головні болі виникають протягом певного проміжку часу. Болючим відчуттям схильна лише одна частина голови. Вони можуть бути різних типів: стріляють, ріжуть, розпираючий. Біль з’являється раптово і тисне на правий або лівий око або вухо, поширюючись на район лоба. У більшості випадків захворюванню піддаються чоловіки.Часом хворобливі відчуття бувають настільки нестерпна, що прорізує око, з якого течуть сльози. Іноді під час хвороби може закладати вуха і ніс. Біль може переходити в область чола, шиї, обличчя.Медикаментозним шляхом даний вид болю вилікувати не можна. Численні дослідження вчених так і не показали, з якої причини виникають кластерні болі. Єдине, що вдалося встановити: провокуючим фактором для їх виникнення є вживання алкоголю навіть у малих кількостях. Тому, якщо ви схильні до такого захворювання, не варто пити спиртне.

Травма

Почему болит правая сторона головы

Різка біль може виникнути в наслідок якої—небудь травми черепа, у тому числі непомітною. Внаслідок чого виникають: блювання, втрата координації, різкий біль у правій півкулі голови. Можливо хворіти буде лоб. У таких випадках слід негайно звернутися до лікаря. Також погане самопочуття і втрата сну може бути результатом давнього ушкодження голови.Крім цього в результаті травми може виникнути внутрішня гематома. Поступово по мірі зростання гематоми посилюється внутрішньочерепний тиск. Як наслідок цього проявляються деякі симптоми: судоми, блювота, зниження тиску, загальмований і сплутана свідомість, стріляючий біль в скроневій стороні голови в правій стороні чола. Хворобливих відчуттів може бути піддано одне вухо. У деяких ситуаціях слід вдаватися до хірургічних втручань.

Пухлина

Почему болит правая сторона головы

На сьогоднішній день існує безліч видів пухлин головного мозку. Всі вони розрізняються своїми розмірами. Однак, симптоми у них в основному одні і ті ж: стріляючий або тупа, сильно розпираючий біль праворуч, віддає в лоб і праве або ліве око або вухо, проявляється найчастіше в ранковий час і підсилюється в період стресу. Крім цього, додатковими ознаками хвороби є запаморочення, розстроєне свідомість, у деяких випадках справа доходить до нападів епілепсії.Пухлина являє собою досить небезпечне захворювання, що загрожує життю пацієнта. Однак, сьогодні існує безліч способів, за допомогою яких можна боротися з недугою: хіміотерапія, радіохірургія і т. д. Якщо ви підозрюєте наявність її у своєму організмі, негайно пройдіть обстеження.

Струс мозку

Почему болит правая сторона головы

Головними ознаками струсу є: запаморочення, блювота, пульсуючий біль в області скронь і лоба, сильна слабкість і хворобливе вухо, слезится очей. Для серйозного струсу характерна довготривала біль (протягом декількох діб). Для струсу в легкій ступені характерна біль, що триває всього кілька годин. Самопочуття хворого погіршується при різких рухах.Симптоматика при струсі може відрізнятися залежно від віку постраждалого. У маленьких дітей, як правило, шкірні покриви бліднуть. У людей похилого віку і дітей старшого віку часто спостерігається втрата свідомості. Найчастіше всі ці прояви недуги проходять вже через три дні. Частина пацієнтів відзначає поліпшення стану вже через один день.Лікувати струс просто. Достатньо всього лише дотримуватися постільного режиму і прикладати лід до постраждалої частини голови. Якщо біль неможливо терпіти, прийміть знеболююче.

Синдром Костена

Диференціюється захворювання на відомі всім артрози і артрити. Воно являє собою деформацію скронево—нижнечеллюстного суглоба. Симптоми захворювання такі: підвищене слиновиділення або ж навпаки сухість у роті, болить лоб з одного боку голови, у вусі, віддає в око, пазухи носа, з’являється відчуття печіння на язиці. Лікувати захворювання можна шляхом протезування або корекції прикусу.

Болить за вухом праворуч

Почему болит правая сторона головы

Причини болю за вухом: ускладнення після його запалення або отиту. Якщо ці захворювання не лікувалися або ж лікувалися не в повній мірі, тоді у вусі може утворитися гнійний скупчення, яке здатне викликати болі чола праворуч. Позбутися від нього можна за допомогою протизапальних препаратів.

Хронічна пароксизмальна гемікранія

Серйозне захворювання, виражене у щоденній біль в лобово—глазничной області. Як правило, болів піддається тільки одна сторона голови. Напади пронизливою болю виникають протягом всього дня. При цьому може хворіти очей. Внаслідок чого він червоніє, звужується, западає очне яблуко. Одночасно з цим закладає ніс, утруднюється дихання і починається сльозотеча. В основному цим захворюванням страждають жінки, чоловіки ж схильні йому набагато рідше.

Захворювання ротової порожнини

Почему болит правая сторона головы

Часто голова болить через зуба. Для цього характерна різка, стріляючий біль лоба. Сильно запалені мигдалини, гостра ангіна в ротовій порожнині також здатні привести до хворобливих відчуттів в голові. В таких випадках в першу чергу потрібно вилікувати захворювання.

Захворювання органів зору

Біль з одного боку може бути також проявом хвороб органів зору: ірит, увеїт та ін. Одній половині голови може боліти при синуситах. Потім хворобливі відчуття переходять на лоб, щоки і інші частини обличчя. Сильно закладає ніс, з якого виділяються гнійні маси. Біль починає віддавати в око. При такому положенні слід негайно звернутися до лікаря.

Біль при гіпертонії

Почему болит правая сторона головы

Часто при підвищенні тиску спостерігаються головні болі, тупого характеру ззаду праворуч від лоба. Хворобливі відчуття починають проявляти себе вже з ранку, коли одна половина голови просто ломиться від болю. Іноді може віддавати в око. Характерно, що при фізичному або розумовому навантаженні, вони тільки посилюються. Позбутися від такого болю можна тільки за допомогою препаратів, що знижують тиск. При схильності до гіпертонії слід виключити із свого раціону деякі напої: алкоголь, кава, енергетики.Вище приведені лише основні причини, за якими виникає головний біль. Крім них існує ще безліч.

Лікування

Почему болит правая сторона головы

Найважливіше правило при лікуванні головного болю різного походження — більше відпочивати. Як правило, навантаження тільки її посилюють. Тому більше лежите, гуляйте на свіжому повітрі. Дуже корисні піші прогулянки. Також під час відпочинку слід виключити всі подразники: музика, телевізор, неприємні, різкі запахи. При дуже сильному больовому відчутті можна прийняти знеболююче.При виникненні головного болю з правого боку слід негайно звернутися до фахівця. Адже тільки він зможе правильно встановити її причини. Іноді в таких випадках допомагають трав’яні чаї, які мають розслаблюючу дію (ромашка, собача кропива, м’ята). Ними можна замінити звичні чорний чай і кава.Добре розслабитися допомагає масаж. Почати краще з місця, що є джерелом болю, а потім помасажувати всю голову протягом 10 хвилин. Однак, не забувайте, при наявності травм і пухлин даний вид лікування заборонено.Якщо ж сильний головний біль супроводжується нудотою, блювотою, негайно звертайтеся до фахівця. Оскільки такі прояви можуть бути ознаками крововиливи або інсульту.

Профілактика

Почему болит правая сторона головы

Розглянувши всі вище наведені причини захворювань, слід зробити висновок, що всі вони в основному придбані, тобто їх можна уникнути. Здоровий спосіб життя — основа профілактики головних болів. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, спати по 6 — 8 годин в день, не перевтомлюйтеся, гуляйте на свіжому повітрі. Навчитися справлятися зі стресом допоможуть заняття йогою. По можливості більше часу проводите на свіжому повітрі. Якщо вам не прописаний постільний режим, то під час чергового нападу болю слід пройтися пішки.Деяких людей дуже часто переслідують головні болі, і вони не розуміють, чому так відбувається. По статистика головна причина — стрес. Приблизно половина всіх пацієнтів страждає болями саме з—за нього. Тому намагайтеся не нервувати і не перевтомлюватися і обов’язково дотримуйтеся всіх вище перерахованих правил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *