Чому болить половина голови: основні причини

Почему половина головы болит: основные причины

Згідно з медичною статистикою 85 — 90 відсотків населення хоча б раз у житті зверталися до фахівців з скаргами на те, що у них болить голова. Частіше дискомфорт виникає в одному районі голови — біля очей, в потилиці, з одного боку особи. Рідше болить праві чи ліві пів голови, спостерігається розлита болючість.

Причин, чому виникло погіршення самопочуття, може бути безліч — від маніфестації простудних патологій, до струсу мозку. Багато хто воліє прийняти звичну таблетку і забути, що хворіла половина голови. Якщо неприємні симптоми турбують людину 2-3 рази за останній місяць — затягувати з консультацією фахівця не рекомендується. Давайте розберемо які основні причини такого болю, а також які фактори впливають на її виникнення.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини
 • 2 Патологічні причини
 • 3 Тактика дій
 • 4 Інші причини та тактика дій
 • 5 Профілактика

Фізіологічні причини

Почему половина головы болит: основные причины

Частина больових відчуттів в голові цілком може бути пояснена фізіологічними причинами:

 • Втома очей — навантаження на зорові органи постійно зростає: необхідність проводити значну кількість часу за комп’ютером, обробляти великі обсяги текстових документів, переглядати безліч відеоматеріалів. Саме надмірна перевантаження очей буде подавати про своє наявності болючими імпульсами в лобовій частині особи.
 • Локальне переохолодження району шиї, обличчя призводить до формування міозиту. Частина м’язових волокон надмірно стискається, з’являються запальні явища — болить частина голови з боку негативного впливу, наприклад, права.
 • Стать особи може хворіти внаслідок тривалого перебування на сонці — чоловік заснув на жаркому сонці, а прикрив голову частково: одна частина обличчя піддалася надмірного температурного впливу.
 • Фізична або значна психоемоційна перевтома призводить до того, що структури мозку недоотримують кисню і поживних речовин, їх сили виснажуються. Стан ішемії буде проявлятися тим, що сильно болить одна – права або ліва половина голови. Рідше виявляється болючість в районі очей, лоба.
 • Уважно проаналізувавши власні відчуття і попередні їм події в житті, людина цілком може самостійно з’ясувати, чому в нього болить голова. Якщо ж явної взаємозв’язку з фізіологічними причинами встановити не вдається, а біль в районі очей, обличчя, потилиці повторюється практично кожен день — рекомендується пройти всебічне діагностичне обстеження.

  Патологічні причини

  Почему половина головы болит: основные причины

  На сьогоднішній момент причин, чому болить одна, права чи ліва половина голови, фахівцями налічується кілька десятків. До часто выявляемым причин відносять:

  • наявність вроджених або набутих дефектів стінки внутрішньочерепних судин – різноманітні мальформації, аневризми – на початкових етапах свого формування вони рідко проявляються болем, при значному збільшенні параметрів, вони починають сигналізувати про своє наявності тим, що у пацієнта болить пів черепа з боку ураження;
  • недуга всіх офісних працівників, вимушених проводити більшу частину робочої зміни в одній позі – остеохондроз: дегенеративні зміни в структурах шиї приводять до здавлення судин, які приносять до структур мозку поживні речовини і кисень, неприємні відчуття – сильно болить підлогу шиї, черепа, оніміли кінчики пальців, запаморочення, свідчать про виникнення цієї патології;
  • значно помолодшала за останні десятиліття гіпертонія – високі параметри тиску виявляються під час профілактичних оглядів навіть у школярів: пульсуюча біль у голові, нудота, миготіння мушок перед очима – основні клінічні прояви патології;
  • почалася бактеріальна інфекція в районі вуха може заявити про себе тим, що у людини формується негативний больовий вогнище в районі структур барабанної порожнини, пів черепа може горіти вогнем, піднімається температура, страждає загальне самопочуття: лікування повинно проводитися під наглядом ЛОР лікаря;
  • прийнято вважати, що мігренозні напади притаманні тільки представницям слабкої частини населення – це далеко не так: половина голови буквально розламується, в районі очей миготять зигзаги і блискавки, спостерігається блювота не приносить полегшення і у представників чоловічої частини населення;
  • запальний процес в корені зуба – з цією ситуацією стикалися багато: біль спостерігається в одному районі особи, може віддавати в око, вухо, шию, піднімається температура, полегшення настає від прийому медикаментів ненадовго, тільки стоматолога під силу впоратися з патологією.

  Яка б не була першопричина погіршення самопочуття – рекомендується звернутися за призначенням лікування до профільного фахівця.

  Тактика дій

  Почему половина головы болит: основные причины

  В окремих ситуаціях, коли у людини болить частина особи, в районі очей, і він точно знає, що серйозної патології у нього немає, можна застосувати один з наступних методів самодопомоги:

  • прийняти одне з засобів підгрупи спазмолітиків, нестероїдних протизапальних препаратів – при відсутності непереносимості;
  • провести масаж району плечового пояса, обличчя, волосистої частини голови;
  • додати охолоджену тканину у формі компресу на район очей, скронь, потилиці;
  • прийняти теплий душ;
  • прогулятися на свіжому повітрі, наприклад, у парку – насичення структур мозку киснем сприяє усуненню ішемії, пів черепа з боку ураження буде хворіти набагато менше;
  • ретельно організовувати нічний відпочинок – готувати постіль, максимально провітрювати, щільно закривати двері – звукоізоляція;
  • пів голови буде турбувати менше, якщо провести сеанс ароматерапії – можна вдихати пари від аромалампи, а можна нанести кілька крапель на потрібний район особи;
  • виконати комплекс дихальних вправ – стать не має значення, головне зняти спазм з затиснутих м’язових груп і забезпечити надходження кисню до структур мозку;
  • випити гарячий солодкий чай, можна з часточкою лимона, крапелькою меду;
  • взяти пів лимона і натерти район скронь – вдихання парів цитрусових сприяє розслабленню, купірування больових відчуттів.

  Якщо вище перелічені методи не дали значного полегшення – рекомендується з’ясувати першопричину погіршення самопочуття і усунути її з допомогою фахівця.

  Інші причини та тактика дій

  Почему половина головы болит: основные причины

  Давайте більш детально розглянемо, які ж ще причини можуть викликати такі неприємні і хворобливі відчуття:

 • Стать особи може боліти за таких серйозних своїми ускладненнями патологій, як гайморит, інсульт, злоякісне новоутворення – самолікування в цих випадках абсолютно заборонено. Тільки проведення адекватних діагностичних і лікувальних заходів сприяє усуненню неприємних відчуттів.
 • Якщо голова болить через наявні в анамнезі травми черепа – без допомоги фахівця також не обійтися: курси медикаментів, поліпшують кровообіг, проведення імпульсів по нервових структур, физиопроецедуры – сприяють багаторазовому поліпшенню самопочуття.
 • Метеочутливість може вибити з колії кожного – сильно реагувати на перепади погоди може і жіноча частина населення, і чоловіча, і навіть діти. Різкі спазми в судинах призводять до порушення адекватного кровопостачання в тканинах мозку, підвищується внутрішньочерепний тиск, болить, як права, так і ліва половина голови, особливо в районі очей.
 • З важкодіагностованих патологій можна вказати кластерну біль – характеризується раптовою появою больових імпульсів у районі очниці, скронь. Інтенсивність настільки виражена, що людина не в змозі виконувати трудові обов’язки. Цефалгия вражає одну половину черепа, очей може висуватися вперед, змінювати забарвлення, формується підвищена сльозотеча, закладеність носа. Лікування підбирається неврологом.
 • Гостра або ломить біль, що спостерігається в одній частині голови може бути одним з ознак глаукоми. Посилюється в темряві, навколо розглянутого предмета може виникати розмитий ореол. Лікуванням займається офтальмолог. У важких випадках може знадобитися оперативне втручання.
 • Профілактика

  Почему половина головы болит: основные причины

  Больові відчуття в голові, що повторюються частіше, ніж 2-3 рази за місяць – привід насторожитися і проконсультуватися з фахівцем.

  Вони цілком можуть бути першим дзвіночком формується патології в одному з районів мозку. Своєчасне проведення профілактичного медичного огляду багатьом дає не тільки можливість повноцінно працювати, але і рятує життя.

  Звичайно, можна боротися з головним болем за допомогою звичних медикаментів, але варто замислюватися — в людському організмі нічого не буває просто так, і повторювані напади болю свідчать про розлад діяльності в одній із структур.

  Уважне ставлення до власного здоров’я – це запорука відсутності серйозних патологій в майбутньому, можливість насолоджуватися усіма принадами життя, виконувати свої трудові обов’язки і ростити дітей. Так що обов’язково стежте за своїм здоров’ям і не давайте неприємних недуг псувати Ваше життя. Намагайтеся проходити, так званий, медогляд раз на 6 — 7 місяців. Саме це і буде застав Вашого щасливого життя і прекрасного самопочуття.

  Бережіть себе і своїх близьких! Будьте здорові!

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *