Чому болить шия і голова, що робити з недугою?

Зміст

 • 1 Болить шия і голова? Причини можуть ховатися в спині!
 • 2 Гостра спінальна блокада
 • 3 Хронічний біль у спині
 • 4 Болить голова і шия… Чому?
 • 5 Цервикокраниальный синдром
 • 6 Цервиковестибулярный синдром
 • 7 Цервикобрахиальный синдром
 • 8 Найбільш поширена причина головного болю і болю шийних м’язів – цервикокраниальный синдром
 • 9 Як виникає захворювання?
 • 10 Симптоматика
 • 11 Що робити в терапевтичних цілях?
 • 12 Що робити в профілактичних цілях?
 • 13 Цервикобрахиальный синдром
 • 14 Клінічна картина

Болить шия і голова? Причини можуть ховатися в спині!

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Біль у спині – це узагальнюючий термін для цілого ряду різних клінічних картин характерною болю, вегетативних змін і рухових розладів. Спільним знаменником цих синдромів є те, що основа і причини їх полягають у хребті.

Зміни в хребті спочатку буває тільки функціональним, пізніше – морфологічним. Вони виражаються різними клінічними симптомами у відповідних сегментах, стисненням мозкових коренів і, іноді, спинного мозку. Внаслідок цього у людини болить голова і шия, тисне в потилиці; нерідко біль віддає вперед голови, болить в області скронь і лоба, в основному, біль стріляє при нахилі.

Давайте розглянемо основні причини і симптоми розладів хребта і, що робити з цією проблемою.

Гостра спінальна блокада

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Причини гострої блокади шийного відділу хребта найчастіше полягають у раптових, різких, неконтрольованих рухах голови, перевантаження шиї, наприклад, внаслідок повторного одностороннього носіння вантажів, застуди або неправильного положення голови та шиї під час сну.

Причини можуть полягати в травмах в минулому. Люмбаго, або блокада в поперековому відділі, часто відбувається при нахилі вперед з різким поворотом або після різкого підйому важкого тягаря в тому ж нахилі. Іноді блокада виникає з невеликою затримкою, але їй завжди передує тривале перебування у вимушеному положенні. Причини полягають, наприклад, у водінні автомобіля, надмірній фізичній роботі, застуді… Біль виникає із-за розтягування або розриву м’язових волокон, зв’язок.

У разі присутності тривалої ригідності шийних м’язів, зверніться до фахівця. Він проведе ретельні обстеження, мета яких полягає у встановленні конкретного діагнозу і виключення серйозних причини такого стану.

Хронічна біль у спині

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Біль – стріляє, з’являється без чіткої причини, зникає дуже повільно і важко. Хронічна біль в даний час вважається биопсихосоциальной проблемою. Хронічна проблема часто виникає при дегенеративних, інфекційних і ревматичних захворюваннях. У людини сильно болить спина, голова, шия, часто біль віддає вперед голови (віскі, лобову частину), особливо, у нічний час. Сильніше болить при русі або нахилі голови. Спеціальну групу складають люди з хронічним болем, який після багаторазових хірургічних операцій хребта вказують лише на невелике полегшення.

Болить голова і шия… Чому?

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Больові відчуття, як правило, тупі, «стріляє» в області шиї, плечей, спини. Клінічні присутні ознаки неправильних поз тіла і порушення шийних м’язів (наприклад, контрактура трапецієподібної м’язи), обмеження динаміки шийного відділу хребта. Рентгенівські тести підтверджують дегенеративні зміни – спондильоз, спондилоартрит, остеохондроз.

Цервикокраниальный синдром

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

На нього вказують головні болі, які, як правило, односторонні і інтенсивні. Напади чергуються з періодами незначних полегшень. Вплив на захворювання надає психіка і рівень гормонів.

Цервиковестибулярный синдром

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Блокада шийного відділу хребта з порушенням кровообігу викликає запаморочення (вертиго), в залежності від положення голови – симптоми погіршуються в положенні напівлежачи або при повороті або нахилі голови.

Цервикобрахиальный синдром

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Больові відчуття шийного відділу хребта стріляє у верхні кінцівки. Максимально болить в руці і плечі.

Найбільш поширена причина головного болю і болю шийних м’язів – цервикокраниальный синдром

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

Цефалгия, викликана ураженої областю шийного відділу хребта і цервикокраниального переходу, заснована на подразненні черепно-мозкових нервів.

Виникнення подразнення сприяє нефизиологичное положення хребта або різкий нахил, а також набряк м’яких тканин. Часто причини полягають в реакції на навантаження, які лягають на верхню частину тіла.

Внаслідок зазначених вище явищ може дійти до спазму шийних м’язів, що, в свою чергу, може проявлятися звуженням артерій, що постачають кров’ю голову. Також часто виникає подразнення нервових закінчень у пошкодженої тканини, передають больові імпульси в мозок.

Як виникає захворювання?

Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

На виникнення зазначених вище проблем найбільш часто впливає тривалий вплив навантаження нефизиологичного характеру на шийний відділ хребта, недолік (або відсутність) фізичної активності або, навпаки, надмірні фізичні навантаження.

Пусковим механізмом може стати робота в офісі, кондиціювання повітря або протяги.

Разом з тим, деякі люди більш схильні до цього недугу через присутність хронічних розладів у цервикокраниальном.

Симптоматика

 • Біль найчастіше вражає потиличну область.
 • Больові відчуття посилюються при рух голови і шиї.
 • Болить верхня частина хребта.
 • Що робити в терапевтичних цілях?

  Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

  Лікування полягає у фізичному полегшення, яке, в свою чергу, передбачає відмову від 12-годинної роботи!

  Щодо медикаментозного лікування, допомогу може надати короткочасний прийом простих анальгетиків, НПЗЗ та м’язових релаксантів.

  Що робити в профілактичних цілях?

  Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

  Основа профілактика полягає у відповідних вправах.

  Шийна область. В сидячому або стоячому положенні з витягнутою спиною намагайтеся торкнутися вухом плеча, повторіть кілька разів.

  Груди. Станьте біля дверей, однією рукою зіпріться про дверну раму. Для найбільшої ефективності вправи, бажано зігнути руку в лікті на 90 градусів. Нахиліться вперед.

  Широкі спинні м’язи. У положенні стоячи підніміть прямі руки вгору. З такої позиції нахиляйтеся почергово в обидві сторони.

  Трапецієвидна м’яз. У положенні сидячи простягніть руки між колінами і постарайтеся торкнутися ними підлоги. Потім максимально випрямити спину.

  Поліпшення постави. Встаньте спиною до стіни, опустіть голову, плечі і сідниці притисніть до стіни. Тримайте руки у витягнутому положенні, підняти їх якомога вище над головою, спочатку вперед, потім розведіть в сторони. Таке положення діє на хребет, трапецієподібну і ромбоподібну м’язи і область лопаток. Ця вправа допомагає торкнутися м’язи, які, зазвичай, ігноруються при інших видах фізичних вправ.

  Цервикобрахиальный синдром

  Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

  Це – кореневої синдром, що характеризується болем, що починається в області шиї і простреливающей у верхні, присутні об’єктивні кореневі симптоми.

  Клінічна картина

  Почему болит шея и голова и, что делать с недугом?

 • Синдром стиснення шийних коренів. Біль виходить від шийного відділу хребта в плече і руку, іноді супроводжуючись відповідним дерматомом (іннервацією шкіри в області шиї, плеча і руки, великого пальця, вказівного і середнього пальців, мізинця. Біль посилюється при русі голови, тиску на верхівку голови, кашлі, чханні. Одночасно присутня і обмежена рухливість голови і плечового суглоба. Може проявитися розлад чутливості, «знижує біль» тримання голови і плечей (голова нахиляється на уражену сторону). Відповідна частина хребта є болючою, коли присутній тиск і підвищений м’язовий тонус.
 • Синдром компресії спинного мозку. Мова йде про схилі пластини, яка діє безпосередньо на спинний мозок. Виникають розлади функціональності нижніх кінцівок у сенсі центрального парезу, ураження кортикоспинальных шляхів (пірамідального, корнево-спинномозкового) і рухові розлади верхніх кінцівок у вигляді периферичного парезу – вертеброгенной мієлопатії.
 • У разі тривалого, не улучшающегося цервикобрахиального синдрому завжди є підозра на метастазування.

  Цей синдром, як правило, носить однобічний прояв і рецидивний характер.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *