Чому голова болить кілька днів поспіль або головний біль – хвороба цивілізації

Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

Головний біль є однією з найбільш поширених причин для відвідування лікаря. Тим не менш, до фахівця звертається тільки 1/3 з тих, хто страждає від цієї недуги. Це пов’язано з тим, що це захворювання являє собою настільки широко поширене порушення функціональності організму, що більшість людей приймають його, як природну частину життя. З хворобою зустрівся хоча б один раз у житті кожен з нас. Це загальнолюдський досвід, який часто проходить сам по собі і не залишає наслідків. Але, проблема виникає, коли біль супроводжується іншими неприємними симптомами, має рецидивний характер або ж голова болить (причому, досить сильно!) кілька днів, або навіть тижнів поспіль.

Згідно з деякими джерелами, існує до 360 типів головного болю. Болить не сам мозок, як це часто може здатися, але більш або менш роздратовані нерви, що супроводжують кровоносні судини усередині черепа. Причина болю може знаходитися як всередині голови, так і в інших частинах тіла, звідки нерви передати больовий сигнал у мозок.

У країнах західної Європи близько 80% жінок і 65% чоловіків страждають від різних видів головних болів, які завжди виникають з певною періодичністю. Деякі представники популяції вказують, що голова може часто хворіти навіть кілька днів. Тільки до 5% населення заявляє про відсутність неприємних «зустрічей» з цією недугою. До досягнення 15-річного віку, приблизно, у 75% дітей мають місце випадки головного болю. У групі дітей 5-7-річного віку близько 30% страждають мігренню. Серед 15-річних представників популяції головний біль виникає приблизно у 45% випадків.

Головний біль найбільшою мірою поширена серед жіночої половини населення. 7 з 10 людей, які страждають від мігрені – жінки. Крім того, 6 з 10 з них – віком до 45 років. Головний біль, яка зустрічається у дітей, як правило, зберігається в старшому, і в зрілому віці. Трапляються випадки, особливо щодо мігрені, коли захворювання зникало після досягнення повноліття. Для батьків важливо не нехтувати цією проблемою, оскільки стан здоров’я дитини може вплинути на його успіхи в школі.

Зміст

 • 1 Важливо розрізняти тип болю
  • 1.1 Первинна
  • 1.2 Вторинна
 • 2 Як розпізнати небезпеку і чому це важливо?
 • 3 Інші небезпечні ознаки
 • 4 чи Можете ви описати свою проблему?
 • 5 Головний біль напруги (тензионная)
 • 6 Кластерні головні болі
 • 7 Головні болі від стресу
 • 8 Мігрень

Важливо розрізняти тип болю

Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

Є 2 основні категорії головних болів:

Первинна

Мігрень, тензионная і кластерна головний біль є первинними. Це – група головних болів без ознак ушкодження структур мозку, з нормальними результатами КТ. Вони не небезпечні – незважаючи на дратівливі симптоми, більшість з них зникає під впливом лікування.

Багато людей, які страждають від мігрені, намагаються перетерпіти біль (при тому, що голова іноді болить навіть кілька днів поспіль) або самостійно призначають собі лікування, яке часто неефективне. Мігрень не може бути повністю вилікувана, але в більшості випадків є можливість полегшити напади з використанням простих засобів природного лікування або з допомогою ліків, запропонованих фахівцем.

Вторинна

У випадках вторинного головного болю вона являє собою побічний симптом іншого захворювання, наприклад, застуди або синуситу. Вона належить до групи ознак, які характерні для конкретної хвороби. Вибір терапевтичного методу завжди безпосередньо залежимо від самого захворювання, що викликає болючі відчуття. Їх причиною також може бути набагато більш серйозний розлад – менінгіт, пухлини головного мозку, черепно-мозкова травма.

Як розпізнати небезпеку і чому це важливо?

Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

Небезпека виникає в тому випадку, якщо головний біль різко погіршується, до неї додається блювання, відбуваються порушення свідомості. Якщо напад посилюється після фізичного навантаження, голова болить протягом декількох днів, і ви відчуваєте, що такий вид болю «ще не відчували», зверніться до лікаря!

Інші небезпечні ознаки

Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

 • Головний біль з’являється, як зазвичай, але її протікання є нетиповим.
 • Напад супроводжується іншими симптомами, наприклад, запамороченням, затуманеним зором, онімінням або слабкістю в кінцівках.
 • Присутній жар та ригідність потиличних м’язів.
 • Біль виникає в результаті зміни пози або фізичного навантаження.
 • Голова болить після черепно-мозкової травми.
 • Ви приймаєте анальгетики для зменшення більш кілька днів в тиждень (більше 2 разів).
 • Голова болить безперервно протягом декількох днів.
 • Голова болить довше 24 годин.
 • Чи Можете ви описати свою проблему?

  Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

  Перший крок до успішного лікування полягає в своєчасної та правильної діагностики. Не вимагайте відразу ж проведення КТ, при першому візиті до лікаря більш важливий детальний розмова, опис вашої проблеми. Тільки на підставі цієї інформації лікар зможе порекомендувати наступні кроки.

  Записуйте інформацію про нападах: дату і час прояву симптомів. Вкажіть, що ви їли, пили і робили протягом 6-8 годин до появи болю. Постарайтеся з’ясувати, в чому причина хвороби.

  Доктор буде хотіти знати відповіді на наступні питання:

  З якого часу у вас болить голова?

  — З дитинства, періоду статевого дозрівання, напади почалися в старшому віці…

  Як виглядає ваша біль?

  — Чи є вона приступообразной, стабільною, пульсуючим.

  Де локалізуються хворобливі відчуття?

  — В районі скронь, на лобі, в області потилиці і шиї, по всій голові…

  Як довго триває напад? Зникає після сну?

  Наскільки сильна біль? Ступінь болю встановлюється по уявній шкалі від 1 до 10

  Присутні супроводжують симптоми?

  — Підвищена чутливість до шуму, світла, нудота…

  Які ліки або процедури допомагають послабити напад?

  У жінок також важлива інформація про менструації (регулярність циклу, зв’язок нападу і певного етапу циклу, гормональні контрацептиви).

  Головний біль напруги (тензионная)

  Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

  Цей біль є найбільш поширеним типом. Пов’язана з ригідністю шийних м’язів.

  Є два типи тензионной болі, які відрізняються один від одного, головним чином, частотою нападів:

 • Хронічна біль триває протягом більше 15 днів в місяць.
 • Епізодична – тривати менше 15 днів в місяць. Якщо біль виникає, рідше 10 разів на рік, йдеться про рідкісне явище.
 • Цей тип болю відрізняється від мігрені іншим характером та інтенсивністю прояву; вона не обмежує діяльність людини в її повсякденному житті, але турбує тривалістю нападу і частотою виникнення.

  Біль описується, як двостороннє тиск, не вражає лише одну половину голови. Часто локалізується на тімені, з поширенням на очі. Тривалість нападу варіюється від 30 хвилин до 7 днів, в середньому, він займає близько 12 годин. Супроводжується відчуттям здавлення і поколювання, але не пульсування, не посилюється при фізичному напруженні, навпаки, іноді навіть стихає.

  Кластерні головні болі

  Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

  Цей тип болю зустрічається значно рідше, ніж тензионная або мігрень; часто є наслідком синуситу (гаймориту) або психічного розладу. Ця головний біль відноситься до розряду первинних, напади яких відбуваються неодноразово в одному і тому ж самому місці, і зникають через декілька тижнів. Кластерна біль зачіпає більше чоловіків, ніж жінок. Напад зазвичай починається в один час доби, як правило, вночі, порушуючи сон. Пацієнти описують біль, як дуже інтенсивну, майже нестерпний.

  Часто приступ супроводжується наступними симптомами, які пацієнт відчуває в тій же частині голови, що і саму біль:

 • Гіперемія (почервоніння, сльозотеча, ослаблення або набрякання століття.
 • Набряк слизової оболонки носа.
 • Піт на лобі та обличчі.
 • Напади виникають різко і тривають протягом декількох тижнів або місяців. Їх причини поки не відомі. Спровокувати їх можуть такі чинники:

 • Холод.
 • Надмірне фізичне напруження.
 • Стрес, депресія, тривога.
 • Напруга з-за жорсткості м’язів спини і шиї.
 • Існують два види кластерного головного болю:

 • Епізодична – безболісна фаза, що наступає за больовий, може тривати від 2 тижнів до 3 місяців, щонайменше 1 місяць. Потім знову виникає больова фаза.
 • Хронічна – больова фаза триває протягом року або довше. Цей тривалий період, звичайно, не переривається безболісної фазою. Коли настає безболісна стадія, вона триває не менше місяця.
 • Головні болі від стресу

  Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

  Причини цієї проблеми добре відомі всім – вони включають стрес, депресію, порушення міжособистісних відносин вдома і на роботі, сидячу роботу і погану поставу. Все це може призвести до порушень у зміні напруги і кровообігу особи і шийних м’язів. Це пригнічує і дратує нерви і кровоносні судини, що ведуть до мозку, в результаті чого виникає тупий, стійкий і сильний головний біль, яка концентрується у скронях і на потилиці і може супроводжуватися онімінням і жорсткістю м’язів в області шиї і плечей.

  Мігрень

  Почему голова болит несколько дней подряд или головная боль – болезнь цивилизации

  Мігрень являє собою хронічне захворювання, засноване на функціонуванні судин, що виявляється в результаті їх звуження, а потім розширення. Це – дуже поширене захворювання, що виявляється нападами, які виникають через різні інтервали часу (вони можуть тривати до 3 днів).

  Про наближення нападу мігрені часто свідчать кілька симптомів. Вони можуть з’явитися протягом декількох днів або навіть годин до початку нападу; включають, в основному, чутливість до навколишніх подразників, занепокоєння, дратівливість, поганий сон, ригідність потиличних м’язів. У когось з’являється смак до певних продуктів харчування.

  Іноді приступу передує аура. Мова йде про кілька хвилинних візуальних відчуттях в деяких частинах поля зору, які змінюються в залежності від руху очей і можуть навіть збільшуватися. Область може мерехтіти, переливатися. Одночасно або протягом декількох хвилин після зникнення аури з’являється біль. Фізичні симптоми аури зазвичай тривають 5-60 хвилин. Зазвичай зникає незадовго до самого нападу, але іноді зберігаються навіть після появи болю.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *