Чому може боліти кістка на потилиці?

Почему может болеть кость на затылке?

Потилична кістка вважається найбільш масивної в черепі, фіксує анатомічні структури в області потилиці, захищає від пошкоджень задні відділи мозку.

Причин появи хворобливості потилиці – безліч. Це може бути наслідок нервового перенапруження, перевтоми від надмірної фізичної або розумової навантаження, після тривалого перебування в незручній позі або посиленого тренування. Болить в потилиці при деформації остеофітів у шийному відділі хребта, появі наростів на кісточках внаслідок відкладення солей або переродження зв’язок. Біль посилюється на потилиці при поворотах голови, віддає в шию, щелепу, потилицю, очі і вуха при ущільненні шийних м’язів в результаті порушення постави, сильного нервового перенапруження.

Зміст

 • 1 Захворювання, що призводять до головного болю в потилиці
 • 2 Інші причини болю в потилиці
 • 3 Точковий біль голови, чому виникає?

Захворювання, що призводять до головного болю в потилиці

Почему может болеть кость на затылке?

 • Невралгія потиличного нерва. При розвитку патології у шийному відділі хребта: остеохондроз або спондилоартрозу болить на потилиці, паморочиться голова, з’являється відчуття скутості і стиснення в плечах. При невралгії трійчастого нерва біль поширюється на нижню щелепу і вуха, наростає при повороті голови, кашлі, чханні, пульсує в одній точці голови, віддає у спину, щелепу, віскі, болить в потилиці.
 • Застуда, переохолодження організму. З’являється стріляючий біль при поворотах голови, чханні, кашлі.
 • Артеріальна гіпертензія, при якій здавлює, сковує м’язи, щелепу і болить в потилиці.
 • Шийна мігрень, виявляється гостра біль вранці в потиличній і скроневій частині, темніє в очах, шумить у вухах, погіршується слух, паморочиться голова. Мігрень може бути генетичною патологією і тривалий час перебувати в сплячому стані, бути придатним лише на тлі провокуючих факторів. Починає швидко прогресувати, проявляючись нападами, стрибками артеріального тиску після прийому гормональних препаратів у великих дозах, різкій зміні погоди віддає в кістку шию, щелепу, спину, перенапруження після посиленого тренування або розумової діяльності, надмірного прийому алкоголю.
 • Вертебробазилярный синдром з’являється при остеохондрозі шийного відділу хребта, коли шумить у вухах, болить в потилиці, очі застилає пелена. Здається, особливо після посиленого тренування або прийому великих доз алкоголю, що все навколо крутиться, вертиться, двоїться.
 • Інші причини болю в потилиці

  Почему может болеть кость на затылке?

  Багато людей стикаються з тим, що болить в потилиці постійно. Спровокувати потиличну біль, часто болісну, тривалу з віддачею в щелепу і не піддається купіруванню навіть таблетками може безліч факторів. Патологія буває вроджений, придбаної або кінетичної, коли скаче внутрішньочерепний тиск, що часто спостерігається у жінок після 40 років.

  Болить в потилиці в результаті:

  • гіпертонічного кризу;
  • хронічних стресів;
  • надмірного перенапруження м’язів або перебування їх тривалий час в тонусі;
  • порушення прикусу;
  • деформації скронево-щелепних зчленувань, при цьому нудить, паморочиться голова, порушується слух і координація рухів. Не допомагають навіть анальгетики, спостерігається стріляючий біль з віддачею в кістку на шиї і щелепу;
  • розтягнень м’язів шиї після посиленого тренування, також у випадку переохолодження, забиття, травмування при скупченні ліквору у хворому місці;
  • посттравматичного внутрішньочерепного тиску, струсу мозочка з’являється гостра, стріляючий біль в одній точці, локалізує щелепу і потиличну частину, але добре купируют біль анестезуючі таблетки.
  • куріння тютюну, вживання алкоголю;
  • постійних стресів;
  • сидячого способу життя, перебування в незручній позі або тривалої тренування, що часто буває під час сну.

  На жаль, не завжди при болю в потилиці допомагають знеболюючі таблетки. В організмі відбуваються серйозні системні фізіологічні зміни, що вимагають встановлення основної причини, що спровокувала біль у потилиці, проведення комплексної діагностики, здачі аналізів крові (загального і на біохімію). Можливо, однією з структур мозку з’явилася злоякісна пухлина , або організм переживає передінсультний стан.

  Точковий біль голови, чому виникає?

  Почему может болеть кость на затылке?

  Біль в одній точці голови — це мігруюча, зазвичай виникає раптово з тривалістю не більше 1-3 секунд. Точковий біль – рідкісна, як правило, не несе загрози для здоров’я людини. Болить в потилиці, має точне місце локалізації, можна вказати одним пальцем, де болить: у скроневій частині або на потилиці. Відзначається біль частіше у жінок після 40 років, що страждають мігренню, приступоподібними болями голови в одній точці. Як правило, особливе лікування таких болів не потрібно, достатньо приймати знеболюючі таблетки: індометацину, мелатоніну, нурофена, седалгін, солпадеїну.

  При мігрені в скроневій частині сприймається пацієнтом біль як би в одній точці, яка пульсує, набухає. Перед нападами спостерігається:

  • сльозотеча;
  • почервоніння очей;
  • провисання нижньої повіки;
  • звуження зіниці ока на болючою стороні;
  • набрякання слизової оболонки носа;
  • утруднення дихання;
  • рясні виділення з порожнини носа.

  В період нападів болю в одній частині кістки на потилиці показано в/м введення препаратів триптана. В цілях профілактики призначаються глюкокортикоїди. У важких випадках проведення радіочастотної абляції вузла трійчастого нерва для стимуляції потиличного нерва в одній із задньої частин гіпоталамуса на шиї.

  Болі в шиї і потилиці можуть бути різними і причини виникнення теж різні. Часто пацієнти скаржаться на те, що болі виявляються довгий час і не піддаються лікуванню знеболюючими препаратами, тим не менш, будь-яка біль — це симптом і небезпечна незалежно від причини її появи.

  Можливо, сталося защемлення нерва або нервових закінчень в шийному відділі хребта, здавлювання або зміщення хребців. Болить в потилиці і правої частини голови вранці при артеріальній гіпертонії, здавлює віскі і область голови, знижується слух і зір. При спазмах судин головного мозку зазвичай допомагають спазмолітики. Однак не всі види болю підвладні купіруванню навіть найсильнішими знеболюючими медикаментами. Болить в потилиці від перенапруги, стресів, неправильного харчування, зловживання курінням, алкоголем та не завжди допомагають пігулки. Якщо неприємні симптоми викликані не захворюванням, то найкращі ліки, це: розслабляючий точковий масаж, повноцінний відпочинок, нормалізація харчування, дотримання постави, підкладання спеціального валика під шию при сидячій роботі протягом тривалого часу, наприклад, за комп’ютером. Це стосується офісних працівників, які часто страждають шийної мігрені. Потрібно більше рухатися, менше сидіти довгий час на одній позі, після роботи робити масаж шиї в області потилиці.

  При хронічних болях добре допомагає масаж голови купірувати напади головного болю в потилиці. При шийному остеохондрозі дієві деякі народні засоби, гомеопатичні препарати.

  Потрібна допомога фахівців, якщо виникає біль у потилиці. Не рекомендується займатися самолікуванням. Деякі народні засоби, розігріваючі мазі і гелі можуть зняти неприємні симптоми і полегшити стан на час, наприклад, після посиленої і довгої тренування, але це не вихід з положення. Якщо причина болю – захворювання, що вимагає встановлення істинної першопричини виникнення недуги, проходження комплексного обстеження, проведення КТ, МРТ, допплерографії головного мозку. Винятком, коли дійсно допомога лікарів не потрібно, є лише поява болю в потилиці на тлі емоційного або розумового перенапруження. Радиться заспокоїтися, масажувати зону шиї, провести процедуру релаксації, після чого прийняти контрастний душ. Можливо, за порадою лікаря тимчасово носити фіксуючий пристрій на шиї для зняття навантаження і напруги з м’язів потиличної частини голови.

  Потрібно частіше провітрювати приміщення, при постійних болях прикладати до потилиці теплі компреси з настоїв лікарських трав, пити багато гарячого чаю, прибувати на свіжому повітрі, уникати алкоголю і тютюнопаління, дозувати спортивні навантаження, намагатися постійно тримати шию в максимально розслабленому стані, не перенапружувати кістка на потилиці і м’язи шиї, підкладати валик ортопедичний під голову, щелепа при сидячій роботі.

  Лікування безлічі хвороб, якщо болить в потилиці і не проходить довгий час, вимагають серйозного та професійного підходу. Комплекс необхідних заходів налічує безліч процесів і дій. З цієї причини дії, спрямовані на попередження виникнення недуг є основоположними в життєвих процесах будь-якої людини.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *