Чому може два тижні крутиться голова

Почему может две недели кружится голова

Нерідко на прийом до фахівця звертаються пацієнти, які скаржаться на те, що у них спостерігається значне погіршення самопочуття – дві та більше тижня паморочиться голова, загальна слабкість, темніє в очах, з’являється нудота, знижується працездатність.

Зміст

 • 1 Механізм виникнення запаморочення
 • 2 Характеристики запаморочення
 • 3 Патологічні причини
 • 4 Фізіологічні причини запаморочення

Механізм виникнення запаморочення

Почему может две недели кружится голова

Людський організм – складна і тонкоорганизованная система. Нервовий блок в ній відповідає за правильну роботу всіх інших структур, постійно отримуючи інформацію від рецепторів внутрішніх кожного органу, в тому числі і про розташування тіла в просторі.

На коректність інформації впливають стан зорового органу, який після 40 років може вже бути дещо гірше, а також дисбаланс діяльності вестибулярних структур: поширені скарги пацієнта – більше 17 тижнів неможливо повноцінно здійснювати трудову діяльність із-за того, що сильно паморочиться голова.

Якщо пацієнт пред’являє активні скарги на те, що у нього голова дуже паморочиться дві і навіть 17-19 тижнів, фахівець буде шукати причину, як у діяльності вестибулярного апарату, так і в ланцюжку внутрішнє вухо-кора мозку – орган зору. Саме порушення імпульсної передачі потоку інформації, зазначеної ланцюжку призводить до часткової або повної втрати фізіологічного відчуття рівноваги.

Характеристики запаморочення

Почему может две недели кружится голова

Спостерігається 17-19 тижнів погіршення самопочуття – все крутиться, земля втікає з-під ніг, голова, наче не своя – серйозний привід звернутися до фахівця і пройти повне діагностичне обстеження.

Розглядатися будуть варіанти центрального або периферичного запаморочення. І той і інший варіанти класифікуються фахівцями, як негативні стани, які можуть навіть загрожувати здоров’ю людини, особливо, якщо дискомфорт спостерігається 30 і більше тижнів.

Напади периферичного запаморочення в своїй основі мають вегетативну природу виникнення – супроводжуються, як правило, почастішанням пульсу, нудотою, підвищеною пітливістю. У момент нападу сильного запаморочення функції вестибулярного аналізатора ніяк не порушуються. Тому і самопочуття відновлюється за короткий проміжок часу.

Варіант розладу у формі центрального запаморочення виявляється набагато рідше, а наслідки більш важкі – голова сильно паморочиться протягом 17 – 19 тижнів і більше, спостерігається нестійкість ходи, порушення рівноваги. Повторні атаки будуть характеризуватися більш вираженими ускладненнями – порушення мовленнєвої, рухової діяльності, частіше в одній половині тіла, двоїння візуальних образів: можуть виявлятися відхилення в діяльності кори мозку.

Самодіагностика абсолютно заборонена – проведення діагностичних і лікувальних процедур, якщо довго крутиться голова, рекомендується довірити фахівцеві-невролога.

Патологічні причини

Почему может две недели кружится голова

Справжнє запаморочення, вертиго — патологія, пов’язана з порушенням діяльності вестибулярного апарату, вродженого або набутого характеру. Напади погіршення самопочуття виникають раптово й супроводжуються такими симптомами:

 • рясний холодний піт;
 • багаторазова блювота, що не приносить хворому полегшення;
 • втрата прийнятною координації рухів;
 • голова паморочиться настільки сильно, що людина не в змозі піднятися з ліжка.

Вертиго проявляється саме відчуттям запаморочення всередині черепа, крутиться навколо нього, при цьому він упевнений, що сам статичним. Патологія частіше виявляється у представниць прекрасної статі.

Багато патології, зумовлені проникненням в організм бактерій і вірусів, з локалізацією патологічного вогнища в структурах черепа, приміром, отити, синусити, гайморити, крім гіпертермії та гнійних виділень, що характеризується загальними симптомами інтоксикації: голова паморочиться, болить, знижується апетит, працездатність. Проведення адекватних лікувальних процедур допомагає позбутися від неприємної симптоматики.

Вроджені або набуті патології внутрішньочерепних судин, приміром, мальформації, атеросклеротичні ураження, також можуть виявлятися запамороченнями різної інтенсивності — через перекриття адекватного кровотоку, і формуванням осередкової ішемії.

Ураження слухового або лицьового нерва травматичної або інфекційної природи також може призводити до порушення проведення імпульсу в кору мозку, що проявляється відчуттям — голова паморочиться, нудить, працездатність значно знижується.

У кожному разі скарг пацієнта на виникаюче у нього тривалий запаморочення — два тижні, тим більше, понад 31 тижня, фахівцем буде ретельно зібраний анамнез, проведено фізикальне дослідження, рекомендовані діагностичні та лікувальні процедури.

Фізіологічні причини запаморочення

Почему может две недели кружится голова

Ретельно проаналізувавши власні відчуття: коли паморочиться голова, тривалість неприємних відчуттів, людина може відзначити взаємозв’язок з різними фізіологічними причинами:

 • відвідування атракціонів, де є підвищена навантаження на вестибулярний апарат, приміром, каруселі, «американські гірки;
 • заколисування може відбуватися в різного роду транспорті, наприклад, тільки при авіаперельотах, або при їзді на легкових автомобілях;
 • негативна реакція — голова паморочиться — цілком можлива на висоту, наприклад, при сходженні в гори: очі не здатні швидко адаптуватися при перекладі погляду з найближчих предметів вдалину;
 • важкі стресові ситуації призводять до виснаження нервової тканини, що буде проявлятися постійним, понад 31 тижні пацієнт відчуває, що у нього паморочиться і болить голова, його нудить, спостерігається слабкість;
 • фізичні та психоемоційні перевантаження негативно впливають на здоров’я людини, що характеризується ниючими головними болями, запамороченням, апатією, підвищеною дратівливістю.

Незважаючи на наявність перерахованих вище причин, якщо запаморочення повторюється частіше 2-3 разів за тиждень, тривати 31 тиждень і довше, рекомендується звернутися за консультацією до фахівця і пройти всебічне діагностичне обстеження. Будь-яку патологію набагато простіше вилікувати — якщо звернутися на самих ранніх етапах її виникнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *