Чому може тиждень боліти голова

Почему может неделю болеть голова

Відчуття головного болю відомо більшості людей. Із-за особливостей сучасного життя такі відчуття проявляються все частіше. Однак існують люди, яким не знайоме це почуття. Медична статистика свідчить, що лише близько 15% населення не знають, як проявляє себе головний біль. Але населення великих міст до такої категорії належить навряд чи. Як раз саме від такої категорії все частіше можна почути, що тиждень болить голова, практично не перестаючи.

Зміст

 • 1 Причини головних болів
 • 2 Механізм прояву
 • 3 Головні болі з-за надмірної напруги
 • 4 Мігрень – одна з частих причин
 • 5 Деякі хвороби, що супроводжуються цефалгією
  • 5.1 Артеріїт
  • 5.2 Анемії
  • 5.3 Пухлини головного мозку
  • 5.4 Внутрішньочерепна гіпертензія
 • 6 Запобігання головних болів

Причини головних болів

Почему может неделю болеть голова

Головний біль – це сигнали організму про будь-які ушкодження або неблагополучному перебігу внутрішніх процесів. Це прояв часто супроводжує різні захворювання, будучи одним з симптомів. Можлива тривалість протікання такого неприємного відчуття – від декількох секунд до декількох тижнів. Це прояв має спеціальне медичне назва – цефалгия.

Головні болі можуть бути і в дітей. Близько 15% людей, що відчули головний біль, дізналися, що це таке ще в дитинстві. І тільки в однієї двадцятої частини цього контингенту, що знає про цефалгії не з чуток, є серйозне захворювання, що супроводжується таким симптомом. У цьому випадку, не вилікувавши основну хворобу, позбутися від головних болів може бути не реально або досить складно.

В даний час існує приблизно двісті різновидів головних болів, які умовно можливо розділити на дві основні групи:

 • Головні болі, що не мають причин, які піддаються виявленню. При обстеженні у пацієнта явно виражених патологій не знаходять, але больові відчуття не проходять. Тут простежується пряма залежність з порушеннями функціонування протибольові систем, які починають 2. Головні болі виявляються безпосередньо з конкретним захворюванням, наприклад, з наявністю новоутворення в головному мозку або іншими патологіями.
 • Найбільше поширення в наші дні мають дві причини цефалгії:

  • надмірне напруження;
  • прояв мігрені.

  Механізм прояву

  Почему может неделю болеть голова

  Стінки кровоносних судин мозку людини досить еластичні. Однак при надмірному їх розтягуванні можуть виникнути головний біль, що супроводжуються ритмічними тупими і постійно пульсуючими ударами в голові, які можуть проявлятися з її боку. Такий тип болю притаманний наступними захворюваннями:

  • артеріальної гіпертонії, а також її антиподу – гіпотонії;
  • мігрені;
  • вегетосудинної дистонії (виникають при кризах).

  Важкі прояви артеріальної гіпотонії і мігрені супроводжуються не пульсуючої, а розпирала і давить, а іноді ломящей болем. Спазм судин голови супроводжується місцевим зниженням кровообігу (ішемією) та гіпоксією (зниженням вмісту кисню). В даному випадку біль приймає тупу, здавлюючу форму і супроводжується нудотою, запамороченнями, появою «мушок» перед очима і моментами «померкшего» світла. Можлива зміна забарвлення шкірного покриву, зокрема, його блідість.

  При будь-яких інших патологічних змінах в організмі можливо специфічний прояв головних болів, властивих лише цьому захворюванню.

  Головні болі з-за надмірної напруги

  Почему может неделю болеть голова

  Такий прояв головних болів є досить поширеним видом. З-за тих чи інших факторів цефалгію напруги відчуває до половини всього населення. Первісне її прояв – ниючий біль, потім голову стискає і здавлює щось на зразок обруча. Больові відчуття стають виснажливими і тупими.

  Людина змушена продовжувати виконувати свої професійні функції або повсякденні обов’язки, але при цьому відчуває себе втомленим і розбитим. Найчастіше цефалгия напруги переслідує офісних працівників, які перебувають у задушливому приміщенні і в монотонному ритмі виконують однакові операції. А головний мозок піддається постійному напрузі. Свіже повітря такі люди отримують тільки по дорозі додому чи на роботу і то короткочасно, оскільки в транспорті його теж мало.

  Цей вид болю виникає з-за постійної напруги м’язів шиї, лоба, потилиці, а також плечового пояса в сукупності з інтенсивним мозковою діяльністю. Напружений стан як сухожиль, так і зв’язок теж має своє важливе значення.

  Чому може з’являтися головний біль в наше настільки динамічно змінюється час? Причинами є наявність частих стресів і робочих конфліктів, постійне положення «сидячи», систематичне водіння машини з вимушеною концентрацією уваги, зміна погодних умов, надмірні фізичні навантаження, особливо на тлі неправильного харчування. Це не повний перелік, адже брак свіжого повітря, неуменье повноцінно відпочивати, чергуючи навантаження та розслаблення організму в сучасній динамічно мінливої життя – це теж фактори, що впливають на самопочуття людини.

  Мігрень – одна з частих причин

  Почему может неделю болеть голова

  Мігрень – ще одна часта причина, через яку виникає цефалгия. Прояв цього захворювання – односторонні або чергуються по черзі сторін головні болі, які можуть бути досить сильно виражені. Їх прояв можливо з наростанням чи мати пульсуючий характер. Больові відчуття бувають настільки явно виражені, що призводять до нудоти і хворобливої реакції при погляді на яскраве світло. Цей стан іноді триває кілька діб.

  Мігрень є захворюванням, що передається у спадок і схильні їй в основному жінки. Однак і чоловіків, хоча й у меншій кількості, але ця хвороба не оминула. Вона може проявлятися у підлітків і навіть маленьких дітей. Вважається, що від мігрені повного позбавлення досягти не вийде. Але перебіг хвороби можна полегшити, а напади захворювання зменшити до певного мінімуму.

  Основна причина цефалгії при мігрені – розширюються судини мозку, провокують больові рецептори. Можливість прояви такого стану виникає через порушення гормонального порядку, малого часу, що виділяється на сон, великих фізичних навантажень на організм і навіть з-за з’їдених деяких продуктів.

  Найчастіше при цьому недугу з’являються болі, звані кластерними – супроводжуються короткими нападами досить сильно виражених больових відчуттів з одного боку і концентрирующимися в області ока. Її можливий розвиток – нічний час, через кілька годин після засипання. При цьому може супроводжуватися слезоточивостью і набряками слизових оболонок носа. По закінченню години біль проходить, проте її виникнення можливе за кілька разів протягом дня. Такі повторення можуть тривати і тиждень, і другу.

  При наявності мігрені існують рекомендації, які виключають з меню хворого наступні продукти:

  • червоне вино і бажано взагалі алкогольні напої;
  • шоколад;
  • цитрусові фрукти та горіхи;
  • яйця, а також витримані сири;
  • каву (при неможливості відмовитися – випивати не більше чашки в день);
  • копченості та м’ясні продукти з популярною добавкою E621 – глутамат натрію, а також консервантами.

  Сучасна медицина розробила препарати, що випускаються спеціально для полегшення стану при мігрені.

  Деякі хвороби, що супроводжуються цефалгією

  Артеріїт

  Почему может неделю болеть голова

  Артеріїт – запалення стінок артерій, викликане інфікуванням. При розвитку інфекції головного мозку больовий синдром буває яскраво виражений. Виникає гарячковий стан, рухи в шийному відділі обмежуються. Больові відчуття можливі як з одного, так і відразу з обох боків голови. Скроневі артерії набрякають. Аналізи крові вказують на запальний процес.

  При виникненні скроневого артеріїту важливо швидке діагностування захворювання для того, щоб зберегти зір. Безпосередньо лікування може тривати роками.

  Анемії

  Почему может неделю болеть голова

  Дане захворювання виникає при зниженні концентрації гемоглобіну в крові, що зазвичай супроводжується і зменшенням кількості еритроцитів (червоних кров’яних тілець). Анемія, яка найбільш часто зустрічається, пов’язана з недоліком заліза в організмі.

  Симптоми, які є загальними для будь-яких видів анемій, наступні:

  • швидка стомлюваність, знижена працездатність;
  • головні болі в супроводі шуму у вухах і мигтінням «мушок»;
  • підвищене серцебиття при будь-яких фізичних навантаженнях;
  • поява задишки навіть у стані спокою.

  Залізодефіцитна анемія супроводжується цефалгією, що триває, можливо, навіть протягом тижня. Апетит знижується, шкірні покриви бліднуть, а іноді набувають зеленуватий відтінок. Волосся випадає, і з’являється ангулярный стоматит (в куточках рота тріщини, які не загоюються). Ковтання їжі може, стілець стає регулярним, турбують запори. У хворого смакові відчуття сильно змінюються.

  Пухлини головного мозку

  Почему может неделю болеть голова

  Однією з можливих причин цефалгії тривалого характеру є новоутворення, наприклад, аденома гіпофіза. Пухлина, розвиваючись, починає тиснути на прилеглі органи. При цьому пацієнти відчувають головні болі в області чола, очей або скронь.

  Цефалгия проявляється тупими больовими відчуттями, що не проходять протягом тижня. Такі прояви можуть виникнути із-за травми голови, від впливу контрацептивів або через інфекцію, яка потрапила в гіпофіз. Постійна, тупо отдающаяся біль, що супроводжується істотним збільшенням маси тіла, ростом волосяного покриву по всьому тілу, порушенням статевих функцій, а також двоїнням перед очима.

  Внутрішньочерепна гіпертензія

  Почему может неделю болеть голова

  Внутрішньочерепний тиск може проявлятися з багатьох причин. Характерні симптоми різноманітні. Клінічні прояви у дорослих відмінні від дитячих. Одним з провідних ознак захворювання є головний біль, який виникає переважно вранці після сну. Її локалізація можлива в будь-якій частині голови – віскі, лоб, потилицю. Має явно виражений розпираючий або стискаючий характер. Супроводжується рідким пульсом, блювотними позивами, сонливістю. Артеріальний тиск може підскочити або впасти. Кидає в піт і з’являється запаморочення. Порушується пам’ять, неможливо сконцентрувати увагу. У зв’язку з проблемами зорового нерва можуть проявитися розлади зору аж до сліпоти.

  Запобігання головних болів

  Почему может неделю болеть голова

  Як уберегти себе від виникнення частих головних болів? Основне завдання – пам’ятати, що цефалгия не виникає на порожньому місці, зовнішні причини завжди присутні. Залишається тільки вчасно відстежити їх, щоб надалі не повторювати таких дій чи обставин. Наприклад, при метеозалежності не треба заздалегідь налаштувати себе на зміну погоди, щоб не боліла голова. Краще взагалі не слухати будь-які прогнози, а постійно налаштовувати себе на оптимістичну хвилю.

  Звичайно, не треба забувати в холодну погоду покрити голову, дотримуватися комфортний для себе режим дня, чергувати трудові будні з повноцінним відпочинком і обов’язково щодня знаходити час для прогулянок на свіжому повітрі. При сидячій роботі необхідно влаштовувати перерви – п’ятихвилинки не для перекуру, а для виконання декількох вправ.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *