Чому можуть турбувати постійна втома і головний біль

Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

Сучасний прискорений ритм життя, особливо у великих мегаполісах, заганяє в кут – постійні стресові ситуації, відсутність якісного нічного відпочинку, часті фізичні та психоемоційні перевантаження, що приводять до збоїв в організмі. Людина починає скаржитися на постійні головні болі, відчуття розбитості, слабкість у всьому тілі, не проходить втома.

Фахівці рекомендують вчасно помічати перераховані вище симптоми і проводити консультацію – ознаки синдрому хронічної втоми накопичуються поступово, але призводять до досить серйозних наслідків і ускладнень.

Зміст

 • 1 Найбільш ймовірні причини
 • 2 Рідше виявляються причини
 • 3 Патологічні причини
 • 4 Інші причини
 • 5 Як висновок варто зазначити наступне

Найбільш ймовірні причини

Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

Уважний аналіз передують появі головного болю подій допомагає виявити такі часті причини, як:

 • Недолік кисню в навколишньому повітряному просторі – ознаки гіпоксії мозкових структур з’являються першими і характеризуються симптомами: сильна локальна або розлитий головний біль, нудота, постійна слабкість, втома, відчуття наполегливої сонливості. Перебування в погано провітрюваному приміщенні протягом усього робочого дня негативним чином позначається на мисленні, загальної працездатності. Для усунення вищеописаних симптомів рекомендується проводити ретельне провітрювання робочого кабінету кожні 35 – 40 хвилин.
 • Коливання атмосферного тиску – багато помічали взаємозв’язок між подальшим дощем і неухильним прагненням відпочити: людина пред’являє скарги на втому, сонливість, головні болі різної локалізації, рідше проявляється нудота, блювання. Фахівці пояснюють формування метеозалежності гіперчутливістю внутрішньочерепних судин до коливань атмосферного тиску. Хвилюватися необхідно, якщо ознаки набувають стійкий характер, сильний головний біль і нудота повторюються частіше 2-3 разів за місяць, що виникають без видимої причини і взаємозв’язок з зміною погодних умов, рекомендовано проведення комплексного діагностичного обстеження.
 • Все частіше причини наполегливої, постійного головного болю криються в магнітних бурях – здоровому організму досить важко до них пристосуватися, а ослабленому перевтомою і хронічними стресами, тим більше. Гіперчутливість до магнітних бур буде мати такі ознаки: раптова сильна слабкість, млявість, розбитість, нудота, больові імпульси в голові різної локалізації, запаморочення. Схильність до подібних нападів спостерігається погіршення самопочуття у людей, що мають різні судинні та неврологічні патології. Заздалегідь дізнавшись про насування магнітної бурі, рекомендується підготуватися до неї: прийняти заспокійливий засіб, скасувати важливі заходи, постаратися відволіктися – подивитися улюблений відеофільм, послухати заспокійливу музику.
 • Зміцнюючи захисні сили власного організму – контрастний душ, загартовування, курсовий прийом сучасних вітамінних комплексів, забезпечуючи якісний нічний відпочинок і скорегувавши харчування, можна багаторазово зменшити ознаки і симптоми вищевказаних негативних станів.

  Рідше виявляються причини

  Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

  Якщо людина, більшу частину життя прожив в одній місцевості, наприклад, в помірних широтах і раптом в силу обставин переїхав в тропіки, він може зіткнутися з тим, що його організм заявляє рішучий протест, що проявляється в постійній головного болю, втоми, розбитості, погіршення загального самопочуття.

  З подібними негативними симптомами доведеться зіткнутися і людині, котрий переїхав із сільської місцевості в великий населений пункт. Загазованість атмосфери, цілодобовий шум автотранспорту, низька якість води та продуктів харчування призводять до того, що людина починає скаржитися на те, що у нього сформувалася постійна головний біль, сонливість, нудота, втома, слабкість.

  Виходом із ситуації представляється часті поїздки за місто, на бази відпочинку, на дачні ділянки, відвідання басейнів, спортзалів, підтримання власних сил аптечними вітамінними комплексами, кисневими коктейлями, заспокійливими на основі екстрактів трав. Регулярно проводити профілактичні медичні огляди.

  Ймовірна, але рідше виявляється першопричина постойна головного болю – коливання гормональних параметрів в людському організмі, і не тільки у представниць прекрасної частини населення. Причини можуть самими різними – від дозрівання органів у пубертатний момент життя, до вагітності у жінок. Преклимактерические зміни в організмі негативним чином позначаються на самопочутті чоловіків і жінок – нехарактерна раніше дратівливість, плаксивість, втома, зниження працездатності, порушення сну, підвищена сонливість або безсоння.

  Наявність негативних індивідуальних звичок – ще одні рідше приймаються в розрахунок причини того, що людина скаржиться на слабкість, розбитість, втома. Саме зловживання алкогольною та тютюновою продукцією призводить до стану гіпоксії мозкових структур. Її ознаками є: часта нудота, головний біль, зниження параметрів мислення, пам’яті, працездатності. Хронічна інтоксикація призводить до ослаблення захисних властивостей організму – людини починають переслідувати різні вірусні та грибкові патології.

  Патологічні причини

  Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

  Постійна слабкість і втома можуть бути симптомами авітамінозу – нестачі в людському організмі різних мікроелементів і вітамінів. Чого саме не вистачає можна дізнатися, пройшовши медичне обстеження. Обов’язковим компонентом комплексного лікування будуть збалансоване, високо вітамінізоване харчування, а також тривалий курс вітамінотерапії.

  Нескоригований раціон може скластися у тих, хто надмірно захоплюється різними достатньо жорсткими дієтами – через 2-3 тижні з’являються підвищена стомлюваність, сонливість, підвищена дратівливість, нудота. Сучасні принципи дієтологів передбачають обов’язкове включення в раціон багатих вітамінами продуктів, чого слід уникати, спеціаліст докладно розповість під час консультації.

  Все частіше фахівці змушені ставити такий діагноз, як синдром хронічної втоми. постійні стреси, швидкий ритм життя, коли на сон залишається не більше 4-5 годин, тривалі розумові перевантаження, гіподинамія – основні причини формування негативного стану. Основні його прояви: схильність до депресивних станів, спалахи невмотивованого гніву, надмірна апатичність, підвищена забудькуватість. Крім цього, людину турбують часті головні болі, нудота, не проходять навіть після тривалого відпочинку втома, розбитість, відсутність бажання працювати.

  Інші причини

  Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

  Крім вищевказаних патологій, нудота і головний біль можуть бути ознаками безлічі інших захворювань, наприклад, гельмінтозів, ВСД, перенесені герпетичні інфекції. Розставити все по своїх місцях допоможуть сучасні діагностичні обстеження.

  Інші причини:

  • нескоригований нічний відпочинок;
  • синдром нічного апное;
  • наявність гіпотиреозу;
  • надмірне захоплення кофеїном;
  • приховані інфекції в організмі;
  • наявність діабету;
  • істотне зневоднення організму;
  • змінний графік роботи;
  • наявність харчової прихованої алергії.

  Як висновок варто зазначити наступне

  Почему могут беспокоить постоянная усталость и головная боль

  Кожна людина є творцем не тільки свого щастя, але і міцного здоров’я. Уважне і дбайливе ставлення до себе – запорука відмінного самопочуття кожен день. Зазначивши у себе ознаки підвищеної стомлюваності, дратівливості, постійної втоми і слабкості, не варто їх ігнорувати. Будь-яке захворювання легше попередити, ніж потім лікувати. Під час проведені діагностичні та лікувальні заходи допомагають зберігати міцне здоров’я на багато десятиліть.

  Пам’ятайте, що тривала втома або частий головний біль можуть свідчити про наявність більш небезпечного і серйозної недуги. Ні в якому разі не варто запускати себе і своє здоров’я, адже воно найголовніше в нашому житті, і за гроші його не купиш. Якщо Ви відчуваєте якісь зміни у своєму самопочутті, то краще якомога швидше звернутися до лікаря і пройти певне обстеження.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *