Чому на ранок нудить і кружляє голову, що робити?

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

Це найпоширеніші симптоми і знайомі багатьом. Чому вони проявляються саме з ранку, як тільки встаєш з ліжка, як усунути і в яких випадках допомога лікарів і лікування не вимагає зволікань, розглянемо.

Зміст

 • 1 Нудота і запаморочення, причини
 • 2 Коли симптоми не небезпечні?
 • 3 Коли виклик швидкої допомоги має бути негайним?
 • 4 Як позбутися?
 • 5 Заходи профілактики

Нудота і запаморочення, причини

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

При таких проявах з ранку явно порушена система рівноваги, головним регулятором якої вважається мозок. У нього і надходять сигнали від видалених органів про наявні неполадки в організмі. Нудота і запаморочення – це наслідок патологічних змін у сигнальній системі або в самому мозку, також перші симптоми у хворого.

Центральне запаморочення з ознаками втрати рівноваги (вертиго) спостерігається вранці при:

 • розвитку пухлини в головному мозку;
 • мігрені, нудить, і голова кружляється, прояви приступообразні;
 • епілепсії на будь-якій стадії (нудить, порушено рівновагу);
 • остеохондрозі шийного відділу хребта в результаті порушення кровообігу в головному мозку;
 • хвороби лайма;
 • енцефаліті, менінгіті (при порушенні кровообігу в мозку).

Запаморочення периферичний з ознаками вертиго спостерігається при:

 • травмах вуха;
 • хвороби Меньєра (скупчення гнійної рідини в порожнини середнього вуха);
 • нейроніті, вестибулярному невриті внаслідок порушеного кровообігу;
 • дефіцит цукру в крові (головний мозок дає збій при нестачі цього поживного елемента);
 • вегетосудинної дистонії, звуження або розширення судин;
 • запаленні внутрішнього вуха через зниженого імунітету, розвитку бактерій в порожнині. Нудить вранці і сильно паморочиться голова;
 • підвищення тиску в судинах на фоні ураження якоїсь частини голови, обличчя інфекційними хворобами;
 • ниркової, печінкової недостатності, інтоксикації організму при отруєнні хімічними речовинами, шкідливими речовинами;
 • судомному синдромі;
 • пошкодженні дрібних судин, що призвели до перевищення артеріального тиску. При недостатньому надходженні крові в мозок у хворого загальмовані реакції, паморочиться голова з ранку. Стан важкий, вимагає виклику невідкладної допомоги.

Часто запаморочення і нудоту сприяють депресія, фобія, стан тривожності, неспокою. У 80% населення паморочиться в голові через вегетосудинної дистонії, пароксизмального запаморочення. Якщо симптоми проявляються відразу при різких поворотах голови або відразу ж при підйомі з ліжка вранці, то можна запідозрити травму головного мозку або протікання інфекційних запальних процесів у ньому.

Поташнивает, паморочиться голова – часті ознаки у гіпертоніків в період гіпертонічного кризу, особа охоплює жаром, завищена артеріальний тиск.

Коли симптоми не небезпечні?

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

Стан не небезпечно внаслідок викиду адреналіну в кров у великій кількості, на тлі переживань або підготовки до проведення важливого заходу. Легке нездужання у вигляді нудоти і запаморочення незабаром пройде. Чому це відбувається? Вестибулярний апарат чуйно реагує на все, що відбувається навколо, і кружляти голова може при поїздці в транспорті (в літаку часто), розкручуванні на каруселі. Дискомфорт у багатьох буває під час подорожі по морю, при закачуванні можлива втрата рівноваги, присутність сонливості, позіхання, відрижки, подташніванія, почуття переповненості шлунка. У жінок часто проявляються ознаки мігрені або при піднятті на висоту. Внаслідок фокусування зору невагомості на вестибулярний апарат покладається додаткове навантаження. Кров сильно приливає до відділів мозку при проведенні деяких фізичних вправ, різких нахилах голови. Нудота і запаморочення — часті явища.

Голова часто паморочиться у курців, у період похмільного синдрому. При вагітності на ранніх термінах, токсикоз вранці – звичайне явище у період зростання плаценти і ембріона. Після прийому деяких ліків, що надають побічна дія у вигляді такого симптому: статинів, сечогінних, заспокійливих, протизаплідних засобів, для потенції, від глистів, антигістамінних. Перед прийомом препаратів спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем, не нехтувати дозами, зазначеними в інструкції.

Паморочиться голова часто у людей, схильних до неврозів, панічних атак, депресій. Подібні психогенні прояви не завдають фізичної шкоди людині, але виявити, чому вони відбуваються і стали постійними, звичайно потрібно, звернувшись до психолога.

Коли виклик швидкої допомоги має бути негайним?

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

Запаморочення можуть викликати деякі серйозні захворювання, наприклад, тромбофлебіт, закупорка тромбу чи відрив від кори головного мозку з подальшим попадання в інші сусідні органи. Стан критичний, викликати швидку допомогу потрібно негайно. Крім того симптоми небезпечні якщо:

 • постійно болить і паморочиться голова з ранку;
 • слабшають м’язи при рухах, руки і ноги не слухаються. Це схоже на перед інсультне стан;
 • не припиняється блювота;
 • температура підвищена до критичних позначок;
 • мова відхилений у бік, западає при розмові;
 • німіють кінцівки, порушена чутливість в руках або ногах.

Всі симптоми несуть серйозну загрозу для організму, вжити заходів допомоги потрібно як можна швидше.

Як позбутися?

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

Якщо симптоми стали постійними і з’ясувати, чому з’являються, не вдалося самостійно, то, звичайно, потрібно звернутися до лікаря, пройти діагностику. Навряд чи встановити першопричину їх проявів можна самостійно. Дані симптоми притаманні багатьом захворювань або патологічних змін в організмі (зокрема у відділах головного мозку). При анемії не тільки вранці нудить і кружляє голову, але й німіють пальці рук, бліднуть покриви шкіри, порушується травлення. Основне лікування при явному железодефиците в крові — призначення препаратів заліза: ферретаба, сорбифера.

При вестибулярній мігрені, неадекватній поведінці судин мозку, нападах, спровокованих у жінок менструацією або вживанням шоколаду показана дієта, прийом антидепресантів, блокаторів кальцієвих каналів.

При вестибулярному нейроніті можливе призначення гормональних препаратів.

При розсіяному склерозі – інтерферонів, кортикостероїдів з метою уповільнення прогресування захворювання.

При спазмах, крововиливах, некрозі окремих ділянок мозку на тлі ішемії в терміновому порядку вводяться препарати проти згортання

При розвитку запальних процесів в порожнині внутрішнього вуха, що призвів при проникненні всередину до ураження вестибулярного апарата і навіть запалення мозку – антибіотики. Можливо розтин барабанної перетинки для відкачування гною хірургічним шляхом.

При абсцесах, ускладненнях у мозку, приглухуватості, втрати слуху, загниванні соскоподібних відростків без операції не обійтися. Самолікування марно, неефективно, а зволікання може призвести до незворотних наслідків аж до летального результату.

Заходи профілактики

Почему на утро тошнит и кружится голова, что делать?

Якщо запаморочення, нудота викликані не внаслідок розвитку серйозної хвороби, то подібні ознаки турбувати вранці не будуть при дотриманні деяких простих правил.

Різке вскакивание з ліжка або поворот голови невдалий часто стає причиною нудоти і запаморочення. Робити цього не потрібно, краще лежачи потягнутися, перевернутися з боку на бік, зробити до 8-10 глибоких зітхань і тільки потім вставати, але уникаючи різких рухів, інакше при порушенні рівноваги можна впасти. Вестибулярному апарату теж треба час, щоб почати активно працювати.

Якщо ж провокатори – це симптоми серйозних порушень, захворювань в організмі, то усувати спочатку потрібно провокаторів, які призвели до неспокою. Але чому часто паморочиться голова і нудить взагалі з незрозумілої причини? Начебто ніяких особливих хвороб немає. Насправді їх багато, укритті, що протікають довгий час безсимптомно і запаморочення, головний біль — перші дзвіночки про те, що потрібно показатися лікарям, пройти діагностику і лікування. Якщо крім нудоти, запаморочення присутній втрата пам’яті, сплутаність свідомості, порушення координації рухів, мушки перед очима при підйомі на ноги з ліжка, то навряд чи це можна усунути самим будинку народними засобами. Лише фахівці зможуть встановити істинну причину захворювання, призначити більш ефективні заходи лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *