Чому паморочиться голова і нудить після або під час тренування

Почему кружится голова и тошнит после или во время тренировки

Запаморочення – це явище, при якому втрачається просторова орієнтація і рівновагу, а також, здається, що оточуючі вас предмети або тіла обертаються. Відчувається ілюзія руху проявляється несподівано. Чоловік розгублений, оскільки не знає, чому це сталося. Так може відбуватися після або під час тренування при надмірній інтенсивності вправ.

Зміст

 • 1 Прояв запаморочення на тренуваннях
 • 2 Причини фізіологічного характеру
 • 3 Причини, викликані патологією
 • 4. Що робити при запамороченні

Прояв запаморочення на тренуваннях

Почему кружится голова и тошнит после или во время тренировки

Відчути своє тіло, відчути себе струнким і сильним – мета будь-якої людини, що зважився на відвідування тренування в залі, пробіжки в парку або на посилене хитання преса і віджимання в домашніх умовах. Але раптом, після виконання чергової серії вправ з’являється відчуття втрати опори, всі навколишні предмети кудись пливуть. Це явище – запаморочення, при якому може боліти голова, нудить і навіть можливі блювотні позиви.

Більшість бодібілдерів розповідають, що кожен з них не раз відчував, що паморочиться голова і при цьому нудить, зокрема, при тренуванні великої групи м’язів одночасно. Однак для звичайної людини, новачка в спорті, запаморочення є страшним фактором, так і вельми неприємним відчуттям. Чому ж це відбувається?

Паморочиться голова при надмірних навантаженнях на організм, що він не отримував при звичайному, розміреному ритмі життя. Найчастіше саме така стресова ситуація трапляється після або під час тренування у фітнес залі, куди чоловік прийшов отримати заряд енергії та бадьорості, але перевантажив організм.

Причини фізіологічного характеру

Почему кружится голова и тошнит после или во время тренировки

Дуже часто виникають запаморочення під час або після тренування не мають нічого спільного з хворобами. До таких причин належать:

 • Недостатнє забезпечення організму киснем. М’язам для ефективної роботи потрібен кисень, а при поганій вентиляції і нестачі повітря в залі його не вистачає. Це може привести до запаморочення.
 • Погане харчування. Якщо харчування недостатнє, то під час тренування запас внутрішньої енергії виснажиться, що призводить до явища, коли нудить і все навколо крутиться, може боліти голова.
 • Переїдання. Якщо до тренувального процесу було з’їдено зайва кількість їжі, то організм займеться переварюванням їжі. Для цього потрібна велика кількість крові, яка при фізичних навантаженнях не зможе в достатній кількості забезпечувати киснем м’язи. Це погіршує самопочуття і призводить до запаморочення, а також тяжкості в шлунку після отримання організмом навантажень.
 • Викид великої кількості адреналіну в кров. Під час занять спортом бувають свої радощі і прикрощі. При встановленні лише свого особистого рекорду можливо прояв надмірної радості. У цей момент кількість адреналіну в крові збільшується і відбувається спазм судин, з-за якого в головний мозок надійде менше крові, у зв’язку, з чим може виникнути запаморочення. Такий прояв можливо і при занадто великих переживання або отриманні неприємних звісток.
 • Прийом медичних препаратів. Засоби для лікування артеріального тиску, сильнодіючі антибіотики або прийом транквілізаторів – одна з причин запаморочень.
 • Причини, викликані патологією

  Почему кружится голова и тошнит после или во время тренировки

  Під час або після тренування можлива поява запаморочень з-за внутрішніх захворювань. Це можуть бути наступні патології:

 • Знижений артеріальний тиск. Фізичні вправи приводять до посиленого кровообігу для інтенсивного постачання м’язів киснем. Це призводить до розширення судин. Після завершення тренувального процесу, кровообіг приходить в норму. Кількість циркулюючої крові різко знижується. З-за цього з’являється можливість різкого зниження тиску. Це призводить до запаморочення і нудоту. Тому гіпотонікам (людям, що страждають від зниженого тиску) не рекомендується займатися силовими видами спорту.
 • Гіпертонія. У момент різкого збільшення навантажень на організм артеріальний тиск підвищується. При відсутності хвороб організм швидко встигає адаптуватися до будь-яких змін. А якщо тиск уже підвищено, то захворювання гіпертонією тільки посилює таке явище. Під час тренування з’являється нудота і біль в потиличній області. Силові вправи при даному захворюванні протипоказані.
 • Низький рівень цукру в крові може виникнути із-за перебування на дієті або якщо перед тренуванням спортсмен – любитель забув поїсти, а потім в повну силу навантажив організм підняттям надмірних тягарів. У цьому випадку можливо відчути не тільки запаморочення і нудоту, але і м’язову слабкість і сильну втому. Такий стан, коли рівень глюкози в крові знижується, називається гіпоглікемією. Вона може виникнути через надмірну вироблення інсуліну організмом. Це явище іноді виявляється смертельним при діабеті.
 • Що робити при запамороченні

  Почему кружится голова и тошнит после или во время тренировки

  При різкому прояві запаморочення можливо навіть втратити рівновагу і впасти. Тому потрібно не метушачись, знайти місце, куди можна сісти, закрити очі і заспокоїтися. Якщо існує можливість прилягти, то положення тіла повинне бути таке, щоб голова з плечима знаходились на однаковому рівні. Це сприятиме процесу нормалізації постачання головного мозку кров’ю. При пересуванні різких рухів робити не треба, так як такі дії можуть призвести до нового приступу.

  У разі якщо напади запаморочення виникають на тренуваннях часто, потрібно звернення до фахівця – невролога. Лікарю необхідно з максимальною точністю і детально описати, чому так все сталося, а також всі перенесені відчуття, що дозволить швидше визначитися в постановці діагнозу.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *