Чому паморочиться голова і темніє в очах

Почему кружится голова и темнеет в глазах

Різке потемніння в очах може виникнути у кожної людини в силу різних причин, найчастіше опис таке: встаю – і все попливло, крутиться, контроль втрачено.Голова може обертатися в будь-якому віці, часто від такого недуги страждає жіноча половина населення і діти. Фахівці на сьогоднішній момент виділяють безліч патологій, які супроводжуються симптомом потемніння в очах. Тому дізнатися, чому різко паморочиться голова, можна лише після проведення діагностичних досліджень.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини
 • 2 Механізм виникнення
 • 3 Характеристики
 • 4 Патології, що супроводжуються потемнінням в очах і запамороченням
 • 5 Інші причини
 • 6 Тактика дій

Фізіологічні причини

Почему кружится голова и темнеет в глазах

Трапляється, що запаморочення цілком можна пояснити фізіологічними причинами. Наприклад, багато людей стикаються з тим, що у них різко закрутилася голова після швидкої поїздки на транспорті, або темніє в очах у процесі катання на екстремальному атракціоні.

Подібні ситуації цілком зрозумілі вродженої слабкістю вестибулярного апарату – хто-то це описує: різко встаю з положення сидячи, і виходжу ненадовго з ладу.

Людям зі схильністю до запаморочень досить важко виконувати фізичні вправи, пов’язані з нахилами голови і корпусу вниз, їм важко переносити стресові ситуації, коли судини різко звужуються через викид адреналіну, навіть спускатися зі сходів буває небезпечно – голова крутиться так, що земля втікає з-під ніг.

Механізм виникнення

Почему кружится голова и темнеет в глазах

Коли людина під час консультації у фахівця задає питання, чому у нього темніє в очах у ситуації, коли паморочиться голова, він отримує пояснення про стан ішемії в структурах мозку, взаємопов’язаному зі спазмом внутрішньочерепних судин.

А ось причини спазмированности судин бувають дуже різноманітними – від порушень кровообігу до гормонального викиду, і формування новоутворень в головному мозку.

Саме нестача поживних речовин і кисню сигналізує в головний мозок вже через 1-2 хвилини від початку розвитку негативного стану – у людини мушки в очах, його нудить, все темніє, свідомість різко втрачається.

Якщо подібний стан турбує його часто – 3-5 разів на місяць, до того ж спостерігаються й інші симптоми: туман в голові, закладеність у вухах, больові відчуття в голові, блювота – з консультацією фахівця затягувати не рекомендується.

Характеристики

Почему кружится голова и темнеет в глазах

У кого-то голова крутиться всього кілька секунд, а темніє в очах далеко не завжди, наприклад, людина це описує, як встаю вранці з ліжка – і все попливло на 1-2 секунди.

У інших же симптоматика більш виражена – запаморочення набагато триваліше, комбінується з нудотою, позивами на блювоту, стріляють або розпирає болючими імпульсами, рідше – різноманітними галюцинаціями: звуковими, нюховими, зоровими.

Темніє в очах у людини часто і в стані спокою – при різких поворотах голови, у разі наявності шийного остеохондрозу в стадії загострення, при формуванні катаракти або глаукоми. Проведені сучасні діагностичні дослідження розставлять все по своїх місцях.

Патології, що супроводжуються потемнінням в очах і запамороченням

Почему кружится голова и темнеет в глазах

Різко паморочиться голова – подібний стан змушує людину звернутися за консультацією до фахівця, часто з подібними скаргами та питаннями чому стикаються терапевти.

Тривожний симптом спостерігається при таких патологіях:

 • Дисбаланс вегетативної нервової системи (коли імпульси в силу різних обставин хаотично поступають у нервові структури, внутрішньочерепні судини спазмуються, поживні елементи надходять в набагато меншому обсязі до нейроцитам, ніж це потрібно. Больові відчуття локалізуються в окремому районі голови, рідше – носять розлитий характер. Параметри артеріального тиску можуть залишатися в нормі, або трохи змінюватися.
 • Дегенеративні зміни в шийних хребцях призводять до надмірного здавлення артерій і вен, що виходять із черепа. Це провокує значне порушення кровообігу. Дискомфорт турбує людину в ранкові години – паморочиться голова, порушується координація рухів, підступає нудота, темніє в очах.
 • Мігрень – неприємна патологія, частіше спадкового характеру. У момент нападу людина відчуває значний дискомфорт – крім запаморочення і больового поразки в одній половині голови, його мучать блювання, втрата працездатності, гіперреактивність на звуки, запахи, світло.
 • Патології внутрішнього вуха – часто запальної природи, наприклад, отит. Біль буває настільки інтенсивним, що людина не в змозі трудиться, повноцінно відпочивати. Приєднуються й інші симптоми: підвищення температури, виділення гнійного характеру. При патології в равлику – людину турбують інтенсивні запаморочення, виділення холодного поту, збліднення шкіри, блювота, скачки тиску.
 • Травматизація, приміром, струс мозку – коли поряд з вираженим больовим синдромом спостерігається нудота, запаморочення, порушення пам’яті, і двоїння перед очима.
 • Різноманітні новоутворення головного мозку – на сьогоднішній момент фахівцями їх виділяється кілька десятків. Негативна симптоматика пояснюється стисненням структур головного мозку, що призводить до порушення кровообігу і гіпоксії нейроцитов.
 • У кожному з вищенаведених випадків стан, коли різко темніє в очах – лише один із клінічних ознак. Тільки фахівцеві під силу провести адекватну діагностику і з’ясувати, чому стало гірше самопочуття. Самолікування абсолютно заборонено.

  Інші причини

  Почему кружится голова и темнеет в глазах

  При ретельному зборі анамнезу, спеціаліст після пред’явлення людиною скарг – встаю, і світ поплив – може виявити й інші причини, чому виникло негативний стан:

  • тривале перебування людини на висоті;
  • надмірні фізичні перевантаження, з включенням комплексів по нахилу голови і корпусу вниз;
  • прийом окремих підгруп медикаментів;
  • гостра психоемоційне перевантаження, і навіть з радісного приводу;
  • різко відбулося переключення зору з далеких предметів на близкорасположенные об’єкти;
  • надмірне захоплення людиною виснажливими дієтами з обмеженням вуглеводів: гіпоглікемія у кров’яному руслі;
  • різноманітні анемії – також можуть послужити відповіддю, чому часто темніє в очах.

  Встановлення адекватного діагнозу – завдання фахівця. Самодиагностирование і самолікування призведе до формування ускладнень.

  Тактика дій

  Почему кружится голова и темнеет в глазах

  Вислухавши скарги пацієнта – встаю і впав, фахівцем порекомендуется різноманітні діагностичні дослідження, щоб встановити основну першопричину, чому стан людини значно погіршився – світ крутиться перед очима різко темніє: офтальмоскопічні, рентгенографічні методики, МРТ, КТ, УЗД, консультації вузькопрофільних лікарів – дадуть всю повноту інформації.

  Лікувальна тактика буде прямо залежати від виявленої патології, що супроводжується потемнінням в очах і станом запаморочення. Наприклад, анемія піддається корекції препаратами заліза та вітамінними комплексами, дистонія – заспокійливими засобами та медикаментами, що поліпшують мозковий кровообіг, а протизапальна терапія дозволяє позбутися від симптоматики шийного остеохондрозу.

  Рецепти народної медицини цілком можуть доповнювати основну лікувальну тактику – але не підміняти її. Будь-який з рецептів народної медицини повинен бути узгоджений з спостерігаючим людини фахівцем – підвищена сприйнятливість до компонентів може погіршити стан.

  Чудово зарекомендували себе і фізіопроцедури – електрофорез, магнітотерапію, ультразвук, масажі і бальнеопроцедури, голкорефлексотерапія та грязелікування – голова приходить в норму і не крутиться. На сьогоднішній момент людина може поправити своє здоров’я і, не вдаючись до аптечних засобів, але все повинно проводитися під суворим контролем фахівців.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *