Чому паморочиться голова на 36 тижні вагітності? Що можна зробити

Почему кружится голова на 36 неделе беременности? Что можно предпринять

Запаморочення – тривожна ознака навіть для здорової людини. Під час вагітності цей стан потребує особливої уваги. Голова може крутитися на різних термінах і з різних причин. Ситуація ускладнюється неможливістю приймати багато дієві медикаменти. Легке запаморочення під час виношування дитини прийнято вважати нормою. Незважаючи на це, краще розповісти про такому симптомі своєму лікарю.

Зміст

 • 1 Основні причини
 • 2 Запаморочення в першій половині вагітності
 • 3 Запаморочення у другій половині вагітності
 • 4 Лікування та профілактика

Основні причини

Почему кружится голова на 36 неделе беременности? Что можно предпринять

Майже у кожної вагітної спостерігаються періодичні запаморочення. Небезпека цього явища полягає в можливості непритомності. Голова може почати крутитися на ранніх термінах. Це явище проявляється на 15 або 18 тижня. Ближче до кінця строку, на 39 і навіть 40 тижнях також спостерігаються подібні симптоми. Існують основні причини запаморочень при вагітності.

 • Якщо голова паморочиться в основному ввечері, то це може свідчити про низький рівень цукру. Подібна ситуація може спостерігатися, незважаючи на достатнє надходження вуглеводів з їжею. Велика частина корисних речовин з материнського організму переходить до безперервно зростаючого плоду.
 • Організм жінки постійно змінюється. Розширення судин – один із супутників вагітності. Внаслідок цього відбувається зниження швидкості руху крові, відповідно, процес доставки кисню до органів, у тому числі головного мозку, сповільнюється. Це може відбуватися вже на 15 тижні.
 • Після 23 і аж до 40 тижня вагітності починає знижуватися рівень гемоглобіну. Це є одним із проявів залізодефіцитної анемії. Слабкість і запаморочення – основні симптоми цього стану.
 • Зростаючий плід на пізніх термінах змінює положення серця вагітної. При цьому погіршується кровотік, а разом з цим і постачання мозку киснем. Це характерно для 36, 37, 38 і більше пізніх тижнів.
 • На 15 тижні, коли плід ще невеликий, голова може кружляти з-за різкої зміни положення тіла. Часто це спостерігається вранці при вставанні з ліжка.
 • Навколишнє обстановка також накладає відбиток на стан вагітної. Вже в середині строку, на 18 тижні, жінці важко переносити спеку. Запаморочення турбують вагітну в недостатньо провітрюваних приміщеннях.
 • Запаморочення в першій половині вагітності

  Почему кружится голова на 36 неделе беременности? Что можно предпринять

  Більшість лікарів не вважають легкі короткочасні запаморочення на ранніх термінах вагітності патологією. Це нормально, якщо не приносить жінці дискомфорту.

  Зміни починаються вже з перших днів вагітності. Організм адаптується до нової функції. Поступово збільшується обсяг циркулюючої крові, відбувається її розрідження. Кількість клітинних елементів, включаючи еритроцити, відповідають за насичення органів киснем, залишається практично незмінним. Це явище провокує розвиток анемії у вагітних. Перші її ознаки можуть спостерігатися у 18 тижнів, а до 39 вони досягають максимуму. Крім того, серце змушене працювати інтенсивніше із-за збільшеного об’єму крові. Цим можна пояснити запаморочення і відчуття слабкість в 15 тижнів.

  Токсикоз, який часто супроводжується запамороченнями, може турбувати жінку до 13 тижнів. Це вважається фізіологічним станом, який вимагає лише спостереження.

  До строку 13 тижнів, запаморочення може бути ознакою самої вагітності. Як правило, це зумовлено інтенсивним кровопостачанням матки за рахунок відтоку крові від інших органів, наприклад головного мозку.

  Запаморочення у другій половині вагітності

  Почему кружится голова на 36 неделе беременности? Что можно предпринять

  Інтенсивність запаморочень на 23 тижні вагітності вже не така висока, як на 13 або 15. Це пов’язано з успішною адаптацією жіночого організму. Однак турбувати ці симптоми можуть на 34 і 37 тижнях.

  Збільшена в розмірах матка з 23 тижня починає тиснути на нижню порожнисту вену. Наслідком цього є погіршення надходження крові до верхньої частини тулуба. Мозок отримує недостатню кількість кисню, голова починає кружляти.

  Залізодефіцитна анемія продовжує розвиватися. Найнижчий рівень гемоглобіну спостерігається на 34 тижні. Далі до самих пологів він може залишатися стабільним.

  Раптове запаморочення, який поєднується з підвищеним артеріальним тиском, сигналізує про наявність небезпечного стану – гестозу. Дана патологія найчастіше проявляється на 34, 36, 37 і більш пізніх тижнях. Однак це може статися і раніше. Особливо небезпечно поява гестозу в середині вагітності, на 23 або 26 тижнів. Дана ситуація вимагає негайно медичної допомоги в умовах стаціонару.

  Лікування і профілактика

  Почему кружится голова на 36 неделе беременности? Что можно предпринять

  У період вагітності більша частина медикаментів опиняється під забороною. Самостійний прийом ліків загрожує ускладненнями, як для жінки, так і для її дитини. З цієї причини потрібно відвідати гінеколога незалежно від терміну вагітності. Це може статися на термін 15, 23, 31, 37 або 39 тижнів. Лікар повинен виключити проблему, не пов’язану з вагітністю. Голова може кружляти з-за нападу алергії або шийного остеохондрозу.

  Додатково жінці буде порекомендовано відвідати офтальмолога і невролога, а також здати загальний аналіз крові. За результатами обстеження лікар припустить причину запаморочення. Щоб виключити це явище в майбутньому, вагітної варто дотримувати певні правила.

 • У момент запаморочення потрібно постаратися прийняти сидяче або лежаче положення. Перед самими пологами, у 37 або 39 тижнів, жінка особливо вразлива. Самопочуття може погіршитися раптово.
 • Якщо голова паморочиться з-за нестачі повітря, то варто вийти на вулицю або відкрити вікно. Не треба соромитися просити допомоги. Запаморочення в 39 тижнів загрожує втратою рівноваги і подальшим падінням.
 • Швидкість обміну речовин у вагітних збільшується. Це стає помітно вже в 15 тижнів. Тому вкрай важливо своєчасно поповнювати запаси води в організмі.
 • Голова може кружляти через банальне почуття голоду. Вирішить проблему легкий перекус. Під час вагітності рекомендують збільшити загальне число прийомів їжі. Ця рада актуальна як 15, так і 37 тижня.
 • Для профілактики анемії після 18 тижня слід переглянути свій раціон і ввести продукти з підвищеним вмістом заліза. Це можуть бути гранати, яблука або печінка.
 • У деяких випадках запаморочення можуть з’являтися з-за тривалого перебування в статичній позі. З цим успішно впорається легкі вправи. Їх можна виконувати з дозволу лікаря навіть на 31 тижні.
 • Якщо запаморочення викликані зниженням артеріального тиску, що часто буває в 26 тижнів, то допоможе впоратися з дискомфортом настоянка женьшеню чи елеутерококу.
 • У тому випадку, якщо тиск підвищився, слід випити молока або чаю і імбиром.
 • Запаморочення зазвичай не потребують медикаментозної терапії і швидко проходять самостійно. Якщо ж напади почастішали, а також супроводжуються головним болем, шумом у вухах, слабкістю, нудотою або різким стрибком артеріального тиску, то слід негайно звернутися за медичною допомогою.

  Необхідно більше гуляти на свіжому повітрі, зберігати активність на будь-якому терміні, уникати стресів. Тоді вагітність пройде легко, а запаморочення не принесуть серйозних незручностей.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *