Чому паморочиться голова: причини

Почему кружится голова: причины

Запаморочення є симптомом, який відчували всі люди. Легке запаморочення люди сприймають наслідком перевтоми. Але у цього симптому є безліч причин. Частина з них дійсно говорить про перевтомі. Але іноді мова йде про серйозні захворювання. Тому так важливо виявити причини цього симптому.

Зміст

 • 1 Причини запаморочень у здорових людей
 • 2 Запаморочення при прийманні лікарських засобів
 • 3 Наявність шкідливих звичок
 • 4 Коли запаморочення є ознакою захворювання?
 • 5 Запаморочення при хворобах хребта
 • 6 Позиційні запаморочення
 • 7 Діагностика запаморочення
 • 8 Як лікувати запаморочення?
 • 9 Загальні рекомендації
 • 10 Як надати допомогу?

Причини запаморочень у здорових людей

Часто вони полягають у виникненні таких ситуацій:

 • При сильних стресах, таких як виступ перед аудиторією або авіапереліт. В результаті відбувається викид великої кількості адреналіну. Судини звужуються, підвищується артеріальний тиск. В результаті головний мозок недоотримує кисню. Це стан не можна назвати патологічним.
 • При дуже швидких переміщеннях, коли створюється враження, що все крутиться. Це трапляється, коли рух здійснюється в протилежну сторону, а не в ту, в яку чекав чоловік. У результаті вчасно не перебудовується орган рівноваги. Він правильно не сприймає надходять імпульси. Це дуже часте явище, коли людина перебуває на атракціонах.
 • Якщо у погляду порушується фокусування. Це найбільш виражена на великій висоті. Людина дивиться вдалину довго, що сприяє сильному розслаблення очних м’язів. Потім він переводить погляд на більш близькі до нього предмети. Йому здається, що вони починають обертатися.
 • При неповноцінному харчуванні. Сьогодні ця проблема актуальна не тільки для людей з низьким доходом. Багато працюють занадто багато, в результаті чого не встигають поїсти. В результаті між їжею з’являються дуже великі проміжки, а мозок отримує дуже мало глюкози. Тому голова паморочиться часто.
 • При різких нахилах, поворотах і вирощених також голова паморочиться. Це не завжди говорить про наявний захворюванні. Цей стан особливо характерно для підлітків, так як їх судини ще ростуть.
 • Запаморочення при прийманні лікарських засобів

  Почему кружится голова: причины

  В анотації більшості препаратів часто зустрічаються вказівки, що можуть відбуватися запаморочення. Але у частини препаратів це явище виражено особливо яскраво. До них відносяться такі засоби, як наступні:

 • Сильні заспокійливі, включаючи транквілізатори;
 • Сильні антибіотики і антисептичні засоби;
 • Препарати проти алергії.
 • Запаморочення в результаті з’являється в якості побічного ефекту. Воно характерне для тих ліків, які діють на нервову систему.

  Наявність шкідливих звичок

  Почему кружится голова: причины

  Це ще одні часті причини подібних станів, чому слід позбутися шкідливих звичок. У курців паморочиться голова. Це може траплятися в силу впливу нікотину. Потрапляючи в кров, він часто сприяє розширенню судин в головному мозку. У тих, хто вживає наркотичні речовини, також голова паморочиться.

  Також цей симптом є ознакою похмілля. У цьому випадку голова крутиться досить сильно. Причина полягає в отруєнні етиловим спиртом. Також вона пов’язана з отруєнням продуктами його переробки. З’являється набряк головного мозку, підвищує тиск і з’являється тромбоз невеликих капілярів. У процесі цих змін не тільки крутиться голова, але і з’являються деякі інші симптоми. Серед них можна виділити напади нудоти, головного болю, знижений емоційний фон та посилене серцебиття. Деяких навіть хитає.

  Коли запаморочення є ознакою захворювання?

  Виділяється два варіанти подібних станів – системні і несистемні. У першому випадку запаморочення проявляються в зв’язку з захворюваннями вестибулярного апарату. Вони сприймаються у вигляді руху свого тіла і навколишніх предметів. У людини просто паморочиться голова. На додаток присутні панічні атаки і вегетативні порушення. Людина починає гірше чути. Все це спостерігається у випадку з бактеріальних і вірусних лабиринтитом, позиційним і посттравматичним запамороченнями, синдромом Меньєра, вестибулярному нейроніті.

  Несистемні запаморочення можуть супроводжуватися дискомфортом і слабкістю, переднепритомний стан і потемнінням в очах. Чому вони з’являються? Найчастіше вони пов’язані з хворобами серцево-судинної і дихальної системи, артеріальною гіпертензією і гіпотензією, а також з вегетативними порушеннями.

  Вони виникають в результаті захворювання вух, інфекційних хвороб, мігрені, розладів нервової системи, а також в результаті черепно-мозкових травм. Також вони можуть з’являтися в разі захворювань мозочка і шийного відділу, а також при пухлинах. Вони характерні і для морської хвороби, соматичних і психічних захворювань.

  Запаморочення при хворобах хребта

  Почему кружится голова: причины

  Подібна проблема характерна для розладу кровообігу у разі вроджених аномалій хребта, при дегеративно-дистрофічних процесів у хребті, при різних травмах шиї. Якщо присутні скелетні аномалії в шийному відділі, з’являється дзвін у вухах, болі в ділянці потилиці і шиї, а також дратівливість.

  Позиційні запаморочення

  Чому воно так називається? Воно представлено запамороченням, яке з’являється в одному і тому ж положенні. Часто воно виникає при закиданні голови або перевертанні в ліжку. Цей стан носить короткочасний характер і нерідко супроводжується нудотою. Воно не з’явиться, якщо повільно і трохи рухати головою. Подібні стани можуть виникнути у разі травми, судинних змін і патологічних процесах в шийних відділах хребта.

  Діагностика запаморочення

  Почему кружится голова: причины

  Цей симптом лікується усуненням причини. Більше з ним ніяк не вдається впоратися. З-за дуже великого переліку захворювань, пов’язаних з запамороченнями, необхідно пройти обширне обстеження. Якісне обстеження дозволяє виявити причину найбільш точно. Спочатку вам доведеться звернутися за консультацією до терапевта, в результаті чого він направить вас до отоларинголога і невролога, які проведуть потрібні дослідження. Також потрібно пройти дослідження вестибулярного апарату і слуху, щоб виявити причини точно.

  Якщо потрібно виявити неврологічну симптоматику, яка є особливою, невролог відправляє пацієнта на рентген. Нерідко потрібне проведення магнітно-резонансної томографії в області шийного відділу. Проводяться лабораторні дослідження, що дозволяють виявити соматичні захворювання.

  Як лікувати запаморочення?

  Хороший результат часто досягається завдяки використанню фармацевтичних препаратів з дуже вираженим ефектом. Але їх повинен призначати тільки лікуючий спеціаліст на основі скарг і повноцінної діагностики хворого. Вони дозволяють усунути сильні запаморочення і стають відмінним профілактичним заходом. До того ж, вони добре усувають причини запаморочення.

  Лікування медикаментами дозволяє вивільнити нейромедіатори з нервових закінчень. В результаті кровообіг головного мозку стає краще, а кількість нападів запаморочення зменшується.

  Загальні рекомендації

  Почему кружится голова: причины

  Щоб впоратися з запамороченнями, прислухайтеся до наступних рекомендацій:

  • Знизьте вживання кави,
  • Не робіть головою і шиєю різких рухів,
  • Відмовтеся від вживання алкоголю і куріння,
  • Виключіть кухонну сіль зі свого харчування.

  Як надати допомогу?

  Коли з’являються ознаки запаморочення, укладіть людини таким чином, щоб його голова, шия і плечі розташувалися на подушці. Це потрібно зробити, щоб артерії хребта не перегибались. Важливо, щоб людина не повертав голову. Для цього утримуйте її в нерухомому стані.

  Слід відкрити вікна навстіж, щоб дуже добре провітрити кімнату. До лоба хворого потрібно прикласти рушник. Його краще попередньо змочити в оцті. Важливо виміряти пульс і тиск. Не зайвим буде поміряти температуру. Якщо ж серцебиття перевищує 100 ударів у хвилину, паморочиться голова і присутній нудота, викличте швидку допомогу або відвезіть потерпілого в лікарню. Там він отримає професійну допомогу. Таким чином, ви надайте дуже своєчасну допомогу людині.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *