Чому паморочиться голова у жінок: основні причини, що робити

Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

Одним з поширених жіночих нездужань визнається запаморочення, особливо в репродуктивному віці. Приблизно у третини жінок голова крутиться кілька разів за місяць, що пояснюється фахівцями особливостями будови жіночого організму і гормональними коливаннями в ньому.

Про просторовому розташуванні тіла кора людського мозку отримує безперервну інформацію від органів зору і вестибулярних структур. Свою лепту вносить і м’язово-суглобові рецептори. Будь-які порушення в структурі імпульсної передачі відповідної інформації призводять до того, що у жінок може крутитися голова.

Зміст

 • 1 Причини розвитку
 • 2 Визначення характеру запаморочення
 • 3 Патологічні причини
 • 4 Коли потрібна термінова медична допомога
 • 5 Інші патології

Причини розвитку

Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

Під час консультації у фахівців, пацієнтки обов’язково ставлять питання – чому саме у них часто виникає запаморочення, їх нудить, що їм слід робити і чого побоюватися.

Відповісти на всі питання фахівець зможе тільки після низки діагностичних процедур, оскільки причини того, що у жінки паморочиться голова, можуть бути самими різними:

 • запаморочення може бути наслідком швидкої їзди в машині або від відвідування розважальних атракціонів: розглядається, як варіант норми;
 • прийнято вважати, що у жінок коливання емоційного фону безпосередньо позначається на тонусі внутрішньочерепних судин – і це дійсно так. Стрибок адреналіну в результаті психоемоційного навантаження призводить до різкого звуження просвіту судин, кисень і живильні речовини надходять в належному обсязі до структур мозку – голова починає кружляти, мушки перед очима, жінку нудить;
 • подібне негативне стан спостерігається і при хронічних стресових ситуаціях – вони виснажують нервову тканину, призводять до формування різних неврологічних патологій;
 • з точки зору фізіології цілком нормальним вважається запаморочення, що виникає у жінок при їх підйомі на певну висоту, приміром, у гори – очі просто не в змозі швидко перебудується і адекватно сфокусуватися на близьких об’єктах після погляду на предмети, розташовані вдалині;
 • надмірне захоплення дівчата різними дієтами призводить до того, що структури жіночого мозку недоотримує живильні речовини – створюється стан гіпоглікемії, що характеризується симптомами – паморочиться голова, виражена слабкість, жінку нудить, може спостерігатися нехарактерна раніше дратівливість, плаксивість, порушення сну;
 • різка зміна положення корпусу в просторі, також може призвести до того, що земля буквально попливла з-під ніг, тому не рекомендується людям, що помітили у себе подібні прояви, швидко зіскакувати з ліжка вранці, намагатися не повертати голову в сторону.

Вищевказані причини запаморочення можуть виникнути практично у всіх жінок, їх побоюватися не варто. Якщо ж вони повторюються часто, 2-3 рази за поточний місяць, рекомендується проконсультуватися з фахівцем, пройти діагностичні обстеження та виявити справжню першопричину, чому паморочиться голова.

Визначення характеру запаморочення

Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

На сьогоднішній момент фахівцями, після виключення вищеописаних фізіологічних причин погіршення самопочуття, розглядаються периферичний варіант запаморочення і центральний.

Обидва варіанти прирівнюються до патологічних і становлять небезпеку для здоров’я жінок, а тому повинні бути діагностовано й проліковані на ранніх етапах виникнення:

 • Якщо у жінки поряд з запамороченням спостерігається тахікардія, підвищена пітливість, її нудить – це периферичний варіант. Має вегетативну природу виникнення. Основні функції вестибулярних структур не порушені, тому відновлення адекватного самопочуття після нападу відбувається досить швидко.
 • Напад запаморочення по центральному варіанту розвивається швидко. Крім того, що у жінки паморочиться голова, спостерігаються й інші негативні симптоми – хиткість ходи, порушення координації рухів, може бути зниження параметрів слуху і зору, дисбаланс мовленнєвої діяльності. У важких випадках – різноманітні парестезії. Причини криються в патології головного мозку.
 • Адекватна диференціальна діагностика під силу лише висококваліфікованому фахівцеві – займатися самодіагностикою і самолікуванням абсолютно заборонено.

  Патологічні причини

  Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

  Запаморочення може бути симптомом багатьох патологій – від гіпертонії до остеохондрозу. Для проведення адекватної диференціальної діагностики фахівцем буде рекомендований ряд діагностичних процедур. А ось чого точно не варто робити – чекати, що все само пройде або проводити самолікування.

  Перелік патологій, що виявляються запамороченням у жінок:

 • Пошкодження гілочки нервового волокна, що відповідає за якісний слух або судин, які постачають до внутрішньої равлику поживні речовини, призводить до гострої ішемії, що супроводжується болем і запамороченням.
 • Вертиго – патологія вестибулярного апарату: крутиться голова, жінку нудить, під час нападу може виступати холодний піт, спостерігатися коливання параметрів тиску і пульсу. Що робити вирішує ЛОР лікар.
 • Запальні процеси у внутрішньому вусі – отит: відчувається сильний біль на стороні ураження, шум у голові, підвищується температура, є запаморочення, виражена слабкість. Своєчасне звернення до фахівця може запобігти серйозні ускладнення.
 • Спадкова патологія неврологічного характеру – мігрень: у момент загострення пацієнтку турбує пульсуюча біль у голові, гіперреактивність на світло і звуки, нудота, може паморочитися виникати депресивний стан, знижується працездатність. Лікування – симптоматичне, оскільки остаточно природа патології фахівцями не визначена, ліків, здатних вилікувати мігрень на сьогоднішній момент не існує.
 • Інтоксикація організму – гостре отруєння: харчова, лікарська, алкогольне, важкими металами на виробництві – крім того, що у жінок паморочиться голова, вони страждають від больових відчуттів в районі живота, голови, їх нудить, спостерігається багаторазова блювота, діарея, виражена слабкість. Рішення, що робити, фахівець приймає в кожному випадку індивідуально в прямій залежності, чому погіршилося самопочуття, від виявленої причини.
 • Стати першопричиною запаморочення і нудоти може і наявна в анамнезі травма черепа – будь-яке падіння з висоти, участь в дорожній аварії, навіть у віддаленому проміжку часу може давати про себе знати неприємними відчуттями.
 • Якщо запаморочення виникло одного разу і швидко зникло, то турбуватися не варто. Якщо ж вищеописані симптоми повторюються 2-3 рази за останній місяць – затягувати з консультацією фахівця не рекомендується.

  Коли потрібна термінова медична допомога

  Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

  Вираженість запаморочення у кожної жінки різна – комусь здається, що земля попливла з-під ніг, а інший і легке нездужання заважає виконувати щоденні трудові обов’язки.

  Негайно звернутися за консультацією до фахівця рекомендується, у разі:

  • якщо не тільки крутиться голова, але виникло значне погіршення зору, на один очі або на обидва відразу;
  • якщо виникла виражена слабкість з рясним холодним потом і дзвоном у вухах;
  • якщо запаморочення з’явилося після крововтрати;
  • якщо значне погіршення самопочуття сформувалося, як ускладнення вже наявної соматичної патології;
  • якщо одночасно з запамороченням є різкий головний біль пульсуючого, що давить характеру, спостерігається розлад свідомості;
  • якщо у жінки раптом виник розлад координації руху, мовленнєвої діяльності, пам’яті, з’явилося оніміння в одному районі тіла, відчуття мурашок по шкірі.

  Причини подібних симптомів будуть встановлюватися фахівцем виходячи з фізикального дослідження і даних лабораторних методів обстеження. При пізньому зверненні за консультацією може наступити летальний результат.

  Інші патології

  Почему кружится голова у женщин: основные причины, что делать

  Симптом тривалого запаморочення у жінок може спостерігатися не тільки при вище зазначених патологіях.

  Інші причини того, що запаморочення спостерігається практично кожен день:

 • При перфорації мембрани, розташованої між внутрішнім і середнім вухом формується перилімфатична пустула: в район середнього вуха потрапляє ліфа. У жінки крім запаморочення спостерігається значне одностороннє зниження слуху, слабкість, больові імпульси. Вирішувати, що робити, буде ЛОР лікар.
 • Збільшення продукування рідини у внутрішньому вусі, що виникає як ускладнення отиту або травми черепа – захворювання Меньєра – також призводить до виникнення нападів важкого запаморочення. Спочатку патології жінку нудить, спостерігається виражена слабкість, шум у голові. При прогресуванні негативної симптоматики нудота супроводжується блювотою, розладом рівноваги, може виникати відчуття падіння на рівному місці, випадати частоти – мова пошепки чує добре, а гучні звуки не сприймає.
 • Дегенеративні зміни в структурах шийних хребців призводять до формування шийного остеохондрозу. При цьому здавлювання судин, які приносять до структур головного мозку кисень і поживні речовини, створює локальну ішемію, дає про себе знати больовими відчуттями, запамороченням, дзвоном у вухах, переднепритомний стан у жінок. Рішення, що робити в цій ситуації приймається невропатологом.
 • Непомітний початок запаморочення, що супроводжується одностороннім глухотою, розладом координації рухів може говорити про необхідність проведення всебічного діагностичного дослідження для виключення онкопатології. МРТ або КТ, ангіографія, рентгенографія – розставлять все по своїх місцях. Нічого самостійно робити не рекомендується – тільки після узгодження з фахівцем.
 • У жінок є підвищена схильність до депресивних станів, що пояснюється коливаннями параметрів їх гормонів. Насторожувати мають затяжні депресії, нехарактерна раніше плаксивість, дратівливість, невмотивована агресивність у їх поєднанні з запамороченням, нудотою, слабкістю – затягувати з консультацією фахівця неврологічного або психіатричного профілю не слід.
 • Якщо запаморочення триває тривалий час, жінка повинна звернутися за медичною допомогою – під час консультації фахівець розповість, чому виникло погіршення стану, які причини, чого слід побоюватися, що можна зробити самостійно, які лікувальні заходи слід провести для покращення самопочуття. Займатися самолікуванням не рекомендується – можливі важкі ускладнення, аж до летального результату при наявності, наприклад, онкопатології.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *