Чому паморочиться голова у звичайному положенні лежачи

Почему кружится голова в обычном положении лежа

Кружляння голови є поширеним ознакою причин різного роду. Найчастіше голова крутиться з-за погоди, захворювань або при похміллі.

Але запаморочення може бути різного роду. І з’являється воно за різних обставин. Часто голова приймається кружляти, якщо лягти на бік або на спину, іноді дуже сильно. Що ж означає саме запаморочення, які причини його виникнення, і що робити при ньому?

Визначення запаморочення

Запаморочення – це суб’єктивне відчуття переміщень тіла в просторі. Це явище може бути як нормою, так і патологією. Від цього залежать і його причини. Голова починає кружляти після розшифровки мозком імпульсів, що приходять від нейронів чутливості шкіри, зору і рівноваги системи.

Зміст

 • 1 Які бувають запаморочення
 • 2 Основні причини запаморочення
 • 3 Причини, за яких голова йде обертом, коли людина лежить
 • 4. Що робити, якщо у вас паморочиться голова у позі лежачи
 • 5 Також, якщо у вас паморочиться голова у позі лежачи, радиться

Які бувають запаморочення

Почему кружится голова в обычном положении лежа

Потрібно розпізнавати здорової людини і нездорового. Нормальні запаморочення з’являються з-за великий діяльності рецепторів, які є в попередньому пункті. Імпульс, що надходить від них, володіє певною інертністю, яка дорівнює декільком мілісекундам, чого вистачає для передачі даних в центр рівноваги. Тому голова може сильно крутитися при обертанні по колу або при закачуванні.

Також в нормальному стані голова паморочиться від швидких рухів, танців, який-небудь поїздку на різному транспорті. Чому так відбувається? Це пов’язується зі здатністю очей швидко ловити дані про переміщення положення тіла, тоді як вестибулярний апарат не встигає сприймати ті ж дані. Із-за плутанини, що виникає, мозку важко впоратися з необробленими нервовими імпульсами, які надходять відразу у великій кількості.

Все це є простою реакцією середовища організму на зовнішні подразники . Грунтовно потрібно ставитися до вирішення проблеми, коли голова кружляти при різних положеннях тіла – вертінні, нахилах, при різких вчинення руху, в позі лежачи. Такі ознаки можна побачити у підлітків, коли мозкові судини інтенсивно ростуть, це не патологія. Але якщо те ж саме спостерігається у дорослих, це може означати навіть деякі захворювання та розлади системи судин і вестибулярного апарату.

Часто може здаватися, що паморочиться голова з-за розладів із зором. «Мушки» перед очима, які оточують простір і воно стає дуже темним або стає іншого кольору – це не кружляння голови. Причини цього зовсім інші. Але якщо при цьому є почуття «уплывания», хитання все виглядає в русі, швидко змінюється, крутиться, навіть саме тіло – це може означати, що порушена робота аналізатора вестибулярного апарату. Ці негативні почуття можуть призвести до нудоти, пітливості, порушення слуху і роботи зорового аналізатора. Людина, яка помічає у себе ці ознаки, скаржиться на запаморочення в положенні лежачи або коли він змінює положення.

Основні причини запаморочення

Почему кружится голова в обычном положении лежа

Причини запаморочення – стреси, переживання і голод. Стрес змушує адреналін потрапити в кров’яні канали. Під його впливом судини звужуються і намагаються захистити організм від небезпек, а мозок при цьому страждає від нестачі кисню. Голова може крутитися і від голоду, адже мозку потрібна глюкоза для того, щоб харчуватися. Також кружляння голови з’являються у вагітних жінок, при скачках тиску, дієтах і дотримання постів.

Причини того, що паморочиться голова, інші стани організму:

 • Неврит вестибулярного апарату;
 • Ортостатичний колапс (коли положення тіла змінюється у вертикальне).
 • Синдром Меньєра.

При цих чинників може з’являтися запаморочення в позі лежачи або, коли людина стоїть (або якщо змінювати положення). Потрібно помітити, що якщо голова паморочиться досить часто при зміні положення, то це може викликати нудоту, блювоту, поганий слух. Це буває наслідком захворювань.

Причини, за яких голова йде обертом, коли людина лежить

Почему кружится голова в обычном положении лежа

Якщо у вас паморочиться голова, коли ви лежите, це може означати:

 • Неврит вестибулярного апарату. Запаморочення характеризується раптовістю і може вести за собою блювоту. Зазвичай все трапляється після сну.
 • Остеохондроз у відділі шиї. При намаганнях привести тіло у вертикальне чи горизонтальне положення, підняти або повертати головою, артерія хребта, яка придушена відкладеними солями сильно перетискається і перекриває надходження крові до голови.
 • Гіпотонія. Ознаки зниженого тиску. Воно позбавляє мозок крові і речовин, потрібних для харчування. Рідина у внутрішньому вусі, яка допомагає зберегти рівновагу і положення тіла в нормальному стані, теж є під тиском. Якщо тиск сильно зменшується, рідина змінює своє положення не так, як потрібно і починає заплутувати мозок.
 • Запалення і набряклості мозкових тканин. Насторожити можуть разом з запамороченням в положенні лежачи болі в голові і різного виду порушення слуху.
 • Вегетосудинна дистонія. Судини від твору на світ можуть не зовсім адекватно реагувати на хід справ. Це стосується і зміни поз тіла.
 • Грижі в хребті. При зміні положення тіла уві сні чи просто у позі лежачи, голова крутиться, як у п’яної людини. Шия і спина при всьому цьому можливо не відчувають не комфортних почуттів.
 • Захворювання внутрішнього і зовнішнього вуха, носоглотки. При запальних процесах у тканинах утворюється надлишкова рідина, і слиз. Це викликає тиск на інші органи, навіть якщо людина при цьому лежить.

Що робити, якщо у вас паморочиться голова у позі лежачи

Почему кружится голова в обычном положении лежа

Насамперед потрібно сходити до лікаря. Консультації ЛОРа, невролога, навіть терапевта й ендокринолога в окремих ситуаціях допоможуть вирішити проблему запаморочення.

Тимчасово допомогти собі можна за допомогою:

 • Дихальної гімнастики. Потрібно сісти або лягти, покласти праву руку на живіт. Ротом неквапливо дихати і надувати живіт. При видиху втягнути живіт. Продовжувати подібний курс від п’яти до семи хвилин;
 • Покласти руку на нерухомий предмет і подивитися на нього протягом кількох секунд;
 • Натиснути подушечкою пальця в середину лоба і потримати так десять секунд;
 • Робити масаж обличчя, голови та шиї.

В окремих ситуаціях, якщо виявляються небезпечні ознаки, які описані вище, потрібно викликати лікарів.

Також, якщо у вас паморочиться голова у позі лежачи, радиться

Почему кружится голова в обычном положении лежа

 • Не здійснювати гострих рухів і не крутити головою, щоб уникнути непритомності. Вставати з ліжка потрібно поступово, для початку перевернутися на бік.
 • Не хворіти в активному стані. Потрібно кілька днів полежати і полікуватися.
 • Зробити нормальним розпорядок відпочинку і роботи. Спати потрібно 7-8 годин в день, бажано вночі.
 • Півтори години в день перебувати на вулиці , і рухатися.
 • Не сидіти на сильно обмежених дієтах.
 • Братися за лікувальну гімнастику.

Якщо ви хочете скоріше дізнатися, з-за чого паморочиться голова, при направленні тіла у вертикальне положення, не поспішайте робити поспішних висновків самостійно. Сходіть до фахівця, і він допоможе вам розібратися в природі проблеми. Голова – це вразлива частина тіла, яку потрібно потрібно особливо берегти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *