Чому паморочитися при різких рухах: основні причини

Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

Паморочитися – такий стан може виникнути у кожної людини. Воно вибиває з звичного графіка роботи, змушує людину хвилюватися і переживати, перейматися питаннями, чому виникло, яка причина. Особливо, якщо запаморочення супроводжувалося нудотою, різкою слабкістю, порушенням координації руху.

З’ясувати причину можна тільки провівши всебічне обстеження – уникати консультації фахівця не рекомендується.

Зміст

 • 1 Фізіологічні причини
 • 2 Симптоматика
 • 3 Патологічні причини
 • 4 Інші причини
 • 5 Тактика дій

Фізіологічні причини

Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

Хронічні стресові ситуації виснажують сили людського організму – голова паморочиться у них у вечірній час або протягом усього дня, мушки перед очима, з’являється нудота, виражена слабкість. При відсутності адекватних лікувальних заходів розвиваються важкі неврологічні патології.

Подібний стан спостерігається в людей при значному фізичному або психоемоційному перевтомі – рекомендується ретельно коригувати режим праці і відпочинку, більше уваги приділяти раціону, нічному відпочинку, виділяти собі п’ятнадцятихвилинні перерви в робочому графіку.

Сучасний ритм життя призводить до того, що люди іноді забувають, що можна сходити прогулятися в парк, виїхати за місто, побути з сім’єю на лижній базі, в парку атракціонів: відсутність свіжого повітря може позначитися на загальному самопочутті, голова паморочиться і у хронічних трудоголіків.

У малюків запаморочення буває досить часто – причиною може стати катання на каруселі, спуск по крутих сходах, поїздка на автомобілі. Дитина відчуває страх і говорить батькам, що у нього при різких рухах все розпливається перед очима, земля йде з-під ніг, паморочиться голова, його нудить.

Запаморочення і схильні емоційно нестійкі особи – при раптовому викиді адреналіну в кров’яне русло відбувається звуження внутрішньочерепних судин, поживні речовини перестають надходити в необхідному обсязі до структур головного мозку – стан локальної ішемії і буде відповіддю, чому у людини раптово паморочиться голова, варто йому тільки похвилюватися.

При різкій зміні положення тіла в просторі – ортостатичне запаморочення – людина також відчуває раптове погіршення стану: судини просто не встигають швидко зреагувати і доставити в мозок необхідний об’єм крові. Виявивши подібну особливість у власного організму, людині рекомендується привчити себе не підхоплюватися з ліжка, при русі намагатися не прискорювати раптово крок, не нахиляти швидко корпус вперед.

Навіть стандартні водні процедури можуть стати причиною того, що з’явилося відчуття запаморочення – потрапляння охолодженої рідини у вухо призводить до подразнення вестибулярного апарату.

Симптоматика

Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

Відчуття в момент виникнення запаморочення описуються людьми по-різному – оскільки і причини, що його спровокували, різні. Одні постраждалі відзначають, що коли у них паморочиться голова, то одночасно виникає пелена перед очима, оніміння язика, позиви на нудоту і блювання, є біль в голові. Інші ж зазначають — запаморочення комбінується з рясним холодним потом, крапками, перед очима, різкою слабкістю в кінцівках.

Якщо подібне негативне стан виникло одноразово і людині достовірно відома його першопричина, то можна прийняти відповідні заходи і дочекатися поліпшення самопочуття без сторонньої допомоги. Якщо ж голова кружляти часто – 3-5 разів за останній місяць, то без консультації фахівця не обійтися. Проведені сучасні діагностичні дослідження допомагають розставити все по своїх місцях – виявити адекватну першопричину запаморочення, скорегувати лікувальні заходи.

Звернутися за консультацією до фахівця необхідно негайно, якщо перед очима все попливло, і одночасно людина відчув:

 • різку м’язову слабкість;
 • двоїння в очах;
 • значно зблідли шкірні покриви, аж до синюшності;
 • різноманітного характеру головні болі – розривають, розпираючий, пульсуючі;
 • по всьому тілу виник холодний, липкий піт;
 • з’явився неприборканий позив на нудоту;
 • 3-5 разів була блювота, без значного поліпшення самопочуття.

Зазначивши один або комбінацію з перерахованих вище симптомів, затягувати з проведенням консультацій не рекомендується.

Патологічні причини

Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

Симптоми – крутитися голова, нудить, все пливе перед очима – можуть супроводжувати захворювання.

Патології, при яких один з ознак – часте запаморочення:

 • Раптове затуманення свідомості, підвищена пітливість, надмірна короткочасна слабкість і геміпарези, тахікардія, інтенсивне запаморочення – все це симптоми транзиторної ішемічної атаки. Без адекватної медикаментозної допомоги негативний стан може трансформуватися у інсульт.
 • Відповіддю на питання – чому раптом інтенсивно паморочиться голова і нудить, може послужити наявність травми черепа в анамнезі, як віддалені негативні її наслідки. Особливо при наявності порушення рівноваги, нудоти, провалів у пам’яті на момент травми.
 • Надмірне продукування лабіринтової рідини – патологія Меньєра, також буде супроводжуватися скаргами пацієнта на те, що у нього часто паморочиться голова, при русі все пливе перед очима, є позиви на блювоту, прогресує зниження слуху.
 • Епізодичні причты інтенсивних односторонніх больових відчуттів в голові – мігрень – також супроводжується запамороченням, липким рясним потом, виражену слабкість у тілі, мигтінням мушок перед очима, різноманітними галюцинаціями: зоровими, нюховими, слуховими.
 • Пережиму судин в шийному районі за дегенеративних видозмін у хребцях – шийний остеохондоз, ще одна патологія, що приводить до формування стану локальної ішемії, що виявляється запамороченням, болем і нудотою.
 • У людей, що захоплюються підводним плаванням, альпінізмом, стрибками з парашутом, може виникнути баратравма, що супроводжується крім інтенсивних больових відчуттів, вираженим запамороченням, закінченням лімфи з вушних проходів, нудотою і блювотою.
 • Розвиток загострення епілепсії – эпиприступ – характеризується крім втрати свідомості і хаотичних рухів, судомних скорочень, ще й інтенсивним запамороченням, блювотою, мимовільним сечовипусканням.
 • Встановлення адекватного діагнозу і призначення відповідних лікувальних заходів рекомендується довірити висококваліфікованому фахівцеві – самолікування може спровокувати формування ускладнень.

  Інші причини

  Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

  Стан, коли крутитися голова, і людина відчуває загальний дискомфорт, може виникнути і з інших причин:

  • тривалий прийом окремих підгруп медикаментів – рекомендується негайно поставити до відома спеціаліста про появу подібного ознаки;
  • лікарські маніпуляції в юшці, приміром, вимивання сірчаної пробки – викликають помутніння в очах, запаморочення, нудоту. Через 5-7 хвилин неприємні симптоми усунуться самостійно;
  • зниження параметрів глюкози в кров’яному руслі: може виникнути при інтенсивному фізичному навантаженні або ж у діабетиків, при неадекватній дозі медикаментів. Усувається після коригування дози препарату;
  • часті перепади тиску у гіпертоніків – при неадекватній гіпотензивної терапії, при несвоєчасному прийомі препаратів, відмову від проведеної терапії: сприяє тому, що у людини не тільки болить голова, його нудить і мутніє перед очима, але і формування внутрішньомозкової катастрофи – інсульту.

  Дізнатися, чому у людини в тій чи іншій ситуації стала крутитися голова можна тільки після проведення комплексу діагностичних процедур.

  Тактика дій

  Почему кружиться голова при резких движениях: основные причины

  Ситуація, коли в що знаходиться поруч людини розвинулося негативний стан: він втратив свідомість, його вирвало, з’явився рясний піт і тахікардія – може розвинутися раптово вчинено. Тому принципи надання першої допомоги повинен знати кожен:

  • покласти потерпілого на тверду поверхню, під голову помістити згорнуту у валик одяг, голову повернути в бік;
  • забезпечити максимальне провітрювання в приміщенні;
  • змочити віскі водою, нашатирним спиртом – за можливості;
  • розстебнути стискує одяг, брючний ремінь;
  • негайно викликати медичну допомогу.

  До прибуття медичних працівників ретельно контролювати стан потерпілого.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *