Чому перед і після пологів крутиться і болить голова

Почему перед и после родов кружится и болит голова

Запаморочення може супроводжувати жінку не тільки протягом вагітності, але і часто заподіювати незручності, як безпосередньо перед пологами, так і після пологів. Чому перед родами і після родів крутиться і болить голова?

Зміст

 • 1 Знижений артеріальний тиск
 • 2 Природна реакція тіла
 • 3 Перша допомога
 • 4 Лікування недуги
 • 5 Як можна вплинути на гіпотонію перед пологами і після пологів
 • 6 Дефіцит заліза, головний біль і запаморочення під час вагітності, перед пологами і після пологів
 • 7 Причини дефіциту заліза в організмі
 • 8 Симптоми дефіциту заліза
 • 9 Передозування заліза
 • 10 Низький рівень цукру в крові – гіпоглікемія
 • 11 Як уникнути гіпоглікемії
  • 11.1 Їжте легкі закуски
  • 11.2 Споживання цукру «в режимі SOS»
 • 12 Висновок

Знижений артеріальний тиск

Почему перед и после родов кружится и болит голова

Основні ознаки зниженого тиску включають:

 • Постійна втома.
 • Сонливість.
 • Запаморочення.
 • Порушення концентрації уваги.
 • Головний біль.
 • У випадку більш легкої форми гіпотонії голова часто паморочиться (і згодом іноді болить) після швидкого підняття з лежачого положення або тривалого сидіння.

  Якщо має місце тяжка форма захворювання, жінка не може встати, оскільки її негайно охоплює сильне запаморочення (пресинкопальний стан). В екстремальних випадках можуть проявлятися спалахи перед очима, потемніння, холодний піт на лобі, загальна слабкість, тимчасова втрата свідомості (синкопа), при цьому, кожен день може бути головний біль.

  Природна реакція тіла

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

 • Підвищення серцевого ритму.
 • Зниження перистальтики (дефекації).
 • Зниження частоти сечовипускання.
 • Тривала важка гіпотонія може призвести до пошкоджень органів, чутливих до недостатнього кровопостачання, наприклад, нирок, серця і мозку.

  Перша допомога

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Перш за все, жінці, як перед пологами, так і після пологів слід повільно підніматися з лежачого або сидячого положення; у разі, якщо з’явитися запаморочення або раптовий головний біль, слід знову присісти і опустити голову між колін. При середній тяжкості гіпотонії потрібно прийняти горизонтальне положення, звільнити одяг біля шиї, протирати обличчя холодним рушником.

  У разі, якщо гіпотонія є наслідком шокового стану, необхідно негайно викликати лікаря! До її приїзду можна допомогти собі самостійно. Основа самодопомоги полягає у прийнятті, т. зв., протишокової пози: слід лягти на спину з піднятими ногами. Це посприяє просуванню кровотоку до тілу і голові, в результаті чого стан жінки в деякій мірі покращиться.

  Важливу роль при запамороченні і головного болю перед пологами і після пологів грає достатня гідратація і профілактика причин гіпотонії, у разі можливості їх визначення (наприклад, велика втрата крові при пологах).

  Лікування недуги

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Лікування гіпотонії досить проблематично, причому, не тільки перед родами і після родів, але і в будь-який інший період. Перші терапевтичні дії спрямовані на перегляд прийому ліків проти високого тиску, якщо мова йде про гипертонике, що приймає ці препарати. Якщо причина полягає в іншому факторі, то у разі легкої форми гіпотонії, рекомендується збільшити прийом натрію в їжі (помірно більше солити).

  Для лікування і профілактики таких неприємностей, як головний біль і запаморочення, перед пологами і після пологів необхідністю є достатнє споживання рідини. Важливо також поліпшити фізичну форму за допомогою регулярних аеробних вправ (плавання, ходьба, їзда на велосипеді, йога…).

  У важких випадках може бути призначений прийом деяких лікарських препаратів, придатних для періоду вагітності і після пологів.

  У разі гострої гіпотензії, яка здатна привести до стану шоку, необхідно швидке прийняття терапевтичних заходів, оскільки йдеться про життя.

  Лікування гострої гіпотензії, внаслідок якої виникає сильний головний біль і запаморочення аж до втрати свідомості перед родами і після родів, залежить від її причини. У разі втрати рідини, існує необхідність введення посиленого питного режиму.

  Як можна вплинути на гіпотонію перед пологами і після пологів

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Існує досить багато способів, давайте розглянемо основні:

 • Після консультації з лікарем можна злегка збільшити споживання натрію в раціоні – більше солити їжу.
 • Необхідна достатня гідратація організму (оптимальна кількість рідини становить 2-3 л, у теплі дні – більше).
 • Достатнє зволоження під час діареї і блювоти.
 • Якщо в громадському транспорті (або в іншому місці) доводиться стояти протягом деякого часу, намагайтеся час від часу переносити вагу тіла з однієї ноги на іншу. Це посприяє поліпшенню циркуляції крові.
 • Часто допомагають регулярні фізичні вправи, які підходять для жінок перед пологами і після пологів (йога, ходьба). Їх мета полягає в зміцненні кровоносних судин і поліпшення серцевої функції). Для гіпотоніків дуже корисні легкі вправи вранці відразу після пробудження, перед тим, як встати з ліжка. Уникайте перенапруги!
 • Дефіцит заліза, головний біль і запаморочення під час вагітності, перед пологами і після пологів

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Залізо необхідно для людського організму. Тіло дорослої людини містить близько 3-4 г цього елемента. Основна частина заліза в організмі (близько 2,5 г) міститься в гемоглобіні, з якого утворюються еритроцити. Вони, в свою чергу, забезпечують перенесення кисню від легень до інших тканин в організмі.

  Залізо, як і більшість інших корисних елементів, людина отримує разом з їжею. Його поглинання відбувається в дванадцятипалій кишці (початкова частина тонкої кишки). На відміну від інших мінералів, однак, залізо дуже погано всмоктується – тіло отримує лише 10% від загального споживання елемента. Ось чому рекомендована добова доза заліза набагато перевищує його щоденну втрату.

  Причини дефіциту заліза в організмі

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Недолік заліза в організмі може мати кілька причин, наприклад:

 • Підвищена втрата цього елемента через кровотечі (в результаті травми, під час пологів або менструації).
 • Недостатнє споживання заліза з їжею (харчування містить мало продуктів з високим вмістом заліза або, навпаки, багато продуктів, які перешкоджають його засвоєнню в організмі).
 • Пошкодження слизової оболонки тонкої кишки, що перешкоджає всмоктуванню заліза (наприклад, целіакія, хвороба Крона, наслідки операції шлунково-кишкового тракту).
 • Симптоми дефіциту заліза

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Дефіцит заліза є найбільш поширеною причиною анемії. При цьому недугу концентрація гемоглобіну в крові знижується нижче природного рівня. Отже, знижується здатність крові доставляти кисень до тканин. Анемія проявляється зокрема, наступними симптомами:

 • Втома, слабкість, задишка.
 • Запаморочення, проблеми з концентрацією.
 • Головний біль.
 • Втрата апетиту, втрата ваги.
 • Блідість шкірних покривів і слизових оболонок.
 • Передозування заліза

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Проте, слід проявити обережність і з можливим передозуванням заліза, що актуально не тільки під час вагітності, перед пологами і після пологів, але і в будь який інший час.

  Надлишок заліза у продуктах харчування (включаючи харчові добавки) може привести до надто високого рівня елемента в крові. Ця умова може призвести до пошкодження клітин печінки, серця та інших органів, а при тривалому такому стані здатне викликати отруєння залізом з летальним результатом. Серйозні випадки отруєння, як правило, викликані не поганим харчуванням, а, швидше, одноразовим прийомом великої кількості заліза в таблетках. Зважаючи на це, харчові добавки, що містять залізо, не повинні приймати тільки ті люди, які було діагностовано дефіцит заліза в крові. Крім того, доцільно приймати препарати заліза під час вагітності, але тільки після консультації з лікарем або акушером.

  Низький рівень цукру в крові – гіпоглікемія

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Ще одна поширена причина, по якій крутиться і болить голова, полягає в низькому рівень цукру в крові, що відбувається в організмі через зміни у метаболізмі жінки під час вагітності. Жінки, які мають варикозне розширення вен, можуть бути більш схильні до таких неприємностей, як запаморочення і головний біль, порівняно з іншими.

  Низький рівень цукру в крові має багато негативних наслідків не тільки для самопочуття жінки, але і для розвитку дитини. Часто гіпоглікемія являє собою ризик когнітивних дефектів, гіпертонії, неврологічних вад розвитку, а пізніше – діабету. Тому важливо підтримувати задовільний рівень цукру не тільки для запобігання таких поширених проблем, як головний біль і запаморочення, а й проблем у розвитку дитини.

  У жінки з гіпоглікемією часто народжуються діти з низькою масою тіла при народженні, що викликає багато проблем на більш пізніх стадіях розвитку. Рівень цукру в крові має тенденцію до падіння при нерегулярному або недостатньому харчуванні, вживанні алкоголю, під час надмірних фізичних навантаженнях.

  Як уникнути гіпоглікемії

  Їжте легкі закуски

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Завжди носіть з собою фрукти або печиво; ці закуски допоможуть збалансувати рівень цукру в крові. Намагайтеся є частими невеликими порціями протягом усього дня, а не 3 рази більшими порціями.

  Споживання цукру «в режимі SOS»

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  При виникненні запаморочення слід з’їсти продукти з високим вмістом цукру. На допомогу прийдуть фруктові соки, темний шоколад або цукерки. Вони максимально швидко підвищать рівень цукру в крові, який є одним з найбільш поширених причин таких симптомів, як запаморочення і головний біль.

  Висновок

  Почему перед и после родов кружится и болит голова

  Пам’ятайте, що як під час вагітності, так і після пологів жінці необхідно бути уважною до свого здоров’я. Правильне харчування, відпочинок і свіже повітря допоможуть почувати себе прекрасно, а також тримати себе в тонусі.

  Головне, не варто забувати, що якщо які-небудь нові і неприємні відчуття почали турбувати Вас досить часто, то потрібно якомога швидше звернутися до лікаря і перевірити своє здоров’я.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *