Чому після високої або низької температури паморочиться голова?

Почему после высокой или низкой температуры кружиться голова?

Дуже часто пацієнти звертаються до фахівців з запамороченнями, слабкістю і незначним погіршенням самопочуття після високою або, навпаки, низької температури. Це цілком зрозуміло, оскільки організм отримує стрес із-за грипу або іншого супутнього захворювання. Також цей стан може супроводжуватися нудотою, блювотними позивами. Самостійне лікування в такій ситуації буде недоречним, так як пацієнт не зможе діагностувати патологію, яка стала провокатором відхилення.

Зміст

 • 1 Що таке запаморочення?
 • 2 Причини запаморочення
 • 3 Які захворювання можуть спровокувати такий стан?

Що таке запаморочення?

Почему после высокой или низкой температуры кружиться голова?

Паморочиться в голові, запаморочення або вертиго – стан, який характеризується появою відчуття постійного або систематичного обертання предметів навколо пацієнта або безпосередньо організму. Таке відхилення в основному пов’язано з порушеною орієнтацією в просторі, але іноді виникає в результаті провокує патології в організмі або грипу.

Голова паморочиться при порушеній роботі таких систем, як:

 • Вестибулярної.
 • М’язової.
 • Зорової.
 • Причини запаморочення

  Почему после высокой или низкой температуры кружиться голова?

  Підвищена температура починається з 37 градусів, а знижена – з 36 градусів. Якщо у пацієнта висока температура, то виникає деяке нездужання, нудота, слабкість, озноб, голова починає боліти або крутитися. Дана симптоматика вважається захисної реакція організму на порушення і відхилення від нормального стану. Збільшення температурного режиму пояснюється прискореним метаболізмом і кровотоком, так як організм намагається дати всім системам і органам необхідні додаткові ресурси для боротьби. Знижена температура після захворювання може свідчити про ослабленому організмі, який потребує відновлення і харчуванні. Голова болить або паморочиться в даній ситуації по тим же причинам – слабкість або внутрішньочерепний тиск.

  Які захворювання можуть спровокувати такий стан?

  Почему после высокой или низкой температуры кружиться голова?

  Висока або знижена температура, а також запаморочення може свідчити про різноманітних захворюваннях і відхилення: починаючи від ГРВІ та закінчуючи злоякісним утворенням в головному мозку, організмі. Лікування в кожній ситуації підбирається індивідуальна і спрямоване на усунення неприємної симптоматики і самого порушення.

  До основних захворювань, під час і після яких може бути температура і голова крутиться, відносяться:

 • ГРВІ. Найпоширеніші групи захворювань, які здатні спровокувати підвищену під час і знижену температуру після відхилення. Також про прогресуванні ГРВІ можуть свідчити такі додаткові симптоми, як кашель, нежить, голова паморочиться, слабкість, озноб і больові відчуття в горлі. Температура може підвищуватися до 38 градусів. Протікають простудні і вірусні захворювання з однаковою симптоматикою у дорослих і у дітей. Лікування передбачає прийом лікарських засобів, постільний режим і вживання великої кількості рідини. Штучне пониження повинно проводитися після 38 градусів.
 • Менінгіт. Вважається ускладненням ГРВІ, має схожу симптоматику. Дане захворювання небезпечне, може призвести до незворотних наслідків (глухота, епілепсія, порушене інтелектуальний розвиток) і вимагає термінової госпіталізації. У пацієнта може бути підвищена температура, після якої болить і паморочиться голова, слабкість, судоми, висипання на тілі і блювотні позиви. Після захворювання температура знижена, так як організм сильно ослаблений.
 • Гайморит. При даній патології у пацієнт виникає скрутне дихання через закладеності носа. Кисень погано надходить до головного мозку і в результаті голова починає боліти і кружляти. Підвищена температура спровокована запальним процесом в організмі. Лікування проводитися антибіотиками. В запущеній ситуації можуть провести прокол і відкачати слиз з пазух.
 • Енцефаліт. Супроводжується такий симптоматикою: нудота, блювотні позиви, озноб, діарея, припадки, психомоторне збудження, голова паморочиться. Температура може підвищуватися до 38 і вище. Також може бути і інша симптоматика, яка точно буде свідчити про розвиток даної патології. Після лікування температура може бути знижена з-за слабкості організму. Відмова від лікування призводить до летального результату.
 • Поліомієліт. Дитяче захворювання, яке має характерні ознаки: кашель, болить голова, горло, живіт, виникає діарея, слабкість, нежить і блювотні позиви. Має незворотні серйозні наслідки. Температура підвищена або знижена, після чого може почати крутитися голова.
 • Інтоксикація. Виникає через проникнення в організм небезпечних сполук або вірусів. Характеризується головним болем, температурою вище 37 градусів. Після температури і блювоти може почати крутитися голова. Також є озноб, нудота. У цьому стані необхідно пити якомога більше рідини, щоб уникнути зневоднення. Може призвести до ниркової або печінкової недостатності.
 • Підвищений тиск. У цьому стані у пацієнта локалізується головний біль в потиличній області в ранковий час. Температура може бути більше 37 градусів. Голова кружляти, навіть після того як вийти зменшити температуру. Вимагає лікування і прийом препаратів. При гіпертонії потрібно постійно стежити за тиском. Дане відхилення в дитячому віці свідчить про патологію нирок.
 • Миогелез. З-за ущільнень в м’язах шиї кровотік стає важким, виникає запаморочення, температура може бути знижена або підвищена. При такому стані необхідно розглядати мануальну терапію, фізіотерапію.
 • Термоневроз. Виникає із-за порушення роботи окремих відділів головного мозку. Симптоми: знижена або підвищена температура після якої паморочиться голова, нудота і блювота. Дане відхилення відноситься до однієї з форм ВСД. Лікування проводитися різноманітними методами. Рекомендується також дотримуватися здоровий спосіб життя, правильно харчуватися, нормалізувати сон і відпочинок.
 • Запаморочення не є нормальний стан пацієнта, особливо після або під час температури, тому необхідно звернути увагу на даний симптом і відразу піти до фахівця, щоб пройти ретельне обстеження. З усього вищесказаного видно, що цей стан може виникати з-за різних захворювань і патологій, навіть у дітей. Щоб позбутися такого стану необхідно усунути провокує причину, а це зможе зробити тільки фахівець, тому не варто експериментувати і займатися самостійною терапією, так як неправильно підібрані лікарські засоби можуть тільки погіршити загальний стан. Необхідно пам’ятати, що слабкість і запаморочення після температури свідчить про ослабленому організмі і порушеною працездатності.

  Так що бережіть себе і стежте за своїм здоров’ям! Адже Ваше здоров’я саме в Ваших руках.

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *